Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda Garmin STRIKER™


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1636 odpowiedzi w tym temacie

#1301 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 18 listopad 2020 - 19:26

To troche dziwnie rysuje, bo jak plywasz ze tak powiem z grubsza to Ci może zapisać jakąś małą górkę jak blat, dopiero jak zaczniesz ją dokładnie opływać to tak jakby nanosi poprawki.
U mnie striker 4plus na orginalnych ustawieniach lekko cieniuje zmianę głębokości ale kolor jest ten sam

Użytkownik Bartek1989 edytował ten post 18 listopad 2020 - 19:30

  • M a r a s lubi to

#1302 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 20 listopad 2020 - 10:14

Twój sonar rysuje izobaty co 30cmi możesz ustawić zmianę kolorów nawet co 30cm.
Pytanie czy zrobiłeś set up kolorów?
 

 

To chyba po prostu nieogarnąłem tej opcji...

 

U mnie też widocznie rysuje na ustawieniach fabrycznych, bo lekkie cieniowanie może i jest.



#1303 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 21 listopad 2020 - 14:12

Mam dwa pytania odnośnie strikera plus 9sv 

 

1- jaką muszę mieć pojemności akumulatora aby dziewiątka działała przez trzy dniówki. Powiedzmy 3x po 12 h. ? Jakie używacie.

2- Quickdraw Contours  ,pływajac po wodzie tworzę mapę , na ile metrów w lewo i na ile metrów w prawo wspomnianą mapę zapamiętuje/rysuje echo ? 

Cześć, 9 ciągnie ok 1A prądu, mi 7 troszkę mniej. Na 20Ah li ion 4S starcza na 4 dni pływania tak mniej więcej po 8h. Czasami z mapowaniem i sv. Ale staram się co 2 dni ładować żeby nie zajechać za szybko ogniw.

Mi wychodzi że ok 30m, tj 15 lewa i 15 prawa.


  • M a r a s lubi to

#1304 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 listopad 2020 - 16:05

 

Mi wychodzi że ok 30m, tj 15 lewa i 15 prawa.

Tak, ale to są wymysły echa , bo jak sam wiesz stożek 2d nie jest tak szeroki. Trzeba sporo pływać by mieć realne dane. 


  • M a r a s lubi to

#1305 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 21 listopad 2020 - 21:34

To wiem ze szerokość zleży od głębokości, te 15 m na boki to max.



#1306 OFFLINE   Bart4x4

Bart4x4

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaRacibórz

Napisano 22 listopad 2020 - 11:25

Koledzy czy ktoś ma jakieś doświadczenie z nowym STRIKER™ Vivid 9sv + GT52HW-TM Transducer ?

Cześć. Wczoraj zamówiłem właśnie tego strikera .Przesiadam się z dragonfly 4pro . Mam nadzieje że się spisze .



#1307 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 22 listopad 2020 - 11:36

Cześć. Wczoraj zamówiłem właśnie tego strikera .Przesiadam się z dragonfly 4pro . Mam nadzieje że się spisze .

No to czekamy na recenzję. Gdzie go kupiłeś ? 



#1308 OFFLINE   Bart4x4

Bart4x4

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaRacibórz

Napisano 22 listopad 2020 - 15:47

Recenzje mówisz... :)  Wcześniej pływałem tylko z dragonfly 4 cale ,wiec każde większe echo pewnie zrobi wrażenie i do tego sv . Strikera vivid zamówiłem na stronie    Trigar.pl  Jak się "naumiem" poruszać i ogarniać forum (bo to mój pierwszy raz ) to wrzucę foty i może coś nagram z nad wody . 


  • M a r a s lubi to

#1309 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 22 listopad 2020 - 16:47

Cześć. Wczoraj zamówiłem właśnie tego strikera .Przesiadam się z dragonfly 4pro . Mam nadzieje że się spisze .

kolego też miałem dragonflaya 4pro i mam teraz garmina i powiem ci że mój dragonflay dobrze ustawiony lepiej pokazywal jak ten garmin ale za to garmin ma boczny sonar co też dużo daje. 


  • Maciej_K lubi to

#1310 OFFLINE   Seki

Seki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 22 listopad 2020 - 16:52

Mam 9sv, początkowo nie byłem zadowolony, a to niewyraźnie, a to szumy. Jak wyeliminowałem szum z silnika, ustawiłem parametry i transducer, okazało się, że echo pokazuje super wyraźnie i nnie trzeba mi więcej do szczęścia.

Także jak ze wszystkim, nauka musi swoje zająć.

Użytkownik Seki edytował ten post 22 listopad 2020 - 16:53


#1311 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 22 listopad 2020 - 17:01

Zastanawiam się mocno :) nad 9sv . Teraz pojawił się vivid i pytanie czy warto dopłacić te cztery setki do vivid-a ?. 



#1312 OFFLINE   Bart4x4

Bart4x4

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaRacibórz

Napisano 22 listopad 2020 - 17:43

Zastanawiam się mocno :) nad 9sv . Teraz pojawił się vivid i pytanie czy warto dopłacić te cztery setki do vivid-a ?. 

Też miałem dylemat, zadzwoniłem do dystrybutora i zapytałem czym się różnią. Powiedzieli że nowa paleta kolorów jest dodana i poprawiono czułość GPS . Jak jest faktycznie, bladego pojęcia nie mam. Przyjdzie ,będzie radocha  :D  Najgorsze że musze wyjechać na tydzień i wracam w sobotę, ale niedziela nad wodą będzie        na pewno. A przetwornik to chyba będę w rękach trzymał bo uchwyt poszedł z dragonfly w komplecie. Będę przez tel. ogarniał wszystko żeby w niedzielę jakoś wypłynąć bo przecie nie zdzierżę. :D



#1313 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 22 listopad 2020 - 18:40

Odnośnie przetwornika. Tu na forum jest bardziej polecany gt 40 i tu kolejny dylemat czy warto dopłacić.

Co do palety barw w nowym vivid to jest na YT film. Tyle tylko ,ze jest to film reklamowy producenta. A wiadomo ,że w realu nad wodą może być całkiem coś innego.

Wcześniej znalazłem film z nad wody : striker vs striker plus. Może do przyszłego sezonu będzie porównanie plusa z vividem.  


Użytkownik M a r a s edytował ten post 22 listopad 2020 - 18:40

  • suhhar lubi to

#1314 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 listopad 2020 - 20:02

Odnośnie przetwornika. Tu na forum jest bardziej polecany gt 40 i tu kolejny dylemat czy warto dopłacić.

Co do palety barw w nowym vivid to jest na YT film. Tyle tylko ,ze jest to film reklamowy producenta. A wiadomo ,że w realu nad wodą może być całkiem coś innego.

Wcześniej znalazłem film z nad wody : striker vs striker plus. Może do przyszłego sezonu będzie porównanie plusa z vividem.  

Wejdź do mnie na kanał - sonary i mapy na yt, robiłem nagrywkę z plików demo z tymi nowymi kolorkami. Generalnie mogą pomóc, ale to nie jest wow- jak grzmią marketingowcy Garmina. 


  • M a r a s lubi to

#1315 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 23 listopad 2020 - 15:23

To chyba po prostu nieogarnąłem tej opcji...

 

U mnie też widocznie rysuje na ustawieniach fabrycznych, bo lekkie cieniowanie może i jest.

Tak jak myślałem, nie znalazłem wcześniej tej opcji. Teraz sobie poustawiałem wszystko i mapa w końcu sensownie wygląda :)

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Na mapie mam masę śladów tras, którędy pływałem. Mam zapis, że zajęte jest 6% pamięci śladów. Niby nie dużo, ale te ślady nie są mi do niczego potrzebne. Czy gdy je usunę, nie znikną mi razem z tym zapisane punkty i narysowane mapy?



#1316 OFFLINE   Seki

Seki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 23 listopad 2020 - 15:33

Usuwaj śmiało, nic prócz śladów nie zniknie.
  • Kamil_M lubi to

#1317 OFFLINE   arto83

arto83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów

Napisano 25 listopad 2020 - 14:31

Witam. Mam pytanie odnośnie strikera 5cv. Od jakiegoś czasu źle pokazuje mi głębokość. Gdy stoje na cumie pomiar powinien być stały a u mnie cały czas zmienia się głębokość, np jest 4m i cały czas skacze 4,5m 4,3m itp. Może ktoś miał podobną przypadłość? Aku pokazuje 12,6v

#1318 OFFLINE   Patron

Patron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaIrlandia
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Bochunewicz

Napisano 03 grudzień 2020 - 16:59

Witam
moglby ktos podac rozstaw srub w uchwycie striker-a plus 9sv

#1319 OFFLINE   Patron

Patron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaIrlandia
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Bochunewicz

Napisano 03 grudzień 2020 - 22:14

naprawde nikt nic? chodzi mi o rozstaw srub w uchwycie ktory przykreca sie np do uchwytu ram lub bezposrednio do jakiejs podstawy

#1320 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów

Napisano 23 grudzień 2020 - 18:30

Czy ktoś może się pochwalić ustawieniem kolorów. Tak do 20m? Zeby to jakoś fajnie i czytelnie wyglądało?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych