Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PZW KIELCE czas na zmiany.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
578 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 10 grudzień 2020 - 17:52

Dokładnie kolego Tylko czy ja stanowiłem na Mierzawie problem ??? Mnie nie będzie, składki mojej na górskie nie będzie, sklep wędkarski mniej na mnie zarobi i tak dalej. I przypuszczam, że nie będę jedyny. Teraz trzeba zastanowić się czy wpływy okręgu będą in plus, czy minus. No ale ponoć nie myli się tylko ten, co nic nie robi.

Robercie ani twoja osoba ani twoja stówa niestanowi żadnego problemu.Na szczęście panuje demokracja i każdy ma prawo wyboru.Nie mam zamiaru nikogo namawiać do wnoszenia dodatkowych opłat,bo ryb ani więcej ani mniej nie będziemy przez to  wpuszczać tyle ile przewiduje operat.Tylko obawiam się,że ci bez opłaty dalej będą pojawiać się na mierzawie.Widzę,że odnosisz się bardzo emocjonalnie do tego zagadnienia i to mnie trochę dziwi,bo to na twoje zaproszenie przyjechałem do Suchedniowa.Poznałem Darka i paru innych chłopaków.



#442 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 10 grudzień 2020 - 17:53

Ja planuję opłacić składkę na Mierzawę. W tym roku bywałem tam bardzo rzadko, ale dodatkowa składka zmobilizuje mnie żeby częściej tam zaglądać. Więc u mnie będzie odwrotnie :)
  • Skalniak i ptr lubią to

#443 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 10 grudzień 2020 - 18:25

Ja planuję opłacić składkę na Mierzawę. W tym roku bywałem tam bardzo rzadko, ale dodatkowa składka zmobilizuje mnie żeby częściej tam zaglądać. Więc u mnie będzie odwrotnie :)

Panie tam nie ma ryb.



#444 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 grudzień 2020 - 19:45

Weż się Robert zastanów i komu zrobisz na złość???



#445 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 10 grudzień 2020 - 20:59

Skalniak to nic, ważne żeby sobie pochodzić :)

#446 OFFLINE   Asper

Asper

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaRzeka

Napisano 11 grudzień 2020 - 09:19

Z kim Panowie można się kontaktować aby w tym sezonie aktywnie pomagać w wszelkich działaniach na mierzawie ? Prosiłbym o jakiś kontakt na priv w tej sprawie :)

#447 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 11 grudzień 2020 - 18:37

Z kim Panowie można się kontaktować aby w tym sezonie aktywnie pomagać w wszelkich działaniach na mierzawie ? Prosiłbym o jakiś kontakt na priv w tej sprawie :)

W tym sezonie to już raczej nic nie będziemy działać.Zwykle daję znać jak mamy coś w planach do zrobienia.


  • Asper lubi to

#448 OFFLINE   Asper

Asper

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaRzeka

Napisano 11 grudzień 2020 - 23:27

Oczywiście miałem na myśli zbliżający się sezon. W takim razie będę obserwować bacznie wątek :)

#449 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 13 grudzień 2020 - 21:12

Regulamin na 2021 co prawda na stronie okręgu jeszcze go nie ma ale jest już dostępny.Przeczytajcie dokładnie bo sporo zmian na nowy sezon.

http://pzw-suchednio...kYae7qHYt-OGud8


  • Kamil_M lubi to

#450 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 14 grudzień 2020 - 12:27

Tak jak pisałem już gdzie indziej, ogólnie regulamin bardzo na plus.

Mam jednak pytanie, może ktoś zorientowany się wypowie. Czy zbiornik Małoszówka już nie będzie zbiornikiem no kill? Bo w wykazie takich łowisk nie został wymieniony.



#451 OFFLINE   FAFI

FAFI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Sławek

Napisano 14 grudzień 2020 - 18:56

Z tego co słyszałem ma być to łowisko specjalne 


  • Kamil_M lubi to

#452 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 14 grudzień 2020 - 20:35

Ciekawe czy w ramach PZW. Ale to chyba była woda obwodowa, więc raczej tak. Na pewno byłoby to lepsze niż np. cofnięcie no killa i przywrócenie zwykłego statusu zbiornika.

#453 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 21 grudzień 2020 - 15:30

Chodziło mi oczywiście o zbiorniki 3 i 4, a nie Małoszówkę. 



#454 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 22 grudzień 2020 - 13:32

Mam pytanie odnośnie zbiornika Wióry:
co słychać w sprawie ustanowienia stref ochronnych z zakazem wpływania i wędkowania - chodzi o ochronę tarlisk i gniazd sandacza znajdujących się na obu wpływach rzek do zbiornika ???

Użytkownik miramar69 edytował ten post 22 grudzień 2020 - 13:34

  • Aries lubi to

#455 OFFLINE   KALI

KALI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • Imię:Darek

Napisano 22 grudzień 2020 - 14:36

Nie jest prosta sprawa, ale myślę że w przyszłym roku coś uda się zrobić w tym temacie...


Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

#456 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 22 grudzień 2020 - 14:47

Tylko, że ten temat wałkowany jest co roku od kilku lat ... i dalej nic ... , a ryby znikają w zastraszającym tempie z gniazd.
Oby nie było za późno.., a jest jeszcze czas na działanie zanim będzie następny sezonu.

Użytkownik miramar69 edytował ten post 22 grudzień 2020 - 14:51

  • Aries lubi to

#457 OFFLINE   KALI

KALI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • Imię:Darek

Napisano 22 grudzień 2020 - 15:27

Tylko zwróć uwagę że dużo się zmieniło dopiero w tym roku... Powolutku, małymi kroczkami osiągniemy cele...
Ten rok w naszym okręgu był naprawdę przełomowy. Udałoby się osiągnąć więcej gdyby nie COVID...

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

#458 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 22 grudzień 2020 - 17:09

Tylko, że ten temat wałkowany jest co roku od kilku lat ... i dalej nic ... , a ryby znikają w zastraszającym tempie z gniazd.
Oby nie było za późno.., a jest jeszcze czas na działanie zanim będzie następny sezonu.

Powiem szczerze,że do tej pory nic na ten temat nie słyszałem,żeby ktoś gdzieś taki temat poruszał.No cóż tak na dobrą sprawę dopiero od roku możemy trochę więcej.Pewnie nadal nie wszyscy wiedzą dlaczego,ale było minęło i mam nadzieję nie wróci.Temat od wielu lat był jeden zakaz nęcenia,udało się zakazu nie ma.Może i  w tej sprawie podziałamy z dobrym skutkiem.Niestety tak jak kolega Kali wspominał COVID mocno przeszkadza.



#459 OFFLINE   SUONE

SUONE

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaTST
  • Imię:Grzegorz

Napisano 23 grudzień 2020 - 20:18

Zakazy /nakazy/przepisy/limity  . Szkoda tylko że "kłusowników"  to nie rusza  . 

Idę na ryby raz w tygodniu , 30 min Wąchock kamienna  , 30 min Wąchock zalew ,30 min , staw Starachowice , 30 min Kamienna Starachowice   i do domu . Wpisów kilka ryb zero  bo po ryby to jadę na stawy ,pani mi wypatroszy  potnie i mam na obiadek . 
Po drugiej stronie "dziadki " co są codziennie , Dzień w dzień siedzą na mięso . Na kamiennej imprezki piwne, żuliki siedzą piją i łowią biorąc każdą .  Mają wywalone na wszystko , wymiary limity itd . I co nikt tego nie sprawdza .

Nawet w czasie zawodów dorwaliśmy gościa co młucił  po łbie szczupaka 45 cm , i co a to że policja nie ma wolnego radiowozu ,a i nikt nie ma czasu / zamiaru pilnować gościa lub iść z nim w rękoczyny . 
Na Lubiance to już są ścieżki wydeptane , leżą świetliki , i paczki po czerwonych , raz spotkałem gościa  miał wywalone . Byłem tam z strażnikami i co no nic bo tego dnia go nie było  . Gadałem w PZW o tym i no ,, tak tak o wiemy kto znany i h.. . 
Wszelkie zabiegi można sobie w buty wsadzić jak nie ma kontroli .



#460 OFFLINE   fifek

fifek

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 895 postów
  • Lokalizacja800 m. od Szreniawy
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:F.

Napisano 23 grudzień 2020 - 20:32

dobrze , ze jest dodatkowa opłata za Mierzawę. ja zapłacę.  W  obecnym sezonie byłem ok 30 razy. zmniejszy się presja i wreszcie będzie można połowic w samotności.  Czy jednak aby to idzie w dobra stronne? a gdzie kontrole strazy?  Na mierzawie łowie od ponad 20 lat i nigdy, podkreślam nigdy nie miałem żadnej kontroli. Proponuje przeznaczyć tą dodatkową opłatę na dozbrojenie straży wędkarskiej aby kontrolowała Mierzwę od źródeł do ujścia.

Ja, na miejscu PZW Kielce, poszedł bym jeszcze dalej, i wprowadził całkowity zakaz zabierania złowionych ryb na rzece Mierzawie, od źródeł do Ujscia.


Użytkownik fifek edytował ten post 23 grudzień 2020 - 20:39

  • Skalniak lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych