Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie woblery pstrągowe polecacie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
212 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 listopad 2014 - 21:42

Z konstrukcjami nie seryjnymi czesto bywa tak ze jeden jest kilerem  inny  niby taki sam a nie taki ;) komus sie uda na takiego trafic i tyle ,jak zaczepisz to nurkujesz ;)
 

Dobrze ujete zagadnienie.

Dlatego podczas wedkowania nie trace czasu na takie jednorazowki, tylko lowie seryjnymi.

:)



#22 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 18 listopad 2014 - 21:46

Z konstrukcjami nie seryjnymi czesto bywa tak ze jeden jest kilerem  inny  niby taki sam a nie taki ;) komus sie uda na takiego trafic i tyle ,jak zaczepisz to nurkujesz ;)

Mam takiego , z wyglądu szału nie ma. Kupiłem go od wędkarza na Parseta w Rościęcinie w połowie lat 90 i za cholerę nie wiem dlaczego tak go lubią te pstronie. Po prostu "Karna Ekspedycja" :P


Użytkownik Rajfel edytował ten post 18 listopad 2014 - 21:47


#23 OFFLINE   mlynek1976

mlynek1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 368 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW

Napisano 18 listopad 2014 - 21:48

Dobrze ujete zagadnienie.

Dlatego podczas wedkowania nie trace czasu na takie jednorazowki, tylko lowie seryjnymi

 w wodach w których łowisz zasobnych w piękne kropasy może to wystarczy, ale na zdeptanych  w sezonie Kwisie czy Bobrze seryjne woblery służą za rozpałkę do ogniska, tak naprawdę tylko oryginalny wobler z nie powtarzalną praca i malowaniem  może dać ładną rybę ;)


  • Rapanui82, spinnerman i eRKa lubią to

#24 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 18 listopad 2014 - 21:48

Daniel niekoniecznie zreszta Ty w wiekszosci lowisz na zupelnie innych lowiskach. W realiach Pl. trzeba miec wszystko na rzeke bez Widlow nie wychodze ;)



#25 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 listopad 2014 - 21:53

 w wodach w których łowisz zasobnych w piękne kropasy może to wystarczy, ale na zdeptanych  w sezonie Kwisie czy Bobrze seryjne woblery służą za rozpałkę do ogniska, tak naprawdę tylko oryginalny wobler z nie powtarzalną praca i malowaniem  może dać ładną rybę ;)

 

Ciekawa teza. Niestety nie wyglada bym w najblizszej przyszlosci mial okazje sprawdzic moja "rozpalke" w warunkach Kwisy czy Bobru.

Moja wiedza pstragowa jest nikla.

Obserwacja nad woda pokazuja mi, ze liczba czynnikow, ktore sprawiaja ze pstrag sie decyduje na atak na dana przynete jest tak duza, ze nie starczy mi z pewnoscia zycia by chocby zapisac takie rownanie.

Nie mowiac o jego rozwiazaniu. 

Nie kryje, ze interesujace jest posluchac osob, ktore wierza, ze to oryginalna przyneta lub malowanie daja ladna rybe w warunkach pstragowej rzeki.



#26 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 18 listopad 2014 - 21:53

W Norge lowie "plastykowymi" Rapalami bo lepiej leca i nie musze ich spuszczac z pradem ,Widly "odpoczywaja" ,chyba ze ryby nie wspolpracuja to przechodze na Polska szkole ;) oczywiscie zamiast woblerow 4-5cm zakladam 7-12 :o :o



#27 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 listopad 2014 - 21:54

Daniel niekoniecznie zreszta Ty w wiekszosci lowisz na zupelnie innych lowiskach. W realiach Pl. trzeba miec wszystko na rzeke bez Widlow nie wychodze ;)

 

Fakt, lowie na wodach (nie tylko pstragowych), gdzie wystarczy trafic przyneta w rzeke by zlowic rybe.


  • maciekd07 lubi to

#28 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 listopad 2014 - 21:57

W Norge lowie "plastykowymi" Rapalami bo lepiej leca i nie musze ich spuszczac z pradem ,Widly "odpoczywaja" ,chyba ze ryby nie wspolpracuja to przechodze na Polska szkole ;) oczywiscie zamiast woblerow 4-5cm zakladam 7-12 :o :o

 

W Hiszpanii plynie taka rzeka, w ktorej, zdaniem ekspertow z PL, jest wiecej sumow (biomasy) niz wody. Chocby w tym roku bylo kilka EKIP sumiarzy z PL, ktorzy wrocili po tygodniowej intensywnej walce z nadzieja...na zlowienie pierwszego konkretnego suma w 2015 .


  • spinnerman, albercik2 i PocoLoco lubią to

#29 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 18 listopad 2014 - 21:57

Wiara czyni cuda nawet na bezrybiu dokona sie rozmnozenie :D Tak powaznie kazdy lowi na to co uwaza ze jest najlowniejsze B)  i tak ma byc ,kazdego trzeba sluchac bo czasem warto, a swoje wychodzic :)



#30 OFFLINE   mirek1956

mirek1956

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • Lokalizacjakrakow

Napisano 18 listopad 2014 - 21:58

Witam serdecznie moim skromnym zdaniem dyskusja nad przynętami pstrągowymi to jak dyskusja nad wyższością świąt Wielkanocnych nad Bożego Narodzenia.Przynęty pstrągowe

podzieliłbym raczej na pory roku. pory dnia , pogodę, występujący pokarm,Jegomość Pan Pstrąg to typowy wzrokowiec linia boczna jak najbardziej ale przede wszystkim wzrok i terytorializm czyli bronienie za

wszelką cenę swojego dołka i miejscówki pozdrawiam mirek


Użytkownik mirek1956 edytował ten post 18 listopad 2014 - 22:05


#31 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 18 listopad 2014 - 22:00

Witam serdecznie moim skromnym zdaniem dyskusja nad przynętami pstrągowymi to jak dyskusja nad wyższością świąt Wielkanocnych nad Bożego Narodzenia.Przynęty pstrągowe

podzieliłbym raczej na pory roku. pory dnia , pogodę występujący pokarm,Jegomość Pan Pstrąg to typowy wzrokowiec linia boczna jak najbardziej ale przede wszystkim wzrok i terytorializm czyli bronienie za

wszelką cenę swojego dołka i miejscówki pozdrawiam mirek

Święta racja, tylko w ten sposób bijemy masło maślane w tym wątku :D



#32 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 18 listopad 2014 - 22:04

Panowie tylko luzna gadka w szczegoly nie wchodzimy bo to temat rzeka ,dodac tez trzeba ze w P.L realiach bywaja dni a nawet lata tj."sezony" ze jigi kroluja



#33 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 listopad 2014 - 22:04

Tam gdzie łowie ładne ryby zazwyczaj łowili ci co - jak ja to mowie w skrócie - wiedzieli o co chodzi. Odpowiedzi było wiele, a tylko jedna trafna - trzeba być elastycznym? Za przeproszeniem g**no prawda. Od kiedy sam zaczałem "wiedziec o co chodzi" odkryłem pewną wielką prawidłowość.Mianowiecie są przynęty które zawsze łowią, niezaleznie od pry roku. A są też takie tak zwane wyspecjalizowane, jak niektórzy mówią zadaniowe, które nadają sie tylko na konkretną porę roku i rodzaj łowiska.

 

A wracając do tamtu. Uważam że warto pytac ludzi o ich perełki pstrągowe, bo daje to czasem świetne rezultaty nad wodą.



#34 OFFLINE   mlynek1976

mlynek1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 368 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW

Napisano 18 listopad 2014 - 22:10

z perspektywy swojego podwórka podałem kilku Twórców woblerów pstrągowych, ale da się zobaczyć występowanie Panów Twórców tych że woblerów podobnie jak pstrągi mają oni również swoje terytoria gdzie ich woblery są łowne wynika to na pewno  z tego ze znają oni swoje wody pstrągowe jak mało kto i potrafią dopasować wobler do rzeki



#35 OFFLINE   mlynek1976

mlynek1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 368 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW

Napisano 18 listopad 2014 - 22:16


A wracając do tamtu. Uważam że warto pytac ludzi o ich perełki pstrągowe, bo daje to czasem świetne rezultaty nad wodą.

dokładnie!!! taki transfer wobka z drugiego krańca polski może doprowadzić do zakwasów przedramienia ;)


  • popper i mtz25 lubią to

#36 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 listopad 2014 - 22:20

Ja tam zreszta kupuje i takie i takie. Hadmade kupilem od łepka jak ja to mówie, bo koles jest mlody i robi swietnie wygladajace woblerki, bedą one łowiły tylko ciezko wyczuc czy to bedą te takie tego...wiadomo jakie, czy te zadaniowe co tylko na wiosne czy w lecie czy w podniesionej wodzie czy jak tam kto chce. Nie mowie czyjego autorstwa, bo są tutaj ludzie bardzo czuli na swoje dobra osobiste że tak sie wyraze, jak ktos wie to dla siebie to wie.

 

Od WAS też chce coś "wyciągnąć" o tych Waszym zdaniem najłowniejszych ponieważ, w każdej opini jest ziarno prawdy. Pozbieram te ziarenka do kupy i coś wymyśle. To bedzie pierwszy eksperymentalny sezon pstragowy od 5 lat i mam nadzieje że coś nowego wniesie.



#37 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 18 listopad 2014 - 22:21

Dlaczego my Polscy wedkarze jestesmy uwazani na swiecie za jednych z lepszych wedkarzy? Mysle ze presja wedkarska i klusownicza [zwlaszcza} oraz PZW milosciwie nam panujace,wplywa na wody jakie mamy, wymuszaja na nas wedkarzach i wytworcach przynet do wiekszej starannosci i baczniejszej obserwacji .



#38 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 18 listopad 2014 - 22:22

"Fakt, lowie na wodach (nie tylko pstragowych), gdzie wystarczy trafic przyneta w rzeke by zlowic rybe." :) :) :) Dziecko obudzilem ze smiechu :)

Wytrawnym lowca nie jestem. Lowie jednak od dawna na tych samych kilku kilometrach rzeki, wiec niektore fragmenty bardzo dobrze poznalem. Znajomosc lowiska, apetytow ryb, por zerowania w zaleznosci od pory dnia i pogody pomaga. Lowie czasem te same ryby, mozna na nich sprawdzic wobki.

Od @Kielo mam aktualnie cztery woblery, dwa wybitne, trzeci bardzo udany , czwarty za malo lowiony zeby ocenic ( chyba za maly na moje pstragi, tak mi sie zdaje). Przy czym pstragi lowie tylko na dwa z nich. Napisalem mu jakie maja byc woblery na moja wode i sa dokladnie takie jak chcialem.

Teraz na pstragi z wobkow w pudelku mam tylko rozne Salmo minnowy, komplet wobkow od @Kielo i "papierosy" od Roberta Kierasa.

Użytkownik ictus edytował ten post 18 listopad 2014 - 22:46


#39 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 listopad 2014 - 22:28

Dlaczego my Polscy wedkarze jestesmy uwazani na swiecie za jednych z lepszych wedkarzy? Mysle ze presja wedkarska i klusownicza [zwlaszcza} oraz PZW milosciwie nam panujace,wplywa na wody jakie mamy, wymuszaja na nas wedkarzach i wytworcach przynet do wiekszej starannosci i baczniejszej obserwacji .

 

Szczegolnie w samoocenie.

Juz byli tacy co jechali do USA uczyc lowic bassy tamtejszych mistrzow. Bo przeciez polska szkola opadu i wogole...

Moze zostanmy przy luznej rozmowie o woblerach na pstragi potokowe ;)



#40 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 listopad 2014 - 22:30

"Fakt, lowie na wodach (nie tylko pstragowych), gdzie wystarczy trafic przyneta w rzeke by zlowic rybe." :) :) :) Dziecko obudzilem ze smiechu

Panie Pawle nie ma sie z czego śmiać. Ja tez tak uważam, są takie wody. W jednych kryterium tej trafnosci jest charakter pracy a w innych kolor. Czasem fuksem mamy wlasnie taka przynete i lowimy, kiedy inni majacy tez swietne przynety łowia malo albo wcale, i nikt nie pojmie dlaczego.


Użytkownik mtz25 edytował ten post 18 listopad 2014 - 22:31





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych