Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Paweł B. i jego garażowe rękodzieło .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1545 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 07 czerwiec 2011 - 13:06

fajne potworki... jest na czym oko zawiesic :D ten sezon zapowiada sie intesywnie - bedzie co testowac :D

pawel trzymam kciuki za pomyslne testy

#202 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 07 czerwiec 2011 - 16:18

Trochę gorąco na dworze i na forum (ostatnio), to tak dla rozluźnienia napiszę:
- Uważaj Pawle, bo mody mogą wykasować te twoje dwie ostatnie fotki: Ryba (woblery) leży na kamieniach!!! :lol: :lol: :lol:

#203 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 07 czerwiec 2011 - 22:32

Trochę gorąco na dworze i na forum (ostatnio), to tak dla rozluźnienia napiszę:
- Uważaj Pawle, bo mody mogą wykasować te twoje dwie ostatnie fotki: Ryba (woblery) leży na kamieniach!!! :lol: :lol: :lol:

No tak , masz rację , ryby powinny leżeć na folii :unsure: . Choroba a ja nie miałem pod ręką nawet reklamówki :lol: .

Dzisiaj byłem nad rzeczką ustawić wcześniej pokazane boleniówki 8 cm . Wyjść bolenia nigdzie nie zarejestrowałem i takowych nie ścigałem . Zaobserwowałem jednak w pewnym miejscu atak szczupłego . Po ustawieniu wobka bolkowego na ciut żwawszą akcję przez podgięcie przedniego oczka do dołu , daleki rzut w okolice miejsca gdzie pojawił się zębaty. Wiedziałem , że tam jest bardzo płytko i jest sporo korzeni dlatego wobka przeciągnąłem w szybszym tempie ze szczytówką uniesioną do góry . Po chwili jest uderzenie , zacinam i szybciutko bo z prądem przyciągam do siebie niewielkiego szczupaczka pięćdziesiątaczka . Ledwo dogonił wobka bo był zapięty za tylną kotwiczkę w sam czubek dolnej szczęki . Dzisiaj po raz kolejny przekonałem się , że na bolkowe wobki po delikatnym podrasowaniu z powodzeniem można łowić szczupłe , sandałki a i okonie nimi nie gardzą .
Testowałem też jednego woba którego jeszcze tu nie pokazywałem . Ma około 20 cm długości w kształcie nazwijmy uklejowatym . W grzbiecie też nie jest za gruby bo około 2 cm . Ster jaki mu dzisiaj dałem ma około 8cm długości i 2,7cm szerokości . Byłem przyjemnie zaskoczony jego nie za szeroką pracą pracą ale o dużej częstotliwości . Nie spodziewałem się , że taki długas może tak wymiatać . Ster ładnie ciągnie go do dna zatem myślę , że będzie niezły do kolekcji trollowych wabików B) .

#204 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2669 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 08 czerwiec 2011 - 05:59

Paweł, ostatnio na Twoją 8 też miałem wymiarowego szczupaczka, tyle że wobler był prowadzony w opadzie ;)

#205 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 12 czerwiec 2011 - 20:58

Pawle, świetny wątek i świetne przynęty, jeśli znajdziesz odrobinę czasu i dla mnie to zamawiam takiego szczupaczka, ale w granicach 18 cm, w zamian obdaruję Ciebie drewnem lipy (odpady poprodukcyjne) z których zapewne coś dasz radę wystrugać.

Pozdrawiam
Dawid

#206 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 13 czerwiec 2011 - 10:40

Pawle, świetny wątek i świetne przynęty, jeśli znajdziesz odrobinę czasu i dla mnie to zamawiam takiego szczupaczka, ale w granicach 18 cm, w zamian obdaruję Ciebie drewnem lipy (odpady poprodukcyjne) z których zapewne coś dasz radę wystrugać.

Pozdrawiam
Dawid

Dzięki Dawid za zainteresowanie . Na razie to nie mam za wiele czasu wolnego w którym mogę dłubać w drewnie . Taki szczupły o którym piszesz to sporawo roboty . Tego co widziałeś w temacie też jeszcze nie skończyłem a wpakowałem w niego naprawdę wiele godzin pracy . Ponad to gdybym miał teraz coś rzeźbić w drewnie to od razu musiałbym mieć klocek lipowy bo w topoli w której szlifuję swoje wobki , wymodelować ładną główkę szczupłego to masakra . Niestety klocków lipowych nie mam na stanie . Pozdrawiam .


#207 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 13 czerwiec 2011 - 13:43

Napisz mi Pawle jakie klocki potrzebujesz i nie widzę problemu żadnego, oby tylko długość nie przekroczyła 2 metrów hehe :mellow:
Do tych małych żuczków, które czasem dłubiesz nadadzą się Tobie kawałki których zostaje mi całkiem sporo.

Pozdrawiam
Dawid

#208 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 13 czerwiec 2011 - 13:53

i szlifierka nie dostaje tak po dupie :D

#209 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 13 czerwiec 2011 - 22:22

Napisz mi Pawle jakie klocki potrzebujesz i nie widzę problemu żadnego, oby tylko długość nie przekroczyła 2 metrów hehe :mellow:
Do tych małych żuczków, które czasem dłubiesz nadadzą się Tobie kawałki których zostaje mi całkiem sporo.

Pozdrawiam
Dawid

Co Ci mam pisać sporo klocków przerabiam w wymiarach 2 wysokość , 1 szerokość 10 długość . Na Twojego szczupka trzeba by klocka 20 na 4 x4 . Inne wobki można strugać dosłownie z wszystkiego co ma w moim wypadku powyżej 3 cm no i jakąś przyzwoitą szerokość . To tyle , Napisz mi na PW jak mógłbyś mi pomóc i jakie koszty były by za towar i przesyłkę . Aha i jeszcze jedna istotna sprawa . Czy te klocki są już na tyle suche aby mogly iśc od razu pod nóż ?


szpiegu masz rację , szlifiereczki to u mnie padają , jedna po drugiej :unsure: .

#210 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 13 czerwiec 2011 - 22:37

A tak poza tym to dzisiaj sporo posiedziałem w moim garażu . Ponad 5 godzin i kilkadziesiąt testów wannowych zajęło mi wykombinowanie bez sterowca który nadal będzie ładnie latał a jednocześnie miał pracę ogonową o dużej częstotliwości . Jestem zadowolony bo te bez stery pracują tak jak by miały ster . Pięknie się trzęsą . Jakieś filmiki zrobię jak ukryję wszystkie szczegóły :lol: . Sam jestem ciekaw jak na nie zareagują rybki . Ostatnio miałem trochę problemów z łamiącym się poliwęglanem 1 mm . Jeśli te bez stery się sprawdzą to będzie strzał w 10 i po problemie ze sterami . Czas pokaże jak będzie . :unsure:

#211 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 15 czerwiec 2011 - 21:54

Dzisiaj byłem nad Wartą między innymi przetestować nowe wymysły bez sterowe . Nad wodą byłem miło zaskoczony pracą tych przynęt . Szczególnie przypadła mi do gustu wersja około 7 cm . Podczas prowadzenia ustawiała się ładnie poziomo mając akcję drobną ale bardzo agresywną , dobrze wyczuwalną na kiju . Podczas podszarpywania dodatkowo odjeżdżał na boki raz w lewo raz w prawo prawie jak jerk . To była naprawdę fajna przynęta . Była bo pod wieczór postanowiłem porzucać nią na drugą stronę Warty i poprowadzić troszkę głębiej . Po kilku rzutach mocne uderzenie i kilkuminutowa walka z sumem . Gdy myślałem , że może uda się go podholować to okazało się , że rybka przyjęła kurs w duł rzeki i zaczęła robić ze mną co chciała . Potem zakotwiczyła w kamieniach rozmytej główki i przetarła plecionkę . Jeszcze zanim sumek zakotwiczył przewalił się nad kamieniami główki i pokazał mi z metr ogona . Nie jestem w stanie powiedzieć ile miał naprawdę ale troszkę miał . Bałem się siłowo holować taką sztukę bo przy testowanym bez sterku buły kotwiczki nr 6 i do tego mała agrafka z krętliczkiem . Tak na prawdę to nie miałem szans na udane zakończenie holu ale adrenalinę podpompował mi naprawdę wysoko :lol: . Po całej akcji łapy tak mi się trzęsły , że nie mogłem dowiązać kolejnej agrafki :lol: . Jedno wiem na pewno , że będę kombinował w moim garażu aby zmontować ponownie taką samą przynętę . Szkoda , że nie zanotowałem szczegółów dotyczących rozmieszczenia ołowiu bo to był prototyp testowy i po testach miał być najlepszy wyselekcjonowany z pięciu podobnych lecz wykonanych nieco inaczej . Coś tam jednak pamiętam i myślę , że się uda .

#212 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 15 czerwiec 2011 - 23:08

Pawle

Lipę mam już dla Ciebie wybraną i może jutro uda się mi ją Tobie wysłać.

Fajnie tak pobawić się z sumkiem.

U mnie dzisiaj sandaczyki nie chciały współpracować i poza jednym skubnięciem LIPAAAAA.

#213 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 16 czerwiec 2011 - 09:09

Cieszę się i z niecierpliwością czekam na dostawę .

#214 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 16 czerwiec 2011 - 20:40

A tutaj podróbki tego na co skusił się ten wczorajszy sumek . Teraz zrobiłem dwie wersje , lżejszą i cięższą . Lżejszy bez sterowiec będzie miał finalnie około 15 gram a cięższy około 21-22 gramy . Cięższy to ten z dwoma oczkami na grzbiecie do zapinania agrafki . Jeszcze nie wiem czy będą pracowały tak samo jak ich poprzednik bo próby wannowe nie dają możliwości zobaczenia wszystkiego . Może jutro uda mi się podjechać nad rzekę to wtedy zobaczę na ci je stać . Focina kiepska bo robiona telefonem i o zmierzchu ale coś tam widać .


Załączone pliki



#215 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 16 czerwiec 2011 - 23:38

Gdzieś to już widziałem :unsure:

#216 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 17 czerwiec 2011 - 06:43

Gdzieś to już widziałem :unsure:


Ja też, ale troszkę inne :mellow: :D

#217 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 17 czerwiec 2011 - 09:07

Oczywiście , że gdzieś można zobaczyć podobne kształty tak jak z każdym innym woblerem . Tak na prawdę to ile można wymyślać różnych kształtów rybki ? Może kolorystyka , może kształt skrzeli ale reszta pozostaje podobna . Najczęstszą różnicą jest wnętrze wobka czyli rozmieszczenie obciążenia które decyduje o lotności czy jego pracy .
W tych moich bez sterach chciałem postawić na ich lotność jak to w boleniówkach i spowodować aby szły w wodzie jak najbardziej poziomo . Wiadomo , że oczko z drutu na grzbiecie powoduje bardziej pionowy ruch takiej przynęty jak w wypadku cykady . Zatem przeprowadziłem wiele testów aby oczko na grzbiecie przesunąć jak najbardziej do przodu i żeby wobek płynął w miarę poziomo przy drobnych ruchach ogonka i częściowo stłumionej częstotliwości . Kształt dziobu zrobiłem taki a nie inny dlatego , że na samym początku tak sobie wymyśliłem . Z czasem jeśli będę robił więcej takich przynęt to może a raczej na pewno zmienię jego kształt na grubszy dziób , bo ta ostra krawędź z całą pewnością będzie się strzępiła na kamieniach czy twardym dnie . Teraz raczej będę skupiał się nad ich przydatnością w łowieniu ryb . Jeśli okażą się pomocne , to później popracuję jeszcze nad ich wyglądem . Pozdrawiam .

#218 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 17 czerwiec 2011 - 09:18

Hi , teraz spojrzałem na zdjęcie -logo Jerka u góry na którym jest imitacja szczupaczka bez steru z podobnie ściętym ryjkiem . Zatem pomysł stary jak świat tylko praca przynęty może być inna . :mellow:

#219 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 17 czerwiec 2011 - 16:59

Chyba bardziej chodzi o ten wobler http://imageshack.us...0/bol3tiff.png/

#220 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 17 czerwiec 2011 - 21:07

Chyba bardziej chodzi o ten wobler http://imageshack.us...0/bol3tiff.png/


Jeszcze inny i dawniejszy Przynajmniej ja miałem takowy na myśli.