Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Humminbird 597ci HD DI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   SALAR80

SALAR80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaNad Odrą
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:B.

Napisano 23 lipiec 2011 - 13:36

WITAM KOLEGÓW .
MAM MOŻLIWOŚĆ SPROWADZENIA ECHA HUMMINDIRDA 597CI HD DI Z KANADY.
CZY KTOŚ WIE CZY JEST MOŻLIWOŚĆ USTAWIENIA MENU POLSKIEGO ?

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 23 lipiec 2011 - 14:47

Może nie mieć. Zerknąłem w instrukcję obsługi i jest napisane, że tylko w wersji międzynarodowej i nawet tam nie jest napisane, że PL.

#3 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 lipiec 2011 - 16:11

To prawda, ile razy zetknalem sie z problemami na przestawienie urzadzenia na jednostki metryczne to byl to Humminbird.

Proponowalbym bym tez tak od razu nie KRZYCZEĆ. :D

Gumo

#4 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 04 sierpień 2011 - 11:33

WITAM KOLEGÓW .
MAM MOŻLIWOŚĆ SPROWADZENIA ECHA HUMMINDIRDA 597CI HD DI Z KANADY.
CZY KTOŚ WIE CZY JEST MOŻLIWOŚĆ USTAWIENIA MENU POLSKIEGO ?


nie ma. ani nie ma mozliwosci zmiany jednostek ani jezyka - ja wlasnie sobie taka sama zamowilem i bede sie biedzil z stopami i fahrenhaitami roznica w cenie mi to wynagradza.
na stronie dyskusyjnej o DI i SI twierdza, ze jest to celowo zrobione by kupowac u lokalnych dostawcow (w nowszych ponoc nawet jak gps wykryje, ze poza usa jestes to sie wylaczy;)
ps na allegro bywaja za 3300pln z pl menu etc w amazonie angielskim bywaja po 750f+dostawa (ale ze to anglia to nie wiem czy jednostki imperialne sa czy metryczne)

#5 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 sierpień 2011 - 12:21

Być może (nie jestem pewny) można zrobić tak jak w starszych Lowrancach amerykańskich czy kanadyjskich. Kabel serwisowy (koszt w Niemczech ok. 20 euro) i upgrade na system europejski.... Tylko na stronie humminbirda nie widzę takiej możliwości raczej...:( Ew. dogadać się z polskim dystrybutorem, może za opłatą jest możliwość zmiany softu.

#6 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 04 sierpień 2011 - 12:56

Być może (nie jestem pewny) można zrobić tak jak w starszych Lowrancach amerykańskich czy kanadyjskich. Kabel serwisowy (koszt w Niemczech ok. 20 euro) i upgrade na system europejski.... Tylko na stronie humminbirda nie widzę takiej możliwości raczej...:( Ew. dogadać się z polskim dystrybutorem, może za opłatą jest możliwość zmiany softu.


w normarku to echo kosztuje ZTCP 4kpln+ (nimal 5?) chyba nei myslisz, ze pozwola ci je kupic w usa za 600$ i sobie pozmieniac za free

To samo humminbird z usa - kolega kupil SI DI model (jakis na wypasie w usa sa po 1000$+ teraz) i mu powiedzieli, ze nie ma takiej opcji i niech sobie kupi lokalnie.
Ponoc jakis rusek (na stronie hb o SI) chwali sie, ze przerobil, ale nie wiem co i jak bo mi sie czytac nei chcialo tutaj masz oficjalne info od humminbirda:

http://forums.sideim....php?topic=31.0

#7 OFFLINE   SALAR80

SALAR80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaNad Odrą
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:B.

Napisano 04 sierpień 2011 - 18:41

Witam ponownie kolegów.
Ja wiem już coś innego ,mam rodzine w Kanadzie i przed zakupem kazalem zapytać o menu Polskie i oczywiście jest i system metryczny też można zmieniać ,co sprzedawca w sklepie pokazal i ustawił .A JAK MAŁO TO PODALEM PARE MODELI HUMMINBIRDA TAK WRAZIE CZEGO JAKBY TA NIE MIAŁA MENU POLSKIEGO .NATO SPRZEDAWCA ODPOWIEDZIAŁ ZE WSZYSTKIE MAJĄ .TYLKO MUSZE GDZIEŚ ZAŁATWIĆ INSTRUKCJE PO POLSKU .
A JAK KTOŚ POTRZEBUJE DO HUMMINBIRDA MATRIX 47X 3D TO MAM.
POZDRO.

#8 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 04 sierpień 2011 - 20:04

Witam ponownie kolegów.
Ja wiem już coś innego ,mam rodzine w Kanadzie i przed zakupem kazalem zapytać o menu Polskie i oczywiście jest i system metryczny też można zmieniać ,co sprzedawca w sklepie pokazal i ustawił .A JAK MAŁO TO PODALEM PARE MODELI HUMMINBIRDA TAK WRAZIE CZEGO JAKBY TA NIE MIAŁA MENU POLSKIEGO .NATO SPRZEDAWCA ODPOWIEDZIAŁ ZE WSZYSTKIE MAJĄ .TYLKO MUSZE GDZIEŚ ZAŁATWIĆ INSTRUKCJE PO POLSKU .
A JAK KTOŚ POTRZEBUJE DO HUMMINBIRDA MATRIX 47X 3D TO MAM.
POZDRO.



powiedz mi prosze jak to zmienic bo kolega z DI i SI probuje od dluzszego czasu + na forum pisza co pisza (moja do mnie leci dopiero wiec nie wiem jak bedzie).
Z ktorej czesci kanady sprowadzasz echo? moze tam gdzie gadaja po francusku (wybacz ignorancje) standardem bedzie system metryczny i na rynku kanadyjskim poprostu wystepuje model europejski (za wyjatkiem czesci mowiacej po angielsku?)
ps oczywiscie mowisz o 597 HD DI combo?

#9 OFFLINE   SALAR80

SALAR80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaNad Odrą
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:B.

Napisano 04 sierpień 2011 - 20:35

Moja będzie za dwa tygodnie ,wczoraj poleciała do polski i przyleci już przestawiona .jak ją dostane to podziele sie widomościami .A co do rejonu to okolice Mississauga ok 100 km od granicy USA.podam link do sklepu
http://www.basspro.com
Do cen podanych w sklepie trzeba doliczyć 13 procent wat a te echo i tak w sklepie nie 650 a 730 dolców + wat.
przesyłka 1,20 dolar za kilo i tak do 20 kilogramów lotnicza.

#10 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 04 sierpień 2011 - 21:42

Moja będzie za dwa tygodnie ,wczoraj poleciała do polski i przyleci już przestawiona .jak ją dostane to podziele sie widomościami .A co do rejonu to okolice Mississauga ok 100 km od granicy USA.podam link do sklepu
http://www.basspro.com
Do cen podanych w sklepie trzeba doliczyć 13 procent wat a te echo i tak w sklepie nie 650 a 730 dolców + wat.
przesyłka 1,20 dolar za kilo i tak do 20 kilogramów lotnicza.


wlasnie mialem zamawiac w basspro dla znajomego w kanadzie (mieszkaja w ontario), ale dodali podatki etc a pozniej sie wycofali z zamowienia (bo polska karta kredytowa placilem)i nawet nei raczyli mnie o tym poinformowac - po 2ch tygodniach zamowienie dalej wisialo u nich w systemie.... przynajmniej chat maja dobry i szybki
to samo z kilkoma innymi sklepami (amazon, cabelas i kilka innych).
ostatecznie kolega z usa mi ja kupil w prezencie
uwazaj na takie szybkie paczki (do pl kolega mi mowil, ze zwykle ida 4-5 tygodni a jak szybciej to sie celnicy interesuja (a tutaj clo od ceny(wliczajac podatek ichniejszy etc)+wysylki i podatek od ceny+wysylki+cla ;/
mam nadzieje, ze mi nic nie dowala moja z wysylka wyszla mnie 680.
Ale to chyba nie o tym mowa w watku. prosze odezwij sie jak twoja doleci.

edit:
KUrr...
wiedzialem, ze dojdzie do mnie jak pojde do sklepu - nie bylo mnie 20 minut a listonosz byl 10 minut po moim wyjsciu a w niedziele lece na wakacje mam nadzieje, ze jutro maja poczte otwarta inaczej dupa blada az sie boje ze ja do usa odesla (wyjezdzam na ponad 2 tygodnie).

#11 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 sierpień 2011 - 12:04

dotarla! bez cla etc z usa do irl szla 6 dni roboczych

nie da sie zmienic jednostek ani jezyka...
jezyka nawet nei ma opcji
jednostki sa stopy albo jakies inne tez na f (nie chce mi sie jej podlaczac na krotka moze to saznie?)
dlugosc w milach badz milach morskich
nie da sie tez ustawic czasu na europejski (ale calosc kosztowala mnie 1900 pln i jestem w stanie to zdzierzyc za roznice w cenie..

#12 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 05 sierpień 2011 - 18:04

Witam
Jakoś wersja po naszemu istnieje bo nabyłem taka u nas w kraju.

#13 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 sierpień 2011 - 18:20

Witam
Jakoś wersja po naszemu istnieje bo nabyłem taka u nas w kraju.


a kto napisal, ze nie istnieje? Czytaj uwaznie.

#14 OFFLINE   bm639

bm639

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaWND
  • Imię:Maciek

Napisano 11 sierpień 2011 - 18:16

nie da sie zmienic jednostek ani jezyka...
jezyka nawet nei ma opcji

w basspro można zapytać o takie rzeczy ...


#15 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 11 sierpień 2011 - 18:44

[quote]

nie da sie zmienic jednostek ani jezyka...
jezyka nawet nei ma opcji

[/quote]w basspro można zapytać o takie rzeczy ...

[/quote]

po pierwsze trzeba kupowac w bass pro
po drugie szkoda, ze nei zachowalem maili z chatu z ludzmi z bass pro mi nikt nie zaoferowal nic takiego... - po kazdym chacie z doradca dostajesz maila z calego zajscia

no nic w sumie ide na chat z bass pro za pare minut napisze co mi powiedza

polecam zajzenie na strone 131 instrukcji obslugi domestic modele tylko feet and fathoms (stopu i saznie?)
international sie da zmieniac
facet z bass pro (jarek , ale nie polak) napisal:
Jarek: Regarding your unit, I cannot tell if it can switch to Metric. Their web site does not tell me that.
Jarek: I am also looking at the instruction manual and it does not seem to tell me that either.
Jarek: I do apologize about that. You might also contact Humminbird to be sure.


oczywiscie cytaty z chatu sa tylko wyrwanymi z kontekstu zdaniami, ale calosci nie bede przytaczal bo miedzy innymi rozwazalismy genealogie jego imienia

#16 OFFLINE   bm639

bm639

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaWND
  • Imię:Maciek

Napisano 11 sierpień 2011 - 19:32

Ja kupowąłem kiedys Lowrance x96 bedąc w basspro i facio też sie motał, ale sprawdziłem na żywo i okazało się, że jest sytem metryczny, ale polskiego języka nie ma .... w tym przypadku może być podobnie, choć kiedyś kupiłem prostego Humminka i faktycznie nic nie dało się zrobić nawet z jednostkami miary (ale wtedy nie pytałem, no i tania i prosta była)

#17 OFFLINE   SALAR80

SALAR80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaNad Odrą
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:B.

Napisano 11 sierpień 2011 - 20:16

witam kolegów ja dzisiaj odpaliłem swoją i wszystko chodzi tak jak powinno to znaczy menu polskie , system miar Europa gps terz działa
SUPER ZABAWKA .
Na razie demo w sobote na wode .
kupiona oczywiście w Basspro a dotarła w tydzien
pozdrawiam

#18 OFFLINE   bm639

bm639

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaWND
  • Imię:Maciek

Napisano 11 sierpień 2011 - 20:27

czyli ktoś z Kanady kupił ci sondę w bass pro w USA i przysłał do Polski?

#19 OFFLINE   SALAR80

SALAR80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaNad Odrą
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:B.

Napisano 12 sierpień 2011 - 17:03

NIE MAM RODZINE W KANADZIE I KUPILI W KANADZIE W BASSPRO.

#20 OFFLINE   bm639

bm639

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaWND
  • Imię:Maciek

Napisano 12 sierpień 2011 - 19:59

To ciekawe, czyżby na Kanadę sprzedawali inne modele niż na USA? Jakoś nie chce mi się wierzyć ... na Europę to co innego, ale Kanada i USA to prawie ten sam rynek





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych