Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Streamer od A do Z


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
400 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 06 listopad 2017 - 21:55

Są streamery typowe pod spinning, ale i takimi do muchówki da sie łowić. Można dołożyć czaburaszke.

Dzięki za info muszę koniecznie spróbować na naukę muchówką już za późno.



#222 OFFLINE   grey

grey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr P

Napisano 06 listopad 2017 - 22:21

Dzięki za info muszę koniecznie spróbować na naukę muchówką już za późno.

Na naukę muszenia nigdy nie jest za późno.Ja zacząłem 7 lat temu (a w stanie wojennym byłem w wojsku).

Żałuję tylko że tak późno zacząłem. ;) Spróbuj naprawdę warto.


  • deejaybialy lubi to

#223 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 07 listopad 2017 - 21:53

Na naukę muszenia nigdy nie jest za późno.Ja zacząłem 7 lat temu (a w stanie wojennym byłem w wojsku).

Żałuję tylko że tak późno zacząłem. ;) Spróbuj naprawdę warto.

 woblerek48@ na rozpoczęcie przygody z muchą jak pisze grey@ nigdy nie jest za późno, tak jak z każdą metodą wędkarstwa. W tej metodzie dopiero rozprzestrzeniają się horyzonty możliwości, w tym  wykonywaniu przynęt. Wieczory zimowe przy imadełku i dodatkowo przy własnych pomysłach na wykonanie muchy naprawdę dają pełnię wędkarskiego szczęścia.

Ponadto można wykonywać przynęty spinningowe  :o czyli koguty albo muchy do czeburaszki :ph34r: .


Użytkownik wiwaldi1970 edytował ten post 07 listopad 2017 - 22:03

  • grey lubi to

#224 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 07 listopad 2017 - 22:06

Za późno to jest wtedy gdy wolisz siedzieć na skrzypiącym krzesełku, pierdzieć w nie i machać bombami zanętowymi  byle jak , byleby przed siebie. Jeśli chociaż tli się chęć na chodzenie z muchówką to wystarczy podmuchać i ogień zapłonie. To inna zabawa / źle to ująłem / , to zupełnie inne podejście do wędkarstwa , do przyrody.



#225 ONLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 18 listopad 2017 - 23:59

polecam:

G. Loomis GLX FR 1087 - 9', #7

#226 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 22 listopad 2017 - 15:09

Nie jestem doświadczony sprzętowo ale Nexusa miałem w ręku i kijek jest znakomity. Akcja medium według mnie. Pięknie wykończony. Olej Sage, zwykle są (zbyt) szybkie.

#227 OFFLINE   randomrodmaker

randomrodmaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaKrk
  • Imię:Paweł

Napisano 22 listopad 2017 - 15:38

Krzysiek, a na forum FF wyśmiewałeś winstoniarzy....



#228 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 22 listopad 2017 - 16:03

Wyśmiewałem fetysz sprzętu... a nie ludzi praktycznych, stosujących narzędzia do łowienia. Nie znasz mnie prywatnie, ale zawsze możemy to nadrobić na rybach.

#229 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 22 listopad 2017 - 16:09

 

 

Wędka do streamera - Sage Accel czy Winston Nexus?

 

Nie chcę mi się rozpisywać bo i tak to nic nie da ale powiem że miałem przyjemność łowić jednym i drugim, zdecydowanie nexus przyjemna praca medium kapitalne osiągi, natomiast co do wędęk sage coraz bardziej zaczynam sie utwierdzać że najlepszy w nich jest tylko marketing na światowym poziomie. Ja bym wybrał nexusa Pozdrawiam. Tak jak napisał Krzysiek Sage zwykle są zbyt szybkie często wędka w klasie 9'0 jest kapitalna natomiast wędka w klasie 9'6 jest już pałą, chyba że ktoś ma takie preferencje. 

 

Pozdrawiam.



#230 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 22 listopad 2017 - 16:46

Przepraszam, że nie w temacie, ale ze stojaka we Flyhouse bardzo fajny był Air! :-)

#231 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 22 listopad 2017 - 17:11

Tak jak napisał Krzysiek Sage zwykle są zbyt szybkie często wędka w klasie 9'0 jest kapitalna natomiast wędka w klasie 9'6 jest już pałą, chyba że ktoś ma takie preferencje. 

 

Bo są dwie szkoły, jedni dobierają sprzęt do preferencji drudzy do roboty, którą ma wykonać. Ja jestem z tej drugiej szkoły i uważam, że szybki kij do streamera ma więcej zalet niż wad. Szczególnie jak powieje...

Az sagem to jest tak, że ich kije premium są top, a te ze średniej półki są .... średnie.


  • venom_666 lubi to

#232 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 22 listopad 2017 - 17:41

 

 

Az sagem to jest tak, że ich kije premium są top, a te ze średniej półki są .... średnie.

 

 Trzeba by przerzucić wszystkie wędki żeby by mówić że z serii top są top, ja słyszałem natomiast że dużo z seri top ma tylko cenę. Natomiast uważam że takie rozmowy trzeba traktować bardzo luźno i nabrać sporo doświadczenia i dystansu do tego bo co z tego że kolega pyta czy Winston czy Sage, ja powiem winston ty sage, następny scott. A pytający żadnego w ręku nie miał.

 

 

 

Dodam jeszcze że nie przepadam za bardzo szybkimi kijami

 

Kieruje się tylko tym że kolega nie przypada za bardzo za szybkimi kijami więc brnąłbym w drugą stronę Winstona :)



#233 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 22 listopad 2017 - 17:42

... i uważam, że szybki kij do streamera ma więcej zalet niż wad. Szczególnie jak powieje...

Az sagem to jest tak, że ich kije premium są top, a te ze średniej półki są .... średnie.

Uważam podobnie, do streamera używam szybkiego wędziska i grubego przyponu. ;) W związku z tym nawet spore ryby holuję dość szybko,

Wiatr nie wadzi, tonąca linka, a raczej tip i przypon bo tak łowię,szybko wyciągam z wody do ponownego rzutu.

Co do drugiej uwagi- nie ma cudów-średnia klasa średnia radocha.Większość firm tak ma z Winstonem i Orvisem włącznie


  • robert.bednarczyk lubi to

#234 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 22 listopad 2017 - 17:54

A mój kolega łowi zielonym szklakiem ego na streamera 😃 I mówi że jest też fajnie...

#235 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 22 listopad 2017 - 18:31

A mój kolega łowi zielonym szklakiem ego na streamera I mówi że jest też fajnie...


Łowi nim na morzu, czy na małej rzece? W Borach Tucholskich czy na równinach Patagonii? Na dystansie 10m minus czy raczej 25m plus?

Bez tego typu info jego fajnie dla mnie i mojego łowienia może znaczyć fatalnie...
  • Krzysiek Dmyszewicz i trout master lubią to

#236 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 22 listopad 2017 - 18:39

@orni_
Można szukać Gralla...
lub wydobyć esencję z dowolnego blanku.
Subiektywne sugestie tylko utrudnią decyzję.
Jeśli brakuje Ci czasu wybierz spolegliwy,
jak masz nadmiar zajęć wybierz energiczny.
Jeśli wybierzesz inaczej wróć do tej sugestii po latach.

Użytkownik darek1 edytował ten post 22 listopad 2017 - 18:40


#237 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 22 listopad 2017 - 18:50

A mój kolega łowi zielonym szklakiem ego na streamera 😃 I mówi że jest też fajnie...

No jeśli kolega... zielonym...ego...niech nam o tym napisze jeśli jego ego na to pozwoli. ;)  :rolleyes:

Ponieważ streamer to moja ulubiona metoda pozwolę sobie na nastepujace uwagi.

Otóż oczywiście można użyc wędziska lekkiego, wolnego, o pełnej akcji, no mówiąc po dawnemu"wolnego" i tak dawniej bywało.Mój tata uzywał Scandii ABU 556 z włókna szklanego i też działało, a jesli określenie "krowi ogon "coś Wam mówi to to wedzisko właśnie nim bylo.Były i ryby... :D

Czy to znaczy ,jednak ,że to dobry sposób? Tu mam watpliwości i skłaniam się aktualnie( panta rei) ku wędziskom szybszym, bowiem pozwalają lowić szybciej, dalej i zaciąc  z wiekszej odleglosci.

Moim typem nr 1 jest w tej chwili sage method 9/6, szybki kij o niesamowitej spręzystosci. Czy nadaje się do łowienia innymi metodami?Średnio...Czy jest dobry do streamerowania? Tak!

Odpowiadając zaś na pytanie założyciela tej części streamerowego watku odpowiem - jesli wedzisko powolne, to raczej Winston(bo to ich specjalność i natura) oraz wspaniały wygląd, ale jesli coś do streamera (jesli dopuścisz coś szybkiego,) ... to sage .

pozdrawiam -Paweł


  • robert.bednarczyk lubi to

#238 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 22 listopad 2017 - 18:55

Trzeba by przerzucić wszystkie wędki żeby by mówić że z serii top są top, ja słyszałem natomiast że dużo z seri top ma tylko cenę.


A pytający żadnego w ręku nie miał.

Dobrze żeby choć doradzający miał. ;).
Ty słyszałeś, ja używałem. Wszystkich nie przerzucilem, ale: vsp, xp, tcx, fli, zaxis, xi2, one, przeszły przez moje ręce, niektóre zostały do dziś.
Porównanie z innymi też mam, nie jestem z zakonu Sage: Hardy, Guideline, Redingtony, Loopy, Tfo tez miałem lub mam. ..
Nawet szlak jakiś (nigdy więcej :))

Jakaś próba to jednak jest...




Użytkownik mack edytował ten post 22 listopad 2017 - 19:00


#239 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 22 listopad 2017 - 18:57

Mam nadzieję ,  że to nie temat z kategorii : Jaki mam kupić samochód / wyższej klasy / bo nazbierałem kasy na kurs prawa jazdy.  Idąc tą analogią warto jednak przewieźć dup....ko  wstępnie wybranymi modelami. Suchy , a  często też subiektywny opis , choć z najlepszymi intencjami nie zastąpi pomacania .

 

 

Przed " temat " miało być  " nie "  .


Użytkownik Hansolo edytował ten post 22 listopad 2017 - 19:41

  • Paweł Bugajski i venom_666 lubią to

#240 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 23 listopad 2017 - 12:34

Ja też uważam, że pomacania nigdy nie zastąpi suchy opis. Dlatego macajmy nawet jak nie zakończy się to kupnem albo... ślubem.


  • Hansolo lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych