Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Długi cast pod duże gumy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1895 odpowiedzi w tym temacie

#781 OFFLINE   zwiraz

zwiraz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaRybnik
  • Imię:Adam

Napisano 25 kwiecień 2018 - 22:36

Wpisywałem w wyszukiwarkę, ale nic nie znalazałem... Miał ktoś z Was styczność z takim wynalazkiem?


wedka snack baits blue whip 50-150g 262cm

 

 

Czy ktoś może pochwalić się swoimi odczuciami związanymi z tym kijem? Będę wdzięczny za opinie :-)



#782 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 26 kwiecień 2018 - 06:58

Wpisywałem w wyszukiwarkę, ale nic nie znalazałem... Miał ktoś z Was styczność z takim wynalazkiem?


wedka snack baits blue whip 50-150g 262cm

 

 

Czy ktoś może pochwalić się swoimi odczuciami związanymi z tym kijem? Będę wdzięczny za opinie :-)

Oglądałem ten kijek u siebie. Nie jest tak sztywny jak Svartzonker do 140 (nie mylić z abu svartzonker na 2018 rok). Polska cena trochę tak o 100-150 pln zawyżona. Kijek wart maks 550 zł. Mocniejsza wędka od Snack Baits - Snack Baits BlackWhip 8'3'' 60-160 g - to już inna klasa. Ale cena też adekwatna, ponad 1k.


Użytkownik MarCinFin edytował ten post 26 kwiecień 2018 - 06:58


#783 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 26 kwiecień 2018 - 07:11

No jasne, tylko skąd wiedzieć że to z tego tak leci :)
Wiem że dużo kupujesz w poszukiwaniach- mnie to nie rajcuje ;)


Czy dużo ... ? Kilka kijów przerzuciłem przez dwa sezony. Wiem czego chciałem do określonych gramatur i z czasem trafiłem. A 100 gram czyli duuużo to jak pisałem poleci prawie ze wszystkiego. Natomiast jeśli mówimy o tzw. komforcie to dla każdego ma on nieco inne granice i znaczenie. Skoro dla Ciebie tyran równa się komfort to brawo Ty. Poszukiwania zakończone na jakiś czas.

#784 OFFLINE   zwiraz

zwiraz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaRybnik
  • Imię:Adam

Napisano 26 kwiecień 2018 - 13:09

Oglądałem ten kijek u siebie. Nie jest tak sztywny jak Svartzonker do 140 (nie mylić z abu svartzonker na 2018 rok). Polska cena trochę tak o 100-150 pln zawyżona. Kijek wart maks 550 zł. Mocniejsza wędka od Snack Baits - Snack Baits BlackWhip 8'3'' 60-160 g - to już inna klasa. Ale cena też adekwatna, ponad 1k.

Dzięki za info. Co zatem byś polecał? Nowego Svartzonkera czy tego Snack Bite'a?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

#785 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 26 kwiecień 2018 - 13:54

Dzięki za info. Co zatem byś polecał? Nowego Svartzonkera czy tego Snack Bite'a?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Nie łowiłem nimi więc nie mogę Ci żadnego polecić. Miałem w ręku obydwa kije i na tym koniec. Jakość wykonaniana jest na korzyść Abu Svartzonkera. 



#786 OFFLINE   zwiraz

zwiraz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaRybnik
  • Imię:Adam

Napisano 26 kwiecień 2018 - 13:57

Nie łowiłem nimi więc nie mogę Ci żadnego polecić. Miałem w ręku obydwa kije i na tym koniec. Jakość wykonaniana jest na korzyść Abu Svartzonkera.

Ok. To jest cenna informacja. Dziękuję :-)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

#787 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 04 maj 2018 - 16:10

Wstępne testy SG MPP2 2,59 do 150g. Testowałem z brzegu i z pontonu. Myślę, iż podoła deklarowanej mocy. Jedna uwaga. Kija kupiłem z myślą o wędkowaniu ze środków pływających. Po wędkowaniu z brzegu orzekam, iż nie jestem fanem całodziennego machania taką lagą. Potrzeba trochę miejsca za plecami albo z boku, aby tym majtnąć. Co innego z pontonu. Rzucane było przynętą ok.120g. (Duża guma plus obciążenie) Kij radzi sobie z tym bez problemu. I tu kilka uwag. Rzucanie dużymi gumami , dopalanymi 2 dozbrojkami ( a tak przeważnie łowimy) jest dystansowo krótsze, niźli gumą uzbrojoną w dużą główkę jigową. Testowałem też Slidery Salmo. 12 S leci bardzo daleko. Dziesiątka zresztą też. Najniżej,jak zszedłem to guma na 20g. główce (taka ok.10 cm) oraz Slider 7S. Miały być próby w trollingu, niestety, silnik odmówił posłuszeństwa. Rzucałem min. gumami typu Relaks 22,5 cm wraz z dozbrojką, Herring Shad 25 cm jw, dużymi obrotówkami z chwostem a także Bandit Shadem Strike Pro 23 cm. Patyk daje radę. Niestety, żadna rybka nie chciała podjąć współpracy, ale po tych testach orzekam, iż wędzisko zostaje u mnie i jeszcze pokaże, na co je stać.Wybór na zakup padł na Targach w Poznaniu. Zamierzałem początkowo kupić SG MPP 2,21 do 130g. Ale to była pała. A ten na sucho wykazuje jakieś ugięcie. Co dalej, zobaczymy.


Użytkownik Novis edytował ten post 04 maj 2018 - 16:11


#788 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 maj 2018 - 09:43

Podsumowując sezon , dla mnie m1 35lb to podstawowy kij do szczupaków startuje od 30g kończy sie na w sumie nie wiadomo gdzie... bezpiecznie będzie napisać 220g, ale 3d trouta 30cm od sg da radę rzucić i poradzi też sobie z Megabassem kanata 16cm albo 15cm sg kanibalem.

  Niewątpliwą zaletą tego kija to waga i to że zapracuje pod rybą 40cm-50cm a metrówke wytarabani poniżej minuty jak nie będziemy się z nią pier#@%ić. Kij optycznie nie do odróżnienia od słabszej wersji,uwielbia się giąć plecionka na poziomie  typu power pro 40lb (0,32mm) pozwoli wyjąć  wszystko co przyjdzie do głowy i pływa w europejskich wodach.

 

 Ja w tej chwili nie wyobrażam sobie lepszego kija do łownia  szczupaków,nie znalazłem nic innego co by mi odpowiadało.

Jak nie sztywne pały które pod metrówką uginają sie do 3ciej przelotki od szczytu,a to grubość w dolniku ala sucha krakowską,  albo nie ogarniają przynęt które powinny albo gwarancja do płota itd....

wkradł się mały babol , oczywiście chodziło mi o 25cm nie 30cm trouta . Reasumując super uniwersalny kij, do mocnej animacji polecam nie wychodzić ponad 170g , można go z głową przeciążać ale wtedy będzie nas to kosztować dużo energii :)


Użytkownik Jano edytował ten post 19 maj 2018 - 17:04


#789 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 18 maj 2018 - 14:24

wkradł się mały babol , oczywiście chodziło mi o 25cm nie 30cm trouta . Reasumując super uniwersalny kij, do mocnej animacji polecam nie wychodzić ponad 170g , można go z głową przeciążać ale wtedy będzie nas to kosztować dużo energii :)

 

Wrzucisz kiedyś jakieś foty ugięcia tego m1 35 lb + info o wadze i długości dolnika od pazura? Masz go w całości czy skracany? Odnośnie m1 25 lb jest sporo w wątku, ale o 35 lb nawet w całym necie ciężko coś znaleźć. W przyszłym sezonie pewnie będę się przymierzał, do 100 g już mam i będę szukał czegoś do 200 g.



#790 OFFLINE   Assasyn

Assasyn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:-

Napisano 18 maj 2018 - 14:31

Witam,

ktoś ma, używa itd.:

- Savage Gear MMP2 2.59m do 220g

- Savage Gear Custom 2.58m 240g

- abu svartzonker XH 2.59m 220g

 

Szukam kija pod gumy 30cm. Niestety nie mam możliwości obejrzeć w realu w/w wędek.

Co polecacie?



#791 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 18 maj 2018 - 17:32

Grubo, nie moja liga. Pierwszą pozycję mam w tej samej długości ale c.w do 150g. Jestem zadowolony.



#792 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 18 maj 2018 - 22:52

Wrzucisz kiedyś jakieś foty ugięcia tego m1 35 lb + info o wadze i długości dolnika od pazura? Masz go w całości czy skracany? Odnośnie m1 25 lb jest sporo w wątku, ale o 35 lb nawet w całym necie ciężko coś znaleźć. W przyszłym sezonie pewnie będę się przymierzał, do 100 g już mam i będę szukał czegoś do 200 g.



Jak jutro znajdę chwilę to zrobię kolka fotek ugięcia kija itd
  • Maciek. lubi to

#793 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 maj 2018 - 03:01

Witam,

ktoś ma, używa itd.:

- Savage Gear MMP2 2.59m do 220g

- Savage Gear Custom 2.58m 240g

- abu svartzonker XH 2.59m 220g

 

Szukam kija pod gumy 30cm. Niestety nie mam możliwości obejrzeć w realu w/w wędek.

Co polecacie?

Który z tych kijków jest najmniej pałowatyt???



#794 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 maj 2018 - 15:02

:D mniejsze zło 

 

Witam,

ktoś ma, używa itd.:

- Savage Gear MMP2 2.59m do 220g

- Savage Gear Custom 2.58m 240g

- abu svartzonker XH 2.59m 220g

 

Szukam kija pod gumy 30cm. Niestety nie mam możliwości obejrzeć w realu w/w wędek.

Co polecacie?

30cm ogony czy 30cm swimbaity ? 


  • spinnerman lubi to

#795 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 maj 2018 - 08:52

W Plecionie pojawił się w dobrej cenie Szwartzonker 2,59 do 140 gramów. Dobra relacja ceny do jakości. Rozsadna waga i osprzęt Fuji.


  • marcin186 lubi to

#796 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 23 maj 2018 - 09:45

Dzięki za info,rzeczywiście w dobrej cenie.

#797 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 maj 2018 - 09:56

150 gramów tez pociągnie bez problemu. Sprawdzone.


  • marcin186 lubi to

#798 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 23 maj 2018 - 10:46

Ogloszenia typu sprzedam umieszcza sie na gieldzie  ;) 


Użytkownik Del Toro edytował ten post 23 maj 2018 - 11:29


#799 OFFLINE   Barnaba

Barnaba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaMielec
  • Imię:Filip

Napisano 29 maj 2018 - 23:09

Miał ktoś do czynienia z tym kijaszkiem?? Abu fantasista Beast do 100g. 236cm.

#800 OFFLINE   shorty

shorty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 03 czerwiec 2018 - 00:26

Wstępne testy SG MPP2 2,59 do 150g. Testowałem z brzegu i z pontonu. Myślę, iż podoła deklarowanej mocy. Jedna uwaga. Kija kupiłem z myślą o wędkowaniu ze środków pływających. Po wędkowaniu z brzegu orzekam, iż nie jestem fanem całodziennego machania taką lagą. Potrzeba trochę miejsca za plecami albo z boku, aby tym majtnąć. Co innego z pontonu. Rzucane było przynętą ok.120g. (Duża guma plus obciążenie) Kij radzi sobie z tym bez problemu. I tu kilka uwag. Rzucanie dużymi gumami , dopalanymi 2 dozbrojkami ( a tak przeważnie łowimy) jest dystansowo krótsze, niźli gumą uzbrojoną w dużą główkę jigową. Testowałem też Slidery Salmo. 12 S leci bardzo daleko. Dziesiątka zresztą też. Najniżej,jak zszedłem to guma na 20g. główce (taka ok.10 cm) oraz Slider 7S. Miały być próby w trollingu, niestety, silnik odmówił posłuszeństwa. Rzucałem min. gumami typu Relaks 22,5 cm wraz z dozbrojką, Herring Shad 25 cm jw, dużymi obrotówkami z chwostem a także Bandit Shadem Strike Pro 23 cm. Patyk daje radę. Niestety, żadna rybka nie chciała podjąć współpracy, ale po tych testach orzekam, iż wędzisko zostaje u mnie i jeszcze pokaże, na co je stać.Wybór na zakup padł na Targach w Poznaniu. Zamierzałem początkowo kupić SG MPP 2,21 do 130g. Ale to była pała. A ten na sucho wykazuje jakieś ugięcie. Co dalej, zobaczymy.


Ugina się coś ten kij czy pałowaty? Machnął bys jakas fotę :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych