Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Długi cast pod duże gumy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1895 odpowiedzi w tym temacie

#801 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 03 czerwiec 2018 - 12:24

Postaram się. Daj mi trochę czasu.


  • shorty lubi to

#802 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 czerwiec 2018 - 13:31

Wrzucisz kiedyś jakieś foty ugięcia tego m1 35 lb + info o wadze i długości dolnika od pazura? Masz go w całości czy skracany? Odnośnie m1 25 lb jest sporo w wątku, ale o 35 lb nawet w całym necie ciężko coś znaleźć. W przyszłym sezonie pewnie będę się przymierzał, do 100 g już mam i będę szukał czegoś do 200 g.

.




M1 35lb to najlżejsza wagowo konstrukcja w tej półce CW , ja i moi znajomi mamy nieskracanie. Od pazura zazwyczaj 44-46cm. Ogarnie dużo bo kij się głęboko ładuje przez co można naprawdę dać mu do pieca - machać i zwijać ogarnia spokojnie 3D roach 25cm,producent podaje 168g ale to bardzo subiektywne i każdy z nas tak naprawdę inaczej wykorzystuje te kije. Ja teraz staram się nie wykraczać po za zalecany wyrzut, ale wcześniej latały z nich 200-240g jak trzeba było teraz mam mocniejsze kije a m1 dalej wywołuje uśmiech na twarzy ;)
Polecam każdemu do pływania gumami 3 i 4D sg, fajny kij pod swimbaity , duże gumy. Pod spinerbaity, bulldawgi i inne stawiające duży opór polecam sztywniejsze konstrukcje 40-50lb

#803 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 03 czerwiec 2018 - 14:04

Dzięki. A jak wygląda dół? Przy gumie 70-80 gr już się dobrze załaduje?



#804 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 czerwiec 2018 - 15:46

Spokojnie od 40-50g jest pełen komfort, ugięcie pod 60takiem jest naprawdę imponujące :P serio
  • drag i Maciek. lubią to

#805 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 czerwiec 2018 - 07:45

Spokojnie od 40-50g jest pełen komfort, ugięcie pod 60takiem jest naprawdę imponujące :P serio

Czyli,w zasadzie jak już brać to lepiej 35lb od razu a nie 25lb.Jesli od dołu już przy 40g. startuje i ładnie się gnie?W razie czego Łukasz będzie na Ciebie :P .



#806 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 04 czerwiec 2018 - 14:01

Wędka co się gnie po 60 takiem i dźwiga 200g klocki,chyba ktoś tu się zapędził za daleko :D  :lol:


  • Little Wing lubi to

#807 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 04 czerwiec 2018 - 14:57

Wędka co się gnie po 60 takiem i dźwiga 200g klocki,chyba ktoś tu się zapędził za daleko :D :lol:

@Sebalos miałeś ten kij w rękach? 😉
  • drag lubi to

#808 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 czerwiec 2018 - 15:12

@Sebalos miałeś ten kij w rękach?

No wlasnie.Łukasz sporo pisał i o słabszym i mocniejszym M1 i z tego co pamiętam ma i obławiał obydwa.Dlatego ja uważam jego info za dość pewne a o tyle ciekawe że większość z nas szuka swimbaita który sporo rzuci i jednocześnie nie jest sztywną pałą.Dlatego to jest ciekawe.


  • erqgth lubi to

#809 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 04 czerwiec 2018 - 15:16

@Sebalos miałeś ten kij w rękach?

 

Miałem ale w sklepie i wygladał na taki co 60 wkręca  przez przelotki,kij jest dalej w mojej strefie zainteresowań dlatego się "czepiam" detali ;)



#810 OFFLINE   koval75

koval75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon

Napisano 04 czerwiec 2018 - 15:52

Czołem Panowie,
jestem szczęśliwym posiadaczem M1 25lb w pełnej długości czyli 8”. Kij jest rewelacyjny o tym chyba nie trzeba nikogo przekonywać i mogę to w 100% potwierdzić. Na kiju miałem szczupaki w przedziale od 56 do 106cm. Ugięcie bajka, hol czysta przyjemność. Mocy mu nie brakuje i śmiało można go znacznie przeciążyć. Nie jest to natomiast kij pod małe przynęty typu canibal 10cm + główka 15gram. Zaznaczam, ze to moja subiektywna opinia.
Zresztą nie do takich przynęt ma u mnie zastosowanie. Nie miałem jeszcze szczęścia pomacać 35lb ale wkrótce to z pewnością nastąpi a i tak nie wątpię, że tym bardziej nie jest to kij pod małe przynęty. Nie ma kija do wszystkiego




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • erqgth lubi to

#811 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 04 czerwiec 2018 - 22:31

Posiadam 35ke w pełnej długości . Jak dla mnie kij strzał w dziesiątkę, pod 60takiem już pracuje i nie gubi ryb, ale nie pod takie ryby został zbudowany. 80cm ładnie pracuje a ryba wyholowana do podbieraka w moment. Metra niestety nie wycisnałem jeszcze tym kijem bo byl dopiero 3 wyjazdy. 25lb moze bym zrobił sobie skrócona ale bardziej pod jerki.

 

 

ma ktoś moze w posiadaniu Westina W3 powercast-T 40-130g ?

 

#812 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 05 czerwiec 2018 - 00:01

Miałem ale w sklepie i wygladał na taki co 60 wkręca  przez przelotki,kij jest dalej w mojej strefie zainteresowań dlatego się "czepiam" detali ;)

 

Rację masz połowicznie, jak miałeś do czynienia wcześniej z phenixami sandaczowymi to ten nie ma takiej struktury pracy i ożywa pod obciążeniem, jednak i tak jeszcze zbyt suchy dla mnie w takich gramaturach. Mam NFC do 150gr i żyje pod 50-takiem nawet, oczko mocniejszy myślę, że ugnie się pod 60 a i minimum 200 rzuci przy czym czuły i zbalansowany, mocna karta w szczupakowych patykach :)



#813 OFFLINE   about

about

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów

Napisano 05 czerwiec 2018 - 07:41

osobiscie uzywam wild rivera do 6 oz, 9 stop, 30 lb, rzuca max w komforcie shad teez 27 cm+20g+dozbrojki czyli jakies ~140g, wiecej tez, ale bez dynamiki, od dolu spokojnie rzucalem cannibala 15 cm+7g czyli jakies ~40g, gnie sie fajnie juz na 60takach



#814 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 05 czerwiec 2018 - 10:24

Rację masz połowicznie, jak miałeś do czynienia wcześniej z phenixami sandaczowymi to ten nie ma takiej struktury pracy i ożywa pod obciążeniem, jednak i tak jeszcze zbyt suchy dla mnie w takich gramaturach. Mam NFC do 150gr i żyje pod 50-takiem nawet, oczko mocniejszy myślę, że ugnie się pod 60 a i minimum 200 rzuci przy czym czuły i zbalansowany, mocna karta w szczupakowych patykach :)

Witam

Jaki blank masz na myśli konkretnie pisząc o tym do 150 g? Szukam czegoś na "polskie szczupaki" co rzuci większą gumą i będzie jako tako pracowało pod rybami od ok. 60 cm. Do jerków mam krótki kij, ale pod gumami słabo się ładuje stąd szukam jakiejś alternatywy.

Czy w Warszawie byłaby możliwość "pomacania" tego kija?



#815 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 czerwiec 2018 - 12:52

Witam

Jaki blank masz na myśli konkretnie pisząc o tym do 150 g? Szukam czegoś na "polskie szczupaki" co rzuci większą gumą i będzie jako tako pracowało pod rybami od ok. 60 cm. Do jerków mam krótki kij, ale pod gumami słabo się ładuje stąd szukam jakiejś alternatywy.

Czy w Warszawie byłaby możliwość "pomacania" tego kija?

 

Chłopaki nie czarujmy się nie ma czegoś takiego jak Polskie szczupaki :D 

 

Potem będzie płacz ze nie da rady ''zapalić'' przynęty bo kij się kładzie, kij musi mieć czym zaciąć i poprowadzić przynętę. Aha i dolne granice wyrzutu raczej nie bedą ograniczane przez kij tylko multik i plecionke 0,35mm+ , niestety kij nie koniecznie ma się nam podobać w ugięciu tylko ma spełniać okreslone zadania nad woda a tendencja jak widzę jest zgoła odmienna :D

 

Musze pomacać te NFC zraziłem się kiedyś do tych blanków przez jakość wykonania złącz i gwarancje. 



#816 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 05 czerwiec 2018 - 13:14

Pisząc Polskie szczupaki można się zdziwić jadąc na Żarnowiec. I ten lekki kij nie podola takim Polskim szczupakom;)

#817 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 05 czerwiec 2018 - 13:20

Pisząc Polskie szczupaki można się zdziwić jadąc na Żarnowiec. I ten lekki kij nie podola takim Polskim szczupakom;)


Powiedz to mojej żonie jak jej tłumaczę że następny kij robię...😆🙊
  • Kuba (50cm+Perch Tracker) lubi to

#818 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 05 czerwiec 2018 - 17:21

Moja już nic nie odzywa się:D bo przy każdym kolejnym zakupie mówię jej że to ostatni .

#819 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 05 czerwiec 2018 - 22:10

Witam

Jaki blank masz na myśli konkretnie pisząc o tym do 150 g? Szukam czegoś na "polskie szczupaki" co rzuci większą gumą i będzie jako tako pracowało pod rybami od ok. 60 cm. Do jerków mam krótki kij, ale pod gumami słabo się ładuje stąd szukam jakiejś alternatywy.

Czy w Warszawie byłaby możliwość "pomacania" tego kija?

 

Jestem otwarty, ale czerwiec mam mocno napięty, przypomnij mi się pod koniec czerwca jeśli jesteś zainteresowany wtedy będę już bywał w Wawie i miał trochę czasu do roztrwonienia :)



#820 OFFLINE   Przemfish

Przemfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • Lokalizacjawielkopolska
  • Imię:Przemysław
  • Nazwisko:Frąckowiak

Napisano 06 czerwiec 2018 - 17:56

Tomek88, możesz napisać jaki do dokładnie blank NFC? Szukam czegoś fajnego na rugiane łowienie gumami w przedziale 60-150 gr






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych