Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosondy Garmin echoMAP 71/72/73/91/92 SV/ UHD2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1770 odpowiedzi w tym temacie

#1041 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 11 lipiec 2017 - 20:57

pytanko może ktoś będzie wiedział ??  potrzebuje 91 sv podłączyć pod magistrale NMEA2000 , sonda niby może pracować w sieci NMEA 0183 (dziwne bo to stare dość rozwiązanie niby )  na łodzi mam radio i komputer od silnika wpięte w magistrale , - wtyki 5 pinowe , -- w 91 4 pinowe ,  radio i komputer nie pracują praktycznie wcale bez pozycji gps z sondy ( teraz była hds 5 -- wszystko chodzilo ok )  , poniżej zdjęcie z tyłu 91 sv -- od prawej zasilanie i 2 gniazda podpięte pod przetwornik , razem do 1 wtyki ,

 

to gdzie podpiąć nmea ?  czy jest jakaś przejściówka czy co ??  może ktoś wie..

 

 

 

 

 

Mgs6esk.jpg


  • mancio lubi to

#1042 OFFLINE   fefko

fefko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Bartlomiej

Napisano 11 lipiec 2017 - 22:48

A ja mam nadal problem z dopasowaniem ustawień odczytu oraz tworzenia map w mojej echomap 72sv.

Porobiłem miesiąc temu mapkę a w ostatni weekend zajeżdżam nad wodę i mam poziom lustra wody obniżony o 2 metry.

Pomimo zmiany o - 2m obydwu funkcji ani nie zmieniaja się odczytane głębokości na już zapisanej mapce a idąc dalej i chcąc tworzyć dalej mapkę będzie się tworzyć mapa "Przeklamana" Załączony plik  IMG_20170128_204018.jpg   36,75 KB   32 Ilość pobrań

Może mi ktoś z forumowiczów wrzucić fotki co się dzieje u was na już zapisanej mapce batymetrycznej kiedy zmienicie poziom odczytu przykładowo o 2 metry w dół.

Dzięki z góry!

Użytkownik fefko edytował ten post 11 lipiec 2017 - 22:49


#1043 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 12 lipiec 2017 - 07:45

pytanko może ktoś będzie wiedział ?? potrzebuje 91 sv podłączyć pod magistrale NMEA2000 , sonda niby może pracować w sieci NMEA 0183 (dziwne bo to stare dość rozwiązanie niby ) na łodzi mam radio i komputer od silnika wpięte w magistrale , - wtyki 5 pinowe , -- w 91 4 pinowe , radio i komputer nie pracują praktycznie wcale bez pozycji gps z sondy ( teraz była hds 5 -- wszystko chodzilo ok ) , poniżej zdjęcie z tyłu 91 sv -- od prawej zasilanie i 2 gniazda podpięte pod przetwornik , razem do 1 wtyki ,

to gdzie podpiąć nmea ? czy jest jakaś przejściówka czy co ?? może ktoś wie..





Mgs6esk.jpg

To echo nie obsługuje NMEA2000. Żeby podłączyć 0183 do 2000 trzeba kupić specjalny konwerter (bridge). Koszt około 450 PLN. Możesz też zmienić na 92sv CHIRP które obsługuje NMEA2000.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

#1044 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 12 lipiec 2017 - 08:18

no tyle wiem , ale radio i komputer obsługuje raczej według instrukcji obsługuje 2 systemy , pytanie jak to podpiąć skoro 2 gniazda są zajęte ?  jakiś specjalny rozgałężnik czy co ??



#1045 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 12 lipiec 2017 - 09:15

Zakładałem, że przeczytałeś instrukcję i interesuje cię integracja NMEA0183 do 2000. Wyprowadzenie NMEA 0183 masz w formie dodatkowych żył na kablu zasilającym. Jeżeli chcesz to wpiąć w istniejącą sieć NMEA 2000, to musisz jeszcze dokupić konwerter. Ewentualnie dorób instalację NMEA 0183 jeżeli oba urządzenia wspierają ten standard, pod warunkiem że mogą jednocześnie pracować w obu trybach.


Użytkownik psulek edytował ten post 12 lipiec 2017 - 09:30


#1046 OFFLINE   PawelMAT

PawelMAT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 12 lipiec 2017 - 21:50

Czy jest mozliwosc dodania kontorow jeziora/zalewu do ogolnej mapy na urzadzeniu garmin?  Np. z jakiejsc topo mapy, widoku satelitarnego etc?  Plywam glownie po zalewie Zegrzynskim, GARMIN nie ma dostepnych map tej okolicy i wode widac dopiero jak oplynie sie z QUICKDRAW inaczej jest "zielone pole".  Pogladowe zdjecie z mapa garmina z konturami wody i mapa z zielonym tlem w zalaczeniu.  Macie jakies pomysly? Mam garmina 92 SV. Chetnie wymienie sie na mapy

Załączone pliki



#1047 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 12 lipiec 2017 - 21:58

A ja mam nadal problem z dopasowaniem ustawień odczytu oraz tworzenia map w mojej echomap 72sv.

Porobiłem miesiąc temu mapkę a w ostatni weekend zajeżdżam nad wodę i mam poziom lustra wody obniżony o 2 metry.

Pomimo zmiany o - 2m obydwu funkcji ani nie zmieniaja się odczytane głębokości na już zapisanej mapce a idąc dalej i chcąc tworzyć dalej mapkę będzie się tworzyć mapa "Przeklamana" attachicon.gifIMG_20170128_204018.jpg

Może mi ktoś z forumowiczów wrzucić fotki co się dzieje u was na już zapisanej mapce batymetrycznej kiedy zmienicie poziom odczytu przykładowo o 2 metry w dół.

Dzięki z góry!

Podbiję temat bo sam nie wiem jak to zrobić...



#1048 OFFLINE   fefko

fefko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Bartlomiej

Napisano 12 lipiec 2017 - 22:32

Sam zapytalem i po przylozeniu sie do tematu pilnie i solidnie rozgryzlem temat odnosnie tych przesuniec poziomu lustra wody.

 

Mianowicie menu nie jest przetlumaczone moim zdaniem tak jak powinno. Mamy tam

 

"przesuniecie zapisu",

"przesuniecie wysw. danych uzytkownika"

oraz nastepne "przesuniecie wysw. danych" ( na screenie zalaczonym w moim poprzednim wpisie jest wartosc -0,8m) co tak naprawde jest przesunieciem wysw. danych dla map spolecznosciowych czyli map, ktore ewentualnie zgramy z tego spolecznosciowego portalu garmina

 

Zmienialem nie to co trzeba, bo zmienialem zawsze ta spolecznosciowa wartosc.

 

Czyli reasumujac przykladowo teraz przy lustrze wody nizszym o 2 m nalezy po lewej stronie wpisac +2.0 dla odczytywania istniejacej mapy(patrz screen w poprzednim wpisie). Jesli zamierzamy tworzyc dalej mape to w tym przykladzie takze w "przesuniecie zapisu" musi byc wpisana wartosc +2,0.

 

Wlasnie przed chwilka tak zrobilem i w juz utworzonej mapce pieknie skorygowaly sie glebokosci czyt. kolorki juz istniejacej mapki. Nawet nie potrzeba podpinac przetwornika by to zadzialalo :D

 

Mam nadzieje, ze pomoze to innym majacym podobny problem ;)


  • godski i bony20 lubią to

#1049 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 lipiec 2017 - 23:51

Ładnie opisane i tak rzeczywiście jest. Nie miałem czasu i echa pod ręką aby opisać to.

Brawo Ty.



#1050 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 13 lipiec 2017 - 06:55

Czy jest mozliwosc dodania kontorow jeziora/zalewu do ogolnej mapy na urzadzeniu garmin?  Np. z jakiejsc topo mapy, widoku satelitarnego etc?  Plywam glownie po zalewie Zegrzynskim, GARMIN nie ma dostepnych map tej okolicy i wode widac dopiero jak oplynie sie z QUICKDRAW inaczej jest "zielone pole".  Pogladowe zdjecie z mapa garmina z konturami wody i mapa z zielonym tlem w zalaczeniu.  Macie jakies pomysly? Mam garmina 92 SV. Chetnie wymienie sie na mapy

 

Sprawdź priv



#1051 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 14 lipiec 2017 - 20:42

Mam głupie pytanie:) Czy do każdego modelu z serii Echomap można dokupić przetwornik GT40 ? Czy tylko do określonych modeli 72sv i 92sv ?


Użytkownik cabage edytował ten post 14 lipiec 2017 - 20:58


#1052 OFFLINE   fefko

fefko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Bartlomiej

Napisano 15 lipiec 2017 - 16:52

Panowie,

 

szukam mapy topo na Niemcy do Garmina 72sv chirp.

 

Najbardziej zalezy mi na  bundeslandzie Sachsen czyli Saksonia. Ma ktos taki odpowiednik jak TOPO_Poland_Light_v2 ???

 

Dzieki z gory!


Użytkownik fefko edytował ten post 15 lipiec 2017 - 16:52


#1053 OFFLINE   Mateos_74

Mateos_74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 20 lipiec 2017 - 22:17

wczoraj i dziś wyświetlił się komunikat po 2-3 razy - "przetwornik został odłączony" i  echo przełączyło się z sonaru do głównego menu. Echo nawet nie było dotykane. Po ponownym "wejściu" w sonar działało bez problemu.

Dziś po wpłynięciu w roślinność podwodna musiałem podnieść  czujnik i po ponownym zanurzeniu wyświetlił się znowu komunika, że przetwornik został odłączony i dodatkowo po wejściu w KOMBINACJE nie było żadnych moich ostawień - dopiero po odłączeniu zasilania i ponownym włączeniu wszystko wróciło do normy.

Echo to Echomap 72 SV + GT-40, około dwóch tygodni temu echo zostało zaktualizowane do najnowszej wersji.

Czy ktoś miał podobny komunikat.



#1054 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 21 lipiec 2017 - 09:21

Sprawdziłbym połączenie przetwornika z podstawką. Masz zestaw przenośny?



#1055 OFFLINE   Mateos_74

Mateos_74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 21 lipiec 2017 - 09:55

zestaw jest przenośny. O tym samym pomyślałem - sprawdzałem i jest ok. Komunikaty te pojawiały się po jakimś czasie pływania, gdy echo, jak również przetwornik (tak było pierwszego dnia) nie było nawet dotykane. Wieczorem wyjmę z covera echo i sprawdzę jeszcze raz całość.



#1056 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 22 lipiec 2017 - 12:49

Mam prośbę .

Może ktoś zerknąć albo sobie przypomnieć jak wejść
w ręczne (procentowe ) ustawienie czułości ?

Wiedziałem , zapomniałem nie mogę wejść jestem na wodzie
A uklei tyle ze echo wariuje .

Z góry dzięki

#1057 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 24 lipiec 2017 - 12:40

W widoku sonaru wciśnij menu, wyświetlą ci się opcje.



#1058 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 24 lipiec 2017 - 19:49

Znalazłem :)

 

Mam jeszcze pytanko :

 

ustawienie procentowe jest tylko na klasycznym sonarze.

 

A co z resztą ? tam widzę tylko poziom zakłóceń niski/średni /wysoki .

 

Jak zmniejszyć czułość na pozostałych dwóch ? miliony uklejek mocno zanieczyszczają obraz....


  • Wamper72 lubi to

#1059 OFFLINE   Mateos_74

Mateos_74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 25 lipiec 2017 - 17:06

menu - wybierasz dla którego widoku - kontrast (ustawiasz procentowo lub domyślnie)



#1060 OFFLINE   Maxer

Maxer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaRadziwiłłów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:R

Napisano 24 sierpień 2017 - 16:04

Który przetwornik GT-40 czy GT52HW-TM do echo 92SV ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych