Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Złamana lub uszkodzona wędka - jak naprawić?

wędka naprawa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
385 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   zap007

zap007

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 06 marzec 2019 - 11:55

Dzięki Żbiku za szybką odpowiedź. Pisząc o trójkątnym iglaku miałeś na myśli coś w tym stylu?
https://nowa.e-pat.p...-naciecia/18506
Ponieważ kijek jest uszkodzony chciałem spróbować. Jeżeli mi się spodoba to mam jeszcze kilka innych patyków do przerobienia
Póki co czytam forum ale informacji jest tyle, że nie sposób tego wszystkiego ogarnąć na raz.

#302 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 06 marzec 2019 - 13:36

Dzięki Żbiku za szybką odpowiedź. Pisząc o trójkątnym iglaku miałeś na myśli coś w tym stylu?
https://nowa.e-pat.p...-naciecia/18506
Ponieważ kijek jest uszkodzony chciałem spróbować. Jeżeli mi się spodoba to mam jeszcze kilka innych patyków do przerobienia
Póki co czytam forum ale informacji jest tyle, że nie sposób tego wszystkiego ogarnąć na raz.

 

Po pierwsze nie daj sobie wmowic ze budowa wedki to jakis lot w kosmos, bo to prosta operacja jak budowa cepa. Pewnie ze potrzebujesz na to troche czasu i cierpliwosci, ale da Tobie tez duzo satysfakcji. Moze nie wyjdzie idealnie za pierwszym razem, ale hej, trzeba probowac ;)

 

A po drugie, pytasz w zlym dziale ;)


  • januszz lubi to

#303 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 06 marzec 2019 - 15:07

Na początek- zmierz suwmiarka średnice zewnętrzna blanku w miejscu złamania, tam gdzie ma być przelotka szczytowa.
Później po tej informacji może będziemy więcej pisać/ radzić/przerabiać.

#304 OFFLINE   zap007

zap007

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 06 marzec 2019 - 23:17

Więc sprawa wygląda tak:

- szczytówka po obcięciu około 15mm kawałka od złamania ma średnicę 2mm

- przelotki i zaczep na przynętę zeszły elegancko

- przelotka szczytowa ma niestety za małą średnicę tulejki, w którą wchodzi blank

Pojawił się inny problem. Od strony rękojeści na długości około 150mm jest tak jakby nałożona dodatkowa warstwa grafitowa, która jest zalakierowana. I teraz pytanie czy da się to jakoś usunąć? zeszlifować? bo zdrapywanie niewiele daje. Lakier schodzi ale "dodatkowa warstwa" zostaje.

Załączone pliki

  • Załączony plik  blank.jpg   44,02 KB   15 Ilość pobrań

Użytkownik zap007 edytował ten post 06 marzec 2019 - 23:29


#305 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 06 marzec 2019 - 23:45

To wzmocnienie zostaw. Lakier zeskrob, wzmocnienia wizualnie nie zniszcz, polakierujesz na nowo i będzie.
Jeżeli chcesz mieć 2.75m z 3m w trojskładzie to po pozbyciu się ok 165mm zostaje ci skrócić jedynie dolnik czyli uchwyt kołowrotka. Środkowego składu nie możesz skracać bo oryginalne złącza zniszczysz. Niestety ten skład będzie dłuższy od dolnego i szczytu.
Przypaliłeś korek? Jeżeli tak ostro potraktowałeś przelotki/omotki to kiepsko wróżę blankowi w ich miejscach.

2mm nie jest źle. Tak zostaje po szlifowaniu czy przed?
Aaaaa. Jeżeli ten kij był 5/6 to wyjdzie więcej niż #6.

#306 OFFLINE   zap007

zap007

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 06 marzec 2019 - 23:59

Pisałem o 2,75 bo wydawało mi się, że mniej więcej tyle zostanie po usunięciu kawałka poniżej złamania. Długość zostaje taka jak w tej chwili jest.

Korek się delikatnie przypalił bo podstawiłem go nad samą zapalniczkę. Przy przelotkach starałem się uważać i nie grzać za mocno.

Średnica 2mm jest przed szlifowaniem.

Czy ten mały pierścionek na początku korka można usunąć? bo wydaje mi się, że został nałożony na polakierowane wzmocnienie i ponownie zalakierowany.



#307 OFFLINE   W.Ziemkowski

W.Ziemkowski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaPomorskie

Napisano 22 czerwiec 2019 - 18:02

Mam pytanie do znawców tematu - mam uszkodzony dolny skład dwu częściowego spinningu, od strony połączenia spigot, o 37 cm. Jak łatwo się zorientować, na wyłączonym z eksploatacji odcinku znajdowała się przelotka. Początkowa długość wędki wynosiła 260 cm, ilość przelotek 8. Ponieważ nie mogę dostać nowego dolnego składu, czy warto bawić się we wklejanie końcówki łączeniowej do skróconej części, czy nie warto tracić na to czasu, ze względu na utratę właściwości użytkowych wędki. Pozdrawiam.

Użytkownik W.Ziemkowski edytował ten post 22 czerwiec 2019 - 18:13


#308 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 22 czerwiec 2019 - 19:12

poszukaj nowej wędki  ;) ...


  • W.Ziemkowski lubi to

#309 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 23 czerwiec 2019 - 08:47

jesli blank jest o malej zbieznosci,mozna sie pobawic,oczywiscie zmiana spacingu no i raczej jednoczesciowka



#310 OFFLINE   Libery

Libery

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 24 czerwiec 2019 - 08:34

Witam! Otóż straszny pech mnie ostatnio spotkał. Złamałem szczytowke, ostatnia przelotne w KONGER World Chempion Tango. Mam duży sentyment do tej wędki, co zrobić, jak zrobić, kto może pomóc?
Jestem bardzo nieszczęśliwy, ponieważ wcześniej złamałem szczytowke w BERKLEY CHERRYWOOD 2-5g w taki sam sposób, tzn strzeliła w pokrowcu. Tyle lat nic a teraz w przeciągu 2 wypraw 2 złamania.... 92044f852cd29ecf73f2934b4d3e506b.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#311 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 24 czerwiec 2019 - 11:06

Usuń lakier i omotkę, dobierz drugą przelotkę szczytową(średnica tulejki), przyklej i gotowe. Tu nic nie wymyślisz innego.

Zastanów się co robisz nie tak w transporcie bo to samo się nie zrobiło.


Użytkownik Andru77 edytował ten post 24 czerwiec 2019 - 11:08


#312 ONLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 25 czerwiec 2019 - 12:32

Usuń lakier i omotkę tak jak kolega piszę,wyskrob pozostałość tego co siedzi w przelotce podgrzej najlepiej i wyjdzie. Po oczyszczeniu szczytówki weź delikatnie zeszlifuj drobnym papierkiem ściernym tak aby ta przelotka nachodziła na szczyt i wklej na klej termiczny i git.Nawet omotki nie musisz zakładać bo jest zbędna.Możesz lakierem potraktować tam gdzie zostanie przeszlifowane łączenie z przelotką lecz nie musi być konieczne.Ułamałeś dosłownie 1,5cm więc bez płaczu,10-15min roboty i zrobione.

Uważaj w transporcie a przede wszystkim aby żyłka się nie okręciła na szczytówce i przypadkiem nie skręcić kołowrotkiem i złamać szczyt.


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 25 czerwiec 2019 - 12:34


#313 ONLINE   jerrys

jerrys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaCzłuchów
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Stawiarz

Napisano 25 czerwiec 2019 - 19:54

Tak ,ale omotka jest miedzy innymi do wzmocnienia by koncówka się nie rozwarstwiła

#314 ONLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 26 czerwiec 2019 - 10:59

Większej głupoty nie słyszałem...jak blank nie jest uszkodzony na szczycie nie pękł w zdłużnie nic mu nie będzie i się nie rozwarstwi. Nie raz tak naprawiałem nawet znajomym i łowią do tej pory tymi wklejkami.Jak jest pęknięcie wzdłuż maty to tylko specjalista albo kubeł.Poza tym niektórzy rodbuilderzy nie dają w cale omotki na top...
  • Bander lubi to

#315 OFFLINE   Nemeryn

Nemeryn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 lipiec 2019 - 13:40

Panowie,

Dziś przy czyszczeniu, po wczorajszym wedkowaniu zauważyłem następującą sprawę. Przelotka była skierowana w dół (Trochę ja odgialem w gore) a klej jak widzicie nie łączy jej z blankiem. Jako że jestem dość zielony własnych naprawach pytanie brzmi czy trzeba ja odsyłać do pracowni,czy co z tym uczynić. Będę wdzięczny za wszelkie komentarze

Załączone pliki



#316 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 28 lipiec 2019 - 17:16

Zostaw jak jest. Przelotkę trzyma omotka (czarna nitka z tymi złotymi paskami) która jest zalakierowana. To co "odeszło" (wg Ciebie nie trzyma) to nadmiar lakieru który nie powinien tam być gdyby było starannie zrobione. W niczym ta sytuacja nie przeszkadza.
W wielu kijach takie nadlewki tak wyglądają po pracy blanku (holach, rzutach,itd). Na nowych jest wszystko "nowe". :)

#317 OFFLINE   Nemeryn

Nemeryn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 lipiec 2019 - 20:10

No tak bym zrobił najchętniej ale mam pewne obawy bo skoro byłą zgięta w dół a ja ją poprawiłem. To co, po każdym strzale większego bolka mam ją podginać, czy zostawić skierowaną w dół. 



#318 OFFLINE   pablo__20

pablo__20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Pietras

Napisano 29 lipiec 2019 - 06:49

Cześć koledzy.
Pytanie do znawców tematu.
Podczas zacinania ryby na spigocie pękł kij sumowy.
Czy jest szansa na jego naprawienie i czy w przyszłości wytrzyma?
Kije mam od wielu lat. Zawsze łowiłem kołowrotkami. W tym roku kupiłem multiplikatory i zastanawiam sie czy przyczyną pęknięcia może być odwrócona akcja kija?.

Załączone pliki



#319 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 29 lipiec 2019 - 08:15

"No tak bym zrobił najc[color=rgb(40,40,40)][font='Trebuchet MS'][background=rgb(250,250,250)]hętniej ale mam pewne obawy bo skoro byłą zgięta w dół a ja ją poprawiłem. To co, po każdym strzale większego bolka mam ją podginać, czy zostawić skierowaną w dół."

______
Zostaw ja tak ja się "ułożyła" przy/po pracy. Widocznie jest słaba (licha) ramka lub "słaby" rozstaw przelotek o ile to kij firmowy. Na to już nie mamy wpływu ani Ty ani ja. Po kilkukrotnych próbach prostowania ramka strzeli i będziesz miał przymusową wymianę przelotki.

@pablo

Spigot trzeba wymienić skoro był za słaby (kruchy z powodu złego materiału) i poległ. Oczywiście na mocniejszy.
__[__

Użytkownik trout master edytował ten post 29 lipiec 2019 - 08:17


#320 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 03 sierpień 2019 - 07:20

Podczas zacinania ryby na spigocie pękł kij sumowy.


Ktoś ma pomysł jak w takiej sytuacji usunać złamany spigot z górnego segmentu wędki?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wędka, naprawa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych