Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8216 odpowiedzi w tym temacie

#5141 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 18 sierpień 2020 - 06:39

No cóż. Na Alli jak i na naszym Allegro są sprzedawcy i SPRZEDAWCY. Zwykle jest różnica w cenie, jest specjalistyczny asortyment i sklep a nie mydło i powidło lub okazjonalne popularne towary. Są wysyłki z magazynów w EU...
Jeden raz zdarzyło mi się błędny tracking. Pokazał odebrana gdzieś za granicą paczkę. Jeden kontakt ze sprzedającym, dostałem nowy numer. Po wpisaniu go pokazało mi paczkę już u nas w Komornikach i za dwa dni była u mnie...
  • eRKa lubi to

#5142 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 18 sierpień 2020 - 08:00

Ja nie mówie że na ali sa same wałki bo to nie prawda ale co jakiś czas widzę wysyp informacji o jakimś sposobie naciagania klientów który robi się bardziej powszechny i na który nadziali się kupujący

a na aliexpress jeszcze automaty rozpatrujące informacje nie zostały dostosowane  do takiego typu reklamacji i rozpatrują negatywnie.

 

Dlatego nie mozna pisac kupuj i się nie obawiaj ja zawsze dostaje towar a jak nie dostaje to prosta reklamacja załatwia sprawę

Bo tak nie jest i czasami jednak kłopot występuje

 

l ktoś kto kupuje 1-2 razy w roku i nie ma obycia w Aliexpres naprawdę ma kłopot kiedy mu coś nie dotrze zwłaszcza coś droższego.

i co ?? ...  ten co pisze mnie zawsze dociera powie stary to ja ci zwrócę bo Ci głupot naopowiadałem  ... no nie .. on napisze napewno sie nie znasz i nie umiesz reklamowac a wogóle nie umiesz kupowac bo mnie się to nie zdarzyło, bo on zawsze dostaje swoje paczki.

 

albo jeszcze lepiej zupełnie taka osoba sie wtedy nie odzywa ... kamień w wode .normalnie wczesniej był kolega do rany przyłóż

 

 

Róznica taka że jak kupujesz drut do robienia blaszek , oczy 3d do rybek  , okleinę albo kotwiczki  za 50 -60 zł albo paczke gum to masz zwykle na to wywalone a Chinczyk Ci to przysle albo odda kase bo on sprzedaje duzo i to drobna kwota a on na tym zarabia 50%.

 

ja masz zakup za 250 -300 $ i Ci nie przyjdzie  to masz kłopot a Chinczyk z duuuzo mniejsza chęcią odda Ci taka kase i zupełnie nioe rozumie Twojego problemu

Prosty przykład -  odwołaj reklamację a ja Ci przysle  na 100% - czy CI co pisza ze zawsze załątwiali reklamację ida na to ? i dostali paczkę z Towarem obiecaną za odwołanie reklamacji ... NIE oni wiedzą ze to Wałek i obstaja przy reklamacji aliexpress a potem pisza że wszyscy chca Cie oszukac i to jakiś spisek ..

 

 

wiec niech mi nikt nie mówi że zakupy sa 100% bezpieczne i  Aliexpres 100% reklamacji rozpatruje na korzyść kupującego zwłaszcza ze reklamacje rozpatrują automaty na podstawi algorytmu a Ty reklamując własnie dlatego odpowiadasz na pytania z formatki a nie odpisujesz swój problem faktyczny a przyczyna jest prosta bo człowiek tego nie czyta  i często formatki nie mają nic wspólnego ze stanem faktycznym. Twojej reklamacji

 

prosty przykład

Macie tam np paczka nie dotarła ? ... nie jest tracking problem pomimo że Chinczyk nigdy nie wysłał paczki

albo:

link prowadzi do innej przesyłki ... nie mojej ? - macie taki punkt w rekalacji

 

a sróbujcie zareklamowac kasa ze zwrotu nie dotarła... jeszcze z rok temu można było sie dogadac z człowiekiem. teraz eva Ci odpowiada że przecież Twoje zamóienei ma status w trakcie i musisz poczekac jeszcze 2-3 tyg pomimo że czekasz juz 2 miesiace na kase a ona pomimo pozytywnei rozpatrzonej reklamacji nie wraca na Twoją karte czy konto ( z autopsji: po 3 miesiącach od czasu decyzji o zwrocie z Aliexpress kasa wróciła mi na karte)

 

 

nie ma !!!


Użytkownik selk edytował ten post 18 sierpień 2020 - 08:04


#5143 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 18 sierpień 2020 - 08:29

Lepiej nie wchodź do drewnianego kościoła bo Ci cegła na łeb spadnie. Strasznego pecha masz w życiu...

Kilkadziesiąt zakupów na koncie, jak na razie odpukać zero problemów...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

P.S. Przy droższych zakupach, sprawdzać opinie, ile lat działa sklep itp...

Użytkownik zeralda edytował ten post 18 sierpień 2020 - 08:34

  • eRKa i Alexspin lubią to

#5144 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 18 sierpień 2020 - 08:39

Polecicie sprawdzone  okulary przeciwsłoneczne ,trwale,dobrej jakości do wędkowania, ew. jazdy autem ,czy w ogóle warto tam kupować ?

Polecam te w kolorze szkieł Dark yellow. Używam od kilku lat, niedługo będę zamawiał drugie. Bardzo dobrze sprawdzają się przy silnym nasłonecznieniu, zarówno latem jak i zimą. Używam głównie do jazdy samochodem i wędkowania. Porównywałem widzenie z drogimi okularami od optyka i nie dostrzegłem sensu przepłacania. Dla mnie dodatkową zaletą jest dostępność w zwiększonym rozmiarze, na duży baniak. Aha, obecna cena wydaje się wysoka, zwykle dostępne są za ok 40 zł.

 

Przy okazji, wczoraj dotarły do mnie jerki od cf lure. To moje drugie zamówienie, sprawdziły się. Piękna kolorystyka, duży wybór, kapitalne kotwice i kółka. Do tego są tanie i łowne - czego chcieć więcej?

Załączone pliki


  • Viking lubi to

#5145 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 18 sierpień 2020 - 08:42

Nikt nie twierdzi że jest w 100% bezpieczne. Podobnie jak nie jest w 100% bezpieczne nasze Allegro. Też jest masa wałków opisywanych po wszystkich portalach, nawet tutaj. Problemem też i dla nich są nasze krajowe cwaniaczki wykorzystujące przedtem system reklamacji. Była masa postów po róznych portalach, w tym FB o tym "jak wydymać chińczyka", czyli zamówić bez trackingu, odebrać towar, założyć spór i z automatu odzyskać kasę...


  • Maraky, szczupak1 i eRKa lubią to

#5146 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 18 sierpień 2020 - 09:55

MNIE CHCA OSZUKAC ? a gdzie ja to napisałem ? co Ty za kocoboły piszesz o teoriach spiskowych ??!!!


jak na razie straciłem moze pare złotych na jakiejs nie upilnowanej przesyłce a moze nie .. trudno powiedziec

Natomiast wielu ludzi czytajac opisy jak to pieknie i łatwo kupowac w Chinach i jakie jest pełne zabezpieczenie jest kupują pod wrazeniem takich wpisów i potem pisza tu ze Towar nie dotarł i zwrotu nie ma i co oni mają zrobic bo wszyscy dostaja paczki a ich zaginęła . Nie bądzmy tacy bezkrytyczni i takie wpisy nei pomoagaja ze ja dostałem zwrot i zawsze mi zwrócili

co do Twojego wpisu : "Jedno zdanie, że miejsce gdzie odebrano przesyłkę nie jest zgodne z moim adresem i screen trackingu."
sądzisz ze wszystkie roszczenia na aliexpres rozstrzygają żywi ludzie a nie sztuczna inteligencja ... hehe... to się mylisz i to bardzo . Może 10 % wpisów gdzie automat nie ogarnia czyta człowiek a moze juz mniej .zeby dobic sie obecnie do suportu a nei rozmawiac z robotem trzeba naprawde spooro czasu i cierpliwości jesli Twoja reklamacja na pierwszej linii nie została uznana. nie życze CI takiego przypadku ale moze kiedys sie przekonasz

natomiast akurat przypadek błędnym tackingiem dotknął mojego kolegi ( towar wart 200 zł) wiec wiem ile kłopotu było z dobiciem się do człowieka i ile było odrzuconych reklamacji pomimo że w trackingu dostarczenie było inne niż adres na jaki miało przyjść.

Hmm... moja wypowiedź odnosiła się do postu, który w cytacie przytoczyłem. Z treści wnoszę, że miałeś wiele nieprzyjemnych sytuacji, gdy nie otrzymałeś towaru oraz zwrotu kasu za ten towar.
Ale skoro twierdzisz, że nic takiego nie napisałeś...

Nie mam wiedzy, czy Aliexpress ma zeskanowaną inteligencję każdego sprzedawcy i zapisaną w algorytmie.
Wiem, że do roszczenia w sporze ma prawo przedstawić swoje stanowisko sprzedawca. Brak odpowiedzi z jego strony, wg regulaminu oznacza akceptację roszczenia kupującego.
Myślałem, że to żywy Chińczyk mi odpowiada proponując jakieś machlojki ze zwrotem przez paypal czy inne gruszki na wierzbie.

No coż, widocznie mamy różne doświadczenia z zakupami na chińskiej platformie.
Sam jestem, z perspektywy moich doświadczeń, bardzo zadowolony z oferty i obsługi Aliexpress.
Więcej straciłem na forumowej giełdzie wyrolowany przez jakiegoś polaczka.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Pro przy użyciu Tapatalka

#5147 OFFLINE   Seki

Seki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 18 sierpień 2020 - 10:29

Mogę tylko dodać, że kilkaset zakupów na alli, w sumie ponad 10 000PLN i zero problemów. Zaoszczędzone drugie jak i nie trzecie tyle.
  • pawelHERP, szczupak1 i Alexspin lubią to

#5148 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 18 sierpień 2020 - 12:36

Kiedyś przyjdzie ten pierwszy raz.

#5149 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 18 sierpień 2020 - 14:34

Hmm... moja wypowiedź odnosiła się do postu, który w cytacie przytoczyłem. Z treści wnoszę, że miałeś wiele nieprzyjemnych sytuacji, gdy nie otrzymałeś towaru oraz zwrotu kasu za ten towar.
Ale skoro twierdzisz, że nic takiego nie napisałeś...

Nie mam wiedzy, czy Aliexpress ma zeskanowaną inteligencję każdego sprzedawcy i zapisaną w algorytmie.
Wiem, że do roszczenia w sporze ma prawo przedstawić swoje stanowisko sprzedawca. Brak odpowiedzi z jego strony, wg regulaminu oznacza akceptację roszczenia kupującego.
Myślałem, że to żywy Chińczyk mi odpowiada proponując jakieś machlojki ze zwrotem przez paypal czy inne gruszki na wierzbie.

No coż, widocznie mamy różne doświadczenia z zakupami na chińskiej platformie.
Sam jestem, z perspektywy moich doświadczeń, bardzo zadowolony z oferty i obsługi Aliexpress.
Więcej straciłem na forumowej giełdzie wyrolowany przez jakiegoś polaczka.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

jesli odpowiada Ci sprzedawca to Chińczyk ze sklepu i tu sa kombinacje

 

jeśłi wypowiada sie alliexpres a Ty przedstawiasz swoje dowody że link nieprawidłowy to w pierwszej kolejnosci odpowiada sztuczna inteligencja
i to jest 0/1

sprzedawcy doskonale znają mechanizm i wymyślają sztuczki zeby go przechytrzyc jak z tymi linkami do wysyłki hulajnogi

 

jest link/tracking  . jest odebrane - To sprzedawca jest 1 a Ty zero

jak na aliexpres właćza sie człowiek czyli tak naprawde piszesz do suportu i przedrzesz się przez Eve fo żywego człowieka to możesz coś tłumaczyc inaczej jest link jest traking m, odebrane Sprzedawca 1 a Ty zero


Użytkownik selk edytował ten post 18 sierpień 2020 - 14:35


#5150 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2889 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 18 sierpień 2020 - 14:42

Jak Ty w rozstrzyganiu sporów na aliexpres posługujesz się taką samą składnią i interpunkcją, jak tutaj to nie dziw się dla 'sztucznej inteligencji' zawsze jesteś 'zerem'.



#5151 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 18 sierpień 2020 - 17:27

Ha hahahahahaha:)



#5152 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 18 sierpień 2020 - 20:12

Niestety robie 3 rzeczy na raz w pracy. pisze z telefonu , tableta , terminala..itp. Wiec interpunkcja zero. Na alliexpress pisze sie po angielsku i interpunkcja malo potrzebna. Nie wiem czy po polsku sie da pisac reklamacje :)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#5153 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 18 sierpień 2020 - 20:14

Rób jedno a porządnie. 



#5154 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 19 sierpień 2020 - 22:12

Rób jedno a porządnie. 

dziekuje za swiatłe porady :)

 

 i nich Ci bozia w dzieciach ...  najlepiej trojaczki od razu ... albo lepiej

 

.... ale  nie zastosuje się doi porad

 

robie po swojemu zeby straczyło nie tylko na chleb i masło ale i na kilka bardziej extrawaganckich rzeczy

w ten sposób jak pół roku popracuje to na następne pół roku starcza i mam wolne :)



#5155 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 20 sierpień 2020 - 08:28

(…) Wiec interpunkcja zero. (…)

Szkoda, bo to świadczy jaki poziom kultury prezentujesz i jak szanujesz interlokutora... :(



#5156 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 20 sierpień 2020 - 14:22

Szkoda, bo to świadczy jaki poziom kultury prezentujesz i jak szanujesz interlokutora... :(

płaczę  nad tym wspólnie z Tobą ....w "wolnej chwili " jak mawia mój Szef



#5157 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 22 sierpień 2020 - 06:14

Czy ja tu czegoś nie rozumiem ? czy może jest to ściema ?.

Za dwa dni ma być taniej !!

W tej chwili 7cm  kosztuje 6,52 a potem w "promocji" po 6,64 . 

https://pl.aliexpres....366749dejNOUlq   



#5158 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 22 sierpień 2020 - 09:33

Promocja nie oznacza obniżki ceny.
  • zenek lubi to

#5159 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 24 sierpień 2020 - 19:23

Fajna promocja na Spartacusa Maximusa.

Z kuponami sklepowymi przygarnąłem za 252 zł.



#5160 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 sierpień 2020 - 19:33

A kto zapłaciłby 737 PLN za ten multik?


  • Przemek_M lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych