Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Interpretacja obrazu echosondy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1797 odpowiedzi w tym temacie

#781 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 sierpień 2018 - 21:00

cokolwiek by to nie bylo na dnie , to na 800khz + chirp  to jakoscia nie powala



#782 OFFLINE   Crow

Crow

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 12 sierpień 2018 - 21:49

Ryba czy przeszkoda ?attachicon.gif IMG_20180811_204538.jpg


Wygląda jak zatopiony kajak.

#783 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 12 sierpień 2018 - 22:30

moze to wieloryb :-D 

A tak na poważnie to tak jak wyżej prawdopodobieństwo jest wieksze ze to łódka niż ryba. napłyń jeszcze raz jak bedziesz mial taka okazje z drugiej strony.  



#784 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 13 sierpień 2018 - 06:40

cokolwiek by to nie bylo na dnie , to na 800khz + chirp to jakoscia nie powala


Ograniczenie forum do 2mb robi swoje , musiałem zredukować rozdzielczość

#785 OFFLINE   Jacky X

Jacky X

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów

Napisano 19 sierpień 2018 - 06:47

Jestem świeżym użytkownikiem Garmin DV70. I zielonym jak szczypiorek :D

Co ja patrze ? :blink:

 

b0aab57594f5784a.jpg

3e03097eb6dd6200.jpg



#786 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 19 sierpień 2018 - 06:49

Nic ciekawego :-)
O góry gazy idące z dna, na dole jakiś kamień czy korzeń, alp po prostu coś. Naplyń z innych stron. Dziwne że nie ma przy tym ryby.

Użytkownik count_martin3z edytował ten post 19 sierpień 2018 - 06:51


#787 OFFLINE   Jacky X

Jacky X

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów

Napisano 19 sierpień 2018 - 11:11

Nic ciekawego :-)
O góry gazy idące z dna, na dole jakiś kamień czy korzeń, alp po prostu coś. Naplyń z innych stron. Dziwne że nie ma przy tym ryby.

 

Pięknie dziękuję. Dopiero się uczę.

 

1) W ogóle jakbym mało ryb(łuków) widział na 5 godzin pływania. Spróbuję wrzucić zdjęcie konfiguracji.

 

2) Z tym zdjęciem nr2 to o tyle dziwna sprawa, że byliśmy zakotwiczeni. No może nie na sztywno(jedną kotwicą) ale nie było wiatru i krótkim czasie się to przemieściło.

 

Ale jak mówię to moje początki.



#788 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 19 sierpień 2018 - 11:26

O tej porze roku i przy tych temperaturach, zakwicie, szukasz ryby na zbyt małej głębokości. U mnie ryby siedzą na 6-8 metrach. Wszystko gnije od spodu, a u góry nie ma tlenu.

Jeśli dryfowałeś nad tym czymś, to może być coś małego nawet. Na obraz echo, który widzisz, wpływa wiele czynników.

Użytkownik count_martin3z edytował ten post 19 sierpień 2018 - 11:29


#789 OFFLINE   killer zander

killer zander

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 19 sierpień 2018 - 20:45

Są zbiorniki gdzie 2 metry wody to już głęboka woda a 3 metry to Max.

#790 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 19 sierpień 2018 - 21:03

Nawet nieopodal siebie mam taką kałuże że 80ha gdzie jest 1 dołek 2.3m a reszta 1.8-2m... osobiście nie lubię w takich Nieckach lowic

Użytkownik siarq edytował ten post 19 sierpień 2018 - 21:09


#791 OFFLINE   killer zander

killer zander

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 19 sierpień 2018 - 22:24

Jestem użytkownikiem lowrance hds pierwszej generacji od ośmiu lat. Posiadam przy niej przetwornik 50/200
czyli morski z bardzo wąskim stożkiem i cóż mogę powiedzieć to co pod wodą to na ekranie. Leszcze lub karpie są obrazowane jako okrągłe echa im większe tym bardziej żółte, duży sum potężne echo podłużne ( wiem bo podczas holowania chowają się pod łódką a kilka ich wyholowałem ) pniak to pniak a rośliny to rośliny. Drapieżniki to podłużne echa oczywiście można pomylić z amurem 😆
W tym roku dokupiłem przetwornik 83/200 bo znajomy przekonał mnie że na płytkiej wodzie będzie więcej widać i co? Ano niestety nie, echa ryb są obrazowane jako łuki, pniaki jakieś
stożkowe ogólnie lipa po 2 pobycie na łodzi powrócił przetwornik 50/200 może mniej widać ale za to w jakości HD😆 jak ultra sonograf ( zobaczyć echo sandacza pilnującego pniaka chwilę przed braniem "BEZCENNE" a złowiłem ich setki) Wyśmiewanie się z kolegów twierdzacych że są w stanie rozróżnić ze sporym prawdopodobieństwem ryby widziane na ekranie echosondy jest trochę nie ma miejscu. Swojego czasu pływałem z kolegą po zalewie sulejowskim tłumaczył jak odróżnia sandacze od szczupaków i miał wyniki na poparcie swoich słów łowił 5-10 ryb dziennie głównie sandacze czasami bolenie. Złowił też suma 252cm który dalej pływa a było to 6 lat temu. Wypływał tysiące godzin na polskich i zagranicznych łowiskach a wiadomo trening czyni mistrza. Uff napisałem to na telefonie
Pozdrawiam

#792 OFFLINE   killer zander

killer zander

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 20 sierpień 2018 - 08:42

Jestem świeżym użytkownikiem Garmin DV70. I zielonym jak szczypiorek :D
Co ja patrze ? :blink:

b0aab57594f5784a.jpg
3e03097eb6dd6200.jpg


Na zdjęciu pierwszym według mnie to lina od kotwicy

Użytkownik killer zander edytował ten post 20 sierpień 2018 - 08:43


#793 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 20 sierpień 2018 - 20:55

Jestem użytkownikiem lowrance hds pierwszej generacji od ośmiu lat. Posiadam przy niej przetwornik 50/200
czyli morski z bardzo wąskim stożkiem i cóż mogę powiedzieć to co pod wodą to na ekranie. Leszcze lub karpie są obrazowane jako okrągłe echa im większe tym bardziej żółte, duży sum potężne echo podłużne ( wiem bo podczas holowania chowają się pod łódką a kilka ich wyholowałem ) pniak to pniak a rośliny to rośliny. Drapieżniki to podłużne echa oczywiście można pomylić z amurem
W tym roku dokupiłem przetwornik 83/200 bo znajomy przekonał mnie że na płytkiej wodzie będzie więcej widać i co? Ano niestety nie, echa ryb są obrazowane jako łuki, pniaki jakieś
stożkowe ogólnie lipa po 2 pobycie na łodzi powrócił przetwornik 50/200 może mniej widać ale za to w jakości HD jak ultra sonograf ( zobaczyć echo sandacza pilnującego pniaka chwilę przed braniem "BEZCENNE" a złowiłem ich setki) Wyśmiewanie się z kolegów twierdzacych że są w stanie rozróżnić ze sporym prawdopodobieństwem ryby widziane na ekranie echosondy jest trochę nie ma miejscu. Swojego czasu pływałem z kolegą po zalewie sulejowskim tłumaczył jak odróżnia sandacze od szczupaków i miał wyniki na poparcie swoich słów łowił 5-10 ryb dziennie głównie sandacze czasami bolenie. Złowił też suma 252cm który dalej pływa a było to 6 lat temu. Wypływał tysiące godzin na polskich i zagranicznych łowiskach a wiadomo trening czyni mistrza. Uff napisałem to na telefonie
Pozdrawiam

Może i pływałeś z kolegą po Zalewie Sulejowskim łowiącym te 5-10 ryb dziennie ale 15-20 lat temu... Wtedy nie mając echosondy łowiłem od kilku do kilkunastu sandaczy z jednej miejscówki  ^_^ 

Co do echa, to dziś pływając na Helix 10 Mega niektóre gatunki ryb (leszcze, karpie) rozróżniam bez problemu. Natomiast z sandaczami, to  jest tak, że raz widzę ich kilkanaście sztuk obok siebie, a innym razem nie widzę żadnego a biorą  :huh:

Pozdrawiam.


  • marcinc lubi to

#794 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 20 sierpień 2018 - 21:13

to wklejecie mistrzowie zrzuty ekranowe z: leszczem, karpiem ,sandaczem szupakiem i okniem . bedzie dla potomnych i sam sie naucze



#795 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 20 sierpień 2018 - 21:25

Z całym szacunkiem Adam, ale jeśli na HDS-ie nie rozpoznajesz stada leszczy, to powinieneś to sprzedać. Bo głębokość i twardość dna to można za pomocą cumy określić, tak to robiłem kiedyś.
Cały czas oczywiście mówię widoku skanowania bocznego.
Pozdrawiam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#796 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 20 sierpień 2018 - 21:44

A ja z całym szacunkiem chciał bym zobaczyć takie zrzuty z uzasadnionym opisem :) A co.do sprzedaży, to może na wiosnę jeśli pojawi się coś fajnego.moze wkoncu zrobią coś gdzie bedzie mozna paski policzyc

#797 OFFLINE   killer zander

killer zander

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 20 sierpień 2018 - 23:38

Ryby dalej są
Byłem w niedzielę trzy godziny i złowiłem trzy sandacze 52 58 63cm

#798 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 21 sierpień 2018 - 00:22

ogólnie lipa po 2 pobycie na łodzi powrócił przetwornik 50/200 może mniej widać ale za to w jakości HD jak ultra sonograf
 

Lejesz trochę miód na moje serce, bo w tym roku postanowiłem dla przekory powalczyć z morskim przetwornikiem 50/200 600W na Wiśle. No i zastanawiałem się właśnie, dlaczego za główką stoją paletki zamiast kresek i łuków. Podrążymy temat w takim razie, bo na razie jeden wypad. EDYTA: chociaż u mnie stożek 50kHz jest dosyć szeroki, 45st.


Użytkownik psulek edytował ten post 21 sierpień 2018 - 00:34


#799 OFFLINE   killer zander

killer zander

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 21 sierpień 2018 - 00:31

Lejesz trochę miód na moje serce, bo w tym roku postanowiłem dla przekory powalczyć z morskim przetwornikiem 50/200 600W na Wiśle. No i zastanawiałem się właśnie, dlaczego za główką stoją paletki zamiast kresek i łuków. Podrążymy temat w takim razie, bo na razie jeden wypad.

Paletki no cóż może ryby grały w ping ponga😆 a na poważnie przy morskim przetworniku pływam na 200 mhz, obszar penetracji mały za to odwzorowanie szczegółów super
U mnie na 50kHz słabo obrazuje lepiej widać na 200kHz. Troszkę prądu więcej łyka przy tym przetworniku

Użytkownik killer zander edytował ten post 21 sierpień 2018 - 00:49


#800 OFFLINE   Jacky X

Jacky X

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów

Napisano 21 sierpień 2018 - 07:40

Witam

Mam Garmin 70dv.

 

Zainteresowało mnie oprogramowanie :

1) Home Port

2) Quick Draw Conturs

 

Pytania:

1) Czy to oprogramowanie jest obligatoryjnie w echu czy trzeba go dograć ?

2) A jeśli trzeba dograć to jak to zrobić ?

3) Ktoś korzysta, pomocne ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych