Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

DAM Effzett Microflex


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
300 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Paweł R.

Paweł R.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaDT
  • Imię:Paweł

Napisano 11 grudzień 2018 - 14:21

Również jestem ciekaw opini, zwłaszcza tego o oczko mocniejszego 2-10gr 2.70

#162 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 18 grudzień 2018 - 13:47

Kij fajny i owszem - tylko nie wiem czemu opisujący je Pan  (pierwsze posty i link do facebooka) nazywa przelotki fuji KR-ki  ? :) Chyba nie bardzo proszę Pana ... 


Użytkownik "Paweł" edytował ten post 18 grudzień 2018 - 13:48


#163 OFFLINE   Hubert_S

Hubert_S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 258 postów

Napisano 18 grudzień 2018 - 20:04

Miałem okazję porzucać już nowym Microflexem 2.70 do 7 g. Idealna propozycja na małe i średnie rzeki. Taki odpowiednik 862-2 Elixira. Gajosiki na 0,16 szły komfortowo. Właściciel dał mi porzucać i śmiało mogę powiedzieć, że na rynku to chyba najlepsza ''jaziowa'' propozycja. Większość znajomych używa 2.30 2-10 g, jeśli chodzi o pstrągi i to też trafny wybór. 



#164 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 19 grudzień 2018 - 21:52

Miałem okazję porzucać już nowym Microflexem 2.70 do 7 g. Idealna propozycja na małe i średnie rzeki. Taki odpowiednik 862-2 Elixira. Gajosiki na 0,16 szły komfortowo. Właściciel dał mi porzucać i śmiało mogę powiedzieć, że na rynku to chyba najlepsza ''jaziowa'' propozycja. Większość znajomych używa 2.30 2-10 g, jeśli chodzi o pstrągi i to też trafny wybór. 

Jeśli kolego ,porównujesz go do fx862 to będę musiał bardzo dokładnie mu się przyjrzeć   :) Kupiłem tego 230cm do 10 i jestem mile zaskoczony za taką kasę kapitalny kij ….

 

Natomiast ze stajni Dam wyszła jeszcze jedna perełka ….Yagi  270cm do  18 gram. Kij mega ! Chyba się pomylili z ceną - nie wierzę że taki kij kosztuję takie grosze...



#165 OFFLINE   Hubert_S

Hubert_S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 258 postów

Napisano 20 grudzień 2018 - 20:30

Jeśli mi się uda to w weekend wrzucę zdjęcia ugięcia tego do 7g. Oczywiście ciut cięższy niż moje 862, ale myślę że top lista z seryjnych kijów w tej cenie.
  • "Paweł" lubi to

#166 OFFLINE   Areck

Areck

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 20 grudzień 2018 - 20:39

Zdecydowanie uważam, po roku łowienia mircoflexem 2,30 cw 2-10 g że był to świetny kij do łowienia woblrekami, obrotówkami w małych i średnich rzekach. Dla mnie do gum ten kij się nie nadaje, jeżeli okazjonalnie chcemy opukać dołki w rzekach, czy poszukać po dnie jigiem to ok, ale na typowy opad czy agresywniejszą animację się nie nadaje.

 

Kij raz reklamowałem z uwagi na dziwne odgłosy z okolicy mocowania kołowrotka, jakby gdzieś było za dużo lakieru i jakby trzeszczał ale wymienione szybko na nowy dolnik. Poza tym bardzo fajna miękka praca, jak na tą półkę cenową polecam. Bardzo dobrze trzyma ryby.



#167 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 20 grudzień 2018 - 21:23

Jeśli mi się uda to w weekend wrzucę zdjęcia ugięcia tego do 7g. Oczywiście ciut cięższy niż moje 862, ale myślę że top lista z seryjnych kijów w tej cenie.

 

Fajnie - bo tak mi się spodobał ten mikroflex (230cm) ,że dziś zamówiłem już 270cm 2-10 -wolał bym ,żeby był ciut mocniejszy od fx 862. Fxowi brakowało mocy przy odrbine  większym nurcie itp. Np. zacięty klen 40cm w dalekim dystansie bardzo mocno go giął -powiedział bym ,za mocno ….dlatego właśnie wybór padł na 2-10 a nie 1-7.  


  • Cajal lubi to

#168 OFFLINE   Paweł R.

Paweł R.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaDT
  • Imię:Paweł

Napisano 20 grudzień 2018 - 22:11

Opisz wrażenia jak przyjdzie, bo sam się przymierzam do zakupu tego samego kijka.

#169 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 21 grudzień 2018 - 19:59

Dobra, dziś odebrałem swojego mikroflexa , 270centów cw 2-10. Generalnie faktycznie mocniejszy od fx 862 i to znacznie w dolniku. Jak kolega wyżej -domyślam się ,że ten 1-7 będzie kopią fx862. Ten do 10 gram wydaję się także fajny ,ma delikatny szczyt i płynnie przechodzi w  parabolę . Myślę ,że da się nim zatrzymać sporego klenia  w nurcie - dolnik wydaję się mocny jak na te 10g. Z pierwszego wrażenia domyślam się ,że będzie idealny pod mniejsze woby i blaszki. Dokładniej opiszę go po świętach (liczę na dodatnią temperaturę). Co do jakości wykonania -hmm no cóż chiny jak ta lala. NIe poraża jakością wykonania -choć jak wpsomniałem użytkowo wydaję się fajny . Co mi się podoba -jest lekki ,ale ma grube ścianki. Myślę ,że u mnie będzie robił za woła roboczego pod mniejsze woby. Klenie i bolki na lekko...Do typowiego jaziowania wybrał bym zdecydowanie tego do 7gram. Coś za coś -jako by ja jazi nie łowię za wiele wybrałem ten (do 10g) i uważam ,że dobrze zrobiłem. 

Więcej info dam Wam koledzy jak dobrze go przetestuję . U mnie po nowym roku przejdzie facelifting. Zrzucę ten lipny uchwyt i odejmę trochę gr na tych brzydkich nadlewkach lakieru . 

Generalnie kij fajny i jak najbardziej oceniam go na +/a zapewniam ,że przerzuciłem tego firmowego chrustu bardzo wiele . Kij fajny ,ale jak dla mnie tylko przynęty twarde . 

Pozdrawiam P.


  • Hubert_S, Paweł R. i MarcinZ lubią to

#170 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 21 grudzień 2018 - 22:09

"U mnie po nowym roku przejdzie facelifting. Zrzucę ten lipny uchwyt i odejmę trochę gr na tych brzydkich nadlewkach lakieru ."

Mój jak tylko dojdzie do mnie to uchwyt zmieniam...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

#171 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 21 grudzień 2018 - 22:18

A w tych nowych dolnik dalej taki długi jak trzonek od siekiery czy poprawili to?

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

#172 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 21 grudzień 2018 - 23:02

ja mam 185cm Dolnik idealnie do lokcia - w kiju 270cm ...



#173 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 22 grudzień 2018 - 09:42

A dał byś go radę zmierzyć do stopki kołowrotka?

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

#174 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 22 grudzień 2018 - 10:59

Pewnie. Nie ma problemu, obecnie garuje na zakupach, jak tylko wrócę wrzucę Wam foty z ugiecia i wymiary.
  • xyzzvpc i Paweł R. lubią to

#175 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 22 grudzień 2018 - 16:00

Dolnik fakt dosyć dlugawy... Ok 35 centow od końca do nóżki kołowrotka. Szczyt 1.4 dolnik przy uchwycie ok10mm.
  • Paweł R. lubi to

#176 OFFLINE   fkuzi555

fkuzi555

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaAndrychów / Myślenice
  • Imię:Irek

Napisano 22 grudzień 2018 - 17:09

Hej

Szukam kijka do cięższego okonia. Mam Microflexa 1,9 1-7 i czy jako coś mocniejszego 1,9 2-10 się nada? chodzi mi o łowienie 5-6g+gumiś? 



#177 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 08 styczeń 2019 - 09:25

Jak odróżnić tego wcześniejszego od wersji 2019?

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka
  • ASAPfishing lubi to

#178 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 10 styczeń 2019 - 17:30

Jak odróżnić tego wcześniejszego od wersji 2019?

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Stare: 1.9m, 2.3m
Nowe: 2.1m, 2.7m

Mialem 2.3m 2-10g, teraz mam już 2.1m 1-7g

Użytkownik ASAPfishing edytował ten post 10 styczeń 2019 - 17:31


#179 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 982 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 24 styczeń 2019 - 13:19

"U mnie po nowym roku przejdzie facelifting. Zrzucę ten lipny uchwyt i odejmę trochę gr na tych brzydkich nadlewkach lakieru ."

Mój jak tylko dojdzie do mnie to uchwyt zmieniam...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Wrzuc fotki jak sie juz uporasz z tym zadaniem.



#180 OFFLINE   Zbyniek

Zbyniek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • Imię:Z

Napisano 14 luty 2019 - 17:09

Kolego "Paweł", czy już łowiłeś swoim kijkiem? Jakieś modyfikacje przeprowadzałeś?

 

Ja się cały czas zastawiam między cw do 7 g czy do 10 g, długość tylko 2,70 m. Potrzebuję taki kleniowo-okoniowy, na Wisłę w przelewy i na spokojną wodę za okoniem. Na blaszki 00 i 0, gumki do 5 cm na główkach do 3 g, smużaki i wobki do 5 cm. Miałem w ręku obydwa i ten do 7 g fajny, miękki, trochę lejący się. Boję się, że wobler lub obrotówka będzie zbyt mocno go wyginać. Natomiast ten do 10 g jest zupełnie inny, wyraźnie sztywniejszy. W pierwszym momencie myślałem, że ma on cw do około 15g.