Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ostatni dzień okresu ochronnego .....A dzień ustawowo wolny...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   marcino91

marcino91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaŚlunsko Ziemia
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:B.

Napisano 24 styczeń 2016 - 10:51

Kolega powyżej odpowiedział ci na pytanie mówiac że 31 muszkarze to ciąg tarlowy łososi wiec łapiemy strimery w zeby i w górę rzeki (To taki mały żart dla rozluźnienia atmosfery)

 Od razu małe sprostowanko :) : chodziło mi o zakaz łowienia do 31.01, który nie ulega skróceniu i nie pozwala na wędkowanie w niedzielę 31, a nie o muszkarzy, choć przyznam, że to równie ciekawy temat ;)

Tak żeby nie było, że napiszą później o mnie że jestem jakiś fly hejter czy cuś :D Muszakrze są wporzo :D



#22 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 27 styczeń 2016 - 10:45

Koledzy jak sytuacja w Zabrzegu/Strumieniu na Wiśle, da się łowić czy jest lód ??

#23 OFFLINE   bartkano

bartkano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaZabrze
  • Imię:Bartek

Napisano 27 styczeń 2016 - 20:47

Witam z racji ze mucha to moja druga metoda to lowie na wodach gorskich caly rok. Pocalujta w dupe wujta. Dla malomyslnych 31.01 mozna gonic za lipieniem w wodach gdzie owa ryba wystepuje. Pozdrawiam inteligetnych 😉

#24 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 27 styczeń 2016 - 23:09

Małe info dla tych mniej inteligentnych ;) 
http://sjp.pl/w%C3%B3jt



#25 OFFLINE   bullhead24

bullhead24

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • Lokalizacjaświętokrzyskie

Napisano 27 styczeń 2016 - 23:12

Ja mam pytanie, takie w zasadzie żeby się upewnić. Czy przepis który mówi "jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb przypada w dzień ustawowo wolny od pracy okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień" ma zastosowanie 31 stycznia (najbliższa niedziela) czyli ostatniego dnia okresu ochronnego pstrąga i można tego dnia rozpocząć sezon?



#26 OFFLINE   TarZan_Jaw

TarZan_Jaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Kuba

Napisano 27 styczeń 2016 - 23:15

Jeśli na danym łowisku nie ma zakazu wędkowania bądź spinningowania do 31 to tak.


  • bullhead24 lubi to

#27 OFFLINE   bullhead24

bullhead24

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • Lokalizacjaświętokrzyskie

Napisano 27 styczeń 2016 - 23:21

No to w naszym okręgu się ten przepis do pstrąga nie stosuje bo są zakazy do 31.01. Dzięki za odpowiedź, rozwiałeś moje wątpliwośći.



#28 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 27 styczeń 2016 - 23:55

 

Ja mam pytanie, takie w zasadzie żeby się upewnić. Czy przepis który mówi "jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb przypada w dzień ustawowo wolny od pracy okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień" ma zastosowanie 31 stycznia (najbliższa niedziela) czyli ostatniego dnia okresu ochronnego pstrąga i można tego dnia rozpocząć sezon?

 

Oczywiście ze można. Ustawa jest nadrzędna i RAPR jest jej podległy. 


Użytkownik Wiktor edytował ten post 27 styczeń 2016 - 23:55


#29 OFFLINE   bullhead24

bullhead24

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • Lokalizacjaświętokrzyskie

Napisano 27 styczeń 2016 - 23:59

Ale chyba tamten kolega miał racje, bo jednak jest zakaz spiningu do 31.01. na naszych rzekach górskich.



#30 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 28 styczeń 2016 - 00:09

Ale chyba tamten kolega miał racje, bo jednak jest zakaz spiningu do 31.01. na naszych rzekach górskich.

Zakaz dotyczy RAPR który podlega ustawie. Cytujesz ustawę. Wielokrotnie to przerabialiśmy przy rozpoczęciu sezonu trociowego. Kilka razy udało mi się być na balu sylwestrowym z trotka na kacie ;) . Naprawdę nie ma dyskusji. Ustawa jest nadrzędna....Zaczynacie sezon w niedziele i nikt nie ma prawa Wam zabronić....Połamania :)


Użytkownik Wiktor edytował ten post 28 styczeń 2016 - 02:10

  • Franc lubi to

#31 OFFLINE   bullhead24

bullhead24

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • Lokalizacjaświętokrzyskie

Napisano 28 styczeń 2016 - 00:26

Czyli nawet jeśli informator wód pstrąga i lipienia mówi że obowiązuje zakaz spiningowania na danej rzece do 31.01. to można łowić stosując cytowany przeze mnie zapis?



#32 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 28 styczeń 2016 - 00:39

Czyli nawet jeśli informator wód pstrąga i lipienia mówi że obowiązuje zakaz spiningowania na danej rzece do 31.01. to można łowić stosując cytowany przeze mnie zapis?

Bezwzględnie TAK. Low piękne ryby, rób im piękne zdjęcia i bezwzględnie wypuszczaj. Połamania i powodzenia :)


  • bullhead24 lubi to

#33 OFFLINE   hoin

hoin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • Lokalizacjapołudniowy wschód

Napisano 28 styczeń 2016 - 01:48

Zakaz dotyczy RAPR który podlega ustawie. Cytujesz ustawę. Wielokrotnie to przerabialiśmy przy rozpoczęciu sezonu trociowego. Kilka razy udało mi się być na balu sylwestrowym z trotka na koncie ;) . Naprawdę nie ma dyskusji. Ustawa jest nadrzędna....Zaczynacie sezon w niedziele i nikt nie ma prawa Wam zabronić....Połamania :)

Aha... Czyli jeśli wymiar np. pstrąga potokowego według ustawy wynosi 30cm, a okręg PZW wprowadza uchwałą na podlegających mu wodach obostrzenie polegające na podniesieniu wymiaru ochronnego dla pstrąga do 35cm, to według kolegi można dalej walić w łeb ryby powyżej 30cm, bo przecież ustawa jest prawem nadrzędnym w stosunku do uchwały jakiegoś tam okręgu PZW. Dobrze rozumiem? Tak tylko z ciekawości pytam...



#34 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 28 styczeń 2016 - 02:09

Aha... Czyli jeśli wymiar np. pstrąga potokowego według ustawy wynosi 30cm, a okręg PZW wprowadza uchwałą na podlegających mu wodach obostrzenie polegające na podniesieniu wymiaru ochronnego dla pstrąga do 35cm, to według kolegi można dalej walić w łeb ryby powyżej 30cm, bo przecież ustawa jest prawem nadrzędnym w stosunku do uchwały jakiegoś tam okręgu PZW. Dobrze rozumiem? Tak tylko z ciekawości pytam...

niestety nie wiem...nie wale w łeb pstrągów 

Edit. konstytucja PL tez jest podobno niepodważalna ;) 


Użytkownik Wiktor edytował ten post 28 styczeń 2016 - 02:11

  • David72 lubi to

#35 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 28 styczeń 2016 - 06:00

Źle kolega Wiktor sobie i innym to tłumaczy.Przepis,który wprowadza dodatkowe obostrzenia i jest zgodny z przepisem nadrzędnym ma zastosowanie. Z resztą nie rozumiem parcia na ten jeden dzień,ubędzie coś komuś jeżeli sobie odpuści? Takie moje zdanie.

#36 OFFLINE   cys82

cys82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój - Żerniki Górne
  • Imię:Krzysiek

Napisano 28 styczeń 2016 - 06:09

@bullhead24 wejdź na stronę PZW Kielce, tam masz informację, uchwałę na temat terminu rozpoczęcia sezonu na wodach PiL w Świętokrzyskim. Temat był wałkowany na Świętokrzyskim forum.

Pozdrawiam



#37 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 28 styczeń 2016 - 06:13

Okręg Kielce podjął uchwałę o skróceniu zakazu wędkowania/spiningu na wodach górskich,aby umożliwić swoim członkom rozpoczęcie sezonu 31.01.2016

#38 OFFLINE   Wojtek14

Wojtek14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów

Napisano 28 styczeń 2016 - 10:50

RAPR to nadrzedny dokument jednak należy uwzgledniać właśnie wytyczne gospodarza wody. Takim o to sposobem muszkarze zaczną łowienie na Białej Przemszy w niedziele, spinningiści w poniedziałek. 



#39 OFFLINE   cys82

cys82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój - Żerniki Górne
  • Imię:Krzysiek

Napisano 28 styczeń 2016 - 11:36

@Wojtek14 , właśnie się dowiedziałem z mojego "Źródła" , że na Białej Przemszy można także spinningować 31.01.2016.


Użytkownik cys82 edytował ten post 28 styczeń 2016 - 11:36


#40 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 28 styczeń 2016 - 12:02

Źle kolega Wiktor sobie i innym to tłumaczy.Przepis,który wprowadza dodatkowe obostrzenia i jest zgodny z przepisem nadrzędnym ma zastosowanie. Z resztą nie rozumiem parcia na ten jeden dzień,ubędzie coś komuś jeżeli sobie odpuści? Takie moje zdanie.

Rozporządzenie daje minimum wymiarów i żaden z wędkarzy nie może poza te minimum zejść na wodach w Polsce, ale, gospodarz wody ma prawo określić swoje wymiary ale nie mogą być sprzeczne z tymi w rozporządzeniu, więc jeśli w rozporządzeniu masz 30 cm wymiar minimalny, a okręg PZW określi go na 35 cm to Ciebie jako wędkarza na tej wodzie obowiązuje 35 cm.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych