Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Skandynawia latem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 12 luty 2016 - 08:12

Cześć, czy mogę poprosić kolegów o jakieś informacje co do łowienia w lipcu . Wiem że to może nie najlepszy termin , ale doszły mnie słuchy że może być bardzo źle , wymyśliłem sobie że pojadę na typowo rodzinny urlop do Szwecji , no i co ? Wogóle mam wędek nie brać ? Że podobno nie biorą WCALE .

#2 OFFLINE   Roseth

Roseth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaDolina Mierzawy
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 luty 2016 - 08:28

Powiedziałbym, że w lipcu biorą nawet bardziej, bo sezon urlopowy w pełni ;) A poważnie, po 4 letnich wyjazdach do Norwegii stwierdzam, że jeśli chodzi o rekreacyjne rybki (okonie,pstrągi), to jak najbardziej współpracują, przede wszystkim dlatego, że jest ich trochę więcej niż u nas.



#3 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 12 luty 2016 - 08:33

W ubiegłym roku byłem początkiem lipca na jeziorze i na szkierach (2 tygodnie - wakacje z rodziną). Ryby są i żerują zgodnie ze swoimi obyczajami. Nie ma co narzekać bo połowić można zdecydowanie lepiej niż u nas.



#4 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 12 luty 2016 - 08:53

Byłem kilkakrotnie, ale w sierpniu, tak jak koledzy napisali szału brań nie ma , ale i tak połowisz dużo lepiej niż u nas.



#5 OFFLINE   azhek

azhek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 luty 2016 - 09:20

Początek lipca to super termin na ryby w Szwecji ale nie południowej. Trzeba jechać w okolice koła podbiegunowego. Dla mnie dopiero tam zaczyna się prawdziwa Skandynawia. Połowie można łososie, lipienie, pstrągi,palie, no i oczywiście okonie i szczupaki. Co kto lubi. Nie ma tłumu, a widoki cudne. Rodzina też może być zadowolona bo renifery szwędają się po drogach. Super frajda dla dzieci. Nocy nie ma więc łowił do bólu (w nocy biorą najlepiej tak po 22). Jedynie komary są nie do zaakceptowania no ale za to przygoda i przyroda to bajka. Na dalekiej północy lipiec to często taki nasz maj, czerwiec. W zeszłym roku byłam na początku lipca i okazało się,źe na górskich rzekach to było o 1-2 tygodnie za wcześnie. Moje wyprawy to min 3 tygodnie,jest czas na wszystko: zwiedzanie, łowienie i chłonięcie przyrody. Moje rekordy w szczupaki to rzeka Tornio. 100+ z rzeki to nie to samo co z południowego jeziorka wyglądającego zupełnie jak nasze. Dla mnie Norwegia, Szwecja i Finlandia to zaczynają się tak mniej więcej gdy kończy się Zatoka Botanicka.

#6 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 12 luty 2016 - 09:32

Lipiec, szczególnie na szkierach, nie jest zbyt obfity w szczupaki szczególnie te większe, ale za to rewelacyjny jeśli chodzi o łowienie okoni. Jeśli chodzi o jeziora, to szczególnie te określane jako sandaczowe, dają bardzo dobre wyniki. 3 razy byłem na jeziorach w południowej Szwecji, w okresie wakacyjnym i udało się połowić całkiem sporo ładnych sandaczy, fajne okonie, a w zarośniętych zatoczkach bardzo dobrze brały ładne szczupaki, wyparte z plosa przez sandacza.

 Podsumowując, na pewno watro zabrać sprzęt, a ogromnym plusem jest dobra pogoda, beż niespodzianek jakie spotykają nas wiosną i na jesieni.

 Gadda


  • Paweł Bugajski lubi to

#7 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 12 luty 2016 - 15:49

No to mi się temat szybko rozwinął i jakaś koncepcja świta w głowie . Dzięki i proszę o jeszcze
Tomek

#8 OFFLINE   Haauki

Haauki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz/Koronowo/Gdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 12 luty 2016 - 22:36

Lipiec potrafi zaskoczyć w Skandynawii, tak jak wcześniej ktoś napisał, w Laponii to świetny czas, szczególnie na pstrągi i lipienie, a także szczupaki i okonie. Na południu sprawa wyglada tak, ze ryby nie są tak aktywne jak wiosną czy jesienią, ale raczej z częstotliwością bram nie będziesz narzekał, najtrudniej w tym czasie o duże sztuki...

Jeśli chodzi natomiast o Norwegię, to lipiec w porównaniu z majem jest taki średni (jeśli chodzi o morze) natomiast na jeziorach pstrągi dają dużo zabawy chociaż rozmiar tez nie jest rekordowy...

Podsumowując, do Skandynawii warto wziąć wędkę nawet w czterdziesto stopniowe upały!

Pozdrawiam ;)
  • Paweł Bugajski lubi to

#9 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 luty 2016 - 22:44

Laponia w lipcu jest cudna :)
  • Paweł Bugajski lubi to

#10 OFFLINE   azhek

azhek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 luty 2016 - 22:51

W Norwegii mogę podać namiary gdzie można łowić dorsze i czarniaki z brzegu (takie po 80+) na opad twister czerwień japońska z główką 35g+. Info a prw.😆
  • Deha lubi to

#11 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 13 luty 2016 - 00:32

Cześć, w planach była raczej Szwecja , ale ... nic nie jest przesadzone
Dzięki

#12 OFFLINE   ivar

ivar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 07 lipiec 2016 - 08:34

Wbijam się w temat, choć pewnie gdzieś już o tym ktoś napisał ale nie mogę znaleźć..

Chodzi mi o wędkowanie w Skandynawii z naciskiem na północne rejony, interesują mnie pstrągi, lipienie, palie, łososie, duże okonie etc

W mniejszym stopniu wędkarstwo morskie, bo po prostu nie mam odpowiedniego sprzętu.

Raczej dziksze rejony i duża mobilność oraz rzeki niż stacjonarne łowienie w jednym miejscu nad jednym jeziorkiem w bazie wędkarskiej.

Pytanie dotyczy licencji połowowych (koszty, rejony, limity), i miejscówek w Norwegi, Finlandii i Szwecji.

Dodatkowo kosztów przeżycia w regionie..



#13 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 07 lipiec 2016 - 09:17

Również jestem zainteresowany tym tematem.



#14 OFFLINE   tete

tete

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 07 lipiec 2016 - 09:46

Według moje wiedzy to w 2016 w Finlandii obowiązuje jedna opłata na cały kraj (39 euro/rok) z wyłączeniem łowisk specjalnych lub tych z dodatkową opłatą- pełna lista pod tym linkiem http://kalastusluvat...a-e/#koskiluvat



#15 OFFLINE   Deha

Deha

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Darek

Napisano 07 lipiec 2016 - 15:37

W Norwegii mogę podać namiary gdzie można łowić dorsze i czarniaki z brzegu (takie po 80+) na opad twister czerwień japońska z główką 35g+. Info a prw.

Witam

Poproszę o info na priw.

Pozdrawiam



#16 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 07 lipiec 2016 - 18:26

My bylismy w czerwcu nad jez .Unnen .Niestety nie polowilismy .Nie mozna bylo ryb zlokalizowac i jak byly juz to nie braly .To byla lekcja pokory dla nas .Ja jadé jesieniá jeszcze raz na Unnen a potem nastépne wyprawy tylko daleko na pólnoc .Jezeli ktos jest chétny to zapraszam na jesien od 03.09. do 17.03 na dwa tygodnie .Ryba jest na sto pro ale jezioro jest trudne .



#17 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 08 lipiec 2016 - 07:25

Krzysztof każde jezioro trzeba rozpracować, czy to Szwecja czy Finlandia. Ja zawsze najlepsze  efekty miałem na sam koniec wyjazdu , 



#18 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 08 lipiec 2016 - 10:55

wiem o tym, tylko ja bylem tam juz czwarty raz i myslalem ze wodé znam.A tu niespodzianka .



#19 OFFLINE   piotr zamiara

piotr zamiara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 lipiec 2016 - 18:52

bo codziennie byłeś pijany i wstawałeś dopiero po 9 rano.... trzeba było wstawać wcześniej... tak jak Ci kazałem... a Ty nic, tylko jeszcze se pośpię, bo mam mdłości...


  • wobler129 i korol lubią to

#20 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 14 lipiec 2016 - 19:03

Piłem bo cały czas myślałem że niedługo muszé do żony wròcić
  • wobler129, Rebel64 i korol lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych