Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

TURAWA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3485 odpowiedzi w tym temacie

#1721 ONLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 25 listopad 2018 - 18:21

Filmik świetny , a wyniki obłędne ! Mieć taką inaugurację będąc po raz pierwszy na zbiorniku , to jak szóstka w Totka  :) . Albo też dobry guide  ;) . Ale ryby kapitalne .



#1722 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 25 listopad 2018 - 20:07

Pełna profeska.. I film pięknie zmontowany.. :)

#1723 OFFLINE   German

German

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 25 listopad 2018 - 20:32

Z wałów coś sie dzieje?

 

Elvis 70% mojego łowienia na Turawie to męczenie z wału ;) Byłem w piątek dwa strzały puste. Dziś pływałem po odrze tam miałem ciszę i spokój, bo słyszałem, że na Turawie więcej łodzi niż sandaczy było  :lol:



#1724 OFFLINE   elvis

elvis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów

Napisano 26 listopad 2018 - 19:58

To ja akurat z wałów bardzo rzadko łapie, wole brodzić w wodzie jak juz łódkę ściągnę ale obecnie woda zimna...
tez byłem na odrze, koło mostu w Mikolonie, jest tam sporo ciekawych główek, kilka krótkich i jeden okoń.

#1725 OFFLINE   Damiano

Damiano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 26 listopad 2018 - 20:40

Nawet kontrole kolego nie pomogą bo prawie kazdy  (70% bierze po dwie sztuki dwoch na łodzi to razem 4 szt) ost bylem to co łodz  to agrafki byly przy łodzi. Jesli kazdy sam by sie pilnował to moze by bylo inaczej ,a wymiar przydał by sie 60cm to wile rybek by wróciło do wody

 

Jak tu myśleć o podniesieniu dolnego wymiaru, jak nie ma komu wśród zarządzających wstawić się o ustalenie górnego :( i kolejny rok rzeźni Turawskiej odbija się echem bez wsparcia władz -_- obym się mylił, ale pewnie jak już tylko wspomnienia o wielkich sandałach, będą rozpromieniały twarze, ktoś pójdzie po rozum do głowy że coś należało by zrobić. Nie mogę tego pojąć, jak władze mogą spać spokojnie widząc jak żywcem odzierają " kurę znoszącą złote jajo " może warto by na początek wprowadzić roczny limit, i dodatkowe kontrole. Lepiej próbować robić cokolwiek, jak przyglądać się bez czynnie i twierdzić że nie da się zrobić nic.


  • bongo731 i malinabar lubią to

#1726 OFFLINE   elvis

elvis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów

Napisano 26 listopad 2018 - 21:28

Panowie kontrole to podstawa. Niestety ale czasem widze jak gruntowcy biegają z każda ryba do lodówki. Czy 40 czy 90 w łeb, szybko schować i łapać dalej ile sie da... powinny byc ogromne kary i zakaz połowu na 3-5 lat, jak z prawem jazdy po alkoholu.

nie wiem jakie sa wasze obserwacje co do zmiany populacji ryb? Łapiecie cześciej/rzadziej, mniejsze/wieksze? Bo ja mam wrażenie że sandacza jest mniej niż było, szczególnie dużego ale jest, łapie sie regularnie. Za to widać dużo więcej szczupaka, każdego rozmiaru, od 10 cm do metrowców. W dodatku od kilku lat coraz ciężej z większym okoniem, z małym tez bywało dużo lepiej, na płyciznach 15-20cm było mase a teraz rzadko sie trafia. No i suma zrobiło sie w cholerę. Od małego 15cm, poprzez jeszcze chude metrowe i w pełni rozwinięte 160cm. Z tego co słyszę w tym sezonie na spinning padła rekordowa ilosc.

Przynajmniej takie mam odczucia spędzając przyjemne chwile na tym pięknym i zaskakującym zbiorniku :)

A wy jak to widzicie?

Użytkownik elvis edytował ten post 26 listopad 2018 - 21:29


#1727 OFFLINE   Szczepano316

Szczepano316

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 27 listopad 2018 - 22:58

Witam.

 

Panowie kontrole to podstawa. Niestety ale czasem widze jak gruntowcy biegają z każda ryba do lodówki. Czy 40 czy 90 w łeb, szybko schować i łapać dalej ile sie da... powinny byc ogromne kary i zakaz połowu na 3-5 lat, jak z prawem jazdy po alkoholu.

nie wiem jakie sa wasze obserwacje co do zmiany populacji ryb? Łapiecie cześciej/rzadziej, mniejsze/wieksze? Bo ja mam wrażenie że sandacza jest mniej niż było, szczególnie dużego ale jest, łapie sie regularnie. Za to widać dużo więcej szczupaka, każdego rozmiaru, od 10 cm do metrowców. W dodatku od kilku lat coraz ciężej z większym okoniem, z małym tez bywało dużo lepiej, na płyciznach 15-20cm było mase a teraz rzadko sie trafia. No i suma zrobiło sie w cholerę. Od małego 15cm, poprzez jeszcze chude metrowe i w pełni rozwinięte 160cm. Z tego co słyszę w tym sezonie na spinning padła rekordowa ilosc.

Przynajmniej takie mam odczucia spędzając przyjemne chwile na tym pięknym i zaskakującym zbiorniku :)

A wy jak to widzicie?

Łowię na Turawie od 3 lat, resztę lat znam tylko z opowieści z racji prowadzenia sklepu wędkarskiego KARPIK( wcześniej tylko łowiłem Karpie ). Wszyscy narzekają... Ale jak sandacz ruszy to wszyscy łapią i zabierają i tak od dawna i są w niebagatelnych ilościach. Ta woda moim zdaniem co roku staję się coraz bardziej chimeryczna i pogoda rozgrywa warunki w 100 %. Rozmawiam z ludźmi i żywcowi i spinningiści, na Turawie można złowić 70 sedów dziennie i można nie złowić nic przez tydź. Co do okonia bo to śledzę najbardziej ( bo uwielbiam go łowić ), w tym sezonie była tragedia, liczyłem że na otwarciu już go połowimy z racji ciepłego roku, nie łowiłem okoni seriami w tym roku, gdzie lata poprzednie było ich mnóstwo, wszędzie ich było. Teraz złapać okonia w kamieniach na wale na podrywkę graniczy z cudem, a w podrywce po 15-20 małych sandaczy i jeden jazgar...Zawsze pytam ludzi którzy coś złowią co miały w żołądku... i co mają małe sandacze, czasami słyszę o jazgarzu, Zdarza się duży sandacz np. 25 cm albo szczupak 22 cm. Dużo pływałem w tym sezonie nie trafiłem suma, chodź widziałem łowione bardzo duże. I tak naprawdę nie wiem co mam myśleć...  czy aż tak dużo jest sandacza ze już żre siebie i wyparł okonia... czy sum tak przetrzebił populację okonia? ... czy to taki rok?



#1728 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 29 listopad 2018 - 12:57

Przymroziło już nieco Turawę. We wczorajszy ranek, moją łódkę potraktowałem jak minilodołamacz, dała sobie radę bez widocznych uszkodzeń z 0,5 cm lodem, wypływałem pierwszy z Mariny na półwyspie. Momentami pół metra wody pod kilem, niewiele zostało zapasu.

A ryby..., są, udało się złowić sporo sztuk, niestety większość niewymiarowych i żaden nie przekroczył 60cm, słabo, nie o takie ryby chodziło mi. Nie widziałem u "sąsiadów" żadnych większych ryb, raczej podobne "makrelki". Do tego straszna presja, na termometrze ciągłe ok.0 oC, we wtorek było 15-20 łodzi na wodzie, a w środę naliczyłem 29szt. Takich nawiedzonych wariatów,jest więcej niż mogłem przypuszczać. Mało tego, Gdy po zakończonym dniu spakowaliśmy graty, przy samochodzie  obok, ponton!!! pakowało 2 osoby, jedno z nich to było dziewczę młode i nie sponiewierane zimnem! Szacun, cały dzień na pontonie, nie wypada teraz odmawiać wędkowania, ze względu na przeszywające zimno :D .

Teraz Turawa przymarznie w Marinie, trudno będzie stamtąd wypłynąć, choć od poniedziałku będzie ocieplenie, może spłucze lód?


Użytkownik Z.Milewski edytował ten post 29 listopad 2018 - 12:57

  • aigle i malinabar lubią to

#1729 OFFLINE   GIĘTY

GIĘTY

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaBrzeg

Napisano 29 listopad 2018 - 19:27

Pływał ktoś dzisiaj? Wybieram się jutro i ciekawi mnie jak wygląda sytuacja na jeziorze



#1730 OFFLINE   k.gluchy

k.gluchy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Głuchy

Napisano 29 listopad 2018 - 21:30

A może ten mrozik co kuje lodem zbiornik jest zbawienny i ryby podejdą do tarła w większym gronie. Jak widzę co dzieje się na zaprówkach to aż modlę się aby lód był jak najszybciej.
  • bartsiedlce, GIĘTY i Sailfish lubią to

#1731 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 30 listopad 2018 - 11:42

A może ten mrozik co kuje lodem zbiornik jest zbawienny i ryby podejdą do tarła w większym gronie. Jak widzę co dzieje się na zaprówkach to aż modlę się aby lód był jak najszybciej.

Ciekawe co teraz robią ci aktywiści społecznej straży rybackiej, którzy w lecie z wielkim zapałem chronili rybostan Turawy sprawdzając u wędkarzy na łodziach  bosaki i gaśnice? Lód jak najszybciej!

Amen.



#1732 OFFLINE   duzers

duzers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 30 listopad 2018 - 20:11

Panowie jak sytuacja na owym zbiorniku, jest szansa na pływanie w niedzielę ?



#1733 OFFLINE   stoen

stoen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Marcin

Napisano 30 listopad 2018 - 20:24

Panowie jak sytuacja na owym zbiorniku, jest szansa na pływanie w niedzielę ?

jak się dostaniesz za lód, pewnie tak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • duzers lubi to

#1734 OFFLINE   giaur27

giaur27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mariusz

Napisano 01 grudzień 2018 - 15:47

...które slipy są jeszcze dostępne/otwarte na Turawie, najlepiej połączone z kwaterką (poproszę o jakiś kontakt tel.)- oczywiście po odwilży ;)



#1735 OFFLINE   Drwal

Drwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaJÓZEFÓW

Napisano 03 grudzień 2018 - 07:46

Panowie czy koś podpowie gdzie zwoduje łajbe okołó 4.5 metra na turawie ?

Morze namiary na nocowanie byście mieli ?


  • AdamCh lubi to

#1736 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 03 grudzień 2018 - 08:22

Na moje oko łódkę zwodujesz w miejscu gdzie jest pinezka.

Załączony plik  Screenshot_20181203-081249_Maps-540x1110.jpg   45,47 KB   41 Ilość pobrań

Jak już zwodujesz i wyciągniesz łajbę daj znać.
  • Framuga i morales lubią to

#1737 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 03 grudzień 2018 - 14:08

Sobota rano.i popołudniu..

Załączone pliki



#1738 OFFLINE   generał1

generał1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 03 grudzień 2018 - 19:15

Ale fajne zdjęcia ☺☺koledzy tez bylo w sobotę to rano mieli trochę zajęcia zanim wodka byla na wodzie ☺☺

#1739 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 03 grudzień 2018 - 19:20

... chyba za dużo wodka ... :D  ;)  :D



#1740 OFFLINE   Drwal

Drwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaJÓZEFÓW

Napisano 03 grudzień 2018 - 19:46

Na moje oko łódkę zwodujesz w miejscu gdzie jest pinezka.

attachicon.gif Screenshot_20181203-081249_Maps-540x1110.jpg

Jak już zwodujesz i wyciągniesz łajbę daj znać.

A czy tam jest beton? czy raczej piasek moja jednostka wazy około 450 kg .tak że fajnie by było jak by slip był w mirę twardy .

A czy macie jakieś namiary na nolegi najlepiej blisko jeziora.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych