Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Savage Gear - pytania, informacje, opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1709 odpowiedzi w tym temacie

#941 OFFLINE   szymczaq

szymczaq

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaTam, gdzie akurat nie biorą

Napisano 04 luty 2018 - 21:33

Witajcie  :D  

Czy ktoś ma/miał styczność z kijem Black Savage Dropshot 2-12g i mógłby coś o nim powiedzieć jak wygląda kwestia z górną i dolną granicą wyrzutową? Od ilu gram czuć opad i jak ogólnie kijek się sprawuje? 



#942 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 05 luty 2018 - 07:45

Mam ten kij, kupiony na promo za 200 zł. Najmniej rzucałem 3g + twister 5cm, najwięcej ciężarkiem do dropshota 15g + guma 7cm (typu es).

To jest wklejka, wiec fajnie widać brania na szczytówce, ale nie jest to typowa delikatna węglowa igiełka.

Przeważnie używałem gum 5-7cm + główka 4-7g i w tym zakresie moim zdaniem wędka pracuje komfortowo.

Kilka rybek wyciągnęła, największa to boleń 67 cm, oj była zabawa podczas holu :)

Ciężko mi napisać coś więcej, bo miesiąc później dostałem zestaw castingowy i przepadłem :)


Użytkownik Przemek. edytował ten post 05 luty 2018 - 07:49


#943 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 luty 2018 - 08:04

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z LRF CCS 2.10m 0.5-7g ?

 

W sobotę udało mi wyjechac na pobliski ciurek z tym kijkiem który nabyłem od kogoś w rozliczeniu. Współpracował ze stradickiem 1000 hgfk i nanofilem 0,06.

Kij estetycznie wykonany, przelotki zamocowane równo, dobrze moim zdaniem dobrane, nie przeciążające zbytnio blanku. Przyzwoity pokrowiec. Smukły blank, całość lekka (ok. 100 g). Ta wersja (tzn. CCS) to chyba wklejka, tak przynajmniej wskazują oględziny. Bo po ugięciu tego nie widac absolutnie - jest płynne i całkiem ciekawe - typowo progresywne. Kijek dosyć szybki, wygodny uchwyt, dośc czuły - choć w tej kategorii z pewnością są lepsze patyki, ale raczej z wyższej półki cenowej. Łowi się bardzo przyjemnie niewielkimi gumkami (3-4 cm) na główkach 2-3 g. Główki 4-5g też bezproblemowo obsłuży ale czuć, że wykraczamy już poza optimum. Fajnie działa z wahadełkami 2-3 cm i takimiż wobkami. Niestety nie dane mi było przetestowac na żywym organizmie, ale hol podhaczonych patyków do ok. 1 kg znosił dzielnie, uginajac sie dość głęboko. Dolna granica c.w. chyba lekko zaniżona (i dobrze dla tego kija). 0,5 g raczej nie do dobrego ładowania i czucia, optimum c.w. określiłbym na 1,5-4 g całkowitej wagi przynęty.

Moim zdaniem warto, fajny patyk.


  • ASAPfishing lubi to

#944 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 05 luty 2018 - 08:31

Miałem ale sprzedałem i teraz żałuję ... - SG Parabellum do 7 gr. Czy ktoś może zmierzyć długość od końca do środka stopki ?



#945 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 06 luty 2018 - 01:17

Miałem ale sprzedałem i teraz żałuję ...


To kup jeszcze raz

#946 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 06 luty 2018 - 08:30

z tym, że muszę przemyśleć bo chciałem skracać dolnik i teraz sam nie wiem ... czy nie szukać czegoś innego.



#947 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 06 luty 2018 - 13:51

Świetny jest custom ul 3-10, wizualnie kocham ten kij, proporcje w nim zachowane są idealne, średnia blanku względem uchwytu, długość dolnika, leżenie w ręce bajka, piękny kolor. Wędka świetnie gra z gumami i woblerami, jest delikatna a zarazem ma dość mocy w dole gnac się przy tym pięknie. Gdyby zrobili coś takiego w długości 2.7+ kupuje bez zastanowienia.

#948 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 06 luty 2018 - 13:53

Jaka akcja ? Te Parabellum to miał być zapas pod okoniowego DS w 2 kawałkach ...

 

edit

 

czyli jednak fasty ...

 

http://fishingandhun...custom-ul-spin/


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 06 luty 2018 - 14:02


#949 OFFLINE   misie.k

misie.k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaKamień Pomorski

Napisano 07 luty 2018 - 12:04

Miałem Customa 198cm 2-7gr, i w sumie gdyby nie to że jednak warunki w których łowie wymagają dłuższych wędzisk to pewnie bym nie zbył, a łowiłem nim nawet śledzie na wolframową mormyszkę 4gr. Świetnie posyła małe przynęty, akcja taki mod-fast jak dla mnie. Ale to każdy inaczej zawsze odbiera.



#950 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 07 luty 2018 - 12:07

A miałeś Parabellum ? Jak byś akcje porównał ... ?



#951 OFFLINE   misie.k

misie.k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaKamień Pomorski

Napisano 07 luty 2018 - 12:33

Parabellum zdecydowanie wolniejsze od Customa, odnośnie Customa to wykonany był też bez zastrzeżeń, fajnie trzymał ryby.


  • arrowana lubi to

#952 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 11 luty 2018 - 15:39

Ktoś już miał w rękach (sklep, nad wodą) MPP2? Interesuje mnie model 221 do 100g (czy bardzo podobny mocą do MPP 198 do 100g) oraz model 221 do 10g (czy jest dosyć miękki?).

#953 OFFLINE   mefik

mefik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Przybylski

Napisano 23 luty 2018 - 09:35

Czy aktualnie w przedziale cenowym 300-400 zł znajdzie się coś fajniejszego pod sandacza niż Savage Gear Finezze 4-18, czy może w dalszym ciągu jest to kij na tyle udany, że na próżno szukać tego typu czułości, lekkości i akcji kija wśród innych wędzisk? Nie pytam tylko o stajnie Savage. Inne firmy wchodzą w rachubę. Głównie gumy od 5 g + 4" do 15 g + 4".



#954 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 23 luty 2018 - 10:43

Myślę, że Dragon Xtreme to bardzo ciekawa propozycja w tym przedziale cenowym. Mam wersje do 21g i jestem z niej mega zadowolony. Czuły, szybki a jednocześnie pod obciążeniem przechodzący w fajne ugięcie. Bardzo dobrze trzyma rybę. Mimo tego , że obecnie przerzuciłem się na casta a ten leży nieużywany to zostawiam go sobie w rezerwach .


Użytkownik Anonymous edytował ten post 23 luty 2018 - 10:45


#955 OFFLINE   Maxs

Maxs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 23 luty 2018 - 14:01

Myślę, że Dragon Xtreme to bardzo ciekawa propozycja w tym przedziale cenowym. Mam wersje do 21g i jestem z niej mega zadowolony. Czuły, szybki a jednocześnie pod obciążeniem przechodzący w fajne ugięcie. Bardzo dobrze trzyma rybę. Mimo tego , że obecnie przerzuciłem się na casta a ten leży nieużywany to zostawiam go sobie w rezerwach .


Zgodzę się z kolegą. Kij bardzo fajny pod takie łowienie. Miałem wersje 6-28 i bylem z Niej bardzo zadowolony. Mają kilka modeli z różnym cw i długością. Myślę że w tej kwocie są jednym z lepszych wyborów z dobrym ugieciem i wykonaniem .

#956 OFFLINE   Kaczuszka

Kaczuszka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 24 luty 2018 - 01:09

A ja bym w tym przedziale cenowym poszukał Mikado Inazumy Flash zander do 28 gramów. 

 

Sztywny, mega szybki kij. Czuły blank i cena dość przyjemna. 



#957 Guest_jakub.makowka_*

Guest_jakub.makowka_*
  • Guests

Napisano 03 marzec 2018 - 15:45

Cześć, miał ktoś przyjemność używać kij castingowy:

Savage Gear Custom Predator Trigger 218cm 40-80g? Wędka obsłuży jerki w przedziale 35-70g?

Posiadałem wersję do 45g pod kołowrotek ze stalą szpulą i nie była dobrze opisana, kij ogólnie pozytywny:)



#958 OFFLINE   Daron

Daron

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • Imię:Dariusz

Napisano 12 marzec 2018 - 14:59

Witam kolegów , czy ktoś użytkuje spinning savage gear custom predator fast shad 258/45,

jestem zainteresowany kupnem tego spina , interesuje mnie:

    -jaka jest faktyczna akcja kija (producent opisuje jako super fast ) ?

    -czy ciężar wyrzut jest faktycznie taki jak opisuje producent ?

    -jak kij zachowuje się pod rybą ,czy niema spadów ?



#959 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 19 marzec 2018 - 21:19

Mpp2 2.59 -150g. Ktoś miał możliwość łowić, potrzymac? Pytanie, czy rzuci 7cm barylkami za sumem? Ewentualnie ten do 100g.

#960 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 30 marzec 2018 - 05:42

Niestety seria Finezze oraz Parabellum dzieli los Titanium :-(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych