Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite 5 / 7 / 9 Ti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2401 odpowiedzi w tym temacie

#1981 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 23 wrzesień 2020 - 06:16

Tak czytam i czytam i z moich doświadczeń żeby napłynąć w punkt  to jest ,, nie realne "  woda to nie droga gdzie GPS POKAŻE  skręć w lewo lub w prawo . Całe 4  dni  pływałem i kombinowałem jak najlepiej  napłynąć na   punkt .  Na wodzie stała bojka  , zaznaczyłem punkt i odpłynołem  z 200 m  i powrót   i zaczeła się jazda  , patrząc w monitor i płynąć    jeszcze jak trochę wieje  to lipa   , myszkujesz  ja za czołem się kręcić prawie do koła . Zrobiłem tak ,  złapałem kierunek na mapie i wypatrzyłem na brzegu jakiś punkt i na niego płynołem  , czym bliżej lekko korygowałem kierunek płynięcia , jak dopływałem do celu rzucałem marker i dopiero za wrotka i wiedziałem w którym miejscu się za kotficzyć . Jak tego ni zrobiłem z wiatrem spływałem daleko . Od celu raz było 6 m a innym 10 m  , sporo zależy od wiatru . Ale jak Ktoś myśli że kupił echosondę i od razu dopłynie do celu bez treningu to jest w błędzie  , 4 dni na Sulejowie trenowałem dopływanie do punktu  , jak by to było takie proste to nie stało by  tyle butelek  na wodzie pokazując gdzie stanąć łodzią 

Bo na Sulejowie się łowi ryby a nie ćwiczy napływanie:-) to taka nauczka hehe.

A tak całkiem poważnie na tym pięknym zbiorniku można idealnie poćwiczyć napływanie. Do tego jednak konieczne jest znalezienie "odpowiednich" punktów orientacyjnych. I nie może to być jeden punkt, ponieważ nawet na odcinku kilkudziesięciu metrów będzie wyglądał w sposób identyczny. To można stosować w sytuacji wspomagania się echosonda gdy już dobrze znamy ukształtowanie terenu i każdą dziurę.

Jest jeden jednak minus całego tego cuda - lasy rosną, domy sie budują i czasami punkty odniesienia trafia szlak....


  • lesny01 lubi to

#1982 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 23 wrzesień 2020 - 06:42

Kupiłem nowy silnik i go docierałem , zrobiłem przy okazji całe Barkowice mapę głębokości i przy tym wszystkim zacząłem napływać na cel miejscówki a z tym nie było łatwo , tak wiem że trzeba łapać kilka punktów ale ja chciałem tak jak autkiem do punktu dojechać a tak się nie da

#1983 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 23 wrzesień 2020 - 09:35

Czyli wniosek jest taki:

 

1.  montowanie Pointa-1 jak najblizej przetwornika jest bez sensu jelsi masz lodz 4m to gdziekolwiek mozna go  zamontowac bo blad bedzi znaczny.

 

Tak naprawde Point-1 to tylko poprawi pokazanie kursu w jakim sie lodz znajduje jest to jak najbardziej pomocne.

Tylko mam jeden dylemat, jesli pozycja lodzi wzgledem waipointa przestawi sie o 6m na mapie w prawo czy kurs tez sie zmieni odpowiednio kontowo w lewo, znaczy czy bedzie wskazywal nadal na punkt czy przesunie sie rowniez o 6m i azymut bedzie ten sam ?

Mam wrazenie ze sie przesunie razem z lodzia jednakowo.



#1984 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 23 wrzesień 2020 - 10:32

Tak czytam i czytam i z moich doświadczeń żeby napłynąć w punkt to jest ,, nie realne " woda to nie droga gdzie GPS POKAŻE skręć w lewo lub w prawo . Całe 4 dni pływałem i kombinowałem jak najlepiej napłynąć na punkt . Na wodzie stała bojka , zaznaczyłem punkt i odpłynołem z 200 m i powrót i zaczeła się jazda , patrząc w monitor i płynąć jeszcze jak trochę wieje to lipa , myszkujesz ja za czołem się kręcić prawie do koła . Zrobiłem tak , złapałem kierunek na mapie i wypatrzyłem na brzegu jakiś punkt i na niego płynołem , czym bliżej lekko korygowałem kierunek płynięcia , jak dopływałem do celu rzucałem marker i dopiero za wrotka i wiedziałem w którym miejscu się za kotficzyć . Jak tego ni zrobiłem z wiatrem spływałem daleko . Od celu raz było 6 m a innym 10 m , sporo zależy od wiatru . Ale jak Ktoś myśli że kupił echosondę i od razu dopłynie do celu bez treningu to jest w błędzie , 4 dni na Sulejowie trenowałem dopływanie do punktu , jak by to było takie proste to nie stało by tyle butelek na wodzie pokazując gdzie stanąć łodzią


Merytorycznie super, ale oczy i serce bolą
Tomek

#1985 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 23 wrzesień 2020 - 11:14



Kupiłem nowy silnik i go docierałem , zrobiłem przy okazji całe Barkowice mapę głębokości i przy tym wszystkim zacząłem napływać na cel miejscówki a z tym nie było łatwo , tak wiem że trzeba łapać kilka punktów ale ja chciałem tak jak autkiem do punktu dojechać a tak się nie da

Barkowice piękna woda i rejony. Idealne do zwiedzania i wedkowania. I wspaniała rozrywka pomiedzy sandaczowymi wypadami ze szczupłymi w zatoczce na poppery.

Kiedys z ciekawości wszedłem na mape Sulejowa na C-Map Genesis.

 

Tam gdzie jet wyspa na C-Map pokazuje wodę hehe....ciekawostka techniczna właśnie jaką dokładność mają tego typu narzędzia i robione przez nie mapy.

Nie zmienia to jednak faktu, że i tak zmieniają rzeczywistość.

 

Kiedyś gdy pytałeś na wodzie człeka po jego nocnej warcie, jak tam dzisiaj, mówił, że wczoraj miał tutaj branie i dziś przypłynął w to samo miejsce znowu - faktycznie jednak stał kilkadziesiąt metrów dalej na co z uprzejmości nie zwracało mu się już uwagi. To teraz ten margines błędu zmniejszył się do kilkumetrowej dokładności GPS-a :D

 

72de2780a11bcf66med.jpg


Użytkownik dawiniel edytował ten post 23 wrzesień 2020 - 11:16


#1986 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 wrzesień 2020 - 12:42

Barkowice piękna woda i rejony. Idealne do zwiedzania i wedkowania. I wspaniała rozrywka pomiedzy sandaczowymi wypadami ze szczupłymi w zatoczce na poppery.

Kiedys z ciekawości wszedłem na mape Sulejowa na C-Map Genesis.

 

Tam gdzie jet wyspa na C-Map pokazuje wodę hehe....ciekawostka techniczna właśnie jaką dokładność mają tego typu narzędzia i robione przez nie mapy.

Nie zmienia to jednak faktu, że i tak zmieniają rzeczywistość.

 

Kiedyś gdy pytałeś na wodzie człeka po jego nocnej warcie, jak tam dzisiaj, mówił, że wczoraj miał tutaj branie i dziś przypłynął w to samo miejsce znowu - faktycznie jednak stał kilkadziesiąt metrów dalej na co z uprzejmości nie zwracało mu się już uwagi. To teraz ten margines błędu zmniejszył się do kilkumetrowej dokładności GPS-a :D

 

 

 

Nie oczekiwałbym wiele więcej od map socjalnych. Garminowskie  -też rysują mapę daleko po brzegach. Na szczęście są sposoby na to, by rysunek był choć pod tym względem realistyczny. Trzeba wygenerować linię brzegową i przerobić ją w IMC na At5, przy czym punkty sąsidujące w tej linii- gdy rysujemy ją z Google Earth muszą być w odległościach nie więcej niż 1m. Wtedy rysunek nie wyjdzie poza obrys brzegu. 


  • Sailfish lubi to

#1987 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 23 wrzesień 2020 - 16:31

Na moim Carbonie, największa dokładność, jaką udało mi się uzyskać to  3 m, podczas gdy ręczny Garmin GPS Map pokazywał 2 m. Podczas niedawnej wyprawy do Szwecji zeskanowałem 322ha jeziora i pewnego dnia   zdziwiłem się przepływając obok wyspy, że płynę prawie po śladzie na mapie, którą wyprodukowałem z drugiej strony wyspy.



#1988 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 wrzesień 2020 - 18:58

Spytam, żeby doprecyzować: jak wrzucam logi sonaru na swoje konto cmap Genesis live (pliki sl2) to ekipa od lowrance je obrabia i na mapie w komputerze, po zalogowaniu, mogę mieć podgląd tego co przepływałem, tak ? Są one widoczne dla wszystkich ? Jak pływam po zbiorniku i mapuje z nie włączoną opcją zapisywania logu sonaru to rysuje mi mapę tylko w urządzeniu i tam tylko mogę sobie ją przeglądać?

Użytkownik scOOtt edytował ten post 23 wrzesień 2020 - 19:00


#1989 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 23 wrzesień 2020 - 19:07

Spytam, żeby doprecyzować: jak wrzucam logi sonaru na swoje konto cmap Genesis live (pliki sl2) to ekipa od lowrance je obrabia i na mapie w komputerze, po zalogowaniu, mogę mieć podgląd tego co przepływałem, tak ? Są one widoczne dla wszystkich ? Jak pływam po zbiorniku i mapuje z nie włączoną opcją zapisywania logu sonaru to rysuje mi mapę tylko w urządzeniu i tam tylko mogę sobie ją przeglądać?

Jeżeli chcesz mieć mapę prywatńą, musisz zaznaczyć taką opcję przy zapisie. Oczywiście, tylko w przypadku jeżeli zapłacisz 99 dolarów na rok.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#1990 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 wrzesień 2020 - 19:28

Jeżeli chcesz mieć mapę prywatńą, musisz zaznaczyć taką opcję przy zapisie. Oczywiście, tylko w przypadku jeżeli zapłacisz 99 dolarów na rok.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Zauważyłem taką opcję i jest ona dla mnie zrozumiała. Pytanie czy to działa tak jak napisałem? P.s nie mam problemu żeby inni widzieli moje mapowania.

#1991 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 23 wrzesień 2020 - 20:00

Dokładnie tak. Tylko tyle, że genesis live jest bardzo uproszczoną nakładką na mapę bazową i nie ma możliwości uzyskania mapy twardości dna, roślinności ani obróbki jej na komputerze. Ja też nie mam problemu z udostępnianiem moich  plików. Od kilku lat w gronie międzynarodowym tworzę mapę socjalną jednego z wielkich jezior w Szwecji. Natomiast mapę Turawy stworzyłem jako prywatną w ciągu dwóch lat, dlatego, że nikt się nie chciał dołączyć. Dzięki temu mam mapę Turawy, która bije inne na głowę. Jak koledzy pokazują mi te śmieszne mapy M.M. z ogromną ilością błędów, śmiać mi się chce.


  • Maciej_K i scOOtt lubią to

#1992 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 wrzesień 2020 - 20:45

Potestuje zatem darmową wersję i pomyślę nad płatną subskrypcją, która daje możliwość korzystania z ficzerow które odpisałeś. Dzięki za odpowiedź
  • Sailfish lubi to

#1993 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 wrzesień 2020 - 21:16

Potestuje zatem darmową wersję i pomyślę nad płatną subskrypcją, która daje możliwość korzystania z ficzerow które odpisałeś. Dzięki za odpowiedź

Łukasz, skoro zbierasz logi i chcesz im je wysłać i do tego później zapłacić- weź ty ściągnij sobie triala reefmastera 1.6 na kompa, on generuje działające w Elicie mapy w At5 i też zrobisz nim twardość dna. 


  • Sailfish i scOOtt lubią to

#1994 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 wrzesień 2020 - 21:31

Łukasz, skoro zbierasz logi i chcesz im je wysłać i do tego później zapłacić- weź ty ściągnij sobie triala reefmastera 1.6 na kompa, on generuje działające w Elicie mapy w At5 i też zrobisz nim twardość dna.

Spróbuję, gdyby tylko dobę można było rozciągnąć w czasie. Może uda mi się pobawić w długie zimowe wieczory ;)

#1995 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 wrzesień 2020 - 21:34

Spróbuję, gdyby tylko dobę można było rozciągnąć w czasie. Może uda mi się pobawić w długie zimowe wieczory ;)

Dokładnie tak, za chwilę (mam nadzieje) ryby odpalą, przy okazji można zbierać dane.



#1996 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 wrzesień 2020 - 21:43

Dokładnie tak, za chwilę (mam nadzieje) ryby odpalą, przy okazji można zbierać dane.

Przy okazji, niedługo kolega, właściciel łodzi, nabędzie Raymarine Element 9. Jeśli zamontujemy obie echosondy z przetwornikami po obu stronach burt, myślisz, że będą jakieś zakłócenia ?

#1997 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 wrzesień 2020 - 21:51

Przy okazji, niedługo kolega, właściciel łodzi, nabędzie Raymarine Element 9. Jeśli zamontujemy obie echosondy z przetwornikami po obu stronach burt, myślisz, że będą jakieś zakłócenia ?

Nie powinno siać za bardzo na bocznym  Element ma 350/1200 khz, Ti 455/800 choć dziś miałem sianie po ekranie - ss3d w 455 pokazał zakłócenia od 800khz garminowskiego Gt30. Musicie po prostu sprawdzić. 


  • scOOtt lubi to

#1998 OFFLINE   koruss89

koruss89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 02 październik 2020 - 10:27

Na chlopski rozum możecie mi wytlumaczyc czym różnią sie przetworniki totalscan od 3in1 ? Nie mialem nigdy echo a noszę sie z zamiarem kupna Ti9

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
  • grewas lubi to

#1999 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 październik 2020 - 10:33

Na chlopski rozum możecie mi wytlumaczyc czym różnią sie przetworniki totalscan od 3in1 ? Nie mialem nigdy echo a noszę sie z zamiarem kupna Ti9

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

3in1 ma realne 800khz w sonarze bocznym. Daje to dobry detal na ekranie. Do tego - co najważniejsze- Ti2 wspiera graficznie wyświetlanie obrazu i efekt jest o wiele lepszy niż w Totalscanie, który realnie tylko 455khz ma. Za chwilę ponoć ma wyjść Ti3, duże przeceny na świecie poza PL na Ti2- jak masz możliwość, to skorzystaj. Jakość będzie zbliżona pomiędzy tymi generacjami, nie wierzę w nowy przetwornik w Ti3,  rozdzielczości też nie dodadzą, by dalej sprzedawać HDS-y


  • koruss89 lubi to

#2000 OFFLINE   koruss89

koruss89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 02 październik 2020 - 10:36

Dziękuję za konkretną odpowiedz

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych