Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wagi szpulek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
303 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 17 listopad 2022 - 00:16

Cześć.

Mam już trochę różnych lekkich szpul do starego steez( sv 6.3) i presso oraz  alphas air stream custom , ale szukam do megabass IP 79.To taki fajny starawy podrasowany zillion ze szpulką dość lekką wyjściowo ( 14 gramów).

Macie informacje, link do jeszcze lżejszej szpulki do megab IP 79?

Pozdrawiam :)

spróbuj tej: https://pl.aliexpres...ayAdapt=glo2pol

do zilliona pe special pasuje... na alli jest też kilka innych - popatrz na polecane pod aukcją:)


  • Paweł Bugajski lubi to

#242 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 19 listopad 2022 - 13:37

Dzięx, już coś leci… Dam cynk jak przyleci.

#243 OFFLINE   dnk

dnk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Damian

Napisano 26 grudzień 2022 - 13:15

Szpulka roro z tytanową ośką do steeza/alphasa/milionerki ct.

Waga z łożyskiem.
Załączony plik  img_20221226081333_IMG_20221226_125834_zmniejszamy_pl.jpg   47,46 KB   14 Ilość pobrań

Oryginalna szpula z łożyskiem
Załączony plik  img_20221226081416_IMG_20221226_125930_zmniejszamy_pl.jpg   45,71 KB   14 Ilość pobrań

#244 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4551 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 14 luty 2023 - 12:03

Lews super duty 300 speed spool LFS. Kompletna jak widać na zdjęciu, z łożyskiem czego już nie widać :D

 

Załączony plik  lews sd 300.jpg   45,82 KB   11 Ilość pobrań


Użytkownik S.N. edytował ten post 14 luty 2023 - 12:04

  • BOB lubi to

#245 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 14 luty 2023 - 12:38

Nie mam tak precyzyjnej wagi jak Slawek ale na mojej kuchennej szpulka do Lew'sa BB1- Pro wazy 20g.

Masakra jak to wciaga, mam juz trzy multiki  :lol:



#246 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4551 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 14 luty 2023 - 12:45

Na początek w sam raz biggrin.png


  • Paweł Bugajski i Rheinangler lubią to

#247 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 18 luty 2023 - 18:19

(...)
Masakra jak to wciaga, mam juz trzy multiki  :lol:

Drobiazg, ja mam 6...
  • Rheinangler lubi to

#248 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 18 luty 2023 - 21:49

Nie mam tak precyzyjnej wagi jak Slawek ale na mojej kuchennej szpulka do Lew'sa BB1- Pro wazy 20g.
Masakra jak to wciaga, mam juz trzy multiki  :lol:

Uważaj żeby ’’multikoza’’ nie złapała za mocno…ja tylko ostrzegam jako jeden z zainfekowanych. Załączony plik  28D670C1-A5FA-4FEA-828E-68570E1FD5A6.jpeg   77,38 KB   10 Ilość pobrań

#249 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 19 luty 2023 - 09:40

Bledow poczatkujacego nie unikne Pawel  ;)  Od razu wpadly mi w oko Lew's-y i jak zaczalem grzebac po necie i szukac informacji to znalazlem wypowiedzi Piotrka Piskorskiego i poszedlem w to. Uznalem, ze to przynajmniej taki Ryobi-Zauber z pierwszego wypustu albo Pfluger etc   ;)  wsrod multikow. Szybko sie okazalo, ze o zakupie szpuli zapasowej albo jakiejs lekkiej tuningwej moge zapomniec. Teraz kiedy juz troche sam polowilem i zaczynam sie odzwyczajac od spinningowego myslenia o castingu widze, ze lepszym wyborem byloby wybor, ktorego Ty dokonales czyli Tatula, ktora jak mi sie wydaje jakosciowo w podobnym segmencie jest, lecz ilosc jej odmian, szpul zapasowych i tuningowych jest zadowalajaca i nie trudna do kupienia.

Z tego co widze eksperymenty jakie sobie zalozylem w oparciu o Lew's-a wyszly by mnie o wiele taniej i logistycznie prosciej, gdybym wybral jednak Tatule.

Mam nadzieje, ze udalo mi sie w koncu dobrze zestawic kij, ktory jeszcze do mnie jedzie z Lew's-em ktorego do niego nabylem po analizach netowo-tabelkowych. Jesli nie trafilem to od razu przesiade sie na Tatule. Najpierw jednak chce polowic i zobaczyc, bo jak mam wrazenie wiele "niedopasowan" korelacji kij-multik ma oprocz techniczynch bledow, ktore generuja zazwyczaj duze problemy, takze indywidualne aspekty, ktore daja dyskomfort. Wydaje mi sie, ale moge sie mylic,- ze te techniczne dopasowanie wykluczajace duze bledy udalo mi sie osiagnac. Przekonanie to jednak w 70% jest przekonaniem tabelkowo-netowym a jedanie te skromniutkie 30% to jakas tam moja niewielka wiedza praktyczna. Zobaczymy - zabawa trwa :)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 19 luty 2023 - 09:44

  • Alexspin i S.N. lubią to

#250 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 19 luty 2023 - 19:26

... podpowiedź, można dołożyć jeszcze szpulkę ok. 12,5 gZałączony plik  IMG_20230219_192344.jpg   56,25 KB   11 Ilość pobrań

Wysłane z mojego Hammer_Energy_2 przy użyciu Tapatalka
  • Rheinangler lubi to

#251 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 19 luty 2023 - 19:35

Po dzisiejszym grzebaniu w necie, wymianie priv-ow, podpowiedziom Pawla i Zbyszka i jak zawsze milej rozmowy z Robertem moje mysli uciekly w kierunku  nowego Steeza A II TW 2023  :lol: 

Ostatnimi silami zdrowego rozsadku nie zamowilem go od razu tylko przypomnialem sobie to co mowie kolegom w takich chwilach czyli " co ci we lbie gnije jak nie mozna pojechac na ryby" i patrzac gleboko w lustro zrobilem to samemu sobie,- zadzialalo :lol:  :lol:  :lol: .

Najpierw lowisko i sprawdzian zalozen, jak nie wypala to pewnie wroce do tego pomyslu  ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 19 luty 2023 - 19:37

  • Friko i BOB lubią to

#252 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 luty 2023 - 20:25

Po dzisiejszym grzebaniu w necie, wymianie priv-ow, podpowiedziom Pawla i Zbyszka i jak zawsze milej rozmowy z Robertem moje mysli uciekly w kierunku  nowego Steeza A II TW 2023  :lol: 

Ostatnimi silami zdrowego rozsadku nie zamowilem go od razu tylko przypomnialem sobie to co mowie kolegom w takich chwilach czyli " co ci we lbie gnije jak nie mozna pojechac na ryby" i patrzac gleboko w lustro zrobilem to samemu sobie,- zadzialalo :lol:  :lol:  :lol: .

Najpierw lowisko i sprawdzian zalozen, jak nie wypala to pewnie wroce do tego pomyslu  ;)

Gotowy ! jeszcze chwile będzie się bronił, ale już przepadł  ;)  :)


Użytkownik Marcin Rafalski edytował ten post 19 luty 2023 - 20:25


#253 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 19 luty 2023 - 20:29

:lol:



#254 OFFLINE   llunker

llunker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów

Napisano 19 luty 2023 - 20:41

Zima zawsze okrutnie potęguje zbieractwo, u was na tych saksach tyle lepiej, ze lowic możecie niemal cały rok
  • Rheinangler i bob74 lubią to

#255 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 19 luty 2023 - 21:13

... Arku, pozwolisz, że do Ciebie tak zwracam się bezpośrednio, trochę ,,czytamy" się na Tutejszym forum. Moja propozycja wynika z praktyki jak i jakości do ceny wymienionego sprzętu. Steez to ,,górna" półka ze stajni Daiwy. CT- ka dostaniesz ze 4 razy taniej i do nauki i typowego użytkowania jest to multiplikator w sam raz. W razie niepowodzenia sprzedasz, z małą stratą, jak już tu wielokrotnie Koledzy pisali... Co to samego CT, już jakiś czas temu napisałem, że u mnie jest to sprzęt ,,uncjowy", podobno może więcej, u mnie ma takie zastosowanie gramaturowe. U mnie z WS 1oz od ,,jedynek" @Heshera do najcięższych gum RH (tu już blank zaczyna uginać się pod obciążeniem). Multiplikatory Daiwa to inna filozofia i ,,bajka" niż Lew s, sama waga szpulek robi różnicę , jak zauważyłeś. Przynęty bezsterowe z takim zestawem latają świetnie. Co do czułości wypowiedział się już Kolega Profesor...


  • Rheinangler lubi to

#256 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 19 luty 2023 - 21:35

Twoja propozycja Robert jest jak najbardziej trafna i wywazona, z cala pewnoscia,- ja nie mam przynajmniej watpliwosci, ze w kategorii zdroworosadkowej jest ona najbardziej optymalna.

Problem lezy wlasnie w tym zdrowym rozsadku  ;) ktorego zaczyna mi brakowac  :lol:   Moze to taki spozniony kryzys wieku sredniego u mnie, albo strach przed dziaderstwem   :lol:


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 19 luty 2023 - 21:56

  • BOB i bob74 lubią to

#257 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 19 luty 2023 - 21:50

To tak jak z małżeństwem. Większość tych z rozsądku nie daje pełnej satysfakcji ;)


  • Marcin Rafalski, Rheinangler i bob74 lubią to

#258 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 19 luty 2023 - 22:46

To tak jak z małżeństwem. Większość tych z rozsądku nie daje pełnej satysfakcji ;)

Twórczo przetwarzam, proponując pominąć słowa tych z rozsądku :D


  • Marcin Rafalski lubi to

#259 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 19 luty 2023 - 22:55

... Arku, ja już również zaczynam pozycjonować się w kategorii oldboy, peseloza, po prostu zmęczenie materii... ;)

 Wracając do meritum, uważam CT za optymalną część do nauki obsługi i rzucania w szerszym zakresie wagowym przynęt. Tutaj już pracujesz z dociskiem szpuli i magnetykiem. Inaczej będziesz ustawił w przedziale poniżej 8-10 gramów, a inaczej +20. Niezależnie od zestawu wskazane jest  technik rzutowych. Nie tylko typowe za ,,łba", rzuty bardziej horyzontalne, z krótkim załadowaniem, zależnym od możliwości miejsca, jak i z pod ,,siebie" uruchamiając całe przedramię z racji dłuższego dolnika. Masz materię do przemyśleń i do dzieła...


  • Rheinangler lubi to

#260 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 20 luty 2023 - 05:44

Twórczo przetwarzam, proponując pominąć słowa tych z rozsądku :D

Przepraszam za zasmiecanie watku, ale jak by sie kiedys udalo jakies wspolne spotkanie to opowiem Wam o aryciekawej dyskusji jaka ostatnio mialem z moimi dwoma kompanami powerbuildingowych treningow.

Wspaniale otwartymi dyskutantami byli Mustafa doskonale wyksztalcony muzulmanin z Maroka i Mona, niemka, szefowa duzego laboratorium medycznego bedaca poliamor-ystka...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych