Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wypociny Krisa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
272 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 28 styczeń 2011 - 08:25

Krisu a może wrzucisz swój patent ze szpachlą także do wątku:
www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=227609&#m sg_227609


#42 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 28 styczeń 2011 - 11:44

Zabawy ciąg dalszy. Całą wiedzę na temat wobków posiada mój pies który kilka miesięcy temu gruntownie przestudiował zeszyt z notatkami. Więc trzeba się pobawić w testy. Z racji tego czym się zajmuję mam możliwość zrobić sobie dobry poligon do doświadczeń.



Uploaded with ImageShack.us

Wanna ma 6m długości, głębokość ok 0.8m. Puszczając wodę rurkami mogę sobie wytwarzać takie warunki jakie chcę rzeka, woda stojąca itp. Zrobiłem parę korpusów z nawierconymi dziurami które się teraz suszą po impregnacji. Postaram się nakręcić film z różnymi wariantami steru i obciążenia. A później wrzucić tu linka. Jak już będzie to zapraszam do dyskusji. Może ktoś bardziej doświadczony coś podpowie. Nie robię z ociążenia tajemnicy bo moje wobki są bardzo proste a może komuś to się przyda.

#43 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 styczeń 2011 - 17:16

Brawo Krisu. Patent z wanną jest świetny.Z 10 lat temu próbowałem namówić kolegów robiących duże ilości w piance (do chwili obecnej) i nie zrobili tego. Wobki ustawiali w wanience do kąpania niemowląt z efektem jak dla mnie żadnym. Skutek taki że kilka dopracowanych modeli nie cieszy się powodzeniem bo po wyjęciu z pudełka niechodzą jak trzeba.
Na marginesie - sam ustawiam w Odrze, mam do niej 200 metrów.

#44 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 28 styczeń 2011 - 23:05

Nie wiem czy da się z tego coś zobaczyć. Dałem dwa halogeny po 150W a wyszło jak w katakumbach.
Krótki opis, pierwszy wobler już robiłem taki z dużym sterem. Ma zamiatać i chodzić jak najgłębiej. Drugi ma mieć akcję bardziej nerwową i drobniejszą z myszkowaniem. Trzeci pod powierzchnią akcja drobna i migotliwa. Jak ktoś ma ochotę się wypowiedzieć to przyjmuję każdą krytykę nawet najgorszą.


#45 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 28 styczeń 2011 - 23:12

@Krisu23, chyba jestem pierwszy który ten film oglądał i chyba pierwszy który go skomentuje :lol:
- na horror, na pewno się nada, te dźwięki i co jakiś czas coś uciekające :mellow:
Tak poważnie, zrób coś z tym światłem, a na pewno będzie co oglądać. Warunki masz świetne.
Postanowienie na jutro - czekam na nowy filmik w lepszym świetle.


#46 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 28 styczeń 2011 - 23:17

Jaz ze światłem będzie trudno bo to jest hala 40 na 20 metrów i wysoka na pięć oświetlić tak, żeby nie uciekały luksy na boki jest ciężko. Tak jak mówię dwa halogeny po 150w dałem i g...no. Jak będzie dalej śmiech to kasuję filmik. Jutro nici z horroru bo jadę na ryby a później na imprezę. Może w niedzielę coś przykombinuję.

#47 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 28 styczeń 2011 - 23:18

A te dźwięki to woda która się cały czas tam leje ze wszystkich stron. Bo to jest w wylęgarni robione :D :D :D

#48 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 28 styczeń 2011 - 23:20

Kurde Krisu ja dzisiaj śpię przy zapalonym świetle.Dźwięk, wyłaniający się z ciemności SDR i te latające światła cie piernicze.Resident Evil :huh:

#49 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 28 styczeń 2011 - 23:23

Kurde Krisu ja dzisiaj śpię przy zapalonym świetle.Dźwięk i ten wyłaniający się z ciemności SDR-Brrrrrr.



:lol: :lol: :lol: - @Tomy nie załamuj Krzyśka, bo chłopina nie nakręci nam następnych odcinków. Teraz siedzę i się śmieję, bo naprawdę jest śmiesznie, ale privy poszły do Krisa i nakręcam go do dalszych odcinków (tak na poważnie), bo warunki ma rewelka. Niejeden producent chciałby mieć taki kanał wodny, no może (teraz dla podtrzymania śmiechu) bez tych wodnych (dźwięk) efektów, bo po 7-miu godzinach ustawiania wobków, pracownik miałby siwe włosy ze strachu :lol: .

#50 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 28 styczeń 2011 - 23:50

Postanowione, filmik wisi do polewki. Następny odcinek z podkładem z Czasu Apokalipsy, przerywany co jakiś czas szumem wody spadającej z aparatów wylęgowych. W przyszłym tygodniu postaram się coś sklecić. Myślę, że jak będą halogeny wzdłuż zbiornika na rantach to będzie lepiej. Ja już dzisiaj nie oglądam bo nie zasnę.

#51 OFFLINE   spidi

spidi

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 363 postów
  • Lokalizacjaleńczester

Napisano 29 styczeń 2011 - 10:22

krisu idziak by sie tego nie powstydził :mellow: gra światła i dżwięku wypas no i te sdrrr łowcy duchów :mellow:

#52 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 29 styczeń 2011 - 20:29

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 21 styczeń 2014 - 10:09


#53 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 29 styczeń 2011 - 22:49

Tak jak powiedziałem filmik wisi do polewki. Następny będzie z trzy razy większą ilością halogenów, i z wykończonymi woblerami.

#54 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 29 styczeń 2011 - 22:54

Tak jak powiedziałem filmik wisi do polewki. Następny będzie z trzy razy większą ilością halogenów, i z wykończonymi woblerami.

Już się boję :huh:

#55 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 30 styczeń 2011 - 09:28

Śmiej się śmiej. Jak mi się będzie chciało to jeszcze ze dwa pstrągi wrzucę do basenu żeby te wobki goniły :lol:

#56 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 30 styczeń 2011 - 15:52

Krisu, w swoim przewodniku pominąłeś (nie wiem, czy celowo, czy nie) sposób w jaki wycinasz stery. Jak byś mógł...
No chyba, że drutem oporowym - to już widziałem.

#57 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 30 styczeń 2011 - 16:23

Kriss, z poliwęglanu milimetrowego najszybciej nożyczkami. Grubszy to już piłka włosowa. Genialny filmik jak robić stery pochodzi od Pawła Brzuskiewicza który ma tu sąsiedni wątek. Znajdziesz na Tubie wpisz tylko: Wobler wzornik steru. Pozdrawiam

#58 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 30 styczeń 2011 - 16:38

Ten wątek o sterach to mam nadzieję, że i do patentów woblerowych w końcu trafi (w odpowiednim momencie).

#59 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 30 styczeń 2011 - 16:50



Uploaded with ImageShack.us



wykończone woblery przeznaczone pod gruntowanie. Gradacje papieru ściernego: 80, 160, 400, 600.

Jeśli chodzi o stery, to tylko poliwęglan. Opakowania po margarynie kasety magnetofonowe itp są dobre do testów. Jak robić stery pokazał Paweł w swoim filmie na you tube. Moim zdaniem w tym temacie nic lepszego nie da się wymyślić. Z milimetrowego poliwęglanu najszybciej jest nożyczkami tylko muszą być pożądne polskie z gerlacha. Grubszego wycinać w ten sposób nie polecam bo strasznie bolą ręce. Ster doszlifowuje się na samym końcu jak już jest wklejony w wobler. Najwygodniej dremelem z końcówką posiadającą płytki z papieru ściernego. Jak ktoś nie ma to papier o wysokiej gradacji np 400 a później 600. Wtedy ster wychodzi jak z fabryki.

#60 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 30 styczeń 2011 - 16:57

Te z zaszpachlowanymi dziurami służyły do testów obciążenia. Śruciny które się wsadza w dziury najlepiej mieć na kawałkach plecionki, niepotrzebne w danym momencie dziury można zatkać plasteliną.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych