Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

TURAWA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3485 odpowiedzi w tym temacie

#1961 OFFLINE   Syfon

Syfon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marek

Napisano 13 czerwiec 2019 - 17:13

Dzisiaj rozpocząłem swój trzydniowy maraton na Turawie. Mam spalone uszy i plecy oraz zero ryb na koncie. Czy ktoś ma lepsze doświadczenia?


  • kacpik i Tupas lubią to

#1962 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 13 czerwiec 2019 - 17:45

Tak spalone ramiona, przedramiona,klatka piersiowa, barki, kark, łydki...

Użytkownik bony20 edytował ten post 13 czerwiec 2019 - 17:46

  • tomi78, giaur27 i malinabar lubią to

#1963 OFFLINE   Lucek87

Lucek87

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 czerwiec 2019 - 18:17

Jestem w Syrence, dzisiaj tylko ja coś złowiłemna spinning, wczoraj podobnie. Jak ktoś miał branie, to jest dobrze. Zobaczymy jutro po przejściu tego frontu...
  • coma lubi to

#1964 OFFLINE   ozon74

ozon74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaDębina
  • Imię:ozon74

Napisano 13 czerwiec 2019 - 18:20

Koledzy a propo parowania...

Gdzie według was podziały się Turawskie okonie, które jeszcze 3-4 lata temu można było obserwować w tysiącach, a teraz jakby właśnie wyparowały z wody... i to mimo podkręcenia limitu do 10szt/dzień co było jednym z lepszych posunięć PZW Opole w ostatnich latach.

Miał ktoś z was jakieś doświadczenie z okoniem w tym sezonie??



#1965 OFFLINE   popek

popek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 13 czerwiec 2019 - 18:28

uf,myślałem że tylko na Sulejowie nic nie bierze 


  • malcz lubi to

#1966 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 13 czerwiec 2019 - 18:32

Koledzy a propo parowania...
Gdzie według was podziały się Turawskie okonie, które jeszcze 3-4 lata temu można było obserwować w tysiącach, a teraz jakby właśnie wyparowały z wody... i to mimo podkręcenia limitu do 10szt/dzień co było jednym z lepszych posunięć PZW Opole w ostatnich latach.
Miał ktoś z was jakieś doświadczenie z okoniem w tym sezonie??


Moim zdaniem podziały się na głębokim oleju.
  • Tomek TJ lubi to

#1967 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 13 czerwiec 2019 - 20:58

Wojtek , nie wytłoczono jeszcze takiej ilości oleju , coby podołać takiej biomasie okoniowej , jaka zamieszkuje ten zbiornik  ;) . Chociaż być może znowu nie doceniam rodaka z wędką w garści  :angry: . Tak czy inaczej występuje ewidentna cykliczność w połowie tej ryby . Są lata lepsze i gorsze . Wynika to zapewne z tego , że mało kto szuka na tak dużej wodzie okonia jako takiego . Jednak to sandacz jest celem głównym wyjazdów . Jeśli przy okazji niejako ktoś namierzy pasiaki , ta wiedza w sposób cudowny i charakterystyczny dla tej wody roznosi się błyskawicznie . Również do statków-przetwórni niestety . Dużą pomocą są zawody rozgrywane na Turawie , zwłaszcza te wyższej rangi . Przyjeżdżają świetni wędkarze , super wyposażeni , bez bagażu schematów i doświadczeń dla danej wody , co często jest kluczem do sukcesu właśnie . Jak pokazał rok ubiegły , to sandaczami wygrywało się zawody o dziwo  :) . My trafiliśmy raz na końcówkę żerowania dobrego stada w rejonie , o którym słyszeliśmy , że darzył przez jakiś tydzień . Tak że mam tylko nadzieję , że w tym sezonie uda się połowić te ryby , bo z tej wody są niebywale waleczne , silne i wygrzbiecone . Cudowne po prostu . Inna sprawa , że zarząd PZW Opole kolejny już rok nie przemógł się do wprowadzenia górnych wymiarów dla okonia i sandacza , co jest nie pojęte . A właściwie pojęte , o czym świadczą wpisy w tym wątku właśnie  :( ...



#1968 OFFLINE   German

German

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 14 czerwiec 2019 - 21:04

Wojtek , nie wytłoczono jeszcze takiej ilości oleju , coby podołać takiej biomasie okoniowej , jaka zamieszkuje ten zbiornik  ;) . Chociaż być może znowu nie doceniam rodaka z wędką w garści  :angry: . Tak czy inaczej występuje ewidentna cykliczność w połowie tej ryby . Są lata lepsze i gorsze . Wynika to zapewne z tego , że mało kto szuka na tak dużej wodzie okonia jako takiego . Jednak to sandacz jest celem głównym wyjazdów . Jeśli przy okazji niejako ktoś namierzy pasiaki , ta wiedza w sposób cudowny i charakterystyczny dla tej wody roznosi się błyskawicznie . Również do statków-przetwórni niestety . Dużą pomocą są zawody rozgrywane na Turawie , zwłaszcza te wyższej rangi . Przyjeżdżają świetni wędkarze , super wyposażeni , bez bagażu schematów i doświadczeń dla danej wody , co często jest kluczem do sukcesu właśnie . Jak pokazał rok ubiegły , to sandaczami wygrywało się zawody o dziwo  :) . My trafiliśmy raz na końcówkę żerowania dobrego stada w rejonie , o którym słyszeliśmy , że darzył przez jakiś tydzień . Tak że mam tylko nadzieję , że w tym sezonie uda się połowić te ryby , bo z tej wody są niebywale waleczne , silne i wygrzbiecone . Cudowne po prostu . Inna sprawa , że zarząd PZW Opole kolejny już rok nie przemógł się do wprowadzenia górnych wymiarów dla okonia i sandacza , co jest nie pojęte . A właściwie pojęte , o czym świadczą wpisy w tym wątku właśnie  :( ...

 

Rozmawiałem niedawno z Prezesem Okręgu Opolskiego i żebyście się nie zdziwili za sezon dwa lub trzy, jeśli ludzie się nie ogarną i dalej będą robili rzeź nad wodą. Powiem tylko tyle, że może się oberwać NAM WSZYSTKIM !  Zobaczymy co z tego będzie. Swoją drogą mam cichą nadzieję, że na następny sezon górny wymiar zostanie wprowadzony  :rolleyes:


Użytkownik Gruha41 edytował ten post 14 czerwiec 2019 - 21:05


#1969 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 14 czerwiec 2019 - 21:13

kiedyś na mietkowie lata świetlne temu jak populacja sandacza się rozrastała to populacja okonia drastycznie spadła, za to pozostał rozmiar 25 +, ostatnio też zaobserwowałem taki efekt na małym stawie sandaczy masa się zrobiła a okonia wymiotło...nie wnikam też na czaple na 2 nogach bo swoje robią...a co prezes mówi to wiesz...



#1970 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 14 czerwiec 2019 - 21:36

Rozmawiałem niedawno z Prezesem Okręgu Opolskiego i żebyście się nie zdziwili za sezon dwa lub trzy, jeśli ludzie się nie ogarną i dalej będą robili rzeź nad wodą. Powiem tylko tyle, że może się oberwać NAM WSZYSTKIM !  Zobaczymy co z tego będzie. Swoją drogą mam cichą nadzieję, że na następny sezon górny wymiar zostanie wprowadzony  :rolleyes:

Ale że co - będą bili , czy zamkną zbiornik na lat pięć ? Podziel się tą wiedzą , bo wszyscy ciekawi pewnie . Mając taką wodę , z taką presją i z takim potencjałem , trzeba kontrolować do upadłego i skutecznie karać , ale o tym już pewnie ktoś tu pisał  ;) .


  • suhhar lubi to

#1971 OFFLINE   Damiano

Damiano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 14 czerwiec 2019 - 21:57

To niech pan prezes poczyta opinie na forum na temat górnego wymiaru, że jest parcie na szkło, i jaki by on nie był, to i tak będzie wielki krok ku lepszemu, chyba że prezes jest wśród nas forumowiczów tylko taki troche ''cicho ciemny'' bo by go zamęczyli.
A może odezwa od narodu panu prezesowi uświadomiła by że to nie jest tylko pogadanka którą można między bajki włożyć

Użytkownik Damiano edytował ten post 14 czerwiec 2019 - 21:58

  • suhhar lubi to

#1972 OFFLINE   Trouter

Trouter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Wojtek

Napisano 15 czerwiec 2019 - 00:34

Rozmawiałem niedawno z Prezesem Okręgu Opolskiego i żebyście się nie zdziwili za sezon dwa lub trzy, jeśli ludzie się nie ogarną i dalej będą robili rzeź nad wodą. Powiem tylko tyle, że może się oberwać NAM WSZYSTKIM !  Zobaczymy co z tego będzie. Swoją drogą mam cichą nadzieję, że na następny sezon górny wymiar zostanie wprowadzony  :rolleyes:

 

Wg mnie problem polega na tym, że ludzie nie robią nic złego. Łowią sobie rybki wg zasad obowiązujących w regulaminie wody, a że wolno im wziąć dwie rybki dziennie .. to biorą. Kolega, który ze mną jeździ na ryby też te dwie rybki bierze (bo przecież to tylko dwie rybki - parę razy w roku). Gdyby to była jakaś powiedzmy "szwedzka" woda (o minimalnej presji) pewnie szkoda żadna. Ale TU na Turawie dziennie pływa ok 100 łódek. Rok temu na "otwarciu" policzono ponad 200 szt. Przyjmijmy średnio na łódkę 2 wędkarzy, doliczmy "brzegowych". Każdy tylko 2 szt. dziennie. Pozostaje kwestia złodziei (można ich nazywać "kłusolami", "przetwórniami", ale to zwyczajni złodzieje) .. jakkolwiek z moich obserwacji oni to mały pikuś przy wędkarzach "regulaminowych ... co tylko dwie rybki dziennie – zgodnie z regulaminem (ale niestety w ilości 100 łódek dziennie razy minimum 100 dni w roku).

 

I do sedna: mam nadzieję , że Prezes O/Opole się ogarnie .. bo "ludzie" w większości nie robią nic niezgodnego z regulaminem. Po prostu zgodnie z tym regulaminem pustoszą tą wodę (za który to regulamin odpowiada ...  Prezes).


  • wojto-ryba, malinabar i GIĘTY lubią to

#1973 OFFLINE   Damiano

Damiano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 15 czerwiec 2019 - 06:33

Są w Polsce akweny typowo karpiowe w których dba się o populację ryb które są ''magnesem'' danej wody i w takich miejscach regulamin znacznie odbiega od podstawowego rapr. Skoro więc dba się o gatunek ''inwazyjny'' to czemu nie można, lub się nie chce zadbać o szlachetny gatunek rodzimy który ma ogromną rzeszę miłośników. Tym bardziej że są zbiorniki jak Turawa gdzie presja znacznie przewyższa średnią innych akwenów i dla tych powinien być ustalony osobny regulamin który będzie dbał o ryby i wędkarzy

Użytkownik Damiano edytował ten post 15 czerwiec 2019 - 06:42


#1974 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 15 czerwiec 2019 - 15:44

Niestety w ZO Opole są "swoi", którzy każdy postępowy projekt przyblokują.


  • GIĘTY lubi to

#1975 OFFLINE   Drabek

Drabek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaWieruszów
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Drab

Napisano 16 czerwiec 2019 - 16:25

Koledzy a propo parowania...

Gdzie według was podziały się Turawskie okonie, które jeszcze 3-4 lata temu można było obserwować w tysiącach, a teraz jakby właśnie wyparowały z wody... i to mimo podkręcenia limitu do 10szt/dzień co było jednym z lepszych posunięć PZW Opole w ostatnich latach.

Miał ktoś z was jakieś doświadczenie z okoniem w tym sezonie??

Okonie są w Odrze dzięki RZGW :-/



#1976 OFFLINE   Piterson

Piterson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 17 czerwiec 2019 - 13:31

Witam , jak tam sytuacja na zbiorniku ? Ruszyło się coś ? Czy woda jest bardzo zielona ?

#1977 OFFLINE   elvis

elvis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów

Napisano 17 czerwiec 2019 - 14:25

W weekend woda kryształ i dość ciepła. Ryby trzeba było poszukać... U mnie w tym roku sprawdzają się miejscówki z zeszłych pokoleń :) gdzie kilka lat wstecz nic nie łapałem, jedynie okonia nie mogę namierzyć :( nawet takiej drobnicy po 5-7 cm nie znalazłem! A była tego cała masa.



#1978 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 17 czerwiec 2019 - 15:02

Odcień "kryształu" zależy od kierunku wiatru. Po nawietrznej, "kryształ" zamienia się w szmaragd. A okonie... Kiedyś występowały w tym zbiorniku.



#1979 OFFLINE   Piterson

Piterson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 17 czerwiec 2019 - 17:07

Mi udało się złowić 2 okonie ponad 30 centymetrów i taki około 40 odprowadził przynętę i zawrócił.

#1980 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 17 czerwiec 2019 - 17:21

Aliens






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych