Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nóż wędkarskosurvivalowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
801 odpowiedzi w tym temacie

#641 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 22 listopad 2020 - 20:10

@Marvin - to co, mówisz, że 600/1000 może się bardziej przydać niż 1000/3000? No ja też pierwszy kuchenniaki nie "no name" kupiłem Tojiro Zen Dąb 13cm z VG10 (rdzeń +okładzina z jakiejś miekkszej stali). Fabrycznie przyszedł bardzo ostry, tak, że goli włosy ale ile to potrzyma, to się okaże.

Ważne chyba też jest żeby dobrać odpowiedni kamień (twardość, ścierność) do rodzaju stali z jakiej zrobiony jest nóż.

 

Pewnie dziś jako pierwszy kupiłbym właśnie taki 600/1000 jako pierwszy. Pracuję w kuchni i dla mnie priorytetem jest, żeby sprawnie obrobić 10 kilo marchwi i 5 kilo cebuli, a na to istotny wpływ ma profil całego ostrza; golę się i tak maszynką elektryczną... Oczywiście nóż 13 cm służy do nieco innych zastosowań; tak czy owak, przy samej gradacji 1000 idzie niekiedy trzeć do usranej śmierci, żeby osiągnąć coś więcej, niż tylko wypolerować fabryczne ostrze z VG-10.

 

P.S. Na początek zabawy polecam nóż ze stali wysokowęglowej, na eBay można kupić całkiem przyzwoite Kanetsune za 30-40 Euro. Do pracy tego nie biorę, bo często nie mam czasu zadbać o ich należyte opłukanie i osuszenie, ale w domu jest dużo radości.


Użytkownik Marvin edytował ten post 22 listopad 2020 - 20:20

  • sslonio lubi to

#642 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 23 listopad 2020 - 17:51

https://www.militari...185.xml?cat=345

Mikołajowa promocja jakby ktoś chciał się uzbroić.

 

Mnie Mikołaj przyniesie tego :)

https://www.militari...7_sp_p58544.xml


Użytkownik Jozi edytował ten post 23 listopad 2020 - 18:26

  • Alexspin lubi to

#643 OFFLINE   Sonix1980

Sonix1980

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 23 listopad 2020 - 20:55

Jeśli można wtrącić 2 słowa odnośnie ostrzałek to z czystym sumieniem mogę polecić Ganzo Touch Pro Ultra.



Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

#644 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 23 listopad 2020 - 20:57

Ja uzywam diamentów z chin,i daja rade.Wezcie pod uwage,to,ze gdy kupisz diamenty\kamienie 5tys 10 tys i nóz naostrzysz,to nie znaczy ze on bedzie tak ciał , ze połozysz nóz obok pomidora i on sam sie rozpadnie

.Bo ta sama stal skonczona na 800 goli muche w locie..a na 5tys bedzie "tępa" .Budowa i struktura  stali,węgliki w osnowie,i mikro piłka na krawedzi tnącej.Stal weglowa,nierdzewna,proszkowa..to wszystko ma znaczenie.bo ogolic to sie mozna i naostrzonym dekielkiem od puszki po konserwie.


  • gooral, Trotka i witeg lubią to

#645 ONLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 24 listopad 2020 - 13:57

Waldek-to jest całkiem przyzwoita ostrzałka tylko tak średnio nadaje się do noży kuchennych, które zazwyczaj trzeba ostrzyć na kąt 15 stopni. Do folderów itp. jak najbardziej dobry wybór.

Wyznaczasz dokładnie środek ostrzałki, podkładasz ołówek, który zabezpieczasz gumką i masz mniejszy kąt. Możesz kątomierzem sprawdzić dla pewności bo są różnej grubości ołówki.


  • popper lubi to

#646 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3211 postów

Napisano 24 listopad 2020 - 15:10

Ja zamówiłem Sanrenmu 710 za 49 zł + Kershaw Shuffle za 101 :) prezent na Mikołaja zrobiony :D
  • Jozi i Alexspin lubią to

#647 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 listopad 2020 - 07:23

(...)

Mnie Mikołaj przyniesie tego :)

https://www.militari...7_sp_p58544.xml

Doskonały nożyk, super blokada głowni. :clappinghands:
 


  • Jozi lubi to

#648 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 25 listopad 2020 - 07:37

Doskonały nożyk, super blokada głowni. :clappinghands:
 

Alek o takie rzeczy właśnie mi chodziło, dobra stal, dobra blokada i jeszcze waga.

Mam nożyki Rat 1, Land 910 i te już sporo ważą.


  • Alexspin lubi to

#649 OFFLINE   hanz

hanz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • Lokalizacjamałopolskie
  • Imię:Marcin

Napisano 25 listopad 2020 - 19:20

A ja dogoniłem króliczka.. I co teraz? Zostaje tylko wydziwianie... Nachodzi mnie czasem na afck, albo mini crocked river dlc... Albo jakiegoś socoma.... Kupa kasy ale działają na mnie te trzy tak że tracę zdolność realnego myślenia.
  • Jozi lubi to

#650 ONLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 25 listopad 2020 - 20:29

A ja dogoniłem króliczka.. I co teraz? Zostaje tylko wydziwianie... Nachodzi mnie czasem na afck, albo mini crocked river dlc... Albo jakiegoś socoma.... Kupa kasy ale działają na mnie te trzy tak że tracę zdolność realnego myślenia.


Pokaż tego królika :-)

#651 OFFLINE   Trotka

Trotka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 listopad 2020 - 22:56

A ja dogoniłem króliczka.. I co teraz? Zostaje tylko wydziwianie... Nachodzi mnie czasem na afck, albo mini crocked river dlc... Albo jakiegoś socoma.... Kupa kasy ale działają na mnie te trzy tak że tracę zdolność realnego myślenia.

A co z Twoim avatarem? To byłaby jawna zdrada  :P  :D

 

Ale nożyki zacne. 

 

Ja po stracie mojego pajączka wybierałem folder EDC i przymierzałem się i do jakiegoś motylka i do kolejnego pajączka, a skończyło się na tym co od wielu lat miałem " za uszami" czyli na Buck Vantage Pro 347. I tak podświadomie wszystkie inne porównywałem do niego,  więc na koniec nie było wyjścia :)  I jestem zadowolony. 



#652 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 listopad 2020 - 23:08

Bo pajączków trzeba mieć dużo. Tych malutkich, średnich i dużych. Ich uroda ułatwia gromadzenie. Ewentualna strata jednego nie boli. Zresztą na pajączkach świat się nie kończy i żadną zdradą jest, sprawić sobie koleżkę z innym logo. Wszystko wedle gustu i potrzeb. I może zasobności portfela. Zupełnie jak z wędkami...

#653 ONLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 26 listopad 2020 - 08:55

A ja dogoniłem króliczka.. I co teraz? Zostaje tylko wydziwianie... Nachodzi mnie czasem na afck, albo mini crocked river dlc... Albo jakiegoś socoma.... Kupa kasy ale działają na mnie te trzy tak że tracę zdolność realnego myślenia.

Może ten jegomość zaradzi??

http://www.poltergeistworks.pl/



#654 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 26 listopad 2020 - 09:38

A co z Twoim avatarem? To byłaby jawna zdrada  :P  :D

 

Ale nożyki zacne. 

 

Ja po stracie mojego pajączka wybierałem folder EDC i przymierzałem się i do jakiegoś motylka i do kolejnego pajączka, a skończyło się na tym co od wielu lat miałem " za uszami" czyli na Buck Vantage Pro 347. I tak podświadomie wszystkie inne porównywałem do niego,  więc na koniec nie było wyjścia :)  I jestem zadowolony. 

Witam

Używam tego Buck-a od ok. 10 lat ( naprzemiennie z innymi nożami)

Jedyna wada to, okładziny rękojeści zrobiły sie gładkie i ręka potrafi się ślizgać na niej

Ostrze tnie bez zarzutu  :)

Kłaniam się Marian

Załączone pliki


  • popper, Jozi i Trotka lubią to

#655 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 26 listopad 2020 - 12:52

https://www.militari...content=300x600



#656 OFFLINE   hanz

hanz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • Lokalizacjamałopolskie
  • Imię:Marcin

Napisano 26 listopad 2020 - 15:21

@Andru77 Cubix jakoś do mnie nie mówi...choć podziwiam i szanuje. Nie mój gust. A ceny... X3... A czas oczekiwania? Pewnie ze dwa lata :) nie dla mnie to.

Widzę że na black friday rzeczy "wracają" do cen wyższych sprzed promocji :) u nas black weeks i inne black to pic na wodę. Dla przykładu obserwuję pewien model tv od dłuższego czasu. Był za 2700, ok miesiąc przed szalem zakupowym podnieśli na 3600 i teraz od piątku będzie przeceniony na 2800 :) nie że mną te numery uje :)

Użytkownik hanz edytował ten post 26 listopad 2020 - 15:48


#657 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 26 listopad 2020 - 16:38

dobre to , czy nie zawracać sobie tym głowy

https://allegro.pl/o...ro-i-9832438914



#658 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 26 listopad 2020 - 16:51

Ja mam tą: https://allegro.pl/o...-pro-8770586378 (tylko kupowałem z aliexpres) i jak dla mnie jest świetna (zresztą kupowałem po tym, jak ktoś w polecił ją w wątku aliexpresowym).



#659 OFFLINE   pietro

pietro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Witek

Napisano 26 listopad 2020 - 20:43

Robas, ja mam coś takiego, tylko pod nazwą Ganzo, daje radę, musiałem tylko przyssawki wymienić na większe, bo oryginalne nie trzymały (twarde jakieś były), i dokupiłem diamenty 200 400 i 600 do kompletu.



#660 OFFLINE   Sonix1980

Sonix1980

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 26 listopad 2020 - 21:13

Robas, ja mam coś takiego, tylko pod nazwą Ganzo, daje radę, musiałem tylko przyssawki wymienić na większe, bo oryginalne nie trzymały (twarde jakieś były), i dokupiłem diamenty 200 400 i 600 do kompletu.

Ganzo to bardzo dobra ostrzałka ba nawet mogę pokusić się o słowo super. Nie wiem tylko po co Ci taka gradacja.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych