Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Humminbird 798CI HD SI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
252 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 09 styczeń 2013 - 13:47

znaczących dla polskiego wędkarza nie widzę



#22 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 09 styczeń 2013 - 13:55

Widzę, że wg opisu ma funkcję 360 imaging, ale jak dobrze rozumiem poprzez dodatkową przystawkę, ponadto sterowanie silnikiem i jakieś bajerki. Ale fajnie słyszeć, że to wszystko.



#23 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 09 styczeń 2013 - 19:59

niestety doczytałem i widzę dwie poważne wady/braki, ale późnie napisze jak dzieciaki pousypiam


  • marcin186 lubi to

#24 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 09 styczeń 2013 - 20:20

Juz spia,juz ?Dawaj pisz bo dobrze sie czyta(uczy) ;)



#25 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 09 styczeń 2013 - 20:45

opis funkcji/możliwości 598 na stronie wprowadził mnie w błąd (tam brakuje funkcji nagrywania i splitów z różnych sposobów obrazowania)

 

przeczytałem instrukcję i jednak nie widzę żadnych istotnych różnic w możliwościach echosondy i parametrach technicznych, tylko pierdoły jak brak klawiszy programowalnych, ContourXD czy połączeń sieciowych

 

więc to może być bardzo ciekawa propozycja i osczedność 200$



#26 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 06:31

Roznicy w mocy i odczytu pomiedzy 798 SI i 598 SI nie ma. Roznice sa tak jak bazyloss wspomnial w kilku klawiszach ulatwiajacych szybkie przejscie do ulubionego menu i oraz w jednego zamiast dwoch wejsc na karte.  Dziala to w ten sposob ze kiedy w pierwszym wejsciu mam wsadzona karte z z konturami jezior, a do drugiej wsadzam zwykla czysta karte. Kiedy chce zaznaczyc jakas miejscowke naciskam klawisz MARK i wtedy automatycznie obecny wyswietlany obraz z echo zapisywany jest na karcie pamieci -jest to dobre jesli do pozniejszej analizy jesli ktos robi zapiski jak i co nad woda bylo.

Nastepna roznica to wyzej wymieniany to przetwornik  360 ktory wspolpracuje od modelu 798 w gore (modele 800, 900 i dalej) oraz I-Pilot czyli echo+ Minn Kota z bezprzewodowym pilotem + karta Lakemaster  daje nam poruszanie sie za wybranej glebokosci np. jesli lowimy w kilkanascie metrow od brzegu na glebokosci powiedzmy 2 m. to po nacisniecie odpowiedniego klawisza (w bezprzewodowym pilocie) lodka bedzie plynac na trolu na glebokosci 2 m. i sama poprawia sobie odchylenia -/+ glebokosci wyzej nastawionej. 

Ethernet to nastepna rzecz rozniaca modele 500 i 700 mozna za pomoca tej funkcji podlaczyc radar, zintegrowac ze soba dwie echo lub przetworniki oraz wyswietlic sobie na ekranie w obrotomierz, predkosciomiesz, ilosc paliwa w zbiorniku, spalanie itp.

Podsumowujac-jesli mial bym uzytkowac w Polsce jedna z opisanych powyzej echo to wybral bym model 598 a w moim przypadku nadal niestety sie gryze ktora... :wacko:  :)



#27 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 10 styczeń 2013 - 07:57

Przy różnicy 10 czy 20$ na Polskie warunki może i warto, ale przy 200 to odpuścić.

#28 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 10 styczeń 2013 - 09:53

Już się pogubiłem.

Czy w 598:

Da się zapisać przebytą drogę wraz z zapisami z SI czy jest to nie możliwe?

Da się analizować np na kompie?

czy są jakieś programy do utworzenia z tych zapisów mapę batymetryczną(jak drdepth w lowrance)?



#29 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 10 styczeń 2013 - 10:44

z instrukcji wynika, że :

 

TAK

TAK

DrDept nie jest tylko dla Lowrance i obsługuje generowane przez wiele typów echosond, w tym Humminbird



#30 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 12:41

DrDept nie jest tylko dla Lowrance i obsługuje generowane przez wiele typów echosond, w tym Humminbird

 

http://www.drdepth.s...iguide.php?l=gb

 

jeżeli ktoś ma zamiar używać doktorka to polecam lekturę. w skrócie mogę przybliżyć, ale nie chcę wyjść na fanboya.



#31 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 13 styczeń 2013 - 14:21

Polecam bardziej dr depth na androida i zwykłego lowrance z możliwością zapisu logów na kartę sd. Po obróbce w dr depth pc mamy mapy z aktualna pozycja gps. Takie rozwiązanie pozwala na znalezienie wielu ciekawych miejsc na naszych jeziorach oraz pozwala na pełne zobrazowanie dna.

Użytkownik -PYTOON- edytował ten post 13 styczeń 2013 - 14:22


#32 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 13 styczeń 2013 - 17:34

Polecam bardziej dr depth na androida i zwykłego lowrance z możliwością zapisu logów na kartę sd. Po obróbce w dr depth pc mamy mapy z aktualna pozycja gps. Takie rozwiązanie pozwala na znalezienie wielu ciekawych miejsc na naszych jeziorach oraz pozwala na pełne zobrazowanie dna.


 nie rozumiem czym to co napisałeś różni się od humminbirda i obróbce na kompie?



#33 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 13 styczeń 2013 - 18:42

Tym że lowrance kupisz za 1000 pln za takie echo muszę wydać więcej.

#34 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 13 styczeń 2013 - 18:51

wiesz co, różnica jest zasadnicza - w domu na kompie, a czasie rzeczywistym na wodzie :)



#35 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 13 styczeń 2013 - 19:12

czyli chodzi wam o to żeby podłączyć echo do palmtopa?

a humminbirda nie da się podłączyć bezpośrednio na łodzi?



#36 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 13 styczeń 2013 - 19:22

Ja też nie rozumiem. Chcesz echo ze smartem połączyć i na Droidzie pracować dr.depth'em?
Jakoś nie widzę zalet takiego rozwiązania. Nie wiem też jaki sprzęt miałby to obsłużyć.

#37 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 15 styczeń 2013 - 16:58

Pływasz i zapisujesz logi na kartę. W domu generujesz mapkę i wrzucasz ja do tabletu lub telefonu z zainstalowanym dr depth. Z każdym następnym pływaniem powiekszasz ją. Można też to robić online łącząc echo z tabletem lub telefonem (odsyłam na stronę producenta). Takie kombi pozwala lepiej poznać łowisko przy niższych nakładach finansowych niż kupno echo z si.

#38 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 15 styczeń 2013 - 17:06

wszystko pięknie ale używając zwykłego przetwornika "penetrujemy" mniejszą powierzchnię niż z użyciem SI(chyba że się mylę i zapisywana jest tylko głębokość pod łodzią a nie wskazania SI tego co jest po bokach)

jakie to są te echa wspomniane przez Ciebie za 1000pln które zapisują logi na kartę bądź można połączyć bezpośrednio z innym urządzeniem?



#39 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 15 styczeń 2013 - 18:06

Lowrance lms 527 takiego właśnie używam. si humminbirda niekoniecznie działa z dr depth, ale może się mylę.

Użytkownik -PYTOON- edytował ten post 15 styczeń 2013 - 18:07


#40 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 15 styczeń 2013 - 18:43

SI działa jak najbardziej z DrDepht (jest specjalna jego wersja) - dokładność 10 razy lepsza (i szybciej) niz z 2D

 

zresztą tak naprawdę opcja dostępna juz na "gotowo" w nowych HDS Gen2 i Touch






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych