Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rapala Flat Rap


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 12 grudzień 2014 - 17:41

Masz na myśli te od Janusza? Jeśli tak to oczywiście, że mam ;) Jutro wstawię zdjęcia bo teraz już ciemno a fotograf ze mnie jak z koziej .... trąba :D


  • Bujo lubi to

#22 OFFLINE   leepek

leepek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 12 grudzień 2014 - 19:45

Flat Rap w wersji Widełek? Też z chęcią foto zobaczę  ;)

Chyba Pan Janusz zamówienie na przyszły sezon dostanie  :rolleyes:



#23 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 12 grudzień 2014 - 22:15

Dzieki wszystkim za odpowiedzi,a co do łowności praktyka zweryfikuje tak czy inaczej ciesze się ze więcej pozytywów na Flat Rapa niż negatywów :)  Martwi mnie tylko sprawa sterów które lubią odpadać jak mówicie. Ale nie ma się co załamywać tylko zakasać rękawy łowić  ;)



#24 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 12 grudzień 2014 - 22:50

Dzieki wszystkim za odpowiedzi,a co do łowności praktyka zweryfikuje tak czy inaczej ciesze się ze więcej pozytywów na Flat Rapa niż negatywów :)  Martwi mnie tylko sprawa sterów które lubią odpadać jak mówicie. Ale nie ma się co załamywać tylko zakasać rękawy łowić  ;)

 

 

Te stery same nie odpadaja, jak zakleszczy sie w kamienie a masz zwyczaj jak ja zacinac bo pierdzielniecie ryby czuc praktycznie tak samo to zostale bez steru, jestem pewien, ze jak napisze sie do Rapali to podesla nowe.

 

 

Bujo



#25 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 13 grudzień 2014 - 11:30

Myślę, że widać co trzeba.

Janusz po zrobieniu tych jak je nazwaliśmy płytkich Reńskich woblerów nie był szczególnie zadowolony z ich pracy,- ja przeciwnie ;)

No cóż, Dunajec nie płynie tak szybko jak Ren ale Janusz mimo wszystko uważał, że są za ciężkie...

Jednak zarówno sandaczom, boleniom jak i turbo-jaziom to pasowało i nadal pasuje ;)

Dla każdego już trochę wędkującego  spinningisty jest to oczywista rzecz, że to co pasuje idealnie do jednej wody, to pasuje średnio do innej a do jeszcze innej wcale...

Zamawiając te woblery zamówiłem je ostrożnie po 5 szt z rozmiaru ponieważ się ich prawie nie urywa, ale ponieważ się kończą bo podzieliłem się nimi z kilkoma kolegami pewnie będę je musiał znów zamówić  :) bo są naprawdę świetne. W wodzie mają podobną pracę jak flat rapy w średnim uciągu.

Różnica w pracy polega na tym iż gdy nurt się wzmaga Widełki zaczynają mocniej merdać ogonem a gdy nurt zanika to tylko się drobno kołyszą i drgają a flat rap ma odwrotnie ale to ten sam typ pracy mimo iż wygląd nieco się różni.

Jeszcze inna różnica polega na tym iż zarówno 4,6,8 i 10cm Widły uważam za rewelacyjne woblery a z flat rapów za taki uważam jedynie 8cm. 

 

PS

Bardzo proszę o nie posądzanie mnie o to, że mam coś z tego że reklamuję woblery Janusza czy o inny spisek, w najbliższym czasie opuszczę forum bezpowrotnie i będzie święty spokój :)

Załączone pliki


  • Przemek lubi to

#26 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 13 grudzień 2014 - 11:41

Mam takie "Widly" 7 cm, kupilem je pod nazwa "plytka 7" to to samo co Twoje Arku?



#27 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 13 grudzień 2014 - 11:43

Mam chyba coś podobnego.Wąski korpus i oszczędna migotliwa praca.Ster umieszczony pod bardzo zbliżonym kątem.

Najchętniej gryziony z Widlaków jakie posiadam.

Lotny i skuteczny.

Trafił się przypadkowo w większej partyjce.


  • giniu666 lubi to

#28 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 13 grudzień 2014 - 12:42

Mam takie "Widly" 7 cm, kupilem je pod nazwa "plytka 7" to to samo co Twoje Arku?

To nie jest to samo, płytka 7-ka to typowo nocny sandaczowy wobek o drobnej ale bardzo mocnej w stosunku do Reńskiej 8-ki pracy.

Płytka 7-ka ma wygrzbiecenie bliżej steru i jest grubsza zarówno w głowie jak i ogonie,- popatrz na zdjęcia ;) w zestawieniu z Reńską 8-ką :)

 

PS

Na środkowym zdjęciu jest Wideł-flat-rap w wersji 13cm zarówno płytko chodzący jak i głębkoko-no głębiej chodzący...

Trochę śladów po sandaczowych zębach jest na nich więc widać że nie sa to jedynie mieszkańcy pudełek.

Notabene pierwszą rybą złowioną na płytką 13-kę w nocy był rafowy turbo-jaź ok 80cm  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Załączone pliki


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 13 grudzień 2014 - 13:02

  • Przemek lubi to

#29 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 13 grudzień 2014 - 12:57

Witam,

 

Dziekuje serdecznie, Janusz bedzie mial troche zamowien :) 

 

Bujo



#30 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 13 grudzień 2014 - 13:01

Bardzo proszę, dla praktyków zawsze chętnie  :) dla zawziętych miszczów teorii, szukania dziury w całym i homo sovietikus-ów,- niechętnie <_<


  • Bujo i Jack__Daniels lubią to

#31 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 15 grudzień 2014 - 18:57

Mam wrażenie że trafiłem w wątek "Widełków" :D Wysyłając mi rysunki tego woblera nic mi Arku nie pisałeś że to jakiś Flat Rap :angry: Myślałem że to jakaś Twoja wizja albo efekt wieloletnich przemyśleń. :) Najważniesze że woblerki które Ci zrobiłem działają lepiej od orginałów których nigdy nie widziałem.Noi napewno nie odlecą Ci stery po puknięciu w kamień :)



#32 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 15 grudzień 2014 - 19:24

Panie... Rapala flat rap 8cm, original( 7cm i 9cm...9 mi się bardziej sprawdza )i woblery Tomka miernika ( tu też 9cm jest lepsze od 7, przynajmniej na jesienne sandacze) to podstawa w pudełku. U mnie to numer 1:)

#33 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 16 grudzień 2014 - 10:09

A ja tam najbardziej lubie flat ale dt moze nue boleniowy ale sandacz nie pogardzi.

#34 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 17 grudzień 2014 - 15:53

Dziś przyszedł upragniony Flat Rap S 8cm od razu poszedłem nad wode sprawdzic jego prace , lotność i łowność i jestem bardzo mile zaskoczony jest super na ryby działa :) Zameldował sie mały szczupak i okonek moze byłoby lepiej ale byłem krótko poza tym pogoda nie rozpieszcza o tej porze roku :)



#35 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 17 grudzień 2014 - 20:12

Flat Rap to mój ulubiony wobek na bolka :)



#36 OFFLINE   Relax

Relax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 10 listopad 2015 - 00:16

-Mam dwa flat rapy w kolorze S 8 i 10cm.

 

-Na 8cm uderzy duży boleń,ale nie lubie na niego łowić,bo bolenie mi nie smakują a do tego czepiają się kurduple-szczupak30cm,sandaczyk15cm(odhaczać i wypuszczać/okaleczac małe rybki to LIPA :( ) a na 10cm jest może i mniej brań,ale jak pierdolnie to z reguły byk.Najmniejszy sadacz na 10cm miał 4Ocm-i był to tylko jeden niewymiar na dziesiątke w całym sezonie.Rano-przed południem  w pochmurne  dni 8cm  jest bardzo skuteczny na szczupaki i bolenie.

 

 8-10cm -Jest to dobry wobler jak zaczyna sie sciemniać i na początek nocy na odre,bo są zaczepy i faszyna. Latem i wczesną jesienią tak do końca pazdziernika na wieczorne duże szczupaki i nocne sandacze kiler. 

 

 

-Prowadze go zwijając jednostajnie bardzo powoli zwijając ze szczytówką przy wodzie z od czasu do czasu powolnymi spokojnymi dość długimi podciągnięciami w dół do lustra wody / w strone brzegu.Przy jednostajnym bardzo powolnym prowadzeniu 8cm miałem tylko jedno bicie szczupaka i jednego małego sandaczyka.Szybkie prowadzenie się nie sprawdziło.

 

-Na 8cm zdarzyło mi się pobicie szczupaka który sam sie zacią jak wobler stał w miejscu i powoli wynurzał sie z wody a w 10 wieczorem jak sie sciemniało pazdziernikowy szupak około 1metr odgią mi kotwice i sie spią,oraz podziurawił wobler-naisąkł i spowolnił prace.Musiałem wysuszyć go na grzejniku i pozaklejać dziury super glue.Był to bardzo gruby denny szczupak.Musiał zobaczyc wobler z dna i po niego podpłynąć pod powierzchnię.

 

Co do lotnosci napisał Pan,że 8cm poleci dalej niż 10cm

10cm poleci dalej,ale trzeba rzucać od boku a nie zza głowy.

 

Nie-nie musi być sandacz z ``opadu``-na ciężka gumę na odrze. B)

Dodam,że Rapala oryginal mi się nie sprawdziła.


Użytkownik Extraspiner edytował ten post 10 listopad 2015 - 00:46


#37 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 listopad 2015 - 00:23

-Mam dwa flat rapy w kolorze S 8 i 10cm.

 

-Na 8cm uderzy duży boleń,ale nie lubie na niego łowić,bo bolenie mi nie smakują a do tego czepiaja się kurduple-szczupak30cm,sandaczyk15cm a na 10cm jest może i mniej brań jak pierdolnie to byk.Rano-przed południem  w pochmurne dni też jest bardzo skuteczny.

 

 -10cm -Jest to dobry wobler jak zaczyna sie sciemniać na odre,bo są zaczepy i faszyna. Latem i wczesną jesienią tak do końca pazdiernika na wieczorne duże szczupaki i sandacze kiler. 

 

 

-Prowadze go zwijając jednostajnie bardzo powoli zwijając ze szczytówką przy wodzie z od czasu do czasu powolnymi spokojnymi dość długimi podciagnięciami w dół do lustra wody / w strone brzegu.Przy jednostajnym bardzo powolnym prowadzeniu 8cm miałem tylko jedno bicie szczupaka i jednego małego sandaczyka.Szybkie prowadzenie się nie sprawdziło.

 

-Na 8cm zdarzyło mi się pobicie szczupaka który sam sie zacią jak wobler stał w miejscu i powoli wynurzał sie z wody a w 10 wieczorem jak sie sciemniało pazdziernikowy szupak około 1metr odgią mi kotwice i sie spią,oraz podziurawił wobler-naisąkł i spowolnił prace.Musiałem wysuszyć go na grzejniku i pozaklejać dziury super glue.Był bardzo gruby.Musiał zobaczyc wobler z dna i po niego podpłynąć pod powierzchnię.

 

Nie-nie musi być sandacz z ``opadu``-na wrocławskiej odrze. B)

Zawsze możesz w oćcie zrobić. Mięsiarze podobno znają przepis.

A tak poważnie to forum oparte o C&R. Moim zdaniem powinieneś zmykać stąd. Mimo Twojej niewątpliwie dużej wiedzy ten tekst o smaku Bolka dyskredytuje na amen.



#38 OFFLINE   Relax

Relax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 10 listopad 2015 - 00:49

Napisałem o smaku Bolenia-w ``przenośni.``



#39 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 listopad 2015 - 00:58

Napisałem o smaku Bolenia-w ``przenośni.``

Jeśli tak to przepraszam. Może przewrażliwiony jestem.



#40 OFFLINE   Relax

Relax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 10 listopad 2015 - 01:29

Jeśli tak to przepraszam. Może przewrażliwiony jestem.

Nie to ja PRZEPRASZAM-może bym to tym o boleniu edytował :)-tylko nie wiem jak,bo wygasła mi opcja edytuj a Moderator w wolnej chwili niepotrzebne posty by usuną.-po co ludzie mają to czytać,Ktoś się zapytał czy na flat rapa 10cm można złowić sandacza / szczupaka -napisałem,że  jak zaczyna się ściemniać można złowić szczupaka i to nie małego a jak  już się ściemni sandacza- u mnie w wieczornych godzinach się sprawdził,chociaż też wracałem często o przysłowiowym ``suchym kiju``.


Użytkownik Extraspiner edytował ten post 10 listopad 2015 - 01:38

  • budzik lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych