Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Petycja w sprawie uboju koni.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 10 luty 2016 - 00:10

Witam.

Mam prośbę o podpisanie protestu w sprawie chowu na i ubojowi koni.Zajmie tylko chwilkę a może uratować masę zwierząt od męczarni i śmierci po to żeby trafić na stoły zachodniej Europy.Z góry dziękuje za poparcie.
Pozdrawiam Seba


http://citizengo.org...y&tcid=19803278

Użytkownik Sebo edytował ten post 10 luty 2016 - 08:15

  • minecjusz lubi to

#2 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 10 luty 2016 - 07:07

Co złego ze ludzie jedzą koninę? Jesteś wegetarianinem? Wołowiny, wieprzowiny i drobiu nie jadasz? Wiesz jak wygląda ubój w/w ?

PS. Swoją drogą link do petycji jest nadużyciem; kliknąłem aby przeczytać jakie argumenty są tam podnoszone a tu po kliknięciu z automatu "podpisalem" petycję.

Użytkownik covent edytował ten post 10 luty 2016 - 07:12


#3 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 10 luty 2016 - 08:01

Covent a psy jesz? 


  • minecjusz lubi to

#4 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 10 luty 2016 - 08:06

Nic nie zostało podpisane,wstawiłem zły link po moim podpisaniu,zaraz zostanie zmieniony.Tak wiem jak wygląda ubój koni i wywożenie  za granicę i to jest barbarzyństwo ,nic więcej.

Tylko człowiek pędzony chęcią zysku jest do tego zdolny.Fakt czy jem mięso czy też nie jem to moja sprawa. :P

 

Właściwy link

http://citizengo.org...y&tcid=19803278


Użytkownik Sebalos edytował ten post 10 luty 2016 - 08:45


#5 OFFLINE   1ns4n1ty

1ns4n1ty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaWashington, UK

Napisano 10 luty 2016 - 11:13

Apael o wzorost bezrobocia w Polsce :) mozna by jeszcze dorzucoc na przyklad kroliki bo takie ladne :P

#6 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 10 luty 2016 - 11:38

Covent a psy jesz? 

 

Tomy psów nie jem tak samo jak koniny co nie oznacza, ze mam wzbraniać tego innym kulturą. W petycji napisane jest ze koń to zwierze towarzyskie i przjaciel człowieka - Tomy weźmiesz do domu konia, przygarniesz i ocalisz przed ubojem? Wątpię.



#7 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 10 luty 2016 - 11:49

Co złego ze ludzie jedzą koninę? Jesteś wegetarianinem? Wołowiny, wieprzowiny i drobiu nie jadasz? Wiesz jak wygląda ubój w/w ?

PS. Swoją drogą link do petycji jest nadużyciem; kliknąłem aby przeczytać jakie argumenty są tam podnoszone a tu po kliknięciu z automatu "podpisalem" petycję.

 

No widzisz - pytałem Cię czy wiesz jak wygląda transport i ubój reszty zwierzyńca nie tylko koni.

Chciałem zwrócić uwagę na to, że taka petycja jest obłudna i egoistyczna na swój sposób- chcesz ocalić konie a w czym one są lepsze od reszty zwierząt? powołując się na odgórne prawo do życia wszystkiego to każde inne zwierzę w tym kurczaczki - w całości przerabiane na pasztecik na "żywo" - mają takie same prawa do życia jak konie.

 

Pytałem czy jesz mięso bo najczęściej jest tak, że Ci co najwięcej wołają o ochronę zwierząt wcinają paróweczki aż miło nie zastanawiając się  skąd się wzięły a to jest delikatnie mówiąc zabawne.

 

Oczywiście kwestie transportu koniny i  nie ludzkiego ich traktowania nie neguje i także się z tym nie zgadzam - każde zwierzę rzeźne powinno być uśmiercone w sposób jak najszybszy i najbardziej humanitarny  - choć jakiekolwiek zabijanie ciężko przecież nazywać humanitarnym.


  • miras lubi to

#8 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3941 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 10 luty 2016 - 11:58

Sebalos ja też nie podpiszę,gdyż mam trochę inne spojrzenie na to,ale życzę powodzenia i szanuję to ,co robisz.

ps. Jak powiedział kiedyś jakiś myśliwy "Ekolodzy są od huczenia,a kto dokarmia zwierzaki zimą- myśliwi oczywiście"



#9 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 10 luty 2016 - 12:45

Mimo wszystko nam, z nasza historia husarow i ulanow, nie wypada koni jesc...nie mowiac o skandalicznych metodach transportu czy uboju. Nasza kultura traktuje konia wyzej od krowy, bardzo zreszta slusznie. Nie ma w tym obludy, taki nasz urok i klimat tutejszy 😊

#10 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 10 luty 2016 - 12:51

@ Convent.

Dla jasności  nie jem mięsa,sporadycznie rybę kupioną w sklepie.

Przeczytaj ze zrozumieniem co jest napisane,chodzi o zmianę statusu konia z rzeźnego na "zwierze towarzyszące człowiekowi" co uniemożliwi  wywożenie koni,które są traktowane i transportowane w bestialski sposób,często zdychając w męczarniach.

Co do transportu innych  zwierząt mam taki sam stosunek,jeśli już mają być transportowane to na niewielkie odległości i w odpowiednich warunkach,po czym zabite.

Może coś zacznie się zmieniać w tym kierunku,choć po  nie których  wpisach nie jestem o tym przekonany.

 

Podpis jest dobrowolny nikogo nie zmuszam.


Użytkownik Sebalos edytował ten post 10 luty 2016 - 12:52


#11 OFFLINE   pawcio449

pawcio449

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 10 luty 2016 - 12:53

Mimo wszystko nam, z nasza historia husarow i ulanow, nie wypada koni jesc...nie mowiac o skandalicznych metodach transportu czy uboju. Nasza kultura traktuje konia wyzej od krowy, bardzo zreszta slusznie. Nie ma w tym obludy, taki nasz urok i klimat tutejszy

Podpisuję się w 100%


  • Sebalos lubi to

#12 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 10 luty 2016 - 13:06

@ Convent.

Dla jasności  nie jem mięsa,sporadycznie rybę kupioną w sklepie.

Przeczytaj ze zrozumieniem co jest napisane,chodzi o zmianę statusu konia z rzeźnego na "zwierze towarzyszące człowiekowi" co uniemożliwi  wywożenie koni,które są traktowane i transportowane w bestialski sposób,często zdychając w męczarniach.

Co do transportu innych  zwierząt mam taki sam stosunek,jeśli już mają być transportowane to na niewielkie odległości i w odpowiednich warunkach,po czym zabite.

Może coś zacznie się zmieniać w tym kierunku,choć po  nie których  wpisach nie jestem o tym przekonany.

 

Podpis jest dobrowolny nikogo nie zmuszam.

 

Ok - rozumiem Cię ale teraz powiedz mi proszę co zrobisz z końmi, które nie pojadą do Włoch na przerób wędliniarski? Co te zwierzęta będą robić w Polsce, kto się nimi zajmie i kto za to zapłaci?



#13 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3941 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 10 luty 2016 - 13:19

Znam przypadek przejęcia i .hodowania takich koni.

Dostawały jeść 2x w tygodniu,jadły deski z ogrodzenia i nikt się tym nie interesował,a pani ,która się nimi zajęła,traktowała to jako sposób na kasę....bo dostawała co miesiąc kaskę na utrzymanie od fundacji.Szkoda tylko,że nikt się póżniej nie interesował co z tymi końmi się dzieje...



#14 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 10 luty 2016 - 14:25


Co do transportu innych  zwierząt mam taki sam stosunek,jeśli już mają być transportowane to na niewielkie odległości i w odpowiednich warunkach,po czym zabite.

 

 To może zacząć od tego? Lobbowania, żeby ograniczyć eksport żywych koni rzeźnych.


  • Sebalos lubi to

#15 OFFLINE   Molteni

Molteni

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaGdzieś nad wodą

Napisano 10 luty 2016 - 19:04

Zgadzam się z kolegą columb dlatego petycja podpisana.


  • Sebalos lubi to

#16 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 10 luty 2016 - 19:20

Przepraszam bardzo koledzy, przeczytałem dwa razy regulamin JB i mam pytanie,co ma wspulnego petycja o koniach z wędkarstwem?,a po drugie dlaczego koń ma mieć lepiej od świnki i innej zwierzyny którą zjadamy?

Użytkownik Marioo edytował ten post 10 luty 2016 - 19:58

  • Sleepy Jeezy lubi to

#17 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 luty 2016 - 19:51

Także nie widzę problemu w jedzeniu koni (psów, małp, kotów, myszoskoczków, też nie tak poza tym). Musisz oddzielić okrutne traktowanie zwierząt które jest karygodne i nie powinno mieć miejsca, od ich jedzenia.



#18 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 10 luty 2016 - 19:57

A z tego samego powodu, dla ktorego przykladowo bardziej nobilitujace jest lowienie pstragow na muche, a nie krapi na glizde 😉 I nie chodzi tylko o sama metode...tak jest i juz.

#19 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 10 luty 2016 - 20:08

A z tego samego powodu, dla ktorego przykladowo bardziej nobilitujace jest lowienie pstragow na muche, a nie krapi na glizde 😉 I nie chodzi tylko o sama metode...tak jest i juz.

Nie ma co się zagłębiać w filozofię,a proponuję zapoznać się z regulaminem JB😊

#20 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 10 luty 2016 - 20:11

Podpisane...zresztą gdybym tego nie zrobił córa by mi tego nie podarowała :D


  • Sebalos lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych