Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij spinningowy na szczupaki pod ciężkie klocki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 31 grudzień 2019 - 18:02

... pogadaj z Robertem z BRC  ;) , albo poszukaj w Niemcowni lub u Makaroniarzy, może gdzieś jeszcze się coś ostało ...


Użytkownik miramar69 edytował ten post 31 grudzień 2019 - 18:04


#102 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 31 grudzień 2019 - 20:09

Poszukam tego pierwszego. Cena nie zabija wiec najwyzej bedzie lezal i sie kurzyl chociaz pewnie na wyjazdy na Rugie na szczupaki bedzie jak znalazl

Użytkownik kruz edytował ten post 31 grudzień 2019 - 20:10


#103 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 styczeń 2020 - 12:20

No i przyszla wędka :) wędzisko fajne, dostawa blyskawiczna - zobaczymy jak sie w praniu spisze

6b7a921fd0bcb04a3e0730f14d7dcf2f.jpg
  • miramar69 i urasenty lubią to

#104 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 03 luty 2020 - 09:26

Kolego ,, Kruz " testowałeś może już ten kij? Jakieś wrażenia? Skrobną byś coś, jestem ciekawy tego kija

#105 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 luty 2020 - 09:47

Kolego ,, Kruz " testowałeś może już ten kij? Jakieś wrażenia? Skrobną byś coś, jestem ciekawy tego kija

Nie, jeszcze nie. Pierwsze rzuty pewnie gdzieś koło czerwca nim wykonam



#106 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 03 luty 2020 - 09:56

Po przezbrojeniu w lżejsze przelotki zachowuje się jeszcze lepiej. Ogarnie szczupaki ale spoko da rade z sumkami.

Użytkownik miramar69 edytował ten post 03 luty 2020 - 09:57

  • kruz lubi to

#107 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 luty 2020 - 11:08

Po przezbrojeniu w lżejsze przelotki zachowuje się jeszcze lepiej. Ogarnie szczupaki ale spoko da rade z sumkami.

Zaskakująco lekki jest jak na swoją moc. Jedyny test jaki zrobiłem do tej pory to 3 butelki 1,5 litra do torby i do góry. Nawet się nie zająknął :)


  • miramar69 i Biesan lubią to

#108 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 03 luty 2020 - 12:31

Ten kij ma długość 2,24 cm czy 2,4? Na stronie producenta pisze że 2,24cm i przynęta 20-50gr

#109 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 luty 2020 - 12:38

2,4 a ciężar wyrzutu do chyba do 130 g.

Założyłem jakiegoś jerka dużego, który waży pewnie ze 150 gram i pizgnąłem nim ile sił w rękach. Nie zrobiło to na wędce żadnego wrażenia a podwórko przeleciał prawie całe. Dodam, że ogród mam duży ...



#110 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 03 luty 2020 - 18:31

Chyba jakiś błąd mają na stronie. Całkiem inaczej jest opisany.

#111 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 03 luty 2020 - 20:39

Ten kij ma długość 2,24 cm czy 2,4? Na stronie producenta pisze że 2,24cm i przynęta 20-50gr

To są dwa różne kijki , a nie pomyłka producenta w opisie ....  ;)  :)



#112 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 19 listopad 2020 - 11:52

Przyszedł czas, aby powoli zacząć rozglądać się za nowym kijem pod szczupaki. Do nowego sezonu jeszcze dużo czasu, ale trzeba się powoli rozglądać, może trafi się też coś ciekawego np. na giełdzie.
A więc, potrzebuję kija długości +/- 260 - 280 cm. Tak, takimi długościami łowi mi się najlepiej :), łowię z brzegu. Będzie współpracował z Daiwą BG 3000. Kij będzie służył głównie do woblerów, czasami jakaś większa obrotówka czy wahadłówka. Od czasu do czasu jakiś jerk. Woda stojąca. To ma być taki trochę uniwersalny kijek. Nie lubię nosić się z dwoma spinningami. Chcę zabrać jeden, który obsłuży większość moich przynęt.
Najczęściej będą to woblery w przedziale 15-35g, raczej nie stawiające wielkiego oporu, czasami do max 50g, jerki 30-50g.
Ponieważ łowię z brzegu, istotna jest odległość rzutu. Szukam kijka o jak najlepszych właściwościach rzutowych, nie pałowatego. Lubię kije o głębokim ugięciu. A i dobrze by było, aby kij był w miarę pancerny :), dużo łażę po krzakach i innych chaszczach, będzie też pewnie jeździł cały sezon w bagażniku z innymi gratami.

Co możecie polecić, z kijów seryjnych, zarówno nowych jak i używek, może trafi się coś ciekawego od naszych twórców.
Budżet, powiedzmy do 500-700 zł.

Do tej pory łowiłem lżej, więc nie mam raczej doświadczenia z takimi kijami.



#113 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 777 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 19 listopad 2020 - 18:01

Zapytaj może w dziale kupię o używaną xzoga Shitenno SR-G 86mh2. Powinna spełnić wszystkie wymagania.
  • lenny lubi to

#114 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 listopad 2020 - 19:41

W zeszłym roku kupiłem tu na forum za niewielkie pieniądze kijek
GAD Gancho GAN702MMHF
Miał być do lekkiego jerkowania, ale dość szybko okazało się, że świetnie sobie radzi z przynętami 25-85g do 70g można nim rzucać bardzo dynamicznie. Patyk z fajnym głębokim ugięciem, z linką 20lb można metrówki na klatę brać, a fajnie pracować zaczyna przy rybach 70cm. Jak ktoś szuka taniego mocnego kija o pełnym ugięciu, to polecam.
  • lenny lubi to

#115 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 19 listopad 2020 - 20:06

Tylko, że ten GAD to nie taka długość jakiej szukam.
Tak na szybko sprawdziłem, i chyba nie ma tych kijków w dłuższej wersji.
Czyli opis ma się nie jak do rzeczywistości 😀

#116 Guest_Marconi_*

Guest_Marconi_*
  • Guests

Napisano 25 październik 2022 - 18:43

Wiem że Cast- zwolennicy  ;) napiszą że to bez sensu ale zadam takie pytania. Czy łowicie przynętami o wadze 60-120 g( duże gumy, jerki) kijami ze zwykłym kołowrotkiem ?  Czy to  spełnia Wasze oczekiwania ? Jeśli tak, to przedstawcie swoje wędziska. Przy konkretnych modelach prosiłbym o opis jak np. cw ma się do rzeczywistych możliwości, np że kij X o cw 100g klęka już przy 70 g przynęcie lub odwrotnie to sztywna pała.



#117 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 październik 2022 - 19:03

dodatkowo może coś tu?

http://jerkbait.pl/t...iężki-spinning/



#118 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 31 październik 2022 - 11:41

Wiem że Cast- zwolennicy  ;) napiszą że to bez sensu ale zadam takie pytania. Czy łowicie przynętami o wadze 60-120 g( duże gumy, jerki) kijami ze zwykłym kołowrotkiem ?  Czy to  spełnia Wasze oczekiwania ? Jeśli tak, to przedstawcie swoje wędziska. Przy konkretnych modelach prosiłbym o opis jak np. cw ma się do rzeczywistych możliwości, np że kij X o cw 100g klęka już przy 70 g przynęcie lub odwrotnie to sztywna pała.

Dragon millenium fatso jerk - spokojnie ogarnial mi jerki i gumy mylse do okolic 80g mass marauder/slider12s real trout line through 20cm tez ogarnia wedka byla ok, ale mi sie dublowala sluzy koledze. kij bardzo tani.Dlugosc 1.98 moze przeszkadzac albo pomagac.

abu garcia veritas1 mam 1 sklad chyba jakas wersje amerykanska bo opisana do 3/4oz lekko rzuca sliderem 12s. do gum tez sie nada takich typu 15cm + powiedzmy chyba do 25g uzywam, ale moze i wiecej by rzucil real troutem tym co wyzej tez rzuca. Nie liczac przynet typu replicant 35cm to rzadko mysle zanim cos zaloze do tej wedki.

ali expresowe obei master jigger - mam w wersji z chinskimi przelotkami i w cascie, ale jest identyczny kij w spinie. kij z miekka szczytowka nie do jerkow raczej do gum. rzuci i radem 30cm 90g i foxem replicantem pike wazacym 100-150g

zajebiaszczy kijek do belly boat pod wieksze gumy (jerkowac z belly i tak nie lubie). Wydaje mi sie, ze najciezsza przyneta jaka nim rzucalem miala 200g+ (tylko znowu - kijek z mieksza koncowka + uzywam go tylko z belly wiec rzadko rzucam przynetami dluzszymi jak 30cm bo o woda zachacza przed rzutem).

ali ex obei hurricane znowu mialem tylko casta, ktorego sprzedalem koledze a on uzywa po zeszlifowaniu pazura ze staloszpulowcem (jest dedykowany spin tez). opisany jest do 120g na sucho sztywna pala. Rzucilem kilka razy, ale nie testowalem dluzej.

sheakspeare ugly stick boat wersja kayak bodaj 5ft 12-20lbs straszny krociak. sztywna pala do jerkow jak najbardziej. nie znalazlem jeszcze nic co nie mialo 30cm+ i czym nie rzucil (a i takimi 30cm+ nie rzucalem bo kijkiem 5ft to kiepsko sie rzuca taka przyneta z dluga stalka).

dragon ma serie extreme opisana do bodaj 200 czy 300g mialem w rece wygladal ok.

maja tez travela "morskiego" opisanego do 200g

shimano kolega mial biomastera do 50 czy 60g i byl mega zadowolony z lowienia wiekszymi gumami - sa tez wersje az do 300g cw. Sporo znajomych ma tez beastmastery do 100 i 120g wszyscy zadowoleni.

 

Ja swoich uzywam z slammerem 1 360 i plecionka 30-50lbs najczesciej albo z abu sorron 40 z plecionka 15-30lbs. Kolega biomastera uzywal z daiwa theory.

 

zapomnialem o kiju, ktorego uzywam najdluzej: abu garcia diamond crest boat 120g 8ft. Taki pomiedzy jerkowa pala a kijem do gum. Bardzo dlugo uzywalem do spinningu wiekszymi przynetami i do trola. Po jakis 10 latach przelotki niektore diabli wzieli od morskiej wody iuchwyt sie odkleil od blanku - po naprawach "nad woda" wyglada jak frankenstein, ale dalej sluzy mi do lowienia na morzu z lodzi kiejk tani (widuje po 20-30 euro)


Użytkownik gooral edytował ten post 31 październik 2022 - 11:49





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych