Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Paweł B. i jego garażowe rękodzieło .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1545 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2669 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 17 maj 2011 - 09:44

Mifek,ty zawsze miałeś walnięcie na duże przynęty, ale z tymi 25 cm uklejami to Ciebie już fantazja poniosła :lol: :lol:
Mam 2 wobki 9,5 - 10 cm, jeden 12 g drugi 22 g, nie robią jakoś wrażenia specjalnie wielkich. Ten 12 g (złoty ;) ) ma na koncie kilka rapek. Myślę jednak, że 12 cm to górna granica.

#182 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 maj 2011 - 09:49

Mifek,ty zawsze miałeś walnięcie na duże przynęty, ale z tymi 25 cm uklejami to Ciebie już fantazja poniosła :lol: :lol:
Mam 2 wobki 9,5 - 10 cm, jeden 12 g drugi 22 g, nie robią jakoś wrażenia specjalnie wielkich. Ten 12 g (złoty ;) ) ma na koncie kilka rapek. Myślę jednak, że 12 cm to górna granica.


pisanie o fajntazjowaniu na dany temat tylko i wylacznie dlatego ze samemu sie nie mialo z czyms takim do czynienia jest po prostu przesada...

przesadzasz kolego - albo po prostu jeszcze wiele rzeczy nie widziales... to ze na odrze (w powszechnie znanych i odwiedzanych miejscowkach) nie ma takich ryb nie oznacza wcale ze gdzies indziej wystepowac one niemoga... wiecej wiary i otwartosci...

free your mind :D





#183 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 maj 2011 - 09:57

Mifek, może to małe bolenie :mellow: :lol:.
Paweł - 10.5cm, góra 12cm byłyby zapewne ciekawą opcją do spokojnego obławiania głębszych partii wody...



patu zapoewniam Cię ze nie bo mialem je w ręku i widzialem dokladnie...


faktem jest ze na bolki utarlo sie ze przynety maja mniej wiecej tyle co POWSZECHNIE SPOTYKANE uklejki. Jednak dobrze jest być świadomym tego,że są ludzie (znam osobiście dwóch pacjentów) ktorzy za najlepszy wobler na bolki (ale w trollu :mellow: ) uwazaja ... DORADO INVADER 9 i 11cm ... ale to wynika tylko z tego ze facet lowi w lowisku w ktorym poza nim chyba nikt ŚWIADOMIE BOLKOW nie lowi... ot i tyle.. a ze i woda ma swoj specyficzny charakter to i ... lowi sie tym co schodzi gdzie ma zejsc i robi to co ma robic...


sorry za dosc ogolnikowy post ale zycie mi jeszcze mile i nie wybralem sobie jeszcze drzewa na ktorym bym chcial zawisnac

#184 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2669 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 17 maj 2011 - 11:00

Mifek, co innego wobler do trolla na toniowe jeziorowce, a co innego typowy, boleniowy wobler powierzchniowy.
A 25 cm uklei nie widziałem - fakt, ale nie bywam w rejonach skażonych odpadami radioaktywnymi <_< :lol:

#185 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 17 maj 2011 - 11:06

Wystarczy jechać do Rożnowa, tam ukleje wyglądają jak młode bolenie.

#186 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 17 maj 2011 - 12:57

Później podjadę nad Wartę i zobaczę jak one pracują . Wezmę kilka sterów różnej wielkości i pokombinuję :D . W tej chwili 10,5 cm ma 19 gram , 12 cm - 25 gram a 14 cm - 31 gram . Oczywiście waga jeszcze nieznacznie wzrośnie . Ciekaw jestem też jak będzie z lotnością takich byczków . :unsure:

#187 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 maj 2011 - 18:18

Mifek, co innego wobler do trolla na toniowe jeziorowce, a co innego typowy, boleniowy wobler powierzchniowy.
A 25 cm uklei nie widziałem - fakt, ale nie bywam w rejonach skażonych odpadami radioaktywnymi <_< :lol:




nie musisz... wystarczy pojechac na zalew szczecinski ;)


#188 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 17 maj 2011 - 22:13

Powolutku przesyłam filmiki z dzisiejszych testów nowych konstrukcji woblerków boleniowych . Zacząłem od najmniejszego czyli 8,5 cm i tak stopniowo filmiki dojdą do największego .



Jest już kolejny - wobek 9,5 cm .


#189 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 17 maj 2011 - 23:53

Tu jeden z tych większych . 12,5 cm .



#190 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 18 maj 2011 - 10:26

Jeszcze dwa wobki z tej próby .
10,5 cm .


14 cm .


Teraz ciekawy jestem Waszej opinii , przy których wielkościach zostać i nad nimi popracować ?

#191 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 18 maj 2011 - 15:22

8,5cm
9,5cm
10,5cm
Zwłaszcza ten ostatni brzmi smacznie B)

#192 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 18 maj 2011 - 16:08

[quote]
Mifek, co innego wobler do trolla na toniowe jeziorowce, a co innego typowy, boleniowy wobler powierzchniowy.
A 25 cm uklei nie widziałem - fakt, ale nie bywam w rejonach skażonych odpadami radioaktywnymi <_< :lol:
[/quote]



nie musisz... wystarczy pojechac na zalew szczecinski ;)

[/quote]


mifas to są śledzie nie ukleje :D

#193 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 18 maj 2011 - 19:27

[quote]
Mifek, co innego wobler do trolla na toniowe jeziorowce, a co innego typowy, boleniowy wobler powierzchniowy.
A 25 cm uklei nie widziałem - fakt, ale nie bywam w rejonach skażonych odpadami radioaktywnymi <_< :lol:
[/quote]



nie musisz... wystarczy pojechac na zalew szczecinski ;)

[/quote]


mifas to są śledzie nie ukleje :D
[/quote]
:lol: :lol: :mellow:

#194 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 maj 2011 - 20:29

[quote]
Mifek, co innego wobler do trolla na toniowe jeziorowce, a co innego typowy, boleniowy wobler powierzchniowy.
A 25 cm uklei nie widziałem - fakt, ale nie bywam w rejonach skażonych odpadami radioaktywnymi <_< :lol:
[/quote]



nie musisz... wystarczy pojechac na zalew szczecinski ;)

[/quote]


mifas to są śledzie nie ukleje :D
[/quote]



chyba Ci szpiegu cos nad tym morzem wywialo z przestrzeni miedzyusznej ;) trza bylo powiedziec to bysmy sie zatrzymalo tam gdzie pytales czy to TU???? tzn zjechali lekko na bok i bys sam zobaczyl ;)

#195 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 25 maj 2011 - 16:11

Pokombinowałem troszkę nad nową wersją uklejek które zrobiłem na zamówienie . Są to uklejki 5 cm , waga około 10 do 12 gram . Mają akcję o bardzo dużej częstotliwości a pracę od bardzo drobnej aż do x - jącej , bardzo łatwą do ustawienia poprzez podgięcie przedniego oczka w dół lub do góry . Jak każde boleniówki tak i te lecą jak pocisk na bardzo przyzwoitą odległość . Myślę , że i te bolenióweczki warto będzie wprowadzić na stałe do produkcji garażowej :mellow: .
Piąteczki z prawej :

Załączone pliki



#196 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 04 czerwiec 2011 - 00:33

Ponieważ bolki już nie długo zaczną się rozsmakowywać w drobnicy a podobno gdzie nie gdzie już to czynią to zrobiłem już trochę korpusów takich około 5,4 cm ale i jeszcze mniejszych też kilka zrobiłem . Oczywiście lotność będzie zachowana jak w wypadku innych Brzuli :mellow: . Pracę dopiero ustawię nad rzeką jak je skończę .
Dla zainteresowanych oczekujących podpowiem , że w przyszłym tygodniu ustawię trochę - około 20 ósemek i kilka siódemek bolkowych . Jak zdążę to jeszcze kilkanaście piątek zmontuję i z dziesięć czwórek . Przepraszam wszystkich zainteresowanych ale moje możliwości przerobowe są na prawdę niewielkie ze względu na to , że to tylko w wolnych chwilach po pracy zawodowej i to jak są siły .
A tu dzisiejsze wielkoludy bolkowe po wstępnej obróbce i dociążeniu.

Załączone pliki



#197 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 04 czerwiec 2011 - 12:07

Za 3 godzinki wyjeżdżam do Bydgoszczy i wracam jutro dopiero późnym popołudniem albo wieczorem tak , że na PW odpowiem bć może dopiero w poniedziałek . Pozdrawiam .

#198 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 04 czerwiec 2011 - 12:28

No to jeszcze kilka ósemek które już są przygotowane do testów . Testy będą w przyszłym tygodniu . Zdjęcie kiepskie bo na szybko robione telefonem .

Załączone pliki



#199 OFFLINE   Riqelme

Riqelme

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 04 czerwiec 2011 - 15:20

Piękne stadko.

#200 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 06 czerwiec 2011 - 21:12

Ponieważ szykuję się pod sumika to zacząłem robić sobie kolejne mieszacze - baryły . Te mają około 10 cm długości . Stery dosyć pokaźne około 5 na 4,5 cm przy grubości poliwęglanu 3 mm . Każdy z nich ma inaczej rozłożone obciążenie . Próby wannowe wypadły dosyć ciekawie ale najważniejsze będą w rzece . Jeden z nich tak mocno miesza , że zastanawiam się czy nie zmniejszyć mu steru , a może kształt steru . Powolutku pudło trollowo-sumowe zaczyna mi się uzupełniać .

Załączone pliki


  • Adam L. lubi to