Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Humminbird 798CI HD SI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
252 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 16 styczeń 2013 - 19:23

chodzi mi konkretnie o mapy takie cieniowane czy da się wyświetlić je na wyświetlaczu echosondy?


  • francisco scaramanga lubi to

#62 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 16 styczeń 2013 - 19:25

Dodam też, że da się korzystać z wersji lcm ale to rzeczywiście nędza ! Można też napisać do cezarego k z zapytaniem o stworzenie wersji navionics - cena może być kosmiczna i tym samym dajemy mu w prezencie dane naszej wody.

#63 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 16 styczeń 2013 - 19:29

ktos mi kiedys pisal na pw o programiku w ktorym wlasnie da sie naniesc dane z sd na mape tak by pokazywalo warstwice (domyslam sie, ze chodzilo o wlasnie "trasy") ale po przenosinach forum privy diabli wzieli. zna ktos jakis program, ktory jako tako ogarnie temat? w sumie nie bawilem sie yellow finem jeszcze bo czasu nie mialem - nauke mam z dyni to moge kombinowac teraz.



#64 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 16 styczeń 2013 - 19:36

Zdobądź dr depth, to wystarczy. Większość roboty zrobi za Ciebie.

#65 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 16 styczeń 2013 - 20:08

Jednym słowem obrazki z dr.deptha albo kijowato widzisz na ekranie echa lowrance albo tak sobie na androidzie. Dobry obraz tylko ją dd pc.

#66 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 16 styczeń 2013 - 20:12

sam jestem gadżeciarzem i kombinatorem i pewnie kiedyś spróbuje z ciekawości, ale powiem tak :

po kilku dniach użytkowania SI/SS żadne poziomice nie są potrzebne, po prostu wszystko widać (a jak ktoś się upiera do głębokość gdzieś z boku łodzi można odczytać w 2s), a na ekranie 5-8" i tak nie obejrzysz mapy batymetrycznej zbiornika czy nawet jego małej części



#67 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 16 styczeń 2013 - 20:49

chodzi mi konkretnie o mapy takie cieniowane czy da się wyświetlić je na wyświetlaczu echosondy?

Za pomoca drdepth wykonasz mapy cieniowane lecz nie beda dzialac na huminbirdzie, lowransie czy eaglu- tylko na pc( mozesz wydrukowac) :)

Jak ktos wczesniej pisal w humminbirdzie linie batymetryczne wyslwietlane sa jako triale (sciezki) co niestety jest strasznie lipne bo mozliwe ze echo nie wyswietli Ci calej mapy ze wzgledu na ograniczona ilosc triali. Pod tym wzgledem wygrywa Lowrance i eagle poniewaz mapa wyswietlana jest jako wektorowowe linie batymetryczne - co jest bardziej przejrzyste.

Ja mam linie glebokosci w echu, a jak cos jest niejasne to zerkam na mapke wydrukowana z drdepth.

Dobrym rozwiazaniem jest uzywanie tel z gps w ktorym wyswietla sie mapa identyczna jak w drdepth, wtedy widzimy nasza pozycje na pieknej mapie. (do tej opcji potrzebujemy nowsza wersje drdepth ktorej nie znajdziemy za darmo w internecie, a to wiaze sie ze sporym wydatkiem).



#68 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 16 styczeń 2013 - 20:51

Jednym słowem obrazki z dr.deptha albo kijowato widzisz na ekranie echa lowrance albo tak sobie na androidzie. Dobry obraz tylko ją dd pc.


Pewnie sam testujesz i wiesz jak to w praniu wygląda! Po prostu kocham takie filozoficzne wywody rodem z ciemnogrodu.

Bazyloos super sprawą si i di, służę porada jeżeli będziesz chciał zgłębcić temat map batymetrycznych.

Użytkownik -PYTOON- edytował ten post 16 styczeń 2013 - 20:52


#69 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 16 styczeń 2013 - 20:52

 a na ekranie 5-8" i tak nie obejrzysz mapy batymetrycznej zbiornika czy nawet jego małej części

Oczywiscie ze zobaczysz, przyblizajac i oddalajac mape.



#70 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 16 styczeń 2013 - 21:44

Pewnie sam testujesz i wiesz jak to w praniu wygląda! Po prostu kocham takie filozoficzne wywody rodem z ciemnogrodu.
.
Bardziej mi chodziło o to, że na echosondzie nie odczyta się w mapy batymetrycznej w jakości nazwijmy to" HD" - ja tak przynajmniej zrozumiałem, batymetria odczytywana za pomocą aplikacji na androida będzię trochę czytelniejsza, ale i tak bez porównania do obrazu, czy nawet mapy, tworzonej przez DD PC i odczytywanej na nim.
Czy tak?

Użytkownik mdziam_78 edytował ten post 16 styczeń 2013 - 21:46


#71 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 16 styczeń 2013 - 22:45

Bardziej mi chodziło o to, że na echosondzie nie odczyta się w mapy batymetrycznej w jakości nazwijmy to" HD" - ja tak przynajmniej zrozumiałem, batymetria odczytywana za pomocą aplikacji na androida będzię trochę czytelniejsza, ale i tak bez porównania do obrazu, czy nawet mapy, tworzonej przez DD PC i odczytywanej na nim.
Czy tak?

na echosondzie nic nie zobaczysz w HD bo to sciema. teraz nawet gumy do zucia sa hd i 3d :)

Na androidzie otrzymasz identyczny obraz co na pc, czyli piekna mape.



#72 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 16 styczeń 2013 - 23:04

Pewnie sam testujesz i wiesz jak to w praniu wygląda! Po prostu kocham takie filozoficzne wywody rodem z ciemnogrodu. Bazyloos super sprawą si i di, służę porada jeżeli będziesz chciał zgłębcić temat map batymetrycznych.

 

kiedyś próbowałem się wgryźć w temat z demem i zwykłą echo, ale efekty na zróżnicowanym dnie były takie sobie (no i ograniczenie oprogramowania)

doszedłem do wniosku, że ilość napływów i ich kierunek musiał by być bardzo duży

z SI powinno to być ze 20 razy szybsze i dokładniejsze, ale szkoda mi już było kasy na soft, a i czasu tyle nie mam, czasem nawet na nagrywanie mi go szkoda - wolę łowić :)

ale pewnie jeszcze kiedyś wrócę do tematu i chętnie skorzystam z pomocy

 

pozdrawiam



#73 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 17 styczeń 2013 - 09:39

na echosondzie nic nie zobaczysz w HD bo to sciema. teraz nawet gumy do zucia sa hd i 3d :)

Na androidzie otrzymasz identyczny obraz co na pc, czyli piekna mape.

 

Na androidze jest raster czy kolorowa wektorówka?



#74 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 17 styczeń 2013 - 10:00

Tak wygląda obraz na wersji mobilnej i jest identyczny z obrazem z kompa.

Załączone pliki



#75 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 17 styczeń 2013 - 10:07

Tym suwakiem co widać na ekranie reguluje się zakres jaki ma pokazywać oprogramowanie na zasadzie głębi kolorów(ciepłe płytkie i zimne głębokie). Jesienią szukam głębokości od od 5 do 8. Nawet nie ma sensu robić waypointów.... Podgląd google jest automatyczny :-)

Użytkownik -PYTOON- edytował ten post 17 styczeń 2013 - 10:08


#76 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 17 styczeń 2013 - 10:38

Tym suwakiem co widać na ekranie reguluje się zakres jaki ma pokazywać oprogramowanie na zasadzie głębi kolorów(ciepłe płytkie i zimne głębokie). Jesienią szukam głębokości od od 5 do 8. Nawet nie ma sensu robić waypointów.... Podgląd google jest automatyczny :-)

 

wiem jak to wygląda, pytam o szczegóły ;) doktorka znam, mam i się nim bawię, ale nie mam androida/ios w telefonie. z tego co piszesz to raczej wektorówka, czyli plus dla pera.

z maximapami Czarka jest ten problem, że to zwykłe nakładki rastrowe są. wyglądają fajnie (btw- jak zrobione w doktorku), ale jakość nie rośnie wraz z przybliżaniem obszarów. gadżet fajny, ale cena kosmiczna (w porównaniu choćby z navionicsem).



#77 OFFLINE   grzegorz1984

grzegorz1984

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • Lokalizacjapoznań

Napisano 19 styczeń 2013 - 13:33

Witam serdecznie

Nie orientujecie sie kto sprzedaje lub sprowadza echa humminbirda ze stanów konkretnie interesuje mnie model 798 si lub 598 si? z góry dziękuje za pomoc pozdrawiam



#78 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 19 styczeń 2013 - 15:55

priv



#79 OFFLINE   RobbyG

RobbyG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 17:53

wszystko pięknie ale używając zwykłego przetwornika "penetrujemy" mniejszą powierzchnię niż z użyciem SI(chyba że się mylę i zapisywana jest tylko głębokość pod łodzią a nie wskazania SI tego co jest po bokach)

jakie to są te echa wspomniane przez Ciebie za 1000pln które zapisują logi na kartę bądź można połączyć bezpośrednio z innym urządzeniem?

Szukałem niedawno też takich i padło na Lowrance Elite 4.

Potem zrobiłem sobie elektronikę, żeby czasami kompa na łódkę (lub kajak na rekonesansie) nie brać bo ogólnie rzecz biorąc obciach wsród autochtonów. Elektronika to konwerter poziomów napięć RS/TTL plus zapis/odczyt na micro SD. Potem zostaje w chacie przygotować na podstawie logów NMEA własne mapy - w tej chwili na wspomnianego Lowrace'a lub mojego ręczniaka Garmina.

 

Pozdro

Robert



#80 OFFLINE   Nizdęb

Nizdęb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 19 styczeń 2013 - 18:12

Szukałem niedawno też takich i padło na Lowrance Elite 4.

Potem zrobiłem sobie elektronikę, żeby czasami kompa na łódkę (lub kajak na rekonesansie) nie brać bo ogólnie rzecz biorąc obciach wsród autochtonów. Elektronika to konwerter poziomów napięć RS/TTL plus zapis/odczyt na micro SD. Potem zostaje w chacie przygotować na podstawie logów NMEA własne mapy - w tej chwili na wspomnianego Lowrace'a lub mojego ręczniaka Garmina.

 

Pozdro

Robert

Możesz coś więcej o tej elektronice powiedzieć? Mam echo Humminbirda z GPS i NMEA 0183 ale bez czytnika kart.