Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Sandacze na lekko - wydzielone z watku o wedkach UL


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
61 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 post贸w
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imi臋:J贸zek

Napisano 14 marzec 2011 - 17:33

Jak przychodzi lipiec to sandacza 艂owi臋 na g艂门倃kach 2,5-5g :D
Wi臋cej nie b臋d臋 m门倃i艂 bo wzbudz臋 艣miech :lol:

#2 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 post贸w
  • LokalizacjaWa艂brzych/Wroc艂aw
  • Imi臋:Kamil

Napisano 14 marzec 2011 - 18:03

Jak przychodzi lipiec to sandacza 艂owi臋 na g艂门倃kach 2,5-5g :D
Wi臋cej nie b臋d臋 m门倃i艂 bo wzbudz臋 艣miech :lol:

Pisz pisz.....
Wzbudzi艂e艣 wr臋cz moje zainteresowanie, a nie 艣miech :D

#3 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 post贸w
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imi臋:J贸zek

Napisano 14 marzec 2011 - 18:10

Taki przypadek siedz膮 go艣cie z gruntami od rana a ja z pheniksem
i g艂门倃k膮 5g+ twister wyr排簄膮艂em przy nich 9 sandaczy w tym dwie 60-ki :lol: jedna mi臋dzy ich w臋dkami a oni brania nie mieli.Go艣cie chodzili ze spinami na ci臋排簁o z jakimi艣 pukni臋ciami tylko a ja z ple膰k膮 0,08 techron black.
Jaki z tego mora艂, lekko i finezyjnie :D .

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18620 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 marzec 2011 - 20:01

Taki przypadek siedz膮 go艣cie z gruntami od rana a ja z pheniksem
i g艂门倃k膮 5g+ twister wyr排簄膮艂em przy nich 9 sandaczy w tym dwie 60-ki :lol: jedna mi臋dzy ich w臋dkami a oni brania nie mieli.Go艣cie chodzili ze spinami na ci臋排簁o z jakimi艣 pukni臋ciami tylko a ja z ple膰k膮 0,08 techron black.
Jaki z tego mora艂, lekko i finezyjnie :D .


dwie 60-ki tzn. 排篹 pozosta艂e by艂y wi臋ksze ?

A powa排簄iej - to ciekawa relacja i mam pytanie czy na lekko 艂owisz w ten spos门俠 sandacze regularnie czy to by艂 ten jeden raz. Je艣li regularnie, to chcia艂bym troch臋 podr膮zy膰 temat - moze w osobnym w膮tku. Przyznam 排篹 mi na okoniowe zestawy r门倃nie排 wpad艂o sporo sandaczyk门倃, ale by艂a to kargulena , szklaki czy jak tam mo排簄a okre艣li膰 sandaczowy drobiazg - porz膮dnego sandacza nigdy w ten spos门俠 nie z艂owi艂em.

#5 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 post贸w
  • LokalizacjaWa艂brzych/Wroc艂aw
  • Imi臋:Kamil

Napisano 14 marzec 2011 - 20:27

mam pytanie czy na lekko 艂owisz w ten spos门俠 sandacze regularnie czy to by艂 ten jeden raz. Je艣li regularnie, to chcia艂bym troch臋 podr膮zy膰 temat - moze w osobnym w膮tku.

Ot门偱藕 to!
W艂a艣nie o to mi chodzi艂o.

M臋tnookie przy艂owy przy okoniach posiada艂em wielokrotnie, niestety wielko艣ci膮 nigdy nie grzeszy艂y :( Ale jaki艣 patent na lekkie psiaki by艂by interesuj膮cy- na mocarnym sprz臋cie mu艂owate sandaczyki nie za cz臋sto daj膮 popali膰....

Pozdrawiam
Kamil

#6 OFFLINE   wiktos

wiktos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 post贸w
  • LokalizacjaKrak贸w
  • Imi臋:Wiktor
  • Nazwisko:eN

Napisano 15 marzec 2011 - 11:30

By艂em tak排篹 艣wiadkiem czego艣 podobnego na uj艣ciu ma艂ej rzeczki do Wis艂y. P门偱簄ym wieczorem, ciemno wida膰, 排篹 drapie排簄ik chodzi uklejki uciekaj膮 w pop艂ochu. 艁owi臋 standardowo woblerami 7-10cm i gumami 3' na g艂门倃kach oko艂o 5g. Ko艂o mnie przychodzi dw门俢h w臋dkarzy jeden tak samo jaj ja, lecz drugi 艂owi kijkiem okoniowym na g艂门倃kach ok. 2g i przyn臋tach nie przekraczaj膮cych 4cm. Mo排篹 to co 艂owi艂 nie by艂y okazy ale jak na tamto miejsce to naprawd臋 si臋 pobawi艂 gdzie ja wr门俢i艂em o kiju do domu :lol: ...

#7 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 post贸w
  • Lokalizacja...

Napisano 15 marzec 2011 - 12:53

Osobi艣cie cz臋sto 艂owi臋 na lekko sandacze. Na 2-3m wod臋 cz臋sto zak艂adam g艂门倃ki o masie ok 5g. Zestaw oczywi艣cie r门倃nie排 do tego celu odpowiedni- plecionka 8 lub 10lb, delikatny kij do ok 14g wyrzut i np multik typu Scorpionek XT1000 Calcutta 50 lub Curado 100D. Przyn臋ty nie s膮 ma艂e, bo zak艂adam gumy 6-8cm. Nie podbijam tych przyn臋t tylko przesuwam szczyt门倃k臋 r门倃nolegle do lustra wody. Ryba ma czas na atak i to jest g艂门倃na przewaga tego 艂owienia. Do minus门倃 nale排簓 powolne ob艂awianie 艂owiska.

#8 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 post贸w
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imi臋:Wojtek

Napisano 15 marzec 2011 - 13:28

Po prawie p门偱俽ocznej powodzi na moim odcinku Odry nie by艂o sandaczy w nurcie, w rynnach czy do艂kach za g艂门倃kami. Da艂y si臋 艂owi膰 w klatkach na lekkie przyn臋ty, 5-7g g艂门倃ka i ripper kopytko 2-3. Wielko艣ci膮 te排 nie grzeszy艂y. Pr门俠y ci臋排簊zego 艂owienia dawa艂y kiblowy efekt 00. Opad musia艂 by膰 wolny, przyn臋ta niezbyt du排篴. Czasem 艂owi艂em okoniowym ISJ 661, cz臋艣ciej Extra Senso ML. Plecionka 10 lb.

#9 OFFLINE   TomSuw

TomSuw

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 448 post贸w
  • LokalizacjaPomorze 艣rodkowe
  • Imi臋:TOM
  • Nazwisko:SUW

Napisano 15 marzec 2011 - 14:20

Ja u siebie w pomorskiej rzeczce 艂owi臋 plecionk膮 8lb, kijkiem do 15g, g艂门倃k膮 5g i kopytkiem 55 mm. Najlepsze wyniki mam na ta przyn臋t臋, sandacze nie powalaj膮 wielko艣ci膮 wszystko kr臋ci si臋 w granicach 50 cm. Kolor to g艂门倃nie MO, kt门俽y imituje moim zdaniem larw臋 minoga, kt门俽膮 sandacze si臋 opychaj膮. Wi臋ksza przyn臋ta nie pomaga w po艂owach tych du排簓ch, i nie pozwala 艂owi膰 mniejszych. Teraz zakupi艂em kija opisanego 1-9 i zamierzam na niego 艂owi膰 w艂a艣nie te sandacze, frajda jest, a pstrykni臋cie takiej 50 na takim kijku to przyjemne uczucie. Mimo dost臋pu do morza do mojej rzeki nie wchodz膮 du排篹 sandacze, albo nie potrafi臋 ich skusi膰. Cho膰 pr门俠owa艂em na r门偱藕nej wielko艣ci przyn臋ty.

#10 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 post贸w
  • LokalizacjaJelenia G贸ra/Horten

Napisano 15 marzec 2011 - 16:01

woblerwz, w艂a艣nie si臋 zastanawiam czy przyczyn膮 mojej ubieg艂orocznej kompletnej pora排簁i nie jest to o czym piszesz. W艂a艣ciwie to o czym nie piszesz :D. Pr门俠owa艂em 艂owi膰, jak Pan B门俫 przykaza艂, na wi臋ksze gumy na granicy nurtu i spokojnej wody, klatki omija艂em z daleka, a lekkie przyn臋ty... zapomnia艂em, 排篹 takie mam w pude艂ku. Je艣li sytuacja si臋 powt门俽zy w tym roku b臋d臋 pr门俠owa艂 tak jak opisa艂e艣.

#11 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 post贸w
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imi臋:Wojtek

Napisano 15 marzec 2011 - 19:09

Mamy niedaleko do siebie, warunki podobne wi臋c trzeba by zorganizowa膰 wymian臋 do艣wiadcze艅 po rozpocz臋ciu sezonu.

#12 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 post贸w
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imi臋:J贸zek

Napisano 15 marzec 2011 - 19:33

Jak mam m艂门俢i膰 wod臋 15g i guma 10cm to bior臋 pheniksa i lecim delikatnie.Mo排篹 nie s膮 to powalaj膮ce sztuki ale jak go艣cie nie maj膮 bra艅 na ci臋排簁o a ja 膰wicz臋 sandacze czasem gum臋 z臋baty obje :D jaki艣 pasiak si臋 trafi, a i fart jest mo排簂iwy bo w tamtym roku 5g+5cm twister i boles艂aw 80-ka si臋 zameldowa艂 :D.
Wnioski wyci膮gajcie sami co lepsze finezja czy m艂ocka wody bez bra艅 :lol:

#13 OFFLINE   dulgimic

dulgimic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 post贸w

Napisano 15 marzec 2011 - 19:46

Jozi wklej zdj臋cie tego bolka 80cm. Tosz to szok :huh:

#14 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 post贸w
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imi臋:J贸zek

Napisano 15 marzec 2011 - 19:58

Mia艂em z nim jaja bo by艂 krzaczor iw niego jeszcze si臋 w艂adowa艂, a ple膰ka powerpro 5lb by艂a.Tak dla dodania pieprzyku kijom UL :lol:

Za艂膮czone pliki

  • Za艂膮czony plik  584z[1].jpg   52,99 KB   796 Ilo艣膰 pobra艅


#15 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 post贸w
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imi臋:Daniel

Napisano 15 marzec 2011 - 20:00

kijek UL i fotka UL...wstaw jak mozesz troche wieksze foto tej zacnej ryby :D


  • delux64 lubi to

#16 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 post贸w
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imi臋:J贸zek

Napisano 15 marzec 2011 - 20:01

Tak膮 mia艂em pomniejszon膮, wi臋c na szybko wrzuci艂em.

#17 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 post贸w
  • LokalizacjaPensjonat pod pstr膮giem

Napisano 15 marzec 2011 - 20:05

Bardzo cz臋sto 艂owi臋 sandacze na lekko. W zesz艂ym sezonie w艂a艣ciwie tylko to dawa艂o efekt. Woda max 2,5m g艂门倃ka 5gr standardowe kopyto manns predator3 ewentualnie oczko wi臋ksze z Mikado. Wa排簄a jest pora bo sanda艂y przyp艂ywaj膮 si臋 na tak膮 wod臋 na排簉e膰. Tak jak u Joziego trafiaj膮 si臋 boles艂awy mo排篹 nie 80tki ale jak ju排 we藕mie to nie jest ma艂y.

#18 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 post贸w
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imi臋:J贸zek

Napisano 15 marzec 2011 - 20:10

Krisu s膮 i du排篹 ale cz臋sto nawet na p艂ytkiej wodzie 排篹ruj膮 po cichu, mowa o tych du排簓ch bo o pistoletach nie m门倃i臋 bo te chlapi膮.Powiem Wam o moim przypadku.Stoj臋 sobie na skale i obok mnie p艂ywaj膮 takie ukleje ok.15-18cm.Nagle jak w g艂臋bi bolek je nie zaatakuje, taki pod 90cm.Mo排篹 3m ode mnie jak wywali na powierzchni臋, drugi raz si臋 urodzi艂em :lol: serce w gardle jakby kto艣 worek cementu wrzuci艂 do wody.

#19 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 post贸w
  • LokalizacjaPensjonat pod pstr膮giem

Napisano 15 marzec 2011 - 20:32

Wiem, 排篹 s膮. Najwi臋kszy m门俲 bolek niespodzianka z艂owiony w ten spos门俠 mia艂 74cm :D A co do sandaczy to ja tak 艂owi臋 z premedytacj膮 i to w listopado-grudniu kiedy wszystkie inne 艂门俤ki s膮 na g艂门倃nym plosie jeziora i w wod臋 lec膮 kilogramy o艂owiu. W zesz艂ym sezonie trafi艂em raz weso艂膮 gromadk臋 i w godzin臋 z ok艂adem wyj膮艂em 9 miarowych ryb. Jak w grudniu za艣wieci porz膮dne s艂onko tak co najmniej na godzin臋 排篹by si臋 p艂ycizny zd膮排簓艂y troch臋 ogrza膰 to 排篴dna si艂a nie jest mnie w stanie stamt膮d wywlec.

#20 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 873 post贸w

Napisano 15 marzec 2011 - 20:43

:unsure: ciekawe, poczytam ;) ;)
Danek