Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dragon Nano Power XT40 2,13m 18-35g


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Drabek

Drabek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaWieruszów
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Drab

Napisano 02 styczeń 2016 - 00:24

Witam

 

Czy  ktoś posiada w/w kijek? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, szczególnie te praktyczne. Jaką gramaturę w rzeczywistości ogarnia, jak pracuję pod rybą itp....

 

Pozdrawiam i życzę samych sukcesów w Nowym 2016 Roku

Drabek

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  xt40.jpg   6,69 KB   17 Ilość pobrań


#2 OFFLINE   snoek3

snoek3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 02 styczeń 2016 - 22:55

mam do 42 gram jak dla mnie mistrzostwo swiata

wedka szybka przechodzaca pod ciężarem w pełne ugięcie !! mało spadów , piekna akcja , i niesamowita czułość !!


  • Dim3n lubi to

#3 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 964 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 03 styczeń 2016 - 10:05

Należy powiedzieć, że ów seria ma miękką szczytówkę. 1/4 od góry delikatna i ładnie pokazująca pracę przynęty i brania, dolnik mocny. Kije mają gruby, dużej średnicy dolnik, nie każdemu się to podoba. Przelotki duże, dzięki czemu można śmiało operować kijem w niskich temperaturach.

Użytkownik michcio edytował ten post 03 styczeń 2016 - 10:06


#4 OFFLINE   Drabek

Drabek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaWieruszów
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Drab

Napisano 03 styczeń 2016 - 10:47

A ciężar wyrzutu opisany jest realnie?? Czy zawyżony lub zaniżony?? 



#5 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 03 styczeń 2016 - 10:57

Mam ten kijek, tyle że o długości 2,28. Jak dla mnie bardzo fajny, uniwersalny kij  w rozsądnych pieniądzach. Kupiłem go z przeznaczeniem na łódkę, ale na wiślanych główkach czy nad zarośniętymi brzegami jezior też świetnie daje sobie radę. Kij bardzo czuły: czuć każde puknięcie o kamień, zahaczenie o podwodną roślinność, na dolniku dobrze czuć nawet skubnięcia małych okonków. Ładnie amortyzuje hole ryb, chociaż przy plećce warto mieć bardzo lekko ustawiony hamulec - przy mocniej ustawionym hamulcu trafiały mi się spady. Ogarnia bardzo duży zakres przynęt: od wobków, przez blachy na gumach kończąc. Co do gramatury przynęt: spokojnie można rzucać nawet niezbyt ciężkimi wobkami,np. tonące 7-10 cm czy obrotówki rozm.3 (a nawet dociążone nr 2) latają na zadowalające odległości.

A teraz minusy, a tak naprawdę jeden. Szczytówka słabo sygnalizuje kontakt z mulistym dnem niezbyt ciężkich gum. Przykład: łowimy gumami 4", główka 10 g. Jezioro 7-8 m, miękkie dno, posyłamy przynętę i czekamy aż dotknie dna. Sygnalizacja na szczytówce ledwo zauważalna. W dzień - o.k., w nocy albo przy dużym wietrze - robi się problem, nie wiadomo, czy przynęta już dotknęła dna czy nie. Problem znika przy cięższych przynętach i w akwenach z twardym dnem. Jest to o tyle dziwne, że na kiju - jak wcześniej pisałem - czuć świetnie kontakt np. z podwodną roślinnością.



#6 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 03 styczeń 2016 - 11:47

Darek , a tak naprawdę na kij Ci ten kij  :D ? Widziałeś w opisie jego wagę ? Do turawskich zastosowań można znależć coś zdecydowanie subtelniejszego w obsłudze . No chyba , że to na inną wodę ...


Użytkownik malinabar edytował ten post 03 styczeń 2016 - 11:48


#7 OFFLINE   Drabek

Drabek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaWieruszów
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Drab

Napisano 03 styczeń 2016 - 19:35

Bartek potrzebuję trochę mocy w kiju....z myślą ciężki sandacz, szwedzki szczupak czy sum na lekko....;-)



#8 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 03 styczeń 2016 - 23:36

Aaaa , to już na grubo ma być - zazdroszczę planów  :) . To może za jakąś Xzogą popatrz raczej ... Chociaż to nie mój kaliber , ale na forum trochę info znajdziesz zapewne  :D . Taka jest fajna https://www.sklep.br...K-MAMBA-BMS/198albo taka https://www.sklep.brc.com.pl/pl/p/Wedki-seria-XZOGA-BLASTINO-BTS/176 . Chociaż tak patrzę , że to już inny budżet ... Ale temat masy wędziska w tym przypadku nieco zmienia charakter - przyznaję bez bicia i już nie zaśmiecam wątku . Pozdrówka !



#9 OFFLINE   seba666

seba666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 06 styczeń 2016 - 23:22

Czy ta wędka to wklejanka?
Nada się pod koguty 18/24g?

#10 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 07 styczeń 2016 - 08:11

Nie, to nie wklejanka. Na koguty nie łowiłem, ale myślę, że się nada.



#11 OFFLINE   Relax

Relax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 07 styczeń 2016 - 09:49

Bartek potrzebuję trochę mocy w kiju....z myślą ciężki sandacz, szwedzki szczupak czy sum na lekko....;-)

Nie wiem jak ze sumem :unsure: ,ale ``myślę``,że ten kijek co do sandacza i szczupaka wystarczy w zupełności. :mellow:

Taki krótki mam rozumieć,że do połowu z łódki/pontonu?



#12 OFFLINE   adamklin

adamklin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaGdzie biorą ;)

Napisano 07 styczeń 2016 - 11:36

Zerknij na serie xtreme model zander i pike, od nanopowera kijek znacznie szybszy, również pięknie pracuję pod ryba. Używam zandera 230cm i z dołu 12g + 3" ogarnie  komfortowo. góra max w komforcie to główki 15-20g + guma 6"



#13 OFFLINE   snoek3

snoek3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 07 styczeń 2016 - 18:08

smiało pod koguta :)



#14 OFFLINE   Drabek

Drabek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaWieruszów
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Drab

Napisano 07 styczeń 2016 - 18:13

Jeszcze myślę nad Moderate 2,13m 10-35 grama są teraz w bardzo dobrej cenie.....;-)

 

Nie wiem jak ze sumem :unsure: ,ale ``myślę``,że ten kijek co do sandacza i szczupaka wystarczy w zupełności. :mellow:

Taki krótki mam rozumieć,że do połowu z łódki/pontonu?

Tak do połowu z łódki...jeszcze myślę nad Moderate 2,13m 10-35g są teraz w bardzo dobrej cenie...;-)



#15 OFFLINE   Relax

Relax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 07 styczeń 2016 - 18:41

Jeszcze myślę nad Moderate 2,13m 10-35 grama są teraz w bardzo dobrej cenie.....;-)

 

Tak do połowu z łódki...jeszcze myślę nad Moderate 2,13m 10-35g są teraz w bardzo dobrej cenie...;-)

Powiem  tak;

 

Ja mam do łowienia z brzegu trochę za krótką wędkę,bo Vipera HD Wobbler 230cm 7-28gram(wolał bym 260cm Ew.245cm) i duży szczupak, sandacz czy boleń to nie problem a takie pod wymiar to mogę podnieść do góry bez podbierania.

 

Co do tego Nano Powera XT40 to musi być bardzo mocny,bo tym do 35g  w ramach testu podnoszono z podłogi kulę trolingową o masie 5,4kg. :mellow:

 

Nie miałem wędki z pianki EVA.Moderatem będziesz mógł łowić w burze i nie mieć obawy,że przyciągnie piorun :)  i będzie lżejsza a jak z jej wyrzymałością,to musiał by się wypowiedzieć ktoś kto testował.



#16 OFFLINE   Persi

Persi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 21 luty 2016 - 03:57

smiało pod koguta :)

czyli pod koguta odpada? czy nadaje sie?



#17 OFFLINE   snoek3

snoek3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 21 luty 2016 - 08:45

nadaje sie kolego :)  mam i łowie  !!!!



#18 OFFLINE   sneyks123

sneyks123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 22 październik 2016 - 00:01

Cześć, szukam czegoś ze stajni dragona (taki fetysz :) ) pod szczupaka/ sandacza na średnio-lekko. Chodzi głównie o obsłużenie gum 10-12 cm + 3-20g ołowiu(raczej 3-10, nie lubię ciężej choć czasem trzeba...) i wirówek nr 4 i 5 czasem alga-3, woblery 10-12 cm(o drobnej pracy jak orginal floater rapali). Nada się 35g czy jednak trzeba 42? Od biedy wahadłami mogę rzucać z jerkówki. Wolałbym tą lżejszą, do przynęt 30-80g mam już kij.

Użytkownik sneyks123 edytował ten post 22 październik 2016 - 00:03


#19 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 06 listopad 2016 - 11:05

Tak dla kolejnych zainteresownych dragonem NanoPower xt40 35. Użytkuje około roku. Jeżeli łowisz lekko 7-17 g główka plus guma na sandacza to NIE jest kij dla Ciebie. Zaczyna pracować powyżej 17g z gumami od wyraźnej akcji np. lunatik. 

 

 

Zalety

- dobrze trzyma rybę po zacięciu, szybko męczy rybę swoją amortyzacją,

- jest moc, wytrzymały

- pod dużą gramaturę >20 g

- moim zdaniem sprawdza się w rzecznym łowieniu, z uciągiem 

- dobry pod większe wahadał i obrótówki i śrdeniej wielkości woblery

- jak dla mnie dobry kij szczupakowy

 

Wady

 

- szczytówka słabo wskazuję opad/branie 

- jak dla mnie mało czuły i zbyt wolny w zacięciu

- brania okonia 30 cm z większej odległości praktycznie nie czujesz to samo z sandaczem (jak brania sa agresywne to jest pstryk ale jak masz subtelne branie to pozostaje Ci już  tylko instynkt i mechaniczne zacięcie)

- przy lekkim mrozie 3 górne przelotki zamarzają na grubszej pletce (ale to przypadlość wszystkich kijków z małymi przelotkami)

- nie sprawdza się w delikatnym kontrolowanym opadzie

 

pozd


Użytkownik MarCinFin edytował ten post 06 listopad 2016 - 11:07


#20 OFFLINE   sneyks123

sneyks123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 06 listopad 2016 - 14:30

@MarCiNFin Czyli jak rozumiem kijek 35 to rzeczywisty maksymalny cw ma w okolicach 50g?  Jakiej długości kija kolega używał?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych