Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drużno


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2214 odpowiedzi w tym temacie

#1501 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 372 postów

Napisano 02 styczeń 2021 - 17:30

No kill kuźwa, ale tylko na wędkarzy.


Skąd przekonanie, że łowią z nastawieniem na szczupaki? Tam jest przecież cała masa karasia srebrzystego, poza tym innego białorybu, którego wędkarze nie łowią. Czemu więc mieliby tych ryb nie łowić? A może eksploatacja karpiowatych jest wymogiem gospodarowania na tej wodzie? Zanim zbluzgacie rybaków sprawdźcie jakie są rzeczywiste uwarunkowania.
  • Gadget i psychowobsy lubią to

#1502 OFFLINE   Maciej86

Maciej86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 02 styczeń 2021 - 17:38

No, rzeczywiste uwarunkowania to KASA i nic więcej. Woda no kill i siaty w wodzie.

#1503 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 372 postów

Napisano 02 styczeń 2021 - 20:24

No, rzeczywiste uwarunkowania to KASA i nic więcej. Woda no kill i siaty w wodzie.


Czyli jest wprowadzony no kill na wszystkie gatunki?
Jeśli chodzi tylko o pieniądze to powinni podnieść opłaty za łódki i ograniczyć do dwóch osób ilość wędkarzy na jednej łódce. Dodatkowo trzeba do spodu sprawdzać każdą łódkę spływającą do przystani. Ta czynność powinna być monitorowana aby działacze czy inni znajomi nie byli ponad przepisami.

#1504 OFFLINE   psychowobsy

psychowobsy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Grzesiek

Napisano 02 styczeń 2021 - 22:54

A powiedzcie Koledzy skąd gość wiedział, że naprzeciwko bazy stoi siatka? Dostrzegł ja z satelity na google mapie? Otóż podejrzewam, że to ON był załogantem białej motorówki, która zupełnym przypadkiem pływała po Drużnie w nowy rok i pierwszy dzień świąt.
Mam nadzieję, że wycinanie jej ze śruby było nużące.

#1505 OFFLINE   psychowobsy

psychowobsy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Grzesiek

Napisano 02 styczeń 2021 - 22:58

PS. Swoją drogą trzeba byc mistrzem świata i okolic, żeby się samopodpierdzielić, że się kłusowało na rezerwacie dla lajków na fejsie.

#1506 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 styczeń 2021 - 22:58

Koledzy, bardzo proszę zachowajcie kulturę wypowiedzi.  To forum aspiruje do tego żeby mieć jakiś poziom - rozumiem emocje ale bez przesady, nad emocjami można i należy panować. Nie chciałbym usuwać kolejny postów z wątku...



#1507 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 03 styczeń 2021 - 00:31

Czyli jest wprowadzony no kill na wszystkie gatunki?
Jeśli chodzi tylko o pieniądze to powinni podnieść opłaty za łódki i ograniczyć do dwóch osób ilość wędkarzy na jednej łódce. Dodatkowo trzeba do spodu sprawdzać każdą łódkę spływającą do przystani. Ta czynność powinna być monitorowana aby działacze czy inni znajomi nie byli ponad przepisami.

Przepraszam że wtrącę swoje 3 grosze.

Na przystani?

Chyba Kolego nie bardzo wiesz co piszesz.

Ile razy,przez wiele lat łódki "kumpli"dopływały do brzegu?

Ja sam widziałem to kilkadziesiąt razy jak "swojaki" z Elbląga "towar" na brzegu odbierali.

Bez jaj.

A Straż?

Kontrolowała przyjezdnych bo słabo sprawdzać kolegę z którym się wczoraj gorzałkę wypiło.

A że człowiek cicho siedział,wiadomo chce się łowić ;)

Chwalą się że sprzęt nowy będzie,krótkofalówki,monitoring i inne sratata. :D

Może w drony jak pójdą to się okaże że Rezerwat niekoniecznie od 15.11 jest otwarty-dla niektórych.

Ale w sumie to bardzo dobrze że zmiany są. ;)

Oby było lepiej :)


  • Sławek77 i BOB lubią to

#1508 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 372 postów

Napisano 03 styczeń 2021 - 07:23

[quote name="gaweł" post="2851368" timestamp="1609630305"]

Przepraszam że wtrącę swoje 3 grosze.
Na przystani?
Chyba Kolego nie bardzo wiesz co piszesz.
Ile razy,przez wiele lat łódki "kumpli"dopływały do brzegu?
Ja sam widziałem to kilkadziesiąt razy jak "swojaki" z Elbląga "towar" na brzegu odbierali.
Bez jaj.
A Straż?
Kontrolowała przyjezdnych bo słabo sprawdzać kolegę z którym się wczoraj gorzałkę wypiło.
A że człowiek cicho siedział,wiadomo chce się łowić ;)

Pewnie nie bardzo wiem o czym piszę. Na tym jeziorze jestem od czsu do czasu, 2-4 razy w roku. Słyszałem o deponowaniu ryb w szuwarach ale świadkiem takiego procederu nigdy nie byłem. Gdybym był to bez względu na wszystko bym reagował.
Z kontrolą wędkujących na wodzie pełna zgoda - powinna być codziennością, ja takiej nigdy nie miałem. Wskazałem na sprawdzanie spływających łódek bo to najprostszy i działający prewencyjnie sposób choćby na takich jak ja, bywających tu gościnnie.
Podzielam pojawiające się tu opinie, że złapani na łamaniu przepisów nie powinni mieć możliwości wędkowania na tym jeziorze. Skoro Związkowe zadady postępowania w zakresie karania członków są słabym narzędziem to zawsze można próbować wykorzystać inne rozwiązania, być może leżące w gestii RDOŚ-u sprawujacego nadzór środowiskowy.

#1509 OFFLINE   Jerzy Arak

Jerzy Arak

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Arak

Napisano 27 maj 2021 - 07:07

Czy mamuśki zaczęły już coś podgryzać? jakoś temat ucichł . 



#1510 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 27 maj 2021 - 08:54

Czy mamuśki zaczęły już coś podgryzać? jakoś temat ucichł .

Ucichło, bo Drużyny dostępne jest do wędkowania od 1.09

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#1511 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 02 sierpień 2021 - 12:43

Łooo matko, już po rezerwacjach  :lol:  :lol:  :lol:


  • szydłoś i Gadget lubią to

#1512 OFFLINE   puszek7

puszek7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • LokalizacjaWM OST M
  • Imię:Przemek

Napisano 02 sierpień 2021 - 12:52

Przemo a w ogóle były :D ? o 8 w niedziele brak jakichkolwiek szans na termin w listopadzie :P w grudniu tylko pojedyncze dni . Gratuluje dla zwycięzców tegorocznej loterii :D


  • szydłoś lubi to

#1513 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 02 sierpień 2021 - 13:05

Przemo a w ogóle były :D ? o 8 w niedziele brak jakichkolwiek szans na termin w listopadzie :P w grudniu tylko pojedyncze dni . Gratuluje dla zwycięzców tegorocznej loterii :D

Były...najpierw problem ze stroną...odpaliły chyba o 0.20 . W tym roku nie przespałem bo akurat wróciłem z ryb i kilka udało się upolować. Weekendy oczywiście wszystkie zajęte wcześniej przez "koła". 


  • szydłoś lubi to

#1514 OFFLINE   Wojtunio

Wojtunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Wojciech

Napisano 02 sierpień 2021 - 13:05

Wystarczyło grzecznie o tej 00:00 wejść na stronę i zrobić rezerwację. Z ciekawostek dodam iż w tym roku łodzie można już od 1sierpnia wypożyczać. Połamania.


Użytkownik Wojtunio edytował ten post 02 sierpień 2021 - 13:06


#1515 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 02 sierpień 2021 - 14:43

Panowie jeszcze o 1:30 było sporo terminów xd Dobrze, że o 1 w nocy z pracy wróciłem, to przy piwerku kilka terminów zarezerwowane :D



#1516 OFFLINE   kristov

kristov

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 sierpień 2021 - 16:39

Bardzo dziwne były te rezerwacje w tym roku bo niektórym się udało wejść i zarejestrować bez problemów a ja czekałem do godziny 1, później budziłem się w nocy i sprawdzałem stronę i dla mnie zakładka była nieaktywna. Dopiero ok 10 godziny kuzyn pisze i pyta ile terminów wyrwałem bo on 4, a ja nadal nie widziałem możliwości rezerwacji na stronie. Kolega podesłał mi linka i dopiero udało udało mi się coś zarezerwować. Dopiero Ok godziny 20 w niedzielę miałem aktywna zakładkę Rezerwacje na stronie.
  • ms80 lubi to

#1517 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 449 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 02 sierpień 2021 - 17:09

Też miałem problem z zarezerwowaniem terminów: nie działała strona, pewnie ze względu na liczbę chętnych, oraz mialem brak możliwości rezerwacji. Dopiero kolega podesłał mi link przez który można było zarezerwować. Brak odnośnika ze strony głównej.

#1518 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 03 sierpień 2021 - 10:59

Wystarczyło grzecznie o tej 00:00 wejść na stronę i zrobić rezerwację. Z ciekawostek dodam iż w tym roku łodzie można już od 1sierpnia wypożyczać. Połamania.

W regulaminie nadal jest informacja, że rezerwacji można dokonywać od 1 września więc może się okazać, że ta ciekawostka jest gafą. Jeżeli nie i rzeczywiście można w sierpniu wędkować to jestem bardzo ciekawy jaką temperaturę ma woda i czy udaje się skusić zębate czy można liczyć wyłącznie na okonie w tym okresie.



#1519 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 03 sierpień 2021 - 12:03

W regulaminie nadal jest informacja, że rezerwacji można dokonywać od 1 września więc może się okazać, że ta ciekawostka jest gafą. Jeżeli nie i rzeczywiście można w sierpniu wędkować to jestem bardzo ciekawy jaką temperaturę ma woda i czy udaje się skusić zębate czy można liczyć wyłącznie na okonie w tym okresie.

http://www.lodkidruz...rezerwacji.html

pkt 1, pierwsze zdanie


Użytkownik slawito edytował ten post 03 sierpień 2021 - 12:05


#1520 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 03 sierpień 2021 - 12:10

Rzeczywiście już zaktualizowane, no to czekamy na wieści z nad wody :)