Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1601 odpowiedzi w tym temacie

#961 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 28 luty 2020 - 22:30

Co do wspomnianego wyżej jaxona grey stream tylko o cw 2-12 dł.210 to byłby dobry wybór do zabawy z okonkami i drop shot na jeziorze?

Użytkownik binio1111 edytował ten post 28 luty 2020 - 22:32


#962 OFFLINE   Squidward

Squidward

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Śmigielski

Napisano 29 luty 2020 - 00:38

Myślę w takim razie, że spróbuje się może z kimś wymienić z długości 230cm na 190cm. Może będzie jakiś chętny, albo zostawię go sobie pod woblerki i póki co mimo wszystko do podbijania gumek. W pierwszej kolejności, chce teraz coś do 1-3g+gumka. Zaciekawiły mnie te dragony, tylko nie wiem czy wersja 0.5-6 czy raczej 0.5-8 pod moje zapotrzebowanie. Myślicie, że one bardziej nadają się do opadu i będzie przy nich lepsze czucie? Kolega z forum ma mi także dac znać jak się wędkuje Tsuri emotion 4lb 218cm jeśli chodzi o podbijanie i czucie. Sam jestem ciekaw co byłoby lepsze.
  • POLONIAb lubi to

#963 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 29 luty 2020 - 14:44

Kolego Scoot z uporem wartym lepszej sprawy bronisz patyka, który nawet nie jest przeciętny. Miałem rzeczonego Microflexa do 7g, miałem Tsuri do 6lb. Obłowiłem te kije osobiście więc uważam że mogę wypowiedzieć się jako użytkownik. I zgadzam się z tezą, że DAM jest głuchy. W tym przedziale cenowym proponowałbym Wam Panowie zapoznać się z Firstcastem Major Craft. Czułość nieporównywalna. Wadą jest niezadowalające mnie uzbrojenie. Natomiast użytkowo to nie przeszkadza. Polecam też Graphiteleader.

Od dłuższego czasu łowię jednak wędkami custom i od tego kierunku nie mam już odwrotu.

I taka luźna refleksja, kolego, bo poruszyłeś sprawę merytoryki wpisów. Czy oprócz Mikroflexów we wszystkich wariantach używałeś kiedyś innych okoniówek? Czy swoje tezy opierasz tylko na podstawie obłowienia Microflexów i wybrałeś najlepszy?

Nie traktuj mojego wpisu jako atak personalny. Po prostu jestem ciekaw na jakiej podstawie bronisz Microflexów jak Zawisza :)


  • trex, futym i Pescador de caña lubią to

#964 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 luty 2020 - 16:45

@DanekM owszem w tej chwili wedkuje Westinem W3 StreetStick do 5g. Co do obrony Microflexa to nie tak do końca. Po prostu uważam, że za kwotę 240 zł ciężko znaleźć coś sensowniejszego (mówię o wersji 1.9). A teraz powiedz mi w jakich pieniądzach są kije, które wymieniłeś w swoim poście. Mówię o nowych kijach. Microflex to nie cud techniki ale mi się sprawdza. Wedkuje mi się nim tak samo przyjemnie jak dużo droższym Westinem.

Użytkownik scOOtt edytował ten post 29 luty 2020 - 16:50


#965 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 29 luty 2020 - 16:59

Nie jestem w temacie tej burzy , wcisne swoje 3 grosze dla rozladowania napiecia  ,ze swojej strony moge polecic kij ktory sprzedałem(mysle ze spokonie przezuciłem okołó 15-20 okoniowych patyków ) i kupilem znowu , dla mnie idealny pod gumy Konger streeto air 3-15.

Badzo elektryczny , super kijek z budżetowych moge polecic lexus saphire od lat w zapasie :P 

 

 

#966 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 29 luty 2020 - 18:30

a okuma psycho perch mam wersje do 18g mega czula w porownaniu z microflexem .

lzejza wesrja do 12 g jesli jest podobna mysle ze byla by super kijkiem pod okonia


  • ktm777 lubi to

#967 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 29 luty 2020 - 18:31

@DanekM owszem w tej chwili wedkuje Westinem W3 StreetStick do 5g. Co do obrony Microflexa to nie tak do końca. Po prostu uważam, że za kwotę 240 zł ciężko znaleźć coś sensowniejszego (mówię o wersji 1.9). A teraz powiedz mi w jakich pieniądzach są kije, które wymieniłeś w swoim poście. Mówię o nowych kijach. Microflex to nie cud techniki ale mi się sprawdza. Wedkuje mi się nim tak samo przyjemnie jak dużo droższym Westinem.

Dla mnie istotnym są cechy użytkowe a nie pieniądze jakie za to płacę. Oczywiście staram się wydawać jak najmniej, niestety ciężko to pogodzić. Hobby kosztuje.

Natomiast wypowiadałeś się dość autorytatywnie (przynajmniej tak to odebrałem) więc pozwoliłem się z Tobą nie zgodzić i wskazać że istnieją lepsze kije. Jeżeli sprawę relatywizujesz (czyli mówisz o stosunku jakości do ceny) uważam że wspomniany Major (do kupienia za 3 stówy) jest lepszy o galaktykę. A to ta sama półka cenowa.


  • strary lubi to

#968 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 29 luty 2020 - 19:03

Daniel uściślij proszę - mówisz o MC Firstcast FCS - S682AJI, czy o T682AJI. Solid czy Tubular.....??

 

Czy te patyki są do kupienia w kraju, czy tylko import ?? Bo na warsztacie i łodzi leży już kilkanaście patyków "pod okonia" - ale tego MC jeszcze tam nie ma  ;)

 

A tak zachwalasz, że grzech nie spróbować.



#969 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 luty 2020 - 19:08

Jeśli moja wypowiedź została odebrana jako twierdzenie, ze microflex to najlepszy kij na rynku to wyjaśniam, że nie miałem tego na myśli. Owszem są lepsze kije. Natomiast ja szukając w kwocie do 300 zł kija na lekko pod sandacza nie znalazłem nic lepszego, jeśli mowa o nowych kijach. Wzialem 1.9m c.w. 3-15g i dla mnie ten kij robi robotę. Być może źle szukałem. Moglem wybrać lepiej, nie wiem. Tak, stosunek ceny do jakości jest dla mnie priorytetowy gdyż nie mogę sobie pozwolić na kupno 4 patykow z pracowni. Bazuje na seryjnych kijkach.

Użytkownik scOOtt edytował ten post 29 luty 2020 - 19:09

  • DanekM lubi to

#970 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 29 luty 2020 - 20:03

Ok, Łukasz. Sprawa jasna.

 

Bogdan, nie zachwalam, wskazuje inny kierunek. Wyżej napisałem że kij moim zdaniem jest źle (marnie rozłożone i nie koniecznie odpowiedniej wielkości przelotki) uzbrojony ale znacznie czulszy niż te flexy czy Tsuri. Ja łowiłem tubulerem FCST 762L 0,5-7gr

Kupić możecie od forumowego kolegi Marcysia. Nie, nie jestem z nim w jakikolwiek sposób powiązany. Pogadajcie z nim i Wam doradzi coś, z czego będziecie zadowoleni.


Użytkownik DanekM edytował ten post 29 luty 2020 - 20:04

  • ktm777 lubi to

#971 OFFLINE   Squidward

Squidward

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Śmigielski

Napisano 29 luty 2020 - 21:06

Do kolegi kokosz77 i jacob1993, dziekuje za doradzenie, ale szukam właśnie czegoś, czym komfortowo będę rzucał główka 1-3g+ guma 2''/3''. Póki co, na prowadzenie na mojej liście wychodzi MC FCST, tylko muszę się dowiedzieć czy wersja 0,5-7g czy może 0,5-5g (wklejka), będzie dla mnie lepszym wyborem.



#972 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 01 marzec 2020 - 00:08

Ja to chyba jestem zaje.... wędkarzem skoro "głuchym" Microflexem wyciągam tyle rybek. No naprawdę podnieśliście mnie na duchu. Ale z drugiej strony może mógłbym wyciągać dwa razy więcej jakbym dwa razy więcej zainwestował? ;-)))
  • strary lubi to

#973 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 01 marzec 2020 - 01:40

Do kolegi kokosz77 i jacob1993, dziekuje za doradzenie, ale szukam właśnie czegoś, czym komfortowo będę rzucał główka 1-3g+ guma 2''/3''. Póki co, na prowadzenie na mojej liście wychodzi MC FCST, tylko muszę się dowiedzieć czy wersja 0,5-7g czy może 0,5-5g (wklejka), będzie dla mnie lepszym wyborem.

Do takich celow uzywam Mc solpare 0.5-5g wklejka .lecz na wklejce nie bedziesz mial takiego czucia jak w normalnej wedce ale bedziesz za to wiecej widzial przede wszystkim opad . Mysle ze do takich zastosowan MC jest faworytem .
1-7 g 190cm microflex tez nie bedzie najgorszym wyborem jednak bralbyn Major crafta lub jesli lubisz testowac nowe rzeczy najdelikatniejsze psycho perch .
Tam podejrzewam ze bedziesz czul wszystko super a szczytowa jest czyms miedzy wklejka a normalna szczytowka .

#974 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 01 marzec 2020 - 12:07

Do kolegi kokosz77 i jacob1993, dziekuje za doradzenie, ale szukam właśnie czegoś, czym komfortowo będę rzucał główka 1-3g+ guma 2''/3''. Póki co, na prowadzenie na mojej liście wychodzi MC FCST, tylko muszę się dowiedzieć czy wersja 0,5-7g czy może 0,5-5g (wklejka), będzie dla mnie lepszym wyborem.

 

Trochę się temat rozmył, bo koledzy pisza także o kijach do 15g a Ty piszesz o paprochówce i każdy ma swoją rację :)

Próbujesz pogodzić dwie sprawy:

1 komfortowo rzucić 1-3 g z małą gumka.

czuć i widzieć/wiedzieć co się dzieje z przynętą

 

Pierwsza sprawę załatwi kij o pełnym ugięciu, niezbyt szybki, typowym przykładem do lekkich przynęt sa kije jaziowo-kleniowe ale taki kij nie ma czułej szczytówki i nie musi być czuły "w łapie"

Drugą sprawe załatwi tylko wklejka, bo powyżej 3g to obsłuży każdy kijek, no prawie każdy kijek, ale do 3g z kajtkiem 2' to mało widać co się dzieje bez super czułej szczytówki. Owszem są bardzo delikatne tubulary ale są podatne na złamania bardziej niż "solid tip"

 

I tu w zasadzie nie masz wyjścia, kup wklejkę a o czułość sie nie martw, to że maja mniejszą czułość niż tubulary to najczęściej nieprawda. Nie

Tam podejrzewam ze bedziesz czul wszystko super a szczytowa jest czyms miedzy wklejka a normalna szczytowka .

A co to takiego jest? Co to za konstrukcja?


  • trex i ktm777 lubią to

#975 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 01 marzec 2020 - 13:13

A co to takiego jest? Co to za konstrukcja?[/quote]
Kolega chyba musli o czymś na wzór Graphiteleadera HS,czyli hard solid.
Pośrednie między wklejka a tubularem.

#976 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 01 marzec 2020 - 13:36

Hard solid to wklejka. Krótka ale wklejka.



#977 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 01 marzec 2020 - 14:34

Ufr bezszwowe laczenie czulszej szczytowki .moj major craft 0.5-5g ogarnie max 5g glowke plus cos smuklego jaskolka 7.5cm keitech 3 cale przy cannibalu 6.8cm tez daje rade ale czuc to przeciazenie .
Na delikatnym kiju bedziesz o wiele lepiej widzial opad .pomysl tez o cienkiej pletce .berkley 1lub 2lb lub kamatsu najciensze .

#978 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 01 marzec 2020 - 14:44

Ja ostatmio do reki przykleilem w3 sst 213 2-10 bardzo zaimponowal mi ten blank i to jak szybko gasnie. Juz do mnie jedzie. Zovaczymy nad woda. Do lekkiego lowienia wciaz po przewaleniu z 20stu seryjniakow tanszych i drozzszych zostalem przy symbianie razorze do 10g . Realnie obsluguje mi 3,4g do 14g . Kapitalny kij z bardzo czulym blankiem szybki szczyt piekna progresja przyrastajaca ku dolu. A do mega dlubaniny wdziecznie prezentoje sie nowy lexus na fazlitah . 200zl super sprawa.

#979 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 01 marzec 2020 - 21:46

No a ja jednak kupiłem jaxona 2-12 2.10 i od wtorku będę testował go na jeziorze. Przeczytałem cały wątek (ten i o jaxonach) i stwierdziłem że do okazjonalnego użycia wiosennego powinien mi wystarczyć. Czy się myliłem okaże się w czasie łowienia. Spróbuję zabawy z dropem.

#980 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 01 marzec 2020 - 22:08

Mialem ten kijek szybszy od wersji grey stream 1-7 mega czulosci to on nie ma ale ogolnie daje rade .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych