Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
410 odpowiedzi w tym temacie

#41 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 04 maj 2016 - 05:48

A podobno w Polsce nie ma ryb...Teraz będzie śledztwo co to za przynęta takie cuda wyczyniała...

Gratuluję
  • godski lubi to

#42 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 04 maj 2016 - 06:52

Są takie wody ... natomiast nie należą one do Skarbu Państwa. U mnie w kole na zawodach tydzień temu złowiono w 7 godzin ok. 100 szczupaków.



#43 OFFLINE   yakoto

yakoto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Jarek

Napisano 04 maj 2016 - 08:04

Rozpoczęcie sezonu wypadło super udanie.Pierwszego dnia trafiłem 5 szczupaków od 70 cm w wzwyż , były co najmniej 2 100+ ale niestety nie u mnie. icon_cry.gif Moje mierzyły w sumie 392 cm i jeszcze rosną. icon_smile.gif
 

#44 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 04 maj 2016 - 08:48

Czytam Wasze wpisy i kolejny raz się potwierdza, że jak rybka jest to bierze. Słabiej , lepiej  ale bierze.

Gadki, że się jeszcze nie ruszyły, że brały tydzień temu, że pełnia, że zimno ... można sobie  :blink:  :D



#45 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 04 maj 2016 - 08:57

Nie sposób się nie zgodzić ... Jest kilka takich " wędkarskich osobistości " szerzej lub mniej znanych w internetach, co to łowili a już nie łowią ;););)



#46 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów

Napisano 04 maj 2016 - 08:59

I można sobie i nie można... Miałem to szczęście w życiu łowić przez kilka lat w rzeczce, o której ludzie jakby zapomnieli i namnożyło się w niej tego i owego sporo. Na tyle sporo, że udawało mi się w ciągu kilku godzin złowić kilkadziesiąt szlachetnych ryb. Były jednak i takie okresy, że mogłem rybkom nagwizdać:) Tak więc bywa różnie...



#47 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 04 maj 2016 - 09:11

I można sobie i nie można... Miałem to szczęście w życiu łowić przez kilka lat w rzeczce, o której ludzie jakby zapomnieli i namnożyło się w niej tego i owego sporo. Na tyle sporo, że udawało mi się w ciągu kilku godzin złowić kilkadziesiąt szlachetnych ryb. Były jednak i takie okresy, że mogłem rybkom nagwizdać :) Tak więc bywa różnie...

 

Oczywiście, że bywa różnie. Czasem ryby żerują słabiej :)



#48 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów

Napisano 04 maj 2016 - 09:19

Oczywiście, że bywa różnie. Czasem ryby żerują słabiej :)

A wtedy, to już łowić trza umieć :)


  • CLAUDIO lubi to

#49 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 04 maj 2016 - 13:15

W tym roku 27 lutego trafiłem na tarło szczupaka ,były ich ,,tony "w trzcinach na odcinku ok 200 metrów, tak że ryby są.Pierwszego maja na wodzie łódek było gęsto,z kim nie rozmawiałem prawie wszyscy na zero.Wczoraj przy poszukiwaniu okoni złowiłem trzy krótkie na ok 50cm szczupaki na 12m głębokości ,płycej nie miałem brania i znajomi szukający w zatoczkach i płytszych miejscach bez kontaktu.

Pozdrawiam.

#50 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 04 maj 2016 - 13:49

Czytam Wasze wpisy i kolejny raz się potwierdza, że jak rybka jest to bierze. Słabiej , lepiej ale bierze.
Gadki, że się jeszcze nie ruszyły, że brały tydzień temu, że pełnia, że zimno ... można sobie :blink: :D


No i tym niestety się zgodzić nie mogę. Nawet jak ryba jest to nie zawsze musi brać. Jest wiele czynninkow, które potrafią wyłączyć szczupaki z żerowania.

Tydzień temu na jednej z zatok znajomy polowil konkretnie, 3 metry i kilka 90-tek. Dokładnie tydzień później w tym samym miejscu pustynia. Kilka zimnych nocy i ryby się wylaczyly kompletnie. Woda spadła z 13 st w zatoce do 8 i po braniach. Sloneczko wróciło, temp podskoczyla i zaczęły znów zazerac.

Ja w tym sezonie na 6 calodniowych wypraw zlowilem aż 2 ryby. Jakieś 50cm i ok 65cm. A ponoć jak ryby są to powinny brać :)

Pozdr
M

#51 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 maj 2016 - 14:04

W tym roku 27 lutego trafiłem na tarło szczupaka ,były ich ,,tony "w trzcinach na odcinku ok 200 metrów, tak że ryby są.Pierwszego maja na wodzie łódek było gęsto,z kim nie rozmawiałem prawie wszyscy na zero.Wczoraj przy poszukiwaniu okoni złowiłem trzy krótkie na ok 50cm szczupaki na 12m głębokości ,płycej nie miałem brania i znajomi szukający w zatoczkach i płytszych miejscach bez kontaktu.

Pozdrawiam.

Jest sielawa w jeziorze?



#52 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 04 maj 2016 - 14:11

No i tym niestety się zgodzić nie mogę. Nawet jak ryba jest to nie zawsze musi brać. Jest wiele czynninkow, które potrafią wyłączyć szczupaki z żerowania.

Tydzień temu na jednej z zatok znajomy polowil konkretnie, 3 metry i kilka 90-tek. Dokładnie tydzień później w tym samym miejscu pustynia. Kilka zimnych nocy i ryby się wylaczyly kompletnie. Woda spadła z 13 st w zatoce do 8 i po braniach. Sloneczko wróciło, temp podskoczyla i zaczęły znów zazerac.

Ja w tym sezonie na 6 calodniowych wypraw zlowilem aż 2 ryby. Jakieś 50cm i ok 65cm. A ponoć jak ryby są to powinny brać :)

Pozdr
M

 

Oczywiście , że tak, tylko jakoś w PL ciągle ludziom nie chcą brać ;)

O dziwo na niektórych zbiornikach ludzie pięknie połowili podczas majówki. Jakimś dziwnym trafem, na tych gdzie wiadomo, że rybka nie jest zeżarta.
Jak to wytłumaczyć ? :)


  • croock lubi to

#53 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 04 maj 2016 - 14:32

Czytam Wasze wpisy i kolejny raz się potwierdza, że jak rybka jest to bierze. Słabiej , lepiej  ale bierze.

Gadki, że się jeszcze nie ruszyły, że brały tydzień temu, że pełnia, że zimno ... można sobie  :blink:  :D

 

I ja się nie zgodzę.

Czynniki takie jak ciśnienie powietrza, temp wody itp. mają kolosalny wpływ na żerowanie ryb.

Sprawdzone nie raz. Na wodach gdzie ryby jest sporo więc nie można powiedzieć, że bezrybie :)



#54 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 04 maj 2016 - 14:37

Oczywiście , że tak, tylko jakoś w PL ciągle ludziom nie chcą brać ;)
O dziwo na niektórych zbiornikach ludzie pięknie połowili podczas majówki. Jakimś dziwnym trafem, na tych gdzie wiadomo, że rybka nie jest zeżarta.
Jak to wytłumaczyć ? :)


Polska to nie Watykan tylko dość duże państwo. To że w jednym miejscu zerowaly to nie znaczy że 300km na wschód warunki były jednakowe i ryba wspolpracowala. Ja pracuje 90km od domu. Gdy u mnie w robocie nocą jest powiedzmy 8 st tej samej nocy w domu potrafi być 2-3 st. Taka różnica temp nocą potrafi i zwykle wyłącza zerowanie ryb. Na lowiskach koło pracy bym pewnie polowil bo skok temp wody był raczej nie znaczny czego nie można powiedzieć o łowiskach koło domu. To tylko taki przykład.

Pozdr
M
  • wyder lubi to

#55 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 04 maj 2016 - 14:52

Ok panowie niech Wam będzie - ryby w Polsce jest na gęsto. Tylko niestety taki mamy klimat ... taki niestabilny - codziennie olbrzymie zmiany temperatury i skoki ciśnienia. I tak przez cały rok ...

Co prawda są jakieś pojedyncze wody, że się nie schodzi o kiju, ale na pewno musi tam być jakiś mikroklimat...



#56 OFFLINE   LK_FISHING

LK_FISHING

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • Lokalizacjarzeszów
  • Imię:Lucjan

Napisano 04 maj 2016 - 15:27

Majówkowy :) dodam że z górskiej wody ....

Załączone pliki

  • Załączony plik  image.jpeg   83,92 KB   64 Ilość pobrań


#57 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 04 maj 2016 - 17:29

Hm, człowiek, a tym bardziej wędkarz, uczy się całe życie.



#58 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 maj 2016 - 20:18

Co ciekawe znaczna część ryb na przynętę samograja, szczególnie jak wychodziło słońce już nie brały na nic innego, nie spotkałem takiej selektywności wcześniej.

Czyli na co?


  • Kaszub Bait lubi to

#59 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 04 maj 2016 - 20:44

Zimna woda ...



#60 OFFLINE   Adam L.

Adam L.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lorenc

Napisano 05 maj 2016 - 20:12

Noo nareszcie zębate się i u mnie ruszyły :)Załączony plik  20160504_111439-1-1.jpg   99,43 KB   62 Ilość pobrańZałączony plik  20160504_111425_20160505204743651_20160505210610689.jpg   104,5 KB   64 Ilość pobrańZałączony plik  20160505_133640-1_20160505203309442.jpg   57,82 KB   62 Ilość pobrańZałączony plik  20160505_133823_20160505203205797_20160505210740642.jpg   43,18 KB   64 Ilość pobrań
  • Kamil Z. i boobinio lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych