Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Twin Power 4000 XD 2017


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
467 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 22 grudzień 2016 - 21:58

Ja swojego tp15 nie mam zamiaru smarować przez najbliższe 5 lat.Zresztą uważam że nowe "plastikowe"maszynki nie nadają się do co rocznego smarowania oprócz elementów metalowych.

No. Za rok zamienisz na co innego bo Ci się znudzi :-) a ten XD bardziej do zośki pasuje :-)

Użytkownik przemo_w edytował ten post 22 grudzień 2016 - 22:00


#42 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 22 grudzień 2016 - 21:59

Rafał to po co Stellki F sprzedałeś? :-)

Bo potrzebowałem kasę na sauera :D a stelkami łowiłem od święta!jedną raz jeden dzień w 2016r a druga leżała od kilku lat w pudełku więc jak miały się zepsuć?


Użytkownik Raffaello edytował ten post 22 grudzień 2016 - 22:06

  • fred88 lubi to

#43 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 22 grudzień 2016 - 22:04

Zaubera? Ha ha ha ha .
Zapomniałem że Ci się drugie hobby znalazło.

#44 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 22 grudzień 2016 - 22:05

No. Za rok zamienisz na co innego bo Ci się znudzi :-) a ten XD bardziej do zośki pasuje :-)


No już myślę o jubileuszowej stelce.

Użytkownik huligan77 edytował ten post 22 grudzień 2016 - 22:18


#45 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 22 grudzień 2016 - 22:15

Zaubera? Ha ha ha ha .
Zapomniałem że Ci się drugie hobby znalazło.

Tak Zauber w kalibrze 30-06 :D



#46 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 22 grudzień 2016 - 22:24

Rafał podziwiam Cię za te podwójne hobby.Mnie próbował zwerbować kumpel ale się nie dałem z powodu czasu o finansach nie wspominając.

#47 OFFLINE   bigben

bigben

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • Imię:antek
  • Nazwisko:rozmaryn

Napisano 28 grudzień 2016 - 18:52

Ten kołowrotek to nic specjalnego,to to samo co TP'15,czyli  lipa. Takie jest moje zdanie.Trochę inaczej ubrany i parę uszczelek dodano . Jeżeli się ktoś spodziewa że na 100 lecie firmy Shimano wyjdzie coś ekstra to jest naprawdę wielkim optymistą. Shimano nie powtórzy już wydania takiego kołowrotka jak Stella Millenium. Takie są teraz realia na rynku,a obserwując założenia konstrukcyjne w kołowrotkach tej firmy raczej nie spodziewajmy się wiele.

Kto ma starsze generacje kołowrotków tej firmy to niech szanuje,bo już niestety nie będzie takich maszynek.

Najlepsze wyroby firmy Shimano to przełom lat 1990 - 2001 oraz  2006-2011. Później przepaść,spadek jakości i niepowtarzalność w produkcji.

 

Ps.Odnośnie wyboru kołowrotka z teraźniejszych półek,to współczuję młodej generacji wędkarzy którzy maja dylemat co teraz kupić.To co teraz produkują to są niestety zabawki dla "dużych chłopców" które nie są w stanie wytrzymać trudów wieloletniego wędkowania  bardzo często bez wieloletniego serwisu.

Panie Józefie.Każdy ma swoje zdanie i chwała mu za to.Mam pytanie z co to znaczy że TP 15 lipa???Mam 2 kręcioły z tej serii katuję je niesamowicie po 2-3 w tygodniu nawet 100 gr jerkami ,blachy do 80 gram ,głowki 40 plus guma ,piklkery do 150 gram .14 miesięcy łapnia  i nic nie smarowane i nie rozbierane i jeszce pewnie potrzymają długi czas.Moje zdanie jest takie jak komuś się nie podoba zawsze może na własnej skórze przetestować mniej znane firmy.Zawsze jest opcja że można kupić 3 lub 4 nowe kręcioły w tej cenie TP.Pozdrawiam



#48 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 28 grudzień 2016 - 22:34

Jestem równie zszokowany wpisem Pana Józefa jak kolega powyżej. Użytkowałem wiele kołowrotków. Aktualnie też mam ich trochę. I nigdy nie wydałbym tak autorytarnej opinii. Biorąc pod uwagę poszczególne generacje Stelli SW, to w moim odczuciu 2001 znacznie ustępuje modelowi z 2008r. Ale już 2008 nie bije w niczym 2013. Tym samym 2013 jest lepsza od 2001. Każdego modelu miałem po min. trzy sztuki. Zatem mniemam, że wyrobiłem sobie właściwe zdanie.
  • Guzu, gregox i przemo_w lubią to

#49 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 28 grudzień 2016 - 22:45

Ja wsadzę kij w mrowisko i powiem więcej...Stellka '01 była najgorszym kołowrotkiem, jaki użytkowałem podczas łowienia Sea Bassów. Zlazł z niej lakier, zacinały się hamulce, puszczała oporówka, dostawała luzów. W porównaniu do niej TPSW '09 i '15 są wprost idealne.


Użytkownik tpe edytował ten post 28 grudzień 2016 - 23:11

  • szczupak1 lubi to

#50 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 28 grudzień 2016 - 23:02

Panie Józefie.Każdy ma swoje zdanie i chwała mu za to.Mam pytanie z co to znaczy że TP 15 lipa???Mam 2 kręcioły z tej serii katuję je niesamowicie po 2-3 w tygodniu nawet 100 gr jerkami ,blachy do 80 gram ,głowki 40 plus guma ,piklkery do 150 gram .14 miesięcy łapnia  i nic nie smarowane i nie rozbierane i jeszce pewnie potrzymają długi czas.Moje zdanie jest takie jak komuś się nie podoba zawsze może na własnej skórze przetestować mniej znane firmy.Zawsze jest opcja że można kupić 3 lub 4 nowe kręcioły w tej cenie TP.Pozdrawiam

Nie przejmuj się Pawle.Dużo bardziej miarodajna jest opinia kogoś kto kołowrotkami sumienie przerobił motogodziny nad wodą ,niż kogoś kto je otworzył,  zobaczył mikrozęby i stwierdził lipa.A za niedościgniony wzór uważa Twin Powera F! Jak wyszły TP'11 też były takie nieprzychylne wpisy, a teraz  wszyscy się o nie biją. Także przepowiednie Guru polskiej mechaniki precyzyjnej nie zawsze się sprawdzają.


Użytkownik maicke82 edytował ten post 28 grudzień 2016 - 23:15

  • Jar1808 i gondor lubią to

#51 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 05 styczeń 2017 - 22:35

Garść info w cywilizowanym języku ;)

http://www.jpfishing...-twim-power-xd/
  • przemo_w lubi to

#52 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 22 styczeń 2017 - 20:59

Panie Józefie.Każdy ma swoje zdanie i chwała mu za to.Mam pytanie z co to znaczy że TP 15 lipa???Mam 2 kręcioły z tej serii katuję je niesamowicie po 2-3 w tygodniu nawet 100 gr jerkami ,blachy do 80 gram ,głowki 40 plus guma ,piklkery do 150 gram .14 miesięcy łapnia  i nic nie smarowane i nie rozbierane i jeszce pewnie potrzymają długi czas.Moje zdanie jest takie jak komuś się nie podoba zawsze może na własnej skórze przetestować mniej znane firmy.Zawsze jest opcja że można kupić 3 lub 4 nowe kręcioły w tej cenie TP.Pozdrawiam

 

Jestem równie zszokowany wpisem Pana Józefa jak kolega powyżej. Użytkowałem wiele kołowrotków. Aktualnie też mam ich trochę. I nigdy nie wydałbym tak autorytarnej opinii. Biorąc pod uwagę poszczególne generacje Stelli SW, to w moim odczuciu 2001 znacznie ustępuje modelowi z 2008r. Ale już 2008 nie bije w niczym 2013. Tym samym 2013 jest lepsza od 2001. Każdego modelu miałem po min. trzy sztuki. Zatem mniemam, że wyrobiłem sobie właściwe zdanie.

 

Nie przejmuj się Pawle.Dużo bardziej miarodajna jest opinia kogoś kto kołowrotkami sumienie przerobił motogodziny nad wodą ,niż kogoś kto je otworzył,  zobaczył mikrozęby i stwierdził lipa.A za niedościgniony wzór uważa Twin Powera F! Jak wyszły TP'11 też były takie nieprzychylne wpisy, a teraz  wszyscy się o nie biją. Także przepowiednie Guru polskiej mechaniki precyzyjnej nie zawsze się sprawdzają.

To że otworzył i zobaczył,a potem podjął próbę reanimacji tego stukającego i grającego niczym orkiestra badziewia świadczy o tym (po serwisie wielu,wielu kołowrotków) ,że można wydać miarodajną  opinię o kołowrotku shimano TP '15. Celowo piszę nazwę firmy z małej litery,gdyż dzisiejsze produkty firmy shimano nie przystają do wypracowanej latami jakości tej marki.  W serwisie tych kołowrotków miałem bardzo wiele  i mogę na podstawie moich doświadczeń wydać taką opinię. 

W tych kołowrotkach są błędy wykonawcze,a w szczególności dotyczy to systemu oscylacji. Zamawiałam w Japonii trzykrotnie pewien element tzn.wózek (suport) w którym jest prowadzony wodzik.Element ten nie jest dokładnie wykonany,a w otworach prowadników szybko pojawią się luzy. Nowe przysłane części były w dwóch przypadkach o wiele,wiele gorzej wykonane jak te co były oryginalnie w kołowrotkach. Takich historii z TP '15 jest wiele.Teraz już nie zamawiam niczego,a niedoskonałości usuwam mechanicznie. Generalnie już nie chcę mieć nic do czynienia z tym badziewiem i nie przyjmuję tych kołowrotków do serwisu. Niech się Shimano meczy skoro taki badziew wyprodukowali.

.

To jest dopiero początek,bo te kołowrotki istnieją zaledwie rok czasu,a co będzie potem ?.

 

I mój głęboki ukłon w stronę starych konstrukcji,a jak się młodym nie podoba to niech kupują sobie te dzisiejsze nowatorskie konstrukcje z plastiku.


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 22 styczeń 2017 - 21:00

  • Rebel64 lubi to

#53 Guest_EdekZfabrykiKredek_*

Guest_EdekZfabrykiKredek_*
  • Guests

Napisano 22 styczeń 2017 - 21:07

To co Panie Józefie kołowrotkowa emerytura co, bo teraz wszystkie konstrukcje takie będą i będzie Pan miał więcej czasu na ryby.

Użytkownik FlyFisherman edytował ten post 22 styczeń 2017 - 21:10


#54 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 22 styczeń 2017 - 21:10

Ja mam dwa TP2015 4000 i nic nie stuka i puka i żadne stare gruchoty im nie dorównują! Stwórz waść Pan swój kołowrotek jak jesteś taki mądry i zobaczymy jak będzie pracował i czy będzie długo wieczny! nie będziesz robił bo nie potrafisz! i dziwię się jeszcze że jeszcze Pan nie pracuje w shimano/daiwa jak jest taki wszechwiedzący! 


  • gregox lubi to

#55 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 22 styczeń 2017 - 21:16

Ja mam dwa TP2015 4000 i nic nie stuka i puka i żadne stare gruchoty im nie dorównują! Stwórz waść Pan swój kołowrotek jak jesteś taki mądry i zobaczymy jak będzie pracował i czy będzie długo wieczny! nie będziesz robił bo nie potrafisz! i dziwię się jeszcze że jeszcze Pan nie pracuje w shimano/daiwa jak jest taki wszechwiedzący! 

Wspomnisz pan kiedyś moje słowa.



#56 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 22 styczeń 2017 - 21:17

Panowie, bez przesady B) Każdy łowi czym chce i każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Także krytyczne. Ale nie wypada tak ostro atakować kogokolwiek za to, że ten ktoś zaatakował...kołowrotek czy firmę produkującą kołowrotki.

 

Pan Józef dołożył Twinkowi...OK...ale czy to usprawiedliwia przysłowiowe "huzia na Józia"? :rolleyes:



#57 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 22 styczeń 2017 - 21:37

Żeby nie było(zdjęcia)mam dwa TP kolega z którym łowię też,łowię ciężko 20-35gr gumy 10-15cm,kije mocne b.szybkie,jeden tp smarowany drugi nie rozkręcany.

Przełowiłem nimi cały zeszły sezon a jestem nad wodą bardzo często i na rzece uwielbiam łowić ostro pracującymi woblerami i dużymi obrotówkami 4/5 a one stawiają spory opór w rzece!po całym sezonie kołowrotki pracują tak jak na początku sezonu,żadnych luzów stuków w żadnym położeniu kołowrotka nie MA!!! obrotówkę nr5 wciąga przez przelotki! nie atakuję P.Józefa ale uważam że pisze brednie! bo tp2015 nic nie można zarzucić chyba że idealne nawijanie linki,bardzo lekką pracę,bardzo dobre spasowanie i że nie robi bród jak stare modele shimano!

Załączone pliki


  • gregox i tibhar lubią to

#58 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 23 styczeń 2017 - 21:06

Nowoczesne Diesle  psują się znacznie częściej niż stare. To powód żeby ich nie kupować? i jeździć 20-25 letnim autem? a części zamiennych szukać na szrocie?


  • popper i gregox lubią to

#59 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 23 styczeń 2017 - 21:34

Jak zwykle temat zszedl na auta :) jak zwykle. Przyznac sie kto ma starego a kto nowego diesla :) ? Idac dalej , po co diesel? Syfi bardziej niz benzyna, czesciej sie psuje. A no tak , ropa tansza. Ale skoro ciac koszta to rownie dobrze mozna starego diesla, i tak w kolko do zajeb... Moze  dalej o twinku :) ?



#60 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 23 styczeń 2017 - 21:42

A co tu jeszcze można napisać?  Tyle samo głosów jest za nim jak i przeciw.

Już chyba tak mamy że jak polski wędkarz kupi młynek powyżej 1000zł to oczekuje że kupił młynek niezniszczalny i perfekcyjny w każdym calu......

ps. Pomijając niezniszczalność to ma kręcić jak?...no właśnie jak?.....jak perpetum mobile? i oszukiwać prawa fizyki i mechaniki?

Odchudza się kołowrotki dlaczego? Bo obecne pokolenie nie potrafi udźwignąć młynka ważącego 300g.......to czemu zdziwienie że stają coraz bardziej plastikowe......


Użytkownik przemo_w edytował ten post 23 styczeń 2017 - 21:58





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych