Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Na narty - czyli zimowa odskocznia od ryb!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
576 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 22 grudzień 2015 - 00:57

To robi się ciekawie! W środę jadę do windsport na odbarczanie. Chcę też dorobić sobie nowe wkładki Sidas. Jakie cienkie skarpety polecacie do butów. Ten botek z Raptorów jest tak pasować, że przy nieco grubszej skarpecie już czuję dyskomfort. Robił ktoś z Was buty z wstrzykiwaną pianą?

#42 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 22 grudzień 2015 - 08:02

Byłem w niedzielę w Białce. Wąsko ,dużo ludzi i muldziasto. Ale miło się poruszać po roku przerwy. Przetestowałem nowy sprzęt- deska plus wiązania, raz wypakowałem tak, że zobaczyłem gwiazdy i spoko ;)


  • urasenty lubi to

#43 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 22 grudzień 2015 - 09:39

Kiedyś kolega miał wtryskiwaną piankę i niby sobie zachwalał, ale osobiście uważam, że teraz tak technologia poszła do przodu, że to obecnie szukanie skwarek  ;) Wybrałbyś Vacuumy 130 czy 140 Pro poświęciłbyś godzinę na wygrzanie, dopasowanie tym bardziej, że masz to już w cenę wliczone(fakt, ze one są droższe) i byś się teraz o nic nie martwił.

Do tego jest organizowany Vacuum Tour i za darmo można bez żadnych konsekwencji wygrzać buty i zobaczyć czy faktycznie to działa :ph34r:  :ph34r:


Użytkownik radek_u edytował ten post 22 grudzień 2015 - 09:40


#44 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 22 grudzień 2015 - 23:53

Może i masz rację ale zawodnicy z teamu Fischer i tak mają botki z pianą w środku. To jest nadal najlepsze dopasowanie. Będzie okazja przetestować Fisher za dwa czy trzy sezony. W zeszłym roku kupiłem Atomic redster pro i nie byłem z nich zadowolony. But był wygrzewany i za wiele to nie pomogło. Dopiero odbarczanie przyniosło porządny efekt w rejonie palcy. But był również za wąski w okolicy łydek i sprawiał mi ból przy mocniejszym spięciu klamer i nacisku na języki piszczelami. But musi trzymać nogę bez mocnego spinania. Wtedy jest w miarę ciepło a przy bucie sportowym czuje się co się dzieje pod nartami. Podobnie jak z nartami. Miękka narta z rockerem inicjuje skręt przy mniejszej prędkości i dynamice. Można na niej wozić tyłek cały dzień bez wysiłku i bólu w kolanach. Ale kiedy przesiądziemy się na narty z grupy race już tak łatwo nie jest. Tu trzeba techniki i bardziej dynamicznej jazdy. Jazda na narcie przypomina skoki na trampolinie i daje duży zastrzyk adrenaliny. Wszystko ma swoje plusy i minusy. W nartach z grupy race ma się dość po 2h jazdy ale na narcie dla początkujących wprawny narciarz nie za wiele zdziała przy większej prędkości i przeciążeniach. Podsumowując ważne żeby to ci się robi sprawiało frajdę i radość. Na koniec Panowie fajnie by było spotkać się na stoku.

#45 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 23 grudzień 2015 - 12:40

Atomic zawsze robił "wąskie" buty. Właśnie dlatego ich używałem bo mam szczupłą stopę i łydkę. Mi pasowały. 



#46 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 23 grudzień 2015 - 15:04

Nie mam pojęcia jak jest u profesjonalistów, bo nigdy się z tym nie spotkałem a miał w tamtym roku Kostelić  do Pl wpaść, ale nie wyszło. Ale to nie ten poziom i całkiem inny świat  :)

Nie wiem jak w Atomicu, a widziałem jak się wygrzewa Salomony i myślę, że jest to podobne. Rozgrzewa się skorupę następnie wkłada się nogę z botkiem w skorupę i potem 5-7 minut się je schładza żelami i skorupa ma się ułożyć niby do nogi(i niby trochę się układa). Ale to w tych markach jest tak, że jedynie mogą rozszerzać skorupy. Fischer rozszerza i zwęrza. Do tego na każdy punkt uciskowy są różnej twardości gąbki wycinane i układane pod różnym kontem. I teraz najlepszy moim zdaniem motyw.Są maszyny dwustopniowe czyli układają rozgrzaną skorupę buta pod różnymi ciśnieniami. Czyli palce można ścieśnić a łydkę i piętę rozciągnąć podczas formowania lub odwrotnie na haluksa sobie rozszerzyć a piętę dowalić na maksa. I żadna inna firma tego nie ma oprócz fischera :P   I od przyszłego roku w butach fischera wchodzi nowa linia butów niskiej i średniej klasy(bo tu leżą  i kwiczą) która ma zrewolucjonizować rynek na świecie B)



#47 OFFLINE   morales

morales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów

Napisano 23 grudzień 2015 - 21:46

http://www.faunapark.cz/

     Polecam kwaterę na wypad w Czeskie Jeseniki. Blisko Ramzowa i inne ciekawe ośrodki narciarskie. Z właścicielem Petrem można się dogadać po polsku.

Ski-busem dowiezie i odbierze z wyciągu ,więc można popróbować Holby  ;) .

 

 

 

http://www.rsmiroslav.cz/pl/    Też polecam.


Użytkownik morales edytował ten post 23 grudzień 2015 - 21:55


#48 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 23 grudzień 2015 - 22:58

Liftery w montażu:

http://insider-sport...ifters-5mm.html

Nowe wkładki Sidas dorobione. Po świętach odbieram buty z odbarczania.

 

 

Załączone pliki



#49 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 24 grudzień 2015 - 12:24

Przeglądałem obrazy z kamer i wszędzie śnieg spływa. Tak ciepłego grudnia już nie pamiętam. Czy ktoś wie gdzie jest śnieg oprócz alpejskich lodowców?



#50 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 30 grudzień 2015 - 15:20

Armatki pracują! Jest dobrze! Gdzie wybieracie się w ten weekend na nartki?



#51 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 30 grudzień 2015 - 16:11

Ja do Zawoi, co będę kombinował;)



#52 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 30 grudzień 2015 - 18:26

Krisu masz namiar na jakąś stronkę wyciągu?



#53 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 30 grudzień 2015 - 19:09

http://www.pkl.pl/mosorny/home

Ale w ten weekend to raczej lipa. Nie zdążą bo mrozy mają usąpić. To jest bardzo szeroki stok a mają tylko 14 armatek, za mało na te parę dni. Sprawdź Wisłę Soszów albo Nową Osadę, oni są zazwyczaj szybsi. Ew Białka jak lubisz slalom po żywych tyczkach.

W Zawoi na weekend gotowy będzie tylko mały wyciąg orczykowy, 320m trasy, tam sobie pójdę na browara i parę ślizgów.


Użytkownik Krisu23 edytował ten post 30 grudzień 2015 - 19:11


#54 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 30 grudzień 2015 - 20:58

Krisu jest początek sezonu. Też nie mam zamiaru się forsować. Chcę gdzieś wyskoczyć z żonką na góra 3 godziny. Soszów i Nową Osadę znam, lubię te stacje ale w tygodniu. W tym roku chciałbym odwiedzić jak największą liczbę ośrodków, żeby mieć porównanie. 



#55 OFFLINE   Piotr123

Piotr123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 30 grudzień 2015 - 21:42

Wy piszecie o rozpoczęciu sezonu, a ja już od końca września na stoku w Poznaniu śmigam, ale nie każdemu szczotka przypasuje.

PS: Nie długo Czarna Góra też zacznie działać, bo już sypią.

#56 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 31 grudzień 2015 - 05:53

PYTOON a tu byłeś?  http://www.skiinfo.p...narciarski.html

Przez Korbielów masz ze śląska dosyć blisko. Też jeden z ośrodków które najszybciej startują. Bardzo ładne miejsce.



#57 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2649 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 31 grudzień 2015 - 07:08

Widzę, że tu sami zawodowcy  ;)  Pod koniec stycznia jadę z rodziną w okolice Szklarskiej, to dopiero mój drugi sezon zaznajamiania się z nartami ale kiedyś trzeba zacząć :)  

Co do tras to w tamtym sezonie próbowaliśmy swoich sił tu http://www.skiregion...-nad-izera.html, w tym również się tam wybieramy. W porównaniu z tłokiem i chamstwem po naszej stronie tam to inna bajka - oczywiście nie mówię o stokach dla zaawansowanych bo na nich jeszcze nie bywam ale o oślich łączkach do nauki.



#58 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 31 grudzień 2015 - 08:37

Widzę, że tu sami zawodowcy  ;)  Pod koniec stycznia jadę z rodziną w okolice Szklarskiej, to dopiero mój drugi sezon zaznajamiania się z nartami ale kiedyś trzeba zacząć :)  

Co do tras to w tamtym sezonie próbowaliśmy swoich sił tu http://www.skiregion...-nad-izera.html, w tym również się tam wybieramy. W porównaniu z tłokiem i chamstwem po naszej stronie tam to inna bajka - oczywiście nie mówię o stokach dla zaawansowanych bo na nich jeszcze nie bywam ale o oślich łączkach do nauki.

 

Widzę, że tu sami zawodowcy  ;)  Pod koniec stycznia jadę z rodziną w okolice Szklarskiej, to dopiero mój drugi sezon zaznajamiania się z nartami ale kiedyś trzeba zacząć :)  

Co do tras to w tamtym sezonie próbowaliśmy swoich sił tu http://www.skiregion...-nad-izera.html, w tym również się tam wybieramy. W porównaniu z tłokiem i chamstwem po naszej stronie tam to inna bajka - oczywiście nie mówię o stokach dla zaawansowanych bo na nich jeszcze nie bywam ale o oślich łączkach do nauki.

 

Pasieki są ok, ale jednak to nie do końca to. Podjedź do Spindla od strony Hornych Misecek, na Medvedin. Masz w zasięgu łagodne trasy do Hornych i trochę ciekawsze na drugą stronę do Spindlerovego Mlyna, w tym czarną.

 

Uwielbiam tam być :)


  • Artech lubi to

#59 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 02 styczeń 2016 - 01:10

Dziś odwiedziłem z żoną Czarny Groń w Istebnej. Główna trasa wymuldzona z prześwitującymi miejscami z trawy. Ratunkiem okazała się ośla łączka z wyciągiem tależykowym. Także dziś rozjady i treningi mojej Kasi jazdy na krawędziach. Dziś nad ranem uderzę chyba na Słowację.

#60 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 02 styczeń 2016 - 11:43

W Zawoi Mosorny Groń czynny od środy. Byłem pytać w kasie. Chyba sobie wolne wezmę i na cały dzień uderzę.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych