Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Humminbird 798CI HD SI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
252 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 15 kwiecień 2013 - 11:21

nie wyobrażam sobie 3 okien otwartych na wyświetlaczu 5' chyba że ktoś ma do tego w zestawie okulary jak Stępień z 13 posterunku



#102 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 15 kwiecień 2013 - 13:09

Jak widać poniżej można. Czy potrzebne są okulary...? Pewnie lepszy jest większy ekran, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.... Używam do swoich potrzeb 998 i jest lepiej. Ale pewnie za jakąś chwilę podłączę na wyjściu wideo jakiegoś laptopa, najlepiej wodoszczelnego :)

Załączony plik  S00015.PNG   123,64 KB   156 Ilość pobrań

Załączony plik  S00023.PNG   139,24 KB   141 Ilość pobrań


Użytkownik Paprykarz edytował ten post 15 kwiecień 2013 - 13:10


#103 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 15 kwiecień 2013 - 13:25

Osobiscie, jestem zaskoczony jakoscia obrazu w tych malych okienkach, widac duzo szczegolow. (test domowy)

Szkoda tylko ze nie ma mozliwosci podzielenia ekranu na widok sonar/down imaging w pionie, Jest tylko poziome ustawienie.

 

Co myslicie o zielono czerwonej palecie kolorow w widoku SI? Na czerwono pokazuje twarde dno. Testowal ktos w praktyce?



#104 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 15 kwiecień 2013 - 13:57

Sprawdza się. Paleta zielono-czerwona najwyraźniej podbija sygnały z twardego dna. Ale na wodzie gdzie wędkuję nie jest mi to potrzebne i najczęściej pracuję na bursztynowym. 


Użytkownik Paprykarz edytował ten post 15 kwiecień 2013 - 13:58


#105 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 15 kwiecień 2013 - 16:39

A jak montowac transducer? domyslam sie ze nie moze go zaslaniac silnik z boku.



#106 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 15 kwiecień 2013 - 18:09

Trzeba zachować wolne 180 stopni. Wiązka jest wąska więc swobodnie mieści się pomiędzy pawężą a kolumną silnika. Ja jak pływam na Minn Kocie to zakładam przetwornik na pędniku i jest super czysta sprawa. Duży przetwornik od 998 mieści się idealnie pomiędzy płetwą a propelerem, jest tam nawet bezpieczny ponieważ płetwa idealnie go osłania od uderzeń o kamienie.



#107 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 15 kwiecień 2013 - 18:25

nieprawda, jak chcesz mieć pewność co do jakości sygnału, to przetwornik musi być oddalony od kolumny silnika (spalinowego) a 12-15cm, czym więcej tym lepiej, ale należy go utrzymywać w miarę laminarnej strefie (np. z dala od redanów), przy silnikach elektrycznych sprawa dużo prostsza, bo to żaden ciąg, ni ma kawitacji, a nawet bąbelków nie bardzo. ważne jest też pilnowanie ustawienia przetwornika względem zwierciadła wody (w obu płaszczyznach)

 

oczywiście przetwornik musi swobodnie widzieć w obu kierunkach (płaszczyzna skanowania)


Użytkownik bazyloss edytował ten post 15 kwiecień 2013 - 18:26


#108 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 15 kwiecień 2013 - 18:43

Przecież to oczywiste że chodzi o płaszczyznę skanowania, więc co jest nieprawdą ? 



#109 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 15 kwiecień 2013 - 20:28

że wystarczy wtrynić wiązkę w malutką przestrzeń między pawęż a silnikiem i będzie git :)

 

ale tak napisałem przy silnikach elektrycznych 70% problemów z prawidłową konfiguracją przetwornika odpada

 

dodatkowo jeśli chce się pływać szybciej niż 5-7km/h, wolne przeloty, bo 4-7km/h to optimum dla skanowania, to przy pontonach i konstrukcjach dna łodzi dostępnych w PL to jest praktycznie nie możliwe (bez wyciągania przetwornika z wody)



#110 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 15 kwiecień 2013 - 20:50

No bardzo odkrywcze te prędkości, bardzo... Tylko, że to akurat jest opisane w każdej instrukcji obsługi echosondy z SI. A wiązkę faktycznie wystarczy wtrynić w tę malutką przestrzeń a jak jej zabraknie to należy podnieść silnik na trymie i robi się jej znacznie więcej a przy okazji przy niskich prędkościach wyższy trym silnika  nie wpływa na pływanie. Jak się poświęci trochę czasu na znalezienie właściwego miejsca na montaż przetwornika na pawęży to potem ma się problem właściwego skanowania z głowy. Niestety konstrukcja przetwornika zakłada, że będzie on przykręcony na stałe do pawęży a w naszych warunkach 95% przetworników jest mocowanych na różnych uchwytach dlatego są problemy z pływaniem przy wyższych prędkościach. Ale coś za coś. 


  • szczupak1 lubi to

#111 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 15 kwiecień 2013 - 21:29

no tak, cieszę się, że to takie proste... powodzenia :)



#112 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 16 kwiecień 2013 - 05:55

Powodzenia ??? Ja mam tak zainstalowany przetwornik i nie potrzebowałem powodzenia a jedynie trochę wiedzy i cierpliwości przy ustalaniu miejsca instalacji. 


  • szczupak1 lubi to

#113 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 20 kwiecień 2013 - 15:02

Ja musze zamontowac na uchwycie przetwornika gdyz plywam pontonem i czasem lodzia. Chyba bede musial miec dlugi uchwyt aby zejsc ponizej silnika. Plywam tylko elektrykiem. 

Czy predkosc 3km/h daje dobre odczyty czy lepiej plynac na maxa tj 5km/h?



#114 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 21 kwiecień 2013 - 10:27

Według moich obserwacji im wolniej tym lepiej. Nie można oczywiście przesadzić z obniżaniem prędkości bo spowoduje to wydłużenie obiektów na ekranie. Będziemy mieli błędne wrażenie, że obiekt jest dużo większy niż jest w rzeczywistości. Widać to doskonale podczas przeglądania logów sonaru np. w programie DeepView. Ma on narzędzie do pomiaru obiektów i zdarza się, że pozornie obiekty "duże" okazują się znacznie mniejsze niż inne tej samej wielkości na ekranie ale zeskanowane z większą prędkością łodzi.

Jeżeli używasz elektryka to dosyć dobrym miejscem na montaż przetwornika jest pędnik silnika elektrycznego ( dokładnie pod pędnikiem za płetwą ochronną a przed śrubą napędową). W sprzedaży są takie uchwyty montażowe do silników elektrycznych.



#115 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 28 kwiecień 2013 - 20:35

Zastanawia mnie czy jest możliwość wyłączenia lub zmniejszenia w niektórych widokach ikony głębokości jak to można było zrobić w Lowrance?! Proszę o pomoc w tym temacie.

#116 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 29 kwiecień 2013 - 12:16

Mam pytanie do wszystkich WIEDZACYCH : a mianowicie jaka jest optymalna predkosc lodzi a odczytu echosond !? Tzn. Jaka jest najwieksza predkos do jakiej dziala ( odczytuje ) sonda ? Bo czytalem juz wiele ale dowiedzialem sie niewiele !

Dzieki.



#117 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 29 kwiecień 2013 - 21:23

Pierwszy dzień pływania i pierwsza niespodzianka. Miejsce uczęszczane przez wszystkich i nikt wcześniej nawet nie wspomniał o zatopionej łodzi :). Jutro pstrągi, trzeba ochłonąć :)

Załączone pliki

  • Załączony plik  S00022.PNG   176,49 KB   105 Ilość pobrań
  • Załączony plik  S00023.PNG   176,13 KB   100 Ilość pobrań


#118 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 29 kwiecień 2013 - 21:45

spróbuj zjechać na 100ft z zasięgiem, ale cosik tu nie tak z tym odwzorowaniem dna, cosik szumi



#119 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 29 kwiecień 2013 - 21:49

Muszę pogmerać w ustawieniach. Prześlij mi proszę wartości Twoich ustawień dla SI. Te szumy pojawiły się, kiedy włączyłem sharpness. Bez tego cięzko było dojrzeć krawędzie struktur. Dno powinno być gładkie?

#120 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 29 kwiecień 2013 - 22:04

w miarę powinno, idealnie nie będzie, ale sharpness to porażka, zapomnij o tym

szukaj prawidłowego ustawia przetwornika i sondy

wyślę Ci jak będę przy echo

 

coś w tym stylu, ale można lepiej

 

Załączony plik  zatopiona droga żwirowa.jpeg   41,51 KB   85 Ilość pobrań