Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik na gaz LPG


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 28 sierpień 2015 - 15:20

Elektryk elektrykiem, ale zamarzył mi się tak silniczek spalinowy LEHR 5 kM na gaz propan butan. Używa ktoś takiego? Jakieś opinie? Można u nas kupić nówkę - kosztuje 5500 PLN. Warto?

#2 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 28 sierpień 2015 - 22:03

Benzynę kupisz wszędzie, a gaz... jak się skończy to dupa.



#3 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 28 sierpień 2015 - 22:17

Ale nie smierdzi paliwem na lodzi, mniej kosztuje eksploatacja, lepiej odpala (nie potrzebuje ssania)... A stacje benzynową gdzie 24 godz.na dobe moge kupić LPG mam prawie pod domem. Nie potrzebuje silnika do dalekich wypraw, ale na dwie, max 3 godz plywania na dzien - po nieodleglych miejscowkach.

#4 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 30 sierpień 2015 - 15:14

Elektryk elektrykiem, ale zamarzył mi się tak silniczek spalinowy LEHR 5 kM na gaz propan butan. Używa ktoś takiego? Jakieś opinie? Można u nas kupić nówkę - kosztuje 5500 PLN. Warto?

Nie warto. Markowa spalina 5km kosztuje 4500. Różnica zwróci ci się po spaleniu około 450l paliwa. Spalanie benzyny na WOT dla tego silnika to około 1,8l/h. U mnie spalanie na 20km to około 4l na dzień wędkowania z dopłynięciem w ślizgu w tą i z powrotem (12-14km w obie strony) i kręcenie się po okolicy. Przepłynięcie 28 km, większość w ślizgu to około 6l. To raz. Jak trafisz na nadgorliwego policjanta, to poprosi kwity na gaz (akcyza). Gaz ze stacji jest bez akcyzy. Nie masz kwitów na gaz - interesuje się tobą skarbówka. To dwa. Po trzecie podnieś sobie zbiornik 12l i pełną butlę 10kg (standard na stacji) i zastanów się czy chcesz to dzwigać dla amortyzacji która być może nigdy nie nastąpi. Po czwarte - dla takiego silnika możesz zrobić to sam, kosztem o połowę niższym niż różnica w cenie.

Ale nie smierdzi paliwem na lodzi, mniej kosztuje eksploatacja, lepiej odpala (nie potrzebuje ssania)... A stacje benzynową gdzie 24 godz.na dobe moge kupić LPG mam prawie pod domem. Nie potrzebuje silnika do dalekich wypraw, ale na dwie, max 3 godz plywania na dzien - po nieodleglych miejscowkach.



Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

#5 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 30 sierpień 2015 - 18:39

Witam

Nie warto. Markowa spalina 5km kosztuje 4500. Różnica zwróci ci się po spaleniu około 450l paliwa. Spalanie benzyny na WOT dla tego silnika to około 1,8l/h. U mnie spalanie na 20km to około 4l na dzień wędkowania z dopłynięciem w ślizgu w tą i z powrotem (12-14km w obie strony) i kręcenie się po okolicy. Przepłynięcie 28 km, większość w ślizgu to około 6l. To raz. Jak trafisz na nadgorliwego policjanta, to poprosi kwity na gaz (akcyza). Gaz ze stacji jest bez akcyzy. Nie masz kwitów na gaz - interesuje się tobą skarbówka. To dwa. Po trzecie podnieś sobie zbiornik 12l i pełną butlę 10kg (standard na stacji) i zastanów się czy chcesz to dzwigać dla amortyzacji która być może nigdy nie nastąpi. Po czwarte - dla takiego silnika możesz zrobić to sam, kosztem o połowę niższym niż różnica w cenie.


Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Pokaż mi gdzie znajdę markową spalinę (nową) za 4,5 tys.? Przeszukałem internet i niczego markowego poniżej 5 tys. nie znalazłem. Prawda chińczyki są nawet za 3900 zł. ale ja bym ich do markowych nie zaliczył...
Będę naprawdę wdzięczny za wskazanie tych silników po 4 500 zł.
a jeszcze jeden argument za LPG. - mam gdzie trzymać łódź natomiast silnik będę musiał dowozić w samochodzie - który silnik spalinowy da się przewozić na leżąco w bagażniku i nie zasika mi benzyną wykładziny? a tak przy okazji - ośmiolitrowa butla amerigas z BP (lekka) waży po napełnieniu 12 kg.

Użytkownik Gadda edytował ten post 30 sierpień 2015 - 18:39


#6 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 30 sierpień 2015 - 18:59

Tośka 5km kosztuje ok 4500 nowa. Made in Japan. Wpisz sobie na popularnym portalu aukcyjnym. Z dostawą pod drzwi. Lehr nie jest żadną marką. To chińczyk z zamontowanym lpg. Reduktor do takiego silnika kosztuje 165 PLN. Reszta kosztów to ewentualna zabawa z dorobieniem miksera i złączki do podłączenia butli, montaż można zrobić samodzielnie. Popytaj w ogarniętych warsztatach lpg jak tak ci zależy i się nie znasz. Majątku nie wezmą, a niektóre przerabiają skutery i inne urządzenia na gaz.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

#7 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 30 sierpień 2015 - 19:00

Każdy silnik możesz przewozić w bagażniku. Tylko na właściwej stronie. Paliwo jak wypali to ci nie zaleje bagażnika. Jak masz wtrysk, to w ogóle olewasz temat wypalania paliwa.
Za 4.5 tys kupisz nowy silnik. Odrobina inwencji podczas negocjacji.
Jak juz się zdecydowałeś, to nie pytaj o opinię....

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

#8 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 30 sierpień 2015 - 20:30

Witam

Pokaż mi gdzie znajdę markową spalinę (nową) za 4,5 tys.? Przeszukałem internet i niczego markowego poniżej 5 tys. nie znalazłem. Prawda chińczyki są nawet za 3900 zł. ale ja bym ich do markowych nie zaliczył...
Będę naprawdę wdzięczny za wskazanie tych silników po 4 500 zł.
a jeszcze jeden argument za LPG. - mam gdzie trzymać łódź natomiast silnik będę musiał dowozić w samochodzie - który silnik spalinowy da się przewozić na leżąco w bagażniku i nie zasika mi benzyną wykładziny? a tak przy okazji - ośmiolitrowa butla amerigas z BP (lekka) waży po napełnieniu 12 kg.

Jak się przejmujesz zapachem benzyny i lejacymi liniami paliwowymi, to kup oryginalny zbiornik i oryginalna linie.

#9 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 30 sierpień 2015 - 20:32

Każdy silnik możesz przewozić w bagażniku. Tylko na właściwej stronie. Paliwo jak wypali to ci nie zaleje bagażnika. Jak masz wtrysk, to w ogóle olewasz temat wypalania paliwa.
Za 4.5 tys kupisz nowy silnik. Odrobina inwencji podczas negocjacji.
Jak juz się zdecydowałeś, to nie pytaj o opinię....
Wysłane z mo2jego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


Daniel, jeszcze do końca się nie zdecydowalem... Jestem zupełnie "zielony" jesli chodzi o wlasny sprzęt plywajacy, do tej pory plywalem tylko na wypozyczanych lub jako balast na cudzych lodziach. Zakupiłem pierwszą łódź w życiu i teraz szukam do niej lekkiej spalinowki. Jak pisalem powyżej szukam rozsadnego rozwiazania i odpowiedzi na kilka pytań.
W zwiazku z czym chciałem Cię spytać , która strona jest "właściwa" do przewożenia na leżąco slinika spalinowego - od strony rumpla, czy przeciwna?
A do wszystkich ponawiam pytanie - czy ktoś ma jakies doswiadczenia z tym silnikiem na LPG?

#10 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 30 sierpień 2015 - 20:36

Z tego co wiem, to lehr to parsun na gaz. Różnica 2 tys nie do wypływania.
Poza tym przy benie rezerwę zawsze weźmiesz, z gazem...
To jest pomysł, jak przy Deep blue torqeedo, ale do specyficznych zastosowań.

#11 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 30 sierpień 2015 - 20:36

Strona właściwa jest opisana na silniku i w tych co ja znam kładziesz na rumpel. Zresztą widać to na obudowie, bo po odpowiedniej stronie są takie jakby nóżki na tym rancie gdzie czapka dolega do obudowy. Z tego co pamiętam, to tylko jama ma w tej kwestii dowolność - tzn. możesz kłaść na dowolną stronę (prawą/lewą).



#12 OFFLINE   Drwal

Drwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaJÓZEFÓW

Napisano 30 sierpień 2015 - 20:45

A dlaczego tak uparłeś  się na ten gaz? chyba tradycyjna benzyna będzie lepszym rozwiązaniem. ja bym wybrał yamahe lub suze.



#13 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 30 sierpień 2015 - 21:03

Wcale się nie uparlem! Przeczytalem, że jest bardziej ekologiczny od benzynowego, ze ma łatwiejszy rozruch od benzynowego...Na stacji BP obejrzalem sobie te lekkie butle amerigas i dlatego mi sie spodobał. Ekonomia tez jest argumentem, przy dzisiejszych cenach motogodzina na gazie 6 PLN, na benzynie 9,5 PLN...

#14 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 sierpień 2015 - 21:13

@Gadda, nikt Ci nie broni eksperymentować, zrobisz jak uważasz. Jednak silniki spalinowe 4-suwy to bardzo ekonomiczne jednostki i naprawdę mało palą. Z przewozem no problem jeśli kładziesz na stronie rumpla (Yamahom chyba też nie wszystko jedno, ale mniej się znam niż psulek). A rozruch w silniku w dobrym w stanie jest od pierwszego, góra trzeciego pociągnięcia (nie mówiąc o elektrycznym). Ja bym nie kombinował ale ostatecznie to Twoja decyzja.

#15 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 30 sierpień 2015 - 22:40

Zastanawia mnie tylko jedno ta butla na łodzi :rolleyes: .Mam 20KM i na cały dzień czyli 14 godzin pływania w trolingu z przelotami spala 9-10 l paliwa dwie osoby na pokładzie plus 100kg gruzu razem z paliwem .Czy aby na pewno spali mniej tego gazu .



#16 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 30 sierpień 2015 - 23:19

Spali ( w/g opisu producenta) max. 8 l. gazu. Ty masz doswiadczenie na 20 konnej spalinie, ktora pali w Twojej ocenie zdecydowanie ponizej litra benzyny na moto godzinę. Przy predkosci trolingowej i lekkiej łodzi pewnie jest to mozliwe. Ja szukam uzytkownika takiego silnika LPG, aby potwierdził ( lub zaprzeczył) twierdzeniu producenta Lehra , że ten silnik pracujac na połowie mocy maksymalnej bedzie spalać 0,5 l. gazu na moto godzinę...

#17 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 31 sierpień 2015 - 19:24

łódka 160 kg silnik 50 kg paliwo 30 kg dwóch kolesi 170 kg jedzenie picie  i reszta bajzlu spokojnie 40kg razem masz 450kg i cały dzień pływania za 50zł czy aby na pewno ten LPG ma sens ?



#18 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 31 sierpień 2015 - 19:41

I 14 godz. Plywania na 10 l. benzyny? Nie sprzedal bys tego silniki - chętnie kupię, jak tak dalej pojdzie to w przyszlym sezonie bedzie produkował paliwo zamiast je zużywac...

#19 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 31 sierpień 2015 - 20:14

Gadda, ja na 20 koniach potrafię sporo pływać przez dwa dni i mi z 10 litrów schodzi. Oczywiście jak cały czas ogniem, to pożre więcej i w 4 godziny pewnie bym wyżarł zbiornik, ale to nie o to zdaje się w wędkarstwie chodzi.

Ja osobiście - na razie nie kupiłbym takiego silnika. Ale ktoś musi, aby zaczęły się pojawiać opinie w necie  :D



#20 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 31 sierpień 2015 - 21:23

Gadda nie wiem co ci tak dziwi to spalanie no chyba że do tej pory na elektryku pływałeś .Jak odkręcisz gwint na całego to w godzinę 4 litry łyknie ,pływać też trzeba umieć .DObra tyle z mojej strony bo zaczyna być bicie piany będziemy pitolić przez 10 stron a ty i tak napewno nie kupisz tego z LPG .


  • marcinesz lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych