Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosondy Garmin echoMAP 71/72/73/91/92 SV/ UHD2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1770 odpowiedzi w tym temacie

#1081 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 31 sierpień 2017 - 07:23

W weekend byłem na Zegrzu i przez dwa dni tylko dwa razy pojawił się komunikat.
Muszę zadzwonić do serwisu, bo dziś co parę minut ten sam komunikat - nie da się używać echa.
Dzięki za informacje.



Sprawdź jeszcze czy rozłącza się przy poruszaniu kablami wchodzącymi do przetwornika.

#1082 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 02 wrzesień 2017 - 15:28

Zakładasz konto na Quickdraw Communit, wrzucasz plik z logami z karty poprzez "Udostępnij Izobaty" ) i po około godzinie mapka jest dostępna w Internecie.

 

https://connect.garm...start/quickdraw

 

I przeglądasz tak:

 

attachicon.gifmapka.png

To cieniowanie (białego) to zdj Garmina..??



#1083 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 02 wrzesień 2017 - 15:31

Tak wygląda w Qickdraw Commumity.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

#1084 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 02 wrzesień 2017 - 19:00

Tak wygląda w Qickdraw Commumity.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Rozumiem, że na sondzie normalnie (bez cieniowania).

Nawiasem mówiąc mogliby więcej odcieni kolorów zrobić (szczególnie niebieskiego)..



#1085 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 03 wrzesień 2017 - 23:23

Na sondzie bez cieniowania.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

#1086 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 04 wrzesień 2017 - 08:27

Gdzie to wrzucić po ściągnięciu żeby działało na sondzie?

#1087 OFFLINE   Michał

Michał

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Sopiński

Napisano 05 wrzesień 2017 - 20:31

Czy ktoś z Was używa zestawu echoMAP 70dv wraz z Black Box (GCV 10) oraz przetwornikiem GT40-TM? Mam problem z konfiguracją, potrzebuję podpowiedzi...

 

Z góry dziękuję,

Michał



#1088 OFFLINE   PawelMAT

PawelMAT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 06 wrzesień 2017 - 10:24

Paweł, tylko nie wszyscy chcą wrzucać. Z wiadomych powodów.

 

UDOSTĘPNIAJCIE MAPY NA QUICKDRAW COMMUNITY!:)

 

Cześć, Twój post zmotywował mnie  aby podzielić się batymetrią jaką mój Garmin wyrysował przez ostatnich parę miesięcy.  Pływam głownie na Zegrzu, Narwi i Bugu, ale i jest tam tez kawałek Śniardw.  Jestem na wodzie po parę ładnych godzin co najmniej raz w tygodniu wiec pokrycie okolic, które wymieniłem jest dosyć spore:).  Znajdziecie tam bardzo dokładne mapy dołków na Zegrzu, dorzecze Bugu, okolice mostów i bezpieczne do pływania trasy.   Mapy właśnie wrzuciłem, więc będą dostępne do ściągnięcia na stronie za jakiś czas.   

 

Chciałbym aby więcej z nas, posiadaczy Garmina dzieliło się mapami w QUICKDRAW COMMUNITY.  Dziwię się, że tak nie jest, kupując nawigacje z sondą za parę ładnych $ na pewno każdy chciałby korzystać z dokładnych map, które umiliłby czas spędzony na wodzie i wędkowaniu.  Garmin poza mapami jezior północnej polski  np. w Blue Chart g2 vision VEU505S w cenie paruset EURO, nie oferuje alternatywy dla osób pływających na zbiornikach środkowej i południowej polski.  

 

Jeżeli chodzi o "chytrych" na udostępnianie map  na QUICKDRAW COMMUNITY to uważam, że jest to trochę śmieszne, w szczególności jeżeli chodzi o duże zbiorniki wodne, które każdy zna i do których są zrobione mapy na inne urządzenia czy dostępne w wersjach papierowych, online  i itp.  W przypadku Zegrza i okolic sądzę, że udostępnianie nie zmniejszy to ilości ryb.  Z drugiej strony   na pewno da dużo satysfakcji wszystkim co posiadają Garmin-y, a ubolewają nad brakiem map. Jestem również  pewien, że użytkownicy urządzeń Garmin są dosyć mała grupą, a do tego przeważnie pasjonatami wędkarstwa. Warto by się wspierać!   Użytkownicy Lowrance czy innych kompatybilnych mogą zakupić dokładną mapę batymetryczną Zegrza (MAXI MAPA) na ich plottery za około 300 zł, w tym sam czasie każdy użytkownik Garmin musi pływać i rysować... 

 

Zróbmy razem fajne mapy na nasze Garmin-y, udostępniajmy!

 

Jestem ciekawy jakie jest Wasze zdanie na temat udostępniania map na QUICK DRAW COMMUNITY, jakie są za i przeciw?

 

Pozdrawiam,

PM



#1089 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 wrzesień 2017 - 10:30

Dziwię się, że tak nie jest, kupując nawigacje z sondą za parę ładnych $ na pewno każdy chciałby korzystać z dokładnych map, które umiliłby czas spędzony na wodzie i wędkowaniu.  Garmin poza mapami jezior północnej polski  np. w Blue Chart g2 vision VEU505S w cenie paruset EURO, nie oferuje alternatywy dla osób pływających na zbiornikach środkowej i południowej polski.  

 

Jeżeli chodzi o "chytrych" na udostępnianie map  na QUICKDRAW COMMUNITY to uważam, że jest to trochę śmieszne, w szczególności jeżeli chodzi o duże zbiorniki wodne, które każdy zna i do których są zrobione mapy na inne urządzenia czy dostępne w wersjach papierowych, online  i itp.  W przypadku Zegrza i okolic sądzę, że udostępnianie nie zmniejszy to ilości ryb.  Z drugiej strony   na pewno da dużo satysfakcji wszystkim co posiadają Garmin-y, a ubolewają nad brakiem map. Jestem również  pewien, że użytkownicy urządzeń Garmin są dosyć mała grupą, a do tego przeważnie pasjonatami wędkarstwa. Warto by się wspierać!   Użytkownicy Lowrance czy innych kompatybilnych mogą zakupić dokładną mapę batymetryczną Zegrza (MAXI MAPA) na ich plottery za około 300 zł, w tym sam czasie każdy użytkownik Garmin musi pływać i rysować... 

 

Zróbmy razem fajne mapy na nasze Garmin-y, udostępniajmy!

 

Jestem ciekawy jakie jest Wasze zdanie na temat udostępniania map na QUICK DRAW COMMUNITY, jakie są za i przeciw?

 

Pozdrawiam,

PM

Zgoda gdy chodzi o duże zbiorniki. Natomiast wielu z nas ma mniejsze mało uczęszczane wody i nie bardzo zależy im na rozpowszechnianiu wiedzy o nich.

Chociaż i tak pewnie do tego dojdzie z czasem.



#1090 OFFLINE   PawelMAT

PawelMAT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 06 wrzesień 2017 - 12:54

Zgoda gdy chodzi o duże zbiorniki. Natomiast wielu z nas ma mniejsze mało uczęszczane wody i nie bardzo zależy im na rozpowszechnianiu wiedzy o nich.

Chociaż i tak pewnie do tego dojdzie z czasem.

 

Może warto w takim razie mieć dodatkową kartę SD na wodne wędkarskie perełki i zachować je tylko dla siebie. A na oddzielną kartę używać na dużych i znanych zbiornikach jak Zegrze,  żeby móc podzielić się na QUICK DRAW COMMUNITY.  Wszyscy po troche przy zakupie urzadzen garmin "zrzucilismy" sie na technologie quickdraw community i super jakbyśby mogli z tej funkcjonalności korzystać.



#1091 OFFLINE   PawelMAT

PawelMAT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 06 wrzesień 2017 - 12:59

Moje mapy już są dostępne  na QUICKDRAW COMMUNITY.  Dzieki! już parę osób odezwało sie na PW o infomracje jak udostępnic mapy ze swoich urządzeń;)

 

Może w niedługim czasie uda nam się zbudować pełną mapę Zegrza i innych popularnych zbiorników dla których użytkownicy innych nawigacji mają łatwy dostęp do gotowych map.

 

Pozdrawiam



#1092 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 06 wrzesień 2017 - 13:05

Popieram, mapować i udostępniać, niech inni nam zazdroszczą :D



#1093 OFFLINE   Michał

Michał

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Sopiński

Napisano 14 wrzesień 2017 - 14:26

Czy ktoś z Was używa zestawu echoMAP 70dv wraz z Black Box (GCV 10) oraz przetwornikiem GT40-TM? Mam problem z konfiguracją, potrzebuję podpowiedzi...

Mój post nie doczekał się odpowiedzi wiec uogólnię pytanie - czy ktoś z Was używa lub ma doświadczenie z Black Box (GCV 10)?

Użytkownik Michał edytował ten post 14 wrzesień 2017 - 14:28


#1094 OFFLINE   POGROMCA OKONI

POGROMCA OKONI

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaStolycA

Napisano 23 wrzesień 2017 - 19:28

Witam to i ja udostepniam  mazury od Rosia po Mamry gdzie pływałem 3 tyg i trochę Zegrza

 

Pozdrawiam Maciek

 

W sumie 17 MB


Użytkownik POGROMCA OKONI edytował ten post 23 wrzesień 2017 - 19:29


#1095 OFFLINE   PawelMAT

PawelMAT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 25 wrzesień 2017 - 20:54

Swietnie, ja wlasnie dodalem wiecej Zegrza oraz kawalek Beldan na ktorych ostatnio plywalem.  Ogladalem co dodales (POGROMCA OKONI) i wyglada to elegancko-DZIEKI!  Widac ze coraz wiecej z nas dzieli sie mapami, a dzieki temu my wszyscy mozemy bardziej cieszyc sie z naszych Garminow:)



#1096 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 25 wrzesień 2017 - 22:41

Wrzuciłem kawałek Wisły, ale sprzed przyboru, więc pewnie za tydzień aktualna nie będzie.



#1097 OFFLINE   POGROMCA OKONI

POGROMCA OKONI

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaStolycA

Napisano 26 wrzesień 2017 - 07:51

Swietnie, ja wlasnie dodalem wiecej Zegrza oraz kawalek Beldan na ktorych ostatnio plywalem.  Ogladalem co dodales (POGROMCA OKONI) i wyglada to elegancko-DZIEKI!  Widac ze coraz wiecej z nas dzieli sie mapami, a dzieki temu my wszyscy mozemy bardziej cieszyc sie z naszych Garminow:)

no ja pływałem łodka po całych mazurach i z Zegrza na mazury, dlatego wygląda jak wygląda ale spora częśc mazur pokryta.....

 

pzdr


Użytkownik POGROMCA OKONI edytował ten post 26 wrzesień 2017 - 07:53


#1098 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 29 wrzesień 2017 - 09:42

Mam pytanie :

 

Zacznę od tego że od pół roku użytkuje 73sv na jeziorze rożnowskim i dochodzę do wniosku że mam problem...

 

Otóż wg mnie sonda nie pokazuje ryb w zakresie 2-3 m od dna . Przykładowo płynę na 16 metrach a ryby pokazuje tylko do 13 a jestem pewien że przy dnie są sandacze i leszcze.

 

Jakieś sugestie i pomysły Panowie i Panie ?

mutex/ocfipreoqyfb/mutex


#1099 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 29 wrzesień 2017 - 13:44

Próbowałeś na obu częstotliwościach?



#1100 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 29 wrzesień 2017 - 16:28

niestety na obu nie działa ...

mutex/ocfipreoqyfb/mutex





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych