Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przynęty Salmo Kolekcje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
796 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 luty 2021 - 20:53

Pomysl czy sprawdzony --------
Pomyśl czy sprawdzony bardzo dobry i bardzo łowny model może być tani? VAT 23%, piana kosztuje, drut kosztuje, farby, lakiery, maszyny, opakowania i najgorsze jest w tym wszystkim ludzki czas, za którzy ludzie też chcą zarobić a nie dostawać miskę ryżu czy uznaniowe poklepanie szefa po ramieniu.
Wiesz ile czasowo wychodzi zrobienie woblera z pianki? Od zera (zrobienie drutu i obciążenia) po przyklejenie naklejki z opisem na pudełku. Odlicz od ceny 30PLN marżę sklepu, VAT i wyjdzie ci mniej więcej za ile producent sprzedaje jedną sztukę.
Ja też mogę zrobić każdego woblera ręcznie ale za 20zl nie będę go robił.
Robiłem takie woblery że pstrągi ginęły na potęgę a sprzedawałem je za 30zł sztuka. Ludzie gadali że za dużonani tak brali. Obcy płacili 40PLN i ... też płakali. Najważniejsze że muszą nauczyć się szanować najłowniejsze przynęty a nie traktować je jak wypicie puszki piwa. Jak zapłacą w -uj to wszystko zrobią żeby go mieć.
Teraz jakbym miał znowu je zrobić to sprzedawałbym za 50PLN. Wiesz dlaczego? Dlatego żeby każdy głupek za 20-30 zł go nie posiadał (w końcu paczka czy dwie fajek lub flaszka) i nie zjadł wszystkich pstrągów z wody. Co mi z woblerow, pieniędzy i baranów którzy będą się chwalić jaki mają łowny wobler gdy ryb nie będzie w wodzie. Rozumiesz? Dlatego właśnie od min 10 lat wstrzymuję się i już tej przynęty nie robię. Salmo też nie w ciemię bite i wiedzą jak stare modele Minnow 5/6 czy 7cm w znanych kolorach były zabójcze dla pstrągów. Może dlatego też odpuścili. Wolą mieć ryby i mieć rynek zbytu na swoje inne przynęty niż zamknąć biznes. Inne przynęty też "łowią" jak są ryby. Jak nie ma to ....
Na pewno łapiesz o co cho.

Pozdrówko.z nad Sanu.

Szanowny Kolego, co innego jest się cenić i mieć zbyt, a co innego obwiesić przynętami regały i szukać jelenia. Może się mylę, niech mnie poprawią tutejsi wędkarscy "sklepikarze", ale ta ładniej zapakowana oferta bardziej bawi cenami, niż zachęca do zakupu. Jeśli łowne przynęty mają kosztować, to niech kosztują od początku i bronią się chociażby dopiskiem HM. Tu masówka po zmianie właściciela dystansuje cenowo Rapalę. Żeby zarabiać trzeba sprzedać dużo, a nie drogo. Nie twierdzę, że dużo za półdarmo, ale za cenę nie odklejoną od rzeczywistości.
  • gregox i coma lubią to

#402 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 24 luty 2021 - 21:00

Nikt nie kupi ceny spadną. Lub firma. Wolny wybór/rynek. :)
  • Lokityrem lubi to

#403 OFFLINE   peryskop

peryskop

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaTU i tam ale raczej tam
  • Imię:Piotr

Napisano 24 luty 2021 - 21:07

Raczej nie spadną bo Fox obecny właściciel Salmo patrzy na rynek USA i dostosowuje się do tamtych potrzeb i cen a nie do cen za które Kowalski w PL chciał by kupić.



#404 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 luty 2021 - 21:09

Ja obstawiam, że ceny nie spadną, sprzedaż też nie wzrośnie. Nowy właściciel, nowe porządki, a polski wędkarz wydaje się nie pasować do tej układanki. Taki syndrom zajęcia miejsca na rynku bez specjalnych korzyści. Te ma przynieść sprzedaż na Zachodzie i w Stanach. A jak nie pyknie to trudno. Stratę wrzuci się w koszty. Trudno przypuszczać, by Fox czy Lew's mieli sentyment do marki Salmo. Obawiam się, że z czasem nasi wędkarze też go utracą.
  • Mysha i Byniek lubią to

#405 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 24 luty 2021 - 22:26

Piskorski sprzedał Salmo? Czy robi dla Fox? Nie jestem w temacie.
  • BOB lubi to

#406 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 luty 2021 - 22:29

Tak. Sprzedał dla Fox, ale to już nieaktualne bo Fox został kupiony przez Lew's ... póki co ;)  :)


Użytkownik BOB edytował ten post 24 luty 2021 - 22:29

  • Mysha i gregox lubią to

#407 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 luty 2021 - 22:35

Sprzedaż jerkówek do 200 gramów wzrośnie ;)  bo taki MU638 słabo sobie poradzi przy Slider 16 cm - duża powierzchnia boczna i opór stawia.



#408 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 luty 2021 - 22:39

Radzi sobie bez problemu. Sprawdzałem osobiście :P  :)


  • godski lubi to

#409 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 25 luty 2021 - 10:59

Niech rosną te ceny nawet w kosmos...

Dorado, Gloog, Kenart czy Siek lubi to.
Gorsze nie są 😉

#410 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2021 - 11:52

Niech rosną te ceny nawet w kosmos...

Dorado, Gloog, Kenart czy Siek lubi to.
Gorsze nie są

Tylko że ile oni robią dużych przynęt 14+ cm lub 90+ gramów?


Użytkownik godski edytował ten post 25 luty 2021 - 11:53


#411 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 25 luty 2021 - 12:20

Tylko że ile oni robią dużych przynęt 14+ cm lub 90+ gramów?

Andrzej, a ilu jest Herkulesów lubiących ciężką orkę i  potrzebujących takich przynęt ?


  • przemo_w lubi to

#412 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 25 luty 2021 - 12:30

FOX Musiał podwyższyć ceny gdyż ludzie z zagranicy kupowali w PL ďuuużo taniej i tamtejszy rynek w postaci sklepów strasznie nażekał że u nich spider 10 kosztował powiedzmy 11 £ a u nas 35zł

#413 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2021 - 12:45

Hmmm, chyba Fox podniósł ceny z innego powodu. Zainwestował kasę w zakup Salmo nie dlatego, że mieli tam taki kaprys. Inwestycja musi się zwrócić. Jeśli Salmo, jako niezależna firma sprzedawała wobler za cztery dychy, to po przejęciu nowy właściciel podniósł cenę, żeby jak najszybciej odzyskać kasę. To, że w jakimś kraju na obrzeżach Azji wędkarze kręcą nosem na wysoką cenę, globalną markę mało interesuje. Interesuje ich rynek z grubszym portfelem, widać to po przemeblowaniu oferty. Za parę lat Salmo może produkować więcej przynęt na bassa, niż szczupaka, czy klenia. Powody podwyżek podane wcześniej są raczej mało wiarygodne. Zrównanie cen z zachodnimi? Papierosy nie kosztują tyle dlatego, że Niemcy pustoszą z nich stację benzynową w Kostrzynie nad Odrą. Zresztą, jeśli tak jest, to może podnieść cenę o 50%? Żeby niemieccy sklepikarze nie narzekali.

Użytkownik Maciej W. edytował ten post 25 luty 2021 - 12:46

  • pawelHERP lubi to

#414 OFFLINE   GINPK

GINPK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • Lokalizacjana rybach
  • Imię:Grzegorz

Napisano 26 luty 2021 - 20:39

https://allegro.pl/o...97g-10439037319

Czas uzupełnić kolekcje.
  • vako lubi to

#415 ONLINE   Silesian Dream

Silesian Dream

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 luty 2021 - 11:33

I to wszystko „LIMITED”. Niech tylko skończy się produkcja i zapasy sklepowe, tylko czekać na te ceny „limited”.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • przemo_w i md30 lubią to

#416 OFFLINE   Lokityrem

Lokityrem

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 27 luty 2021 - 19:27

Niech rosną te ceny nawet w kosmos...

Dorado, Gloog, Kenart czy Siek lubi to.
Gorsze nie są

Do tej rodzinki, dodam jeszcze Jaxon'a i Kamatsu czy szeroko pojęte Aliexpress( chociażby Twitchowe perełki od Bearking). Zgodzicie się ze mną lub nie, ale wszystkie woblery dostępne na rynku są łowne, tak długo jak odpowiednio nimi zagramy, dobierzemy kolor i rozmiar. To, co przeważnie świadczy o wyborze danej firmy, to przeważnie marketing: kolor, kształt, Twarz Marki. Łowiąc na Wiśle, jeśli mam wydać te 40zł na Rattlin Horneta, wolę kupić 2 Jaxony Karaś czy jakieś 2-3 Kenarty. Obecnie Salmo kupuje tylko w promocji lub na rynku wtórnym, a kupuję, nie dlatego iż uważam je za bardziej łowne, ale z sentymentu,


  • seba666 i gregox lubią to

#417 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 27 luty 2021 - 20:42

Bardzo przepraszam, ale proszę nie ustawiać Karasi Jaxona na równi z woblerami jakimiś tam ;)  :P  :D


  • seba666 i BartasL2 lubią to

#418 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 luty 2021 - 22:29

Tak, tak, Karaś to pozycja obowiązkowa. Jaxonowi nieświadomie wyszedł też jerk SI. Nieświadomie, bo...więcej nie napiszę, bo tajne przez poufne i dostanie mi się po uszach od kilku kolegów.
  • S.N. lubi to

#419 OFFLINE   Lokityrem

Lokityrem

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 27 luty 2021 - 22:55

Bardzo przepraszam, ale proszę nie ustawiać Karasi Jaxona na równi z woblerami jakimiś tam ;)  :P  :D

Pozwoliłem sobie umieścić Karasia, zaraz po Salmo Hornecie. Myślę, ze mu nie umniejszyłem! K9 na Nocne Sandacze na Wiśle, kosa.  :ph34r:


  • BOB i AMIDOS lubią to

#420 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 28 luty 2021 - 14:26

Mam do Was prośbę. Potrzebuję wymiary sterów i ich grubości. Chodzi mi o to czy okoń 12cm ma taki sam ster jak np. Pike 16cm czy White Fish 18cm. Myślę że Pike 16, Whitefish 18 i Perch 12cm mogły mieć takie same stery. Oczywiście chodzi o stare początkowe modele z grubymi sterami.

Podobnie może być z modelami Bullhead 6 i Butcher 5 czy Minnow 7/9cm

 

Dobrze wiedzieć gdy przyszło kiedyś coś dorobić. Jeżeli coś się różnią to napiszcie które i w jaki sposób. Oczywiście jeżeli komuś z posiadających swoje unikaty się chce. Myślę ze nie tylko ja będę bardzo wdzięczny. :)

Gdyby ktoś miał te stare stery "luzem" to można wrzucić fotki z opisem na papier milimetrowy.  

 

Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

Arek P.

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych