Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakaz trollingu na Wiśle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
226 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Dareksum

Dareksum

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 10:24

Pokopałem trochę aby wyjaśnić temat do spodu no i jak to zwykle niezłe wdepnąłem.Temat nie jest taki czarno biały ale jak to w życiu

Janek odcinek OS Dunajec jest niezgodny z ustawą ale widocznie żaden papuga nie widzi tam kasy do wyrwania i temat jest nieruszany.

Zieloni też tego nie ruszają bo mają świadomość ze albo wędkarze tam będą rządzić albo cham wybije wszystko widłami.

Co do całkowitego C&R na wodach PZW nierealne i bardzo groźne dla samego wędkarstwa czuje ze zieloni momentalnie próbowali by je zdelegalizować i dupa.

argument o zdobywaniu w ten sposób pożywienia jest dla nich nie do podważenia.

Sposobem na ulżenie sumkowi na Włocławku to całkowity zakaz trolingu i utworzenie całorocznej  strefy ochronnej suma no i tu jest ale bo wiąże się to z brakiem możliwości połowu.Oczywiście będzie można gadać ze przecież ja wypuszczam ale jak dla mnie argument słaby.Niestety nie da się mieć jabłka i mieć jabłka.Jeszce jedno w myśl ustawy o ochronie zwierząt kto próbuje złapać rybę z zamysłem jej uwolnienia popełnia przestępstwo pozostaje tylko kwestia udowodnienia winy.

Dobra ja z mojej strony zamykam temat bicie piany nic nie da.


Użytkownik Dareksum edytował ten post 26 sierpień 2016 - 10:36


#222 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 639 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 10:29

Drogi Darku rozumiem przez to co napisałeś , ze nad wodę jeździsz po mięso ,a jak już wyczerpiesz limit np miesięczny to już nad woda nie bywasz bo po co męczyć ryby jak nie mozna ich zabić .
Nie obraz sie ale porównywanie ryby do psa jest troche chore .
Sam dobieram sprzęt tak by ryba w jak najkrótszym czasie znalazla sie na pokładzie bez zbędnego przeciągania linki i przysłowiowego " popusc mu" , ale patrząc w oczy tej ryby nawet po tak traumatycznym dla niej przeżyciu wcale nie wydaje mi sie aby mówiła do mnie " zabij mnie bo to plama na honorze dać tak sie wyje... ac" bo każdy chce żyć.
Wydaje mi sie , ze nie traktujesz wędkarstwa jako hobby tylko jako sposób na pozyskanie białka , bo jak tu rozumieć taka sytuacjae ,wpadasz nad wodę , ryby gryza jak oszalałe i mógłbyś wyłowić sie za wszystkie czasy ot taki dzien , to ty w 15 minut walisz komplet i co wtedy szczęśliwy ze polowiles wracasz do domu?no bo co wszystko walisz w łeb , wiec żal wypuścić dwóch pierwszych ładnych sztuk i polowione a tu cały dzien zapowiadał sie gruuubo .
Mysle , ze ktoś kto traktuje wędkarstwo jako hobby po prostu zesrał by sie ze szczęścia ze trafił na taki dzionek , a dla Ciebie było by to bezsensowne maltretowanie ryb bez uzasadnionego celu czyli zaje... nia im w łeb.
Z całym szacunkiem dla Ciebie i twoich poglądów mysle , ze wędkarstwo to nie hobby dla osoby takiej jak Ty , weź lepiej pieniądze inwestowane w sprzęt wydaj na rybnym w makro a zaoszczędzisz sobie kłopotu i czasu , rybom cierpień związanym z holem a to co Cie cieszy w rybach najbardziej czyli filety i policzki dalej bedzie sie zgadzać .

#223 OFFLINE   Dareksum

Dareksum

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 15:03

Krzysiek czy ty oprócz argumentów ad persona masz do napisania jesli jeszcze masz cos w zanadrzu to śmiało nie krepuj się. Ja tylko napisałem o czym rozmawiałem z kilkoma prawnikami i ekologami.Zdanie wędkarzy znam tych za i przeciw.Kilka mądrych zdań napisał tu kiedyś Mateusz Baran

"Chyba pora wyjaśnić jeszcze jedno, bo mam wrażenie że wiele osób tego jeszcze nie rozumie.
Tak jak zarybienia (choćby te największe) nie będę lekarstwem na zła sytuację naszych wód, tak i C&R nie rozwiąże wszystkich problemów. Gdzieś w początkach propagowania C&R w Polsce popełniono mały błąd robiąc z tego ideologię. Może wynikało to nieco z wewnętrznej potrzeby tych bardziej świadomoych wędkarzy, któzy widząc że ich podejście spotyka sięraczej z politowaniem niż zrozumieniem zaczęli okopywać się we własnym stanowisku.
C&R to tylko jedno z narzędzi racjonalnej gospodarki wędkarskiej. Nie mam być celem samym w sobie, tylko częścią systemu chroniącego naturalne zasoby ekosystemów wodnych. Powinno iść w parze z odpowiednimi regulacjami i egzekwowaniem tychże przepisów. W przeciwnym razie będzie walką z wiatrakami. Postępowaniem z góry skazanym na porażkę w konfrontacji z głupotą i zwykłą ludzką pazernością."

 

Pod tym się podpisuje obiema rękami jak to Krzysiek uważasz ociekającymi krwią mordowanych sumów

Jak ktoś jeszcze chce mnie nazwać miesiażem to niech się nie krepuje tylko może na pw co by wątku nie zasmiecać



#224 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 26 sierpień 2016 - 19:48

Wszystko fajnie że cytujesz jedne ustawy, a nie spojrzysz, że w razie "dymu" wystarczy jeden prosty zapis w takim np. regulaminie OS...

Wymiar ochronny pstrąga 70 cm ;-)

I co kto im wtedy zrobi ??

Zgodnie z Ustawą o Rybactwie Śródlądowym, wolno podwyższyć wymiar, a że nikt takiego pstraga nie złowi, to wszystkie mniejsze należy z całą ostrożnością wypuścić...

Spytaj swoich znajomych prawników czy tak może być w zgodzie z ustawą o ochronie zwierząt ;)

Sumowi wprowadzić "widełki" 150-151cm ;) (bo wolno to zrobić)...

Moga się wtedy Ci rzekomi obrońcy zwierząt ugryźć tam gdzie musieliby to zrobić wyjmując sztuczną szczękę ;)



#225 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 22:30

Wszystko fajnie że cytujesz jedne ustawy, a nie spojrzysz, że w razie "dymu" wystarczy jeden prosty zapis w takim np. regulaminie OS...

Wymiar ochronny pstrąga 70 cm ;-)

I co kto im wtedy zrobi ??

Zgodnie z Ustawą o Rybactwie Śródlądowym, wolno podwyższyć wymiar, a że nikt takiego pstraga nie złowi, to wszystkie mniejsze należy z całą ostrożnością wypuścić...

Spytaj swoich znajomych prawników czy tak może być w zgodzie z ustawą o ochronie zwierząt ;)

Sumowi wprowadzić "widełki" 150-151cm ;) (bo wolno to zrobić)...

Moga się wtedy Ci rzekomi obrońcy zwierząt ugryźć tam gdzie musieliby to zrobić wyjmując sztuczną szczękę ;)

 

Przez chwilę myślałem, że mam deja vu, ale przypomniało mi się, że identyczną dyskusję toczyliśmy w jednym z klubów pstrągowych. Kilka osób usilnie chciało wymusić ponowne wprowadzenie "kill" na pstrągi.

Jednym z argumentów były właśnie ustawy o znęcaniu się nad zwierzętami. 

Zaproponowałem właśnie wymiar 80+ lub widełki 35-36 :)


  • Piotrek Milupa, Darek P, spinnerman i 1 inna osoba lubią to

#226 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 sierpień 2016 - 01:15

Co za idiotyczny argument. To czy cierpienie ryby było celowe czy nie, nie zmienia faktu że się nad nią znęcano. Wędkarstwo czy myślistwo nigdy nie było ani nie będzie etycznym zajęciem, jednak można dążyć do tego i tym jest właśnie C&R. Kompletnie nie pojmuje jak w czyiś oczach zabicie ryby jest etyczniejszym rozwiązaniem od wypuszczenia jej. Jeśli ktoś tak przejmuje się tym, nie powinien brać kija do ręki, chyba że potrzebuje wytłumaczenia przed samym sobą dla swojego mięsiarstwa.

Idąc tym tokiem myślenia, nic nie stoi na przeszkodzie znęcać się nad np. krową o ile trafi do rzeźni. To jest robienie pani lekkich obyczajów z logiki.


  • hlehle i Krzysiu lubią to

#227 OFFLINE   Rodrigo Nogeira

Rodrigo Nogeira

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaNadwislański gród
  • Imię:Rodrigo
  • Nazwisko:Nogeira

Napisano 20 wrzesień 2016 - 19:34

Popieram Krzysiu piękne słowa na temat połowu na wisle




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych