Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda Garmin STRIKER™


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1639 odpowiedzi w tym temacie

#1321 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 grudzień 2020 - 18:38

Czy ktoś może się pochwalić ustawieniem kolorów. Tak do 20m? Zeby to jakoś fajnie i czytelnie wyglądało?

To tak nie działa, ustawiasz na wodzie -pod konkretną głębokość. Inaczej będzie na 2m w ustawieniach i na 12m.

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka
  • Joka lubi to

#1322 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 23 grudzień 2020 - 19:03

Striker ma tylko 10 kolorów do wyboru, jak je zagospodarujesz to juz twoja inicjatywa. Do tego sa izobaty co 30 cm. Ja mam co ok 1m i tak mi koloruje do 13 m dalej biały i izobaty.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

#1323 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 07 styczeń 2021 - 23:51

Mam dość proste pytanie. Przeczytałem większość postów tego tematu i teraz jestem chyba jeszcze głupszy. Potrzebuję jak najtaniej dobrej echosondy w dobrej cenie. Wystarczy mi ekran 5", i tu pytanie czy starczy 5cv czy 7sv ze skanem bocznym da mi dużo lepszy obraz dna w poszukiwaniu ławic uklejek lub drapieżnika. Większość wód o głębokości średnio 3m, max 5. Czasem woda do 10m. Obecnie mam x4 pro, na której praktycznie niemożliwe odróżnić rośliny od ryb. Cena w tym wszystkim dla mnie ma znaczenie, szukam równowagi a nawet przeciwwagi możliwości nad ceną.

Użytkownik Matteoo edytował ten post 07 styczeń 2021 - 23:52


#1324 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 styczeń 2021 - 07:27

Używane 7sv plus i koniec. Zobacz- tradycyjny sonar w Garminach tańszych to 77/200khz, gdzie szersza wiązka jest w 77khz - zdaje się 45stopni. Pokaże ci dno o szerokości połowy (około) głębokości. Na płytkiej wodzie ciężko będzie ci wypatrzeć te ławice. Sonar boczny jest tym, czego szukasz. 5 cali dla niego to za mało, bo dla pełnej informacji- co pod łodzią bezpośrednio, powinieneś mieć włączony trdycyjny i Si. A jak podzielisz te 5 cali, to musisz bardzo blisko ekranu siedzieć. 

7mka jest optymalna- cena nie zabija i wszystko jest po prostu większe. Pamiętaj to sonar boczny jest najlepszym narzędziem do szybkiego przeszukania wody. Zbiera po bokach czytelnie po 20m na stronę, widzisz na nim co jest po lewej i po prawej burcie. Sonar tradycyjny nie rozróżnia stron- nie masz informacji w którą stronę zarzucić przynętę. 


  • Biesan, thug i M a r a s lubią to

#1325 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 14 styczeń 2021 - 08:07

Ktoś może doda coś więcej? Jak jakość sonaru bocznego w 7sv czy jest lepsze echo w zbliżonej cenie? Załóżmy w okolicach 2500zł.

#1326 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 14 styczeń 2021 - 08:19

Robert, bez dwóch ekranów na wodzie nie da się tego sprawdzić. Jeśli konkurent to Hook REveal, poczytaj ten wątek, wstawiałem tam filmy rosyjkie , gdzie na pontonie były jednocześnie i striker , i reveal .Wnioski wyciągnij sam. 

Jeśli natomiast, w zagranicznych sklepach widziałbyś elitę ti2 7 cali za 2700, to no -brainer, tylko brać, choć nie będzie języka polskiego w menu. To jest przeskok w jakości vs i striker, i reveal. 



#1327 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 14 styczeń 2021 - 09:14

Maciek, czyli twoim zdaniem elite ti2 zabija powyższą konkurencję, polska wersja mi nie jest potrzebna oby była skala metryczna. Tu jest ponad 60stron, możesz przybliżyć termin kiedy to wstawiales?

Użytkownik Matteoo edytował ten post 14 styczeń 2021 - 09:17


#1328 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 14 styczeń 2021 - 11:04

Maciek, czyli twoim zdaniem elite ti2 zabija powyższą konkurencję, polska wersja mi nie jest potrzebna oby była skala metryczna. Tu jest ponad 60stron, możesz przybliżyć termin kiedy to wstawiales?

Tiaszka jak to mawiaja na wschodzie, ma ekran dotykowy, fajne opcje mapowe, możliwość mirrora na tablet, dużo lepszy przetwornik SI oraz 2d 2 zakresowy 83/200 + chirp. Do tego socjalizmowych mapek całe mnóstwo+ możliwość rzeźby własnej map z pełną ich obsługą z kolorami itp. 

Rozpisałem ją od podszewki na blogu: Wojny sonarowe na sucho. Ti2- pierwszoliniowy żołnierz Navico. (sonaryimapy.blogspot.com)

striker vs hook reveal - YouTube


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 14 styczeń 2021 - 11:05


#1329 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 14 styczeń 2021 - 12:14

A działa juz mapowanie live czy dalej trzeba im logi wysyłać?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

#1330 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 14 styczeń 2021 - 12:25

Tiaszka jak to mawiaja na wschodzie, ma ekran dotykowy, fajne opcje mapowe, możliwość mirrora na tablet, dużo lepszy przetwornik SI oraz 2d 2 zakresowy 83/200 + chirp. Do tego socjalizmowych mapek całe mnóstwo+ możliwość rzeźby własnej map z pełną ich obsługą z kolorami itp.
Rozpisałem ją od podszewki na blogu: Wojny sonarowe na sucho. Ti2- pierwszoliniowy żołnierz Navico. (sonaryimapy.blogspot.com)
striker vs hook reveal - YouTube


I to się nazywa sensowna odpowiedz, mocne dzięki.

#1331 OFFLINE   Wojtek Sz-in

Wojtek Sz-in

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Kosowski

Napisano 16 styczeń 2021 - 19:42

Witam Panowie, pytanie,
Wypatrzyłem sobie echo Garmin striker plus 9sv + gt52
Czy ktoś może podpowiedzieć, czy w zbliżonej cenie kupię coś lepszego?
Pływam po Odrze, jezioro Dąbie, Zalew Szczeciński.
Oglądam w internecie, na yt, przeczytałem bardzo dużo wątków i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Jano edytował ten post 16 styczeń 2021 - 21:16


#1332 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6256 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 16 styczeń 2021 - 20:17

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, to jak dyskusja o wyższości Świąt Wielkanocnych nad Świętami Bożego Narodzenia   :rolleyes:



#1333 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 16 styczeń 2021 - 20:36

Najnowsza wersja to VIVID  :) 



#1334 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 styczeń 2021 - 08:04

Witam Panowie, pytanie,
Wypatrzyłem sobie echo Garmin striker plus 9sv + gt52
Czy ktoś może podpowiedzieć, czy w zbliżonej cenie kupię coś lepszego?
Pływam po Odrze, jezioro Dąbie, Zalew Szczeciński.
Oglądam w internecie, na yt, przeczytałem bardzo dużo wątków i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Zobacz jakie masz ceny na 9 cali ekranu- w zbliżonej kasie, po nowości, tylko hook reveal jest. I to jest alternatywa. To są bardzo podobne echa ,na wodzie wielkiej różnicy nie widać, może jedynie w szybkości obsługi- magicznych "ustawianiach"- zwłaszcza dla SI/DI gdzie Lowrance jest najwygodniejsze do regulacji Reszta to dla pasjonatów- mapy, przeglądanie danych itp, gdzie Hook jest ciekawszą opcją, ale Garmin - tańszą chyba. 



#1335 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1119 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 17 styczeń 2021 - 20:46

Przydałaby mi się wtyczka od kabla zasilającego do strikera 5, myślicie że jest szansa gdzieś dokupić pasującą? Wiem, że można cały przewód z wtyczką kupić i w ostateczności tak zrobię, ale potrzebuję tylko wtyczki :)

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

#1336 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 24 styczeń 2021 - 10:21

Przydałaby mi się wtyczka od kabla zasilającego do strikera 5, myślicie że jest szansa gdzieś dokupić pasującą? Wiem, że można cały przewód z wtyczką kupić i w ostateczności tak zrobię, ale potrzebuję tylko wtyczki :)

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Zapytaj http://fox-boats-shop.pl/

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
  • thug lubi to

#1337 OFFLINE   konopaa

konopaa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 24 styczeń 2021 - 20:24

Czoem

Rozważając wybór między GT52 i GT40 zastanawiam się czy rysowanie map jest tak samo dokładne w przypadku obu przetworników. Czy z uwagi na wąski stożek GT52 trzeba gęściej pływać, czy może to boczny skan odpowiada za tworzenie mapy?

I druga kwestia, jak duża jest różnica w obrazowaniu bocznym między tymi przetwornikami? Posiada ktoś foto lub filmy porównujące oba?



#1338 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów

Napisano 24 styczeń 2021 - 20:33

Striker 4plus nie ma bocznego a mapy tworzy

#1339 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 styczeń 2021 - 21:13

Czoem

Rozważając wybór między GT52 i GT40 zastanawiam się czy rysowanie map jest tak samo dokładne w przypadku obu przetworników. Czy z uwagi na wąski stożek GT52 trzeba gęściej pływać, czy może to boczny skan odpowiada za tworzenie mapy?

I druga kwestia, jak duża jest różnica w obrazowaniu bocznym między tymi przetwornikami? Posiada ktoś foto lub filmy porównujące oba?

Si nie jest używane do tworzenia map głębokości w zadnym brandzie. Garmin nie jest wyjątkiem. QD jest rysowane ok 25m od przetwornika w obie strony, im gęściej napływasz tras, tym mniej algorytm będzie zmyślał i mapa będzie dokładniejsza. 


  • konopaa lubi to

#1340 OFFLINE   konopaa

konopaa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 24 styczeń 2021 - 21:40

Si nie jest używane do tworzenia map głębokości w zadnym brandzie. Garmin nie jest wyjątkiem. QD jest rysowane ok 25m od przetwornika w obie strony, im gęściej napływasz tras, tym mniej algorytm będzie zmyślał i mapa będzie dokładniejsza. 

Czyli model przetwornika nie ma wpływu na jakość (dokładność) rysowanej mapy?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych