Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

DAM Whisler Ultra Ligth 3-15 gr.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 18 styczeń 2017 - 11:41

Witam. Czy ktoś łowi tym kijem ? Myślę o jego zakupie i chciałbym zasięgnąć języka u kogoś, kto zna tą wędkę :) Jak "leży" w ręce, jakie ma ugięcie, jak sygnalizuje brania, na jakich rybach się sprawdziła, itp.

http://www.warciak-f...r,49343758.html

 



#2 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 22:28

Drogi Grzegorzu cieżko bedzie uzyskać Ci tu odpowiedz na swoje pytania wiekszosc kolegów jest dość ze tak powiem bananowych i jak byś napisał o kiju za 2 tysie to by sie rozpisywali tak ze nie mógł byś sie przebić przez posty a ze kijek budżetowy to mało kto bedzie chciał sobie twoim tematem dupę zawracać , cóż takie środowisko .
Ja osobiście nie znam kijka i raczej lowie tylko wedziskami do 200 no moze 220 cm przez co nie wiem czego oczekujesz .
Nie wiem rowniez jak klasuje sie jakość do ceny wspomnianego wędziska .
Mogę jedynie powiedzieć Ci , ze mi z budżetowych kijków najbardziej pasują kije mikado inazuma do których musiałbyś troszkę dołożyć ale mysle ze chyba warto bo w rozsądnych pieniążkach mozna mieć naprawdę fajny kijek.
Pozdrawiam Krzysiu .
  • menduza i Marcyś lubią to

#3 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 19 styczeń 2017 - 21:01

Dzięki Krzysiu za odpowiedź :) Ci "bananowi", jak ich nazwałeś, zapominają, że nie łowi sprzęt, a wędkarz, i tak naprawdę ktoś, kto używa głowy, na starego bambusa i wysłużoną katuszkę złowi nieraz więcej, aniżeli ci ze sprzętem wartym kilka tysięcy.

Pytasz czego oczekuję. Szukam wędki o długości 2.6-2.75 m i c.w. do 13-15 gr., która posłuży mi przede wszystkim do łowienia kleni, jazi i okoni na woblery do 5 cm, obrotówki 0-2 i 3-4 centymetrowe wahadłówki. Czy znasz jakieś wędki tego typu ? Albo może jakiś inny forumowicz mi coś doradzi ?



#4 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów

Napisano 20 styczeń 2017 - 12:57

Drogi Grześku wysyłam priv

#5 OFFLINE   bertus

bertus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaJura
  • Imię:Hubert

Napisano 20 styczeń 2017 - 14:49

Zanabyłem ostatnio coś takiego, i brew pozorom za rozsądne pieniądze  fenwick HMX86l2MF. Poprzedni właściciel używał go z myślą o kleniojaziach choć jak sam przyznał był dla niego zbyt mocarny. W tej gramaturze o jaką Ci chodzi właściwe się mieści.

 

 

#6 OFFLINE   Ace

Ace

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 03 luty 2017 - 08:05

Witam,co do tańszych patyków zerknij na daiwę megaforce jig,kilku moich znajomych łowi tymi kijkami i są zadowoleni.Wiem że cena jest naprawdę niska a i wykonanie dobre.

#7 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 03 luty 2017 - 09:35

Cześć Grzesiek :)

Nie wiałem w łapach tego D.A.M'a ale z tego co się orientuję to jest wklejanka z pełną szklaną szczytówką, a te do blaszek czy woblerków raczej się nie nadają :)

 

Chociaż ja kiedyś na swoją wklejankę Mikado łowiłem czym popadło i było dobrze :)

 

Takie przynęty o których piszesz obsługiwałem wędką Mikado Sensei Needle  2.70 / 14g

Obrotówki "2" woblerki do 5-6 cm trochę przyginały wklejkę ale jakoś łowiłem.

Za to bardzo fajnie łowiło się wirującymi ogonkami "Spin-Mad" no i gumkami do 6.5 (7cm+ to już musiałbyć na prawdę smukłe i o lekkiej pracy) główki do 7g.

 

Kijek niezbyt szybki ale największa kluska to nie była, nauczyłem się na niej sandaczować, przyłowy szczupaków 4kg, sandacze ok. 2kg...klenie podobnej masy nie był dla niej problemem.

 

Z racji, że to niezbyt szybka wklejanka dobrze trzymała rybę :)


  • Krzysiu lubi to

#8 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 03 luty 2017 - 09:45

Od ilu PLN trzeba mieć kij żeby stać się bananowcem bo nie wiem czy już się mogę zaliczać :) ?


  • karpiu08 lubi to

#9 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów

Napisano 03 luty 2017 - 15:39

Troche złe rozumienie słowa bananowiec bo to nie kwestia za ile masz kij tylko jak sie zachowujesz :)
Jeśli widziałeś wcześniej temat kolegi , który widniał cały dzien bez żadnej odpowiedzi i stwierdziłeś a co ja będę pisał o jakimś kiju za stówkę jak u mnie same Topowe produkcje ( zważywszy , ze każdy kiedyś łowił na budżetowe kije ) i o takich to mogę pisać , to już możesz sie zaliczać:)

#10 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 03 luty 2017 - 15:46

Parabellum Savage Gear do 16g ?



#11 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 03 luty 2017 - 19:08

Mam Jaxona GTX  Impress, Kongera Staliona i Inazumę to chyba nie jest ze mną jeszcze tak bananowo :)


  • Krzysiu lubi to

#12 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 03 luty 2017 - 19:59

Mam Jaxona GTX  Impress, Kongera Staliona i Inazumę to chyba nie jest ze mną jeszcze tak bananowo :)

Zbieracz chrustu :P ;)


  • Robert Crocker lubi to

#13 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 03 luty 2017 - 20:04

A ten Jaxon po wymianie przelotek może ciut szybszy się stanie i będzie naprawdę fajny uniwersalny kij ...



#14 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 04 luty 2017 - 15:34

Mam Jaxona GTX  Impress, Kongera Staliona i Inazumę to chyba nie jest ze mną jeszcze tak bananowo :)


Na pewno jest bananowo dla tych, co łowią, sorry łapią, na ruskie bazarowe teleskopy :):)

#15 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 04 luty 2017 - 15:50

Jest dużo kijków za fajną kasę naprawdę świetnych. Mam 2 Major Crafty FirstCasty - cena poniżej 400 zł. Okoniowe kosy.



#16 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów

Napisano 04 luty 2017 - 19:27

Ja uwielbiałem swój kijek mikado inazuma zander w jednoskladzie , niestety został chyba gdzieś nad woda podczas pakowania samochodu pod koniec sezonu i do tej pory nie mogę skojarzyć gdzie .
Myślałem kupić cos innego ale uwielbiałem ten kij i chyba kupie jeszcze raz to samo .
Mam tylko problem z przewożeniem jednoskladow i dlatego miedzy innymi sie zapodział bo zawsze wrzucałem go kolegom do ich samochodów no i w końcu znikł .
A w dwuskładzie to już nie to samo

#17 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 06 luty 2017 - 12:51

Parabellum Savage Gear do 16g ?

Karpiu95,  myślałem  o tej wędce. Zastanawiam się jednak, czy nie będzie zbyt miękka. Jeśli masz ten kij, to napisz proszę o nim kilka słów. Co i jak nim łowisz, w jakich warunkach, jakie przynęty stosujesz, jakie ma ugięcie, itp.



#18 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 06 luty 2017 - 13:02

Parabellum CC 0-7 to był typowy krowi ogon ...



#19 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 06 luty 2017 - 13:55

Parabellum CC 0-7 to był typowy krowi ogon ...

Robert, chodzi mi o Parabellum CC o c.w. 3-16 g.



#20 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 06 luty 2017 - 14:14

Ja tym do 16g nie łowiłem , miałem parabelke do 7g i bardzo ją lubiłem , a o tej do 16g slyszalem bardzo dużo dobrego. Pisałeś że szukasz kijka pod klenia, jazia pod obrotowki o wobki także troszke wolniejsza praca jest raczej wskazana. Na forum bylo duzo opinii na temat tego kijka , poszukaj a znajdziesz :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych