Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9089 odpowiedzi w tym temacie

#7421 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 07 styczeń 2018 - 22:48

a co mi tam  :angry:​ .....

Polecam temat Sandacze 2018 , można ? - a można - bo wolno  , B) a powinien być w czerwcu !!

i jak co roku bolenie w marcu i kwietniu - nie w maju !! po drugiej stronie Odry ponoć niemieckie ,  , można ?- można -  ale ile laików ,polubień, och - ach .a u nas w tym czasie okres ochronny był , nie mam pretensji  :huh:

-  przecież to ten sam boleń który pływa raz po jednej stronie raz po drugiej    ,źre raz polską raz niemiecką ukleje B)   

Panowie nie popadajmy w paranoję i skrajność , kto brał ryby to będzie nadal brał  ,  przed okresem i po okresie ochronnym  

dobry przykład kolega dał z kleniami , brak okresu ochronnego wcale nie wpływa na jego populacje i liczebność . jedynie zainteresowania kulinarne zmniejszają  liczebność poszczególnych gatunków atrakcyjnych na patelnie :wacko:

Może powinniśmy odłożyć w ogóle spining na wieszak  do maja ,  pływanie na łodzi do czerwca , pstrągi do wiosny , ?? - bo wszystko jest Bee :doh: ,mamy coraz więcej ograniczeń ( patrząc na nowe pomysły na Mietkowie - zabrana część zbiornika dla  kaczek :excl:  :bighair: )- więc nie róbmy sobie sami jeszcze więcej   problemów i ograniczeń  miedzy sobą , uważam że jeśli nawet ukujesz kotwicą  bolenia , okonia , pstrąga czy inną rybę i wypuścisz ją w dobrej kondycji , bez niepotrzebnych sesji zdjęciowych będzie to lepsza ochrona od innych narzucanych odgórnie - stosujmy swoje etyczne zasady kreowane poprzez ten portal C&R a wszystko będzie OK i nie trzeba będzie przepisów    


Użytkownik oland edytował ten post 07 styczeń 2018 - 23:31


#7422 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 07 styczeń 2018 - 23:34

Brak okresu na bolenia moim zdaniem właśnie zmniejszy liczebność gatunków nazwijmy to atrakcyjnych kulinarnie. I tyle chciałem napisać. Czas pokaże czy się mylę.
Lajki i jakieś zagraniczne ryby mnie nie obchodzą, tak samo jak przeplatanie tej dyskusji farmazonami o kłuciu ryb i robieniu fotografii.
Patrząc na obraz ogólny co się dzieje w tym okręgu, mam nieodparte wrażenie że składka "na ochronę wód" powinna być nazwana nieco inaczej. Likwidacja odcinka NK, grupy realizacyjnej, górnych widełek, okresu na bolenia...
Takie rzeczy to w świadomym społeczeństwie można wprowadzać. Nie w tym okręgu, gdzie ryby dostają kołkiem w łeb a obrazki z nad rzeki kojarzą się z rodziną Adamsów.

 


  • azhek i Karol Krause lubią to

#7423 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 08 styczeń 2018 - 00:28

Zed Zgreg wiem doskonale że masz dobre intencje.... ,  fakt faktem to co się dzieje w tym okręgu  to szokk!!  -  odnośne decyzji okręgu PZW !!

- ciekawi mnie czy panowie , którzy przyklepali te wszystkie decyzje odnośnie Mietkowa !, powodziówki No kil ! , okresu ochronnego bolenia ! i wymiaru  okonia ! , czy mają cokolwiek wspólnego z wędkarstwem! czy potrafią zrozumieć kierunek w którym się rozwija wędkarstwo - na pewno nie jest to pozyskiwanie mięsa - tylko forma aktywnego wypoczynku ,pasja  przecież oni nie działają w ogóle w interesie wędkarzy dolnośląskich ,

np.  skoro jest nadmiar bolenia w Mietkowie ...    to po co jeszcze zarybiali boleniem ? po co są odłowy kontrolne , po co ekspertyzy ichtiologów , tęgich mózgów zatrudnionych przez PZW  - fikcja !! spierd....li robotę - zachwiali równowagę gatunków ryb , nie stosując odpowiednich zarybień procentowo  przez lata , teraz chcą szybko przywrócić eldorado sandaczowe sprzed lat?  ograniczając populacje okonia , bolenia ,naturalnego konkurenta , i znosząc wymiar górny sandacza !! ?

raczej to jest kierunek żeby odłowić wszystko i oddać pod opiekę ornitologom niech sobie hodują kaczki na wyspach  i oglądają przez lornetki jak się ptaki  kopulują i składają jajka !!  podglądacze  :ph34r:  


  • Slavobeer, Karol Krause i vince83 lubią to

#7424 OFFLINE   grzegorz88

grzegorz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 12:10

Brak okresu na bolenia moim zdaniem właśnie zmniejszy liczebność gatunków nazwijmy to atrakcyjnych kulinarnie. I tyle chciałem napisać. Czas pokaże czy się mylę.


Widzisz, Ty masz w d etyke, Ty się tylko pazernie boisz, że Ci ryby zabraknie i taka jest prawda, a
wszystko próbujesz maskować etycznymi gadkami.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik grzegorz88 edytował ten post 08 styczeń 2018 - 12:13


#7425 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 08 styczeń 2018 - 12:34

Widzisz, Ty masz w d etyke, Ty się tylko pazernie boisz, że Ci ryby zabraknie i taka jest prawda, a
wszystko próbujesz maskować etycznymi gadkami.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Jak zabraknie jemu to i Tobie zabraknie...

 

A co to za wędkarstwo bez ryb???



#7426 OFFLINE   grzegorz88

grzegorz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 13:29

Ryb zabraknie przez mięsiarską mentalność, a nie przez zniesienie okresu ochronnego dla Bolenia.



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
  • marienty lubi to

#7427 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 08 styczeń 2018 - 13:32

Ryb zabraknie przez mięsiarską mentalność, a nie przez zniesienie okresu ochronnego dla Bolenia.



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ale... zniesienie okresu na bolenia chyba nie poprawi jego sytuacji w kontekście ochrony przed mięsiarzami... Chyba że się także mylę :rolleyes:


  • strary lubi to

#7428 OFFLINE   grzegorz88

grzegorz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 13:51

Jazi, kleni, krąpi nie brakuje mimo braku okresu ochronnego, myślisz że wprowadzenie takowego poprawiłoby populacje tych gatunków?

Czy populacja bolka wymaga większej ochrony niż kleń i jaź?

Czy boleń jest łatwiejszą zdobyczą w kwietniu niż w maju?

Czy wraz ze wzrostem liczebności boleni, które są ładowane przez pzw do każdego ciurka, nie zmalała liczebność ukleji?

Ryby są po to żeby je łowić, żeby były trzeba je wypuszczać.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik grzegorz88 edytował ten post 08 styczeń 2018 - 14:02

  • uups lubi to

#7429 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 styczeń 2018 - 13:59

Nie ma to jak porozmawiać o uczuciach/emocjach bez jakichkolwiek faktów i badań - można tak bez końca sobie obstawać na swoich pozycjach.

 

W moim odczuciu działanie PZW Wrocław to styl PRL (bez badań, bez komunikacji/wyjaśnień, na czuja, z "na oko" widczonymi niespójnościami, mając w d.. opinie środowiska, "na ręką" tym co ryby zabierają) - jakoś nie chce mi sie wierzyc aby to był dobry kierunek.


Użytkownik analityk edytował ten post 08 styczeń 2018 - 14:00


#7430 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 styczeń 2018 - 14:50

...mając w d.. opinie środowiska...

 

Tu się niestety mylisz - to jest właśnie NA RĘKĘ środowiska. Statystyczny przedstawiciel wędkarskiego środowiska ma całkowicie odmienne zdanie na temat ochrony ryb. Statystyczny wędkarz ryby ZABIERA. Opłacając kartę nasłuchałem się w sklepie opowieści o wędkarzach pomstujących na sumy i bolenie dziesiątkujące białoryb - tacy są w pełni zadowoleni z wprowadzonych zmian :/ To DLA NICH są te zmiany...

 

Tacy jak Ty to tylko cześć środowiska. Drobna część. Niestety...



#7431 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 08 styczeń 2018 - 15:24

Widzisz, Ty masz w d etyke, Ty się tylko pazernie boisz, że Ci ryby zabraknie i taka jest prawda, a
wszystko próbujesz maskować etycznymi gadkami.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Ryb zabraknie przez mięsiarską mentalność, a nie przez zniesienie okresu ochronnego dla Bolenia.



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Weź człowieku odbij najlepiej na inna planetę, tam skąd pochodzisz.
 


  • Daaaro i BoBrzanka lubią to

#7432 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 08 styczeń 2018 - 15:38

Ale... zniesienie okresu na bolenia chyba nie poprawi jego sytuacji w kontekście ochrony przed mięsiarzami... Chyba że się także mylę :rolleyes:

Tylko że tutaj nie chodzi o bolenia a o inne gatunki będące w okresie ochronnym. Posunięcia okręgu wskazują na to że mamy super zadbane wody z jeszcze lepszymi użytkownikami...a tak nie jest.



#7433 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 08 styczeń 2018 - 16:24

E tam... wyłowić bolenie to nie taka prosta sprawa.

Dziś pół dnia dwóch panów w centrum Wrocka łowiło w ostrym "opadingu" i żadnego bolenia nie złowili !!!

Same sandacze. Także ja bym był spokojny, o te bolenie...


  • marienty i gryga lubią to

#7434 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 styczeń 2018 - 16:34

Przeczytałem odstępstwa regulaminowe na 2018 rok i czytam:

7. Zakaz wędkowania w odległości mniejszej niż 100 m od wysp w okresie od 15 marca do 31 lipca- dotyczy Mietkowa.

wynika z tego jakby w odległości większej niż 100 łowić można, więc jakoś to z zamknięciem połowy zbiornika nie współgra... 

Nie doczytałem też nic na temat górnego wymiaru sandacza w Mietkowe - został on zniesiony?

No i upierdliwość która mnie osłabiła, a mianowicie znów musimy wypełniać listę obecności w rejestrze przed rozpoczęciem łowienia...  



#7435 Guest_tarpio_*

Guest_tarpio_*
  • Guests

Napisano 08 styczeń 2018 - 16:47

Przeczytałem odstępstwa regulaminowe na 2018 rok i czytam:

7. Zakaz wędkowania w odległości mniejszej niż 100 m od wysp w okresie od 15 marca do 31 lipca- dotyczy Mietkowa.

wynika z tego jakby w odległości większej niż 100 łowić można, więc jakoś to z zamknięciem połowy zbiornika nie współgra... 

Nie doczytałem też nic na temat górnego wymiaru sandacza w Mietkowe - został on zniesiony?

No i upierdliwość która mnie osłabiła, a mianowicie znów musimy wypełniać listę obecności w rejestrze przed rozpoczęciem łowienia...  

Jeśli wypuszczasz ryby, nie musisz robić zapisu w rejestrze



#7436 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 08 styczeń 2018 - 18:41

Jeśli wypuszczasz ryby, nie musisz robić zapisu w rejestrze

http://www.pzw.org.p...ace_w_2018_roku

 

trza wpisywać :) jednak !



#7437 Guest_tarpio_*

Guest_tarpio_*
  • Guests

Napisano 08 styczeń 2018 - 19:37

http://www.pzw.org.p...ace_w_2018_roku

 

trza wpisywać :) jednak !

W zezwoleniu na 2018r jest tak:

Załączone pliki



#7438 OFFLINE   uups

uups

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • Lokalizacjadolny śląsk
  • Imię:Adam

Napisano 08 styczeń 2018 - 20:08

http://www.pzw.org.p...ace_w_2018_roku

 

trza wpisywać :) jednak !

 

W zezwoleniu na 2018r jest tak:

i co jest najważniejsze ;)



#7439 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 08 styczeń 2018 - 20:11

... a na poprzedniej stronie zezwolenia jest wyraźnie zaznaczone, że zasady mogą ulec zmianie w trakcie sezonu ! :) Co właśnie w tym przypadku ma miejsce !



#7440 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 styczeń 2018 - 20:19

... a na poprzedniej stronie zezwolenia jest wyraźnie zaznaczone, że zasady mogą ulec zmianie w trakcie sezonu ! :) Co właśnie w tym przypadku ma miejsce !

Chyba musimy zmienić nazwę PZW na inną... Proponuję "burdel".


  • Slavobeer lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych