Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Savage Gear - pytania, informacje, opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1709 odpowiedzi w tym temacie

#961 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 marzec 2018 - 07:15

Podobnie jak Skinny Water, jedne z najbardziej udanych patyków SG

#962 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 30 marzec 2018 - 07:28

To była tylko krótka seria niestety, ale bardzo podzielam Twoją opinię
  • smokwelski lubi to

#963 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 30 marzec 2018 - 07:33

Kamil jakbyś mógł porównać na szybko serię Finezze: LURE, DS i Softlure między sobą ... Nie ma gdzie obejrzeć wszystkich 3 kijów w jednym miejscu.



#964 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 30 marzec 2018 - 07:36

A jakieś konkretne modele?

#965 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 30 marzec 2018 - 07:39

Bardziej mi chodzi o ogólną charakterystykę ...



#966 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 30 marzec 2018 - 07:54

Z Finezze miałem Casting i spiny 1cz. Praca identyko. Ze spinów 2cz miałem tylko 192cm ML. Może ciut delikatniejsza od monoblanku ale między nimi miałem roczną przerwę. Wersję 250cm w dwu-składzie miałem krótko w rękach, ale bardzo podobna charakterystyką do krótszych. Seria DS to tylko 5-20 miałem w rękach. Mniej cięta, pod rybą bardziej paraboliczna. Ale nadal doskonale przekazuje wszystko na rękojeść. Na łowienie z brzegu wybrałbym DS 5-20 ML niż tą 250 cm. Tamta to typowa kosa na sandacze. DS złowie szczupaka, zeda i okonia. Na łódkę komplet MH i ML czyli 3-12 i 7-25. Sama 4-18 ich nie zastąpi a przy tych dwóch nie ma racji bytu.

#967 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 30 marzec 2018 - 08:53

Teraz mogę uszczegółowić pytanie. Czyli DS jest mniej cięta i mozna swobodnie nadgarstkiem nadawać delikatną prace jaskółce 10 cm przy sandaczowaniu a nie podrywać całym blankiem żeby nadać jej pracę ?



#968 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 30 marzec 2018 - 13:14

Tak, dokładnie.
  • Robert Crocker lubi to

#969 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 30 marzec 2018 - 23:03

Nowa seria MPP2.

Model 221cm do 10g - kij okoniowy trochę szybszy od serii Parabellum CC 0-7g a w szczycie sztywniejszy od Custom UL 0-7g. Tańsza ale bardzo dobra alternatywa dla Custom UL 221cm.

Model 221cm 12-35g - kij w mojej ocenie szczupakowo - sandaczowy. Szybszy niż St.Croix SCII fast. Raczej opisany poprawnie, chociaż dół powinien być od 8g.

Model 221cm do 23g - wolniejszy od 12-35. Wybitnie pod szczupaki na lżejsze łowienie. Poprawnie opisany.

Modele 221cm do 100g i 60g. Bardzo podobne, w ślepym teście trudne do odróżnienia. Nie są to kołki. Dół ma moc jednakże szczytówka jest elastyczniejsza. Podobne bardziej do MPP 244 do 90g niż do MPP 198 do 100g.

Model 258cm w podobnych gramaturach bardzo podobny. Kije raczej uniwersalne niż typowo trollingowe.

Model 258cm chyba do 23g też miałem w rękach jak i krótki mocny casting ale nie zapamiętałem ich szczególnie. Aczkolwiek nie była to kluska i kij od szczotki.


Bardzo fajna seria z ciekawym designem przelotek. Modele mocniejsze mają dodatkową kontrę z aluminium do uchwytu! :) Nie zauważyłem krzywo wklejonych przelotek czy nadlewek lakieru. Pokrowiec mógłby mieć dodatkowe dwa rzepy by w transporcie można było złożyć do wzdłóż na pół, bo ta kto robi się płaski i szeroki. Liczę na to, iż pojawi się krótka seria z pełną korkową rękojeścią.

Mogą sporo namieszać w tej cenie (190zł-300zł). Sam kupiłem 221cm do 35g na pajki. Do tego chyba wezmę też model do 10g bo sprawił na prawdę miłe wrażenie.

Dawno nie było tak dobrej serii wędek na rynku w takich pieniądzach.

Użytkownik Kamil_Olsztyn edytował ten post 30 marzec 2018 - 23:07

  • Mirek*, smokwelski i Hermano lubią to

#970 OFFLINE   soccer34

soccer34

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 09 kwiecień 2018 - 07:56

Cześć  mam pytanko czy SG CUSTOM COASTAL SPIN 274CM 7-23G - 2SEC   jest opisany prawidłowo czy dał by radę do max 27 ?



#971 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 kwiecień 2018 - 11:34

Może przyda się komuś moje spostrzeżenie. Macałem ostatnio Black Savage 5-20 i mam odczucie, że niewiele się różni od 9-32, którego posiadam.
Obydwa ok. 2,30 m. Typowe lekkie szczupakowce, z uwzględnieniem sandacza. Bardzo szybkie, nie polecam do okoni. Cięższy IMO powinien być opisany 7-28 g.

Usłyszałem przy okazji, że ma być wznowienie krótkiej serii Skinny Water.

#972 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 09 kwiecień 2018 - 15:18

Odnosząc Black do Finezze czy nawet Titanium to Black są kijami mod-fast/fast.

#973 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 13 kwiecień 2018 - 15:08

Wpadła mi w oko wędeczka z serii Salt 260/7-28gr. Lekko się zdziwiłem jak złapałem do ręki wersję 14-35 i przyznam że nie odczułem specjalnej różnicy w mocy. Ten producent tak ma i wędeczki są niedoszacowane lub też odwrotnie? Ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi modelami? Miałem już kupować Kamisori 260/28gr ale chyba skuszę się jednak na Salta.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

#974 OFFLINE   Japco

Japco

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 16:36

Miał ktoś do czynienia z nową wędką z 2018 roku SAVAGE GEAR MPP2 274/5-20g? Zastanawiam się nad jej zakupem ale nigdzie nie ma opinii na jej temat. Chciałbym wędkę na małe rzeki jak Wkra do połowu kleni, jazi i boleni. Trafiają się przyłowy okoni i szczupaka. Łowię głównie na woblerki 2-6cm, owadopodobne smużaki, czasami na lekkie gumki i blaszki. Nie wiem czy rzucanie 2-3 gramową przynętą będzie komfortowe.

#975 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 13 kwiecień 2018 - 17:31

Miał ktoś do czynienia z nową wędką z 2018 roku SAVAGE GEAR MPP2 274/5-20g? Zastanawiam się nad jej zakupem ale nigdzie nie ma opinii na jej temat. Chciałbym wędkę na małe rzeki jak Wkra do połowu kleni, jazi i boleni. Trafiają się przyłowy okoni i szczupaka. Łowię głównie na woblerki 2-6cm, owadopodobne smużaki, czasami na lekkie gumki i blaszki. Nie wiem czy rzucanie 2-3 gramową przynętą będzie komfortowe.

Macałem dzisiaj i do takiego łowienia wydaje się właśnie stworzona, fajny patyk na zawody.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

#976 OFFLINE   Ultraast

Ultraast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 22 kwiecień 2018 - 12:20

Mam na oku SG MPP2 Trigger 259cm do 150g. Cel duże gumy do 130g.
Proszę kolegów o info jak wygląda akcja wędki, jak z zacięciem i jak wygląda ugięcie przy holu. Opisana jest jako medium, ale bardziej chodzi mi o opinie użytkowników.

Ja mam MPP2 Trigger do 90 gr tylko casting, nie jest sztywny przy pig shadzie 20 cm i shad teez 23 cm ładnie się ładuje i rzuca, ryby jeszcze nie złowiłem niestety, ale na zaczepach gnie się ładnie.

Kolega może napisać coś więcej o akcji wędki i odpowiedzieć na moje pytania powyżej? Wiem, że model o mniejszej gramaturze, ale akcja zapewne ta sama.

Użytkownik Ultraast edytował ten post 22 kwiecień 2018 - 12:22


#977 OFFLINE   Dark

Dark

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Rafał

Napisano 04 czerwiec 2018 - 14:58

Witam,

 

Koledzy czy wędka Savage Gear dropshot XLNT2 258 cm 10-30 gr to wklejka?

Czy ktoś ma tą wędkę i może podzielić sie opinia o niej?

Polecono mi ją w sklepie jako fajną wędkę pod sandacza.

Łowię z brzegu, głębokość łowiska nie przekracza 6m, woda stojąca. Od jakich gramatur widać opad?

Czy główka 5-6g + 2 cale guma będzie już widoczne?

 

Pozdrawiam



#978 OFFLINE   Robert91

Robert91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • Lokalizacjagdzieś w dorzeczu górnej Wisły

Napisano 07 czerwiec 2018 - 16:13

Złamałem dziś górną część w moim Parabellum. Chciałbym zakupić ten element, ktoś orientuje się czy Dystrybutor w Katowicach to odpowiednia droga, czy może jest jakaś inna opcja, serwis?



#979 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 07 czerwiec 2018 - 20:39

Serwis jest u dystrybutora pod tym samym adresem.
  • Robert91 lubi to

#980 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 11 czerwiec 2018 - 12:00

10-34 parabellum uzywa ktos? Sprawdzi sie przy trociach? Mialem ta do 12 g i do 7,ten do 34 jest szybszy? Minnowa 7 uciagni3, ew wahadlo? Obrotka 3?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych