Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okręg Mazowiecki - mity a rzeczywistość.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2100 odpowiedzi w tym temacie

#1641 OFFLINE   foton

foton

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjamultikonto: @cinek123
  • Imię:xyz

Napisano 18 luty 2022 - 19:17

Te gwałtowne zmiany to wynikają chyba z tego że grunt pod nogami się pali PZW , za chwilę Wody Polskie wszystko przejmą i się skończy
  • Paweł nizinny, SzymonP i pipczento2002 lubią to

#1642 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 18 luty 2022 - 22:00

Rybarak chyba nie chodzisz na zebrania PZW w kołach , tam każdy ma inne zdanie na jeden temat .

Chcesz żeby operaty zarybieniowe robili wędkarze  tz sumiarze, karpiarze, spławikowcy od ukleii czy nocni poławiacze boleni i sandaczy .

Każdy z nich będzie walczył o swoje ulubione ryby . 

Ja zarybiał bym tylko karasiem , przeżyje nawet bez wody w mule .



#1643 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 19 luty 2022 - 07:53

Czy to prawda że rybak został dyrektorem biura ?

#1644 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 19 luty 2022 - 07:59

Rybarak chyba nie chodzisz na zebrania PZW w kołach , tam każdy ma inne zdanie na jeden temat .

Chcesz żeby operaty zarybieniowe robili wędkarze  tz sumiarze, karpiarze, spławikowcy od ukleii czy nocni poławiacze boleni i sandaczy .

Każdy z nich będzie walczył o swoje ulubione ryby . 

Ja zarybiał bym tylko karasiem , przeżyje nawet bez wody w mule .

Komentarz Rybaraka był prześmiewczy



#1645 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 luty 2022 - 08:09

Te gwałtowne zmiany to wynikają chyba z tego że grunt pod nogami się pali PZW , za chwilę Wody Polskie wszystko przejmą i się skończy

Wody Polskie nic nie muszą przejmować, bo to one zarządzają wodami płynącymi w imieniu Skarbu Państwa.

Wystarczy, że suweren stwierdzi jest duża kasa do podjęcia i WP dostaną prikaz by nie przeprowadzać przetargów na dzierżawę wód i jest po balu dla PZW.

Z tego co się orientuję to chyba do 2024 roku są wody w dzierżawie, później prawo wygasa i albo nowy przetarg ogłoszą albo sami będą gospodarować wodami i sprzedawać licencje i pozwolenia.

Być może będzie jedna opłata, WP już działają np.

https://krakow.wody....-nasze-lowiska 



#1646 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 19 luty 2022 - 10:43

@ Jerzy Kowalski: ale sam widzisz jakie to u nas skomplikowane na dzień dzisiejszy.
A można by prosto jak na Ukrainie, nie potrzeba sądów i całego wymiaru sprawiedliwości angażować- przepis tak jasny, że już nie może być prostrzy: każda rybka razy cennik i strażnik z podstawowym wykształceniem to wyliczy a nie sądownictwo w to mieszać.
Nie dopisałem wcześniej: u nich ta kara to kara administracyjna- musisz uiścić a potem dopiero możesz się sądzić.


  • Paweł nizinny lubi to

#1647 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 19 luty 2022 - 11:32

 

Z tego co się orientuję to chyba do 2024 roku są wody w dzierżawie, później prawo wygasa i albo nowy przetarg ogłoszą albo sami będą gospodarować wodami i sprzedawać licencje i pozwolenia.

 

 

Dyskutujemy o tym w trochę innym temacie, ale :) -  różne obwody rybackie mają różne terminy wygaśnięcia umów dzierżawnych. Najbardziej interesujący mnie obwód (a kolega Piotrek będzie nim zarządzał) to Narew nr 6. Termin wygaśnięcia umowy dzierżawnej tego obwodu dla OM to koniec 2029 roku.

 

Poniżej lista użytkowników rybackich dla RZGW Białystok. Proszę zwrócić uwagę ilu ich jest i do kiedy są umowy..

 

https://bialystok.wo..._09.12.2021.pdf


  • Sławek Oppeln Bronikowski, szydłoś, psychowobsy i 1 inna osoba lubią to

#1648 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 19 luty 2022 - 11:38

@ Jerzy Kowalski: ale sam widzisz jakie to u nas skomplikowane na dzień dzisiejszy.
A można by prosto jak na Ukrainie, nie potrzeba sądów i całego wymiaru sprawiedliwości angażować- przepis tak jasny, że już nie może być prostrzy: każda rybka razy cennik i strażnik z podstawowym wykształceniem to wyliczy a nie sądownictwo w to mieszać.
Nie dopisałem wcześniej: u nich ta kara to kara administracyjna- musisz uiścić a potem dopiero możesz się sądzić.

 

Przy całej miłości do naszych sąsiadów zza wschodniej granicy to ja nie życzę nikomu by prawo było przestrzegane u nas jak na Ukrainie. 



#1649 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 19 luty 2022 - 23:04

Terminy mają jak w NFZ do lekarza specjalisty. ;)  ;)  ;)



#1650 OFFLINE   foton

foton

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjamultikonto: @cinek123
  • Imię:xyz

Napisano 20 luty 2022 - 13:44

Dyskutujemy o tym w trochę innym temacie, ale :) - różne obwody rybackie mają różne terminy wygaśnięcia umów dzierżawnych. Najbardziej interesujący mnie obwód (a kolega Piotrek będzie nim zarządzał) to Narew nr 6. Termin wygaśnięcia umowy dzierżawnej tego obwodu dla OM to koniec 2029 roku.

Poniżej lista użytkowników rybackich dla RZGW Białystok. Proszę zwrócić uwagę ilu ich jest i do kiedy są umowy..

https://bialystok.wo..._09.12.2021.pdf


Po zleconych audytach i stwierdzonej niegospodarności i np nieprawidłowości w zarybieniach dzierżawy będą zrywane w trybie natychmiastowym. O co nie będzie trudno, raczej okręgi działające prawidłowo będą tutaj wyjątkami

#1651 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 20 luty 2022 - 18:47

Po zleconych audytach i stwierdzonej niegospodarności i np nieprawidłowości w zarybieniach dzierżawy będą zrywane w trybie natychmiastowym. O co nie będzie trudno, raczej okręgi działające prawidłowo będą tutaj wyjątkami

Poczytaj Ustawę Prawo Wodne i UoRŚ i rozporządzenia do nich i później się chłopie wypowiadaj . Jaki audyt ??? jaka niegospodarność ??? kto to zrobi? Pewnie nawet nie masz pojęcia jak są skonstruowane umowy z PGW i operaty rybackie do tych umów . Miałem się nie odzywać ale już ta propaganda mnie wkurza . Kto Ci takich głupot naopowiadał o tych audytach jak użytkownik rybacki co roku robi dokładne sprawozdanie dla PGW WP łącznie ze wszystkimi protokołami zarybień . Zejdź na ziemię i poczytaj trochę o gospodarce i zasadach na jakich jest prowadzona i nie słuchaj co "na rynkach i targach " gadają :) :) :) 



#1652 OFFLINE   foton

foton

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjamultikonto: @cinek123
  • Imię:xyz

Napisano 20 luty 2022 - 20:20

Poczytaj Ustawę Prawo Wodne i UoRŚ i rozporządzenia do nich i później się chłopie wypowiadaj . Jaki audyt ??? jaka niegospodarność ??? kto to zrobi? Pewnie nawet nie masz pojęcia jak są skonstruowane umowy z PGW i operaty rybackie do tych umów . Miałem się nie odzywać ale już ta propaganda mnie wkurza . Kto Ci takich głupot naopowiadał o tych audytach jak użytkownik rybacki co roku robi dokładne sprawozdanie dla PGW WP łącznie ze wszystkimi protokołami zarybień . Zejdź na ziemię i poczytaj trochę o gospodarce i zasadach na jakich jest prowadzona i nie słuchaj co "na rynkach i targach " gadają :) :) :)


Jak to mówią uderz w stół a nożyce się odezwą. Ja piszę o audycie zewnętrznym który zweryfikuje to co było w rzeczywistości zrobione a nie na papierze bo ten wszystko przyjmie. Już w mazowieckim zaczynają robić porządki, spokojnie przyjdzie czas i na inne okręgi i skończy się eldorado ;)

Użytkownik foton edytował ten post 20 luty 2022 - 20:23


#1653 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 20 luty 2022 - 20:36

Jak to mówią uderz w stół a nożyce się odezwą. Ja piszę o audycie zewnętrznym który zweryfikuje to co było w rzeczywistości zrobione a nie na papierze bo ten wszystko przyjmie. Już w mazowieckim zaczynają robić porządki, spokojnie przyjdzie czas i na inne okręgi i skończy się eldorado ;)

Kto wg Ciebie będzie robił ten "audyt zewnętrzny" i na podstawie jakich przepisów ? Oświeć nas bo my nie kumaci :)


  • Darek P lubi to

#1654 OFFLINE   roberto7

roberto7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów

Napisano 20 luty 2022 - 21:02

Sposób na ryby jest oczywisty . Na początek muszą być a więc zarybienia , póżniej muszą się wycierać aby zarybienia w masowej skali nie były konieczne , od zarybień do wielokrotnego tarła ochrona .Z drugiej strony wykluczeni oczywiście że kłusować będą i tu niestety wychodzi niechciejstwo psr . Fajnie pośmigać łódką w czerwcu ale w grudniu już nie , w czerwcu ryby rozbite , w grudniu pust siaty dennej po zimowisku i pozamiatane po kilku przelotach siaty . 



#1655 OFFLINE   foton

foton

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjamultikonto: @cinek123
  • Imię:xyz

Napisano 20 luty 2022 - 21:17

Kto wg Ciebie będzie robił ten "audyt zewnętrzny" i na podstawie jakich przepisów ? Oświeć nas bo my nie kumaci :)


Ale co Ty się tak obawiasz? Masz jakieś powiązania ?

#1656 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 21 luty 2022 - 12:51

Pojawili się sprawiedliwi:

https://ompzw.pl/art.../sad-kolezenski



#1657 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 22 luty 2022 - 10:18

Prezes mojego koła wszedł w skład komisji rewizyjnej. Działacz młodszego pokolenia, bez powiązań, układów itp. Widać zmianę pokoleniową, daje to nadzieję na lepsze. 


  • Piotrek Milupa lubi to

#1658 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 22 luty 2022 - 11:42

Prezes mojego koła wszedł w skład komisji rewizyjnej. Działacz młodszego pokolenia, bez powiązań, układów itp. Widać zmianę pokoleniową, daje to nadzieję na lepsze. 

Delegaci z twojego koła głosowali za udzieleniem absolutorium staremu zarządowi. Przypadek?



#1659 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 22 luty 2022 - 14:03

Mamy jasnowidza na jb.

 

Skąd wiesz, z którego koła jestem i jak głosował jego delegat?

 

Od razu zaznaczę, że miejsce zamieszkania nie koniecznie oznacza przynależności do koła z tego miasta.


  • MaleX i Maciej W. lubią to

#1660 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów

Napisano 02 marzec 2022 - 16:30

Wiadomo coś o ewentualnych próbach zawierania porozumień na obecny rok przez nowy zarząd? Czy to jeszcze możliwe w marcu..?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych