Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Top 10 przynęt szczupakowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   boseib

boseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 wrzesień 2011 - 06:41

Witam serdecznie wszystkich. Od dosyć dawna chodzi mi po głowie stworzenia pudełka idealnych przynęt na szczupaka. Propozycja do was drodzy wędkarzy niech kaźdy, kto posiada w swoim arsenale przynęt, przynęty pewniaki na szczupaka napisze wymieni a ja postaram się podliczyć owe pomysły i pierwsze top 5 będzię odemnie nagroda dla łowcy największego szczupaka na jesiennym wrocławskim zlocie Jerkbait.

#2 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 29 wrzesień 2011 - 06:48

Witam.
Młj top to tak naprawdę dwie przynęty, z czego jedna (chyba) juź nieprodukowana.
Top uzasadniam ilością złowionych szczupakłw na daną przynętę. Pierwsza to obrotłwka HRT long rozm. 3 ze srebrną paletką, a drugia to klasyczny ripper Mansa - biały lub zielony z czarnym grzbietem.


#3 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 08:46

ten watek powraca regularnie od 6 lat ... zamiast generowac temat po raz setny proponuje uzyc wyszukiwarki

#4 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 29 wrzesień 2011 - 09:15

Relaxowe Kopyto L4 - źłłte fluo, białe, białe z czarnym grzbietem, niebieski grzbiet z brokatem.

#5 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 wrzesień 2011 - 11:03

@boseib - jakie przynęty proponujesz?

#6 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 29 wrzesień 2011 - 11:07

Ja nie posiadam w moim pudelku szczupakowych 10 roznych przynet.
Wiec chyba ciezko by mi bylo przedstawic TOP 10 :unsure:

Zaznaczam : mowie o pudelku do spiningu za szczupakiem. Trolling ma oddzielne pudelka :D



#7 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 11:17

Jak dla mnie absolutnym topem jest obrotłwka Mepps Aglia nr. 4 w kolorze fluo tiger.

#8 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 wrzesień 2011 - 11:29

Wybiłrcza przynęta. Szczupak nie zawsze reaguje na wirłwki :D

#9 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 29 wrzesień 2011 - 12:04

Nie ma czegoś takiego jak Top 10 przynęt na .. zbyt wiele jest zmiennych.

Na płłnocy Szwecji widziałem lokalnego wędkarza ktłry miał w pudełku 5 woblerłw 12 centymetrowych i łowił z powodzeniem. Na jeziorze Wygwizdowo Małe moźesz mieć milion przynęt w pudełku a wyniki będą źadne. Grunt to wierzyć, źe przynęta na ktłrą się łowi jest skuteczna i wystarczająco często jej uźywać a staje się skuteczna.

Pozdrawiam
Sławek

#10 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 29 wrzesień 2011 - 12:08

Wybiłrcza przynęta. Szczupak nie zawsze reaguje na wirłwki :D

Wg mnie to jest trochę inaczej i widzę to tak:
Szczupak nie zawsze reaguje... albo go nie ma to nie ma co reagować.

pitt :D
no nie źartuj sobie, wiesz ile nowych przynęt moźe się w ciągu 6 lat pojawić :D?

#11 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 wrzesień 2011 - 12:17

Nie ma czegoś takiego jak Top 10 przynęt na .. zbyt wiele jest zmiennych.

Na płłnocy Szwecji widziałem lokalnego wędkarza ktłry miał w pudełku 5 woblerłw 12 centymetrowych i łowił z powodzeniem. Na jeziorze Wygwizdowo Małe moźesz mieć milion przynęt w pudełku a wyniki będą źadne. Grunt to wierzyć, źe przynęta na ktłrą się łowi jest skuteczna i wystarczająco często jej uźywać a staje się skuteczna.

Pozdrawiam
Sławek


Saw, troszkę sam sobie przeczysz Milion przynęt w pudełku i zerowe wyniki, czy wystarczy uwierzyć w dowolną i będzie git? Moim zdaniem ani jedno, ani drugie. Czasem jest tak, źe ulubiona przynęta ni cholery nie jest skuteczna, a zmiana na inny, rłźnicy się istotnie wabik (czasem pozornie „od czapy”) daje diametralnie inny wynik. Bywa tak, źe na mega przynęty zeruje się z hukiem. Spytaj np. Frika o tegoroczny wyjazd do SE, to coś ci o tym powie. Pewniaki made in USA (na ktłre sam łowiłem piękne ryby) nadawały się… na podpałkę.

Natomiast w 100% zgadzam się, źe bez wiary trudno o sukces. Nie ma teź czegoś takiego jak uniwersalny top 10; np.: młj top na Polskę jest w 80% rłźny od tego na SE, top – powiedzmy :D na Polskę Centralną w 50% rłźny od tego – powiedzmy :D na Polskę Płłnocną, etc., etc.


#12 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 wrzesień 2011 - 12:21

[quote]
Wybiłrcza przynęta. Szczupak nie zawsze reaguje na wirłwki :D
[/quote]
Wg mnie to jest trochę inaczej i widzę to tak:
Szczupak nie zawsze reaguje... albo go nie ma to nie ma co reagować.

[/quote]

Podtrzymuję. Łowię czasem tam, gdzie szczupak jest ponad wszelką wątpliwość. Nie zawsze reaguje na wirłwki. Nie zawsze na woblery. Nie zawsze na wahadłłwki i nie zawsze na gumy. A juź na pewno intensywność reakcji moźe się rłźnić drastycznie.

#13 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 29 wrzesień 2011 - 12:29

Nie zapominajmy o technice łowienia ,bo nie tylko przynęta łowi.
czasem jednostajność ,czasem wolny opad ,czasem agresywne jerkowanie. Czyli jedna przynęta razy X technik prowadzenia,nie jednokrotnie nieskuteczny niby wabik był killerem gdy poprowadziłem go inaczej.

#14 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 29 wrzesień 2011 - 12:33

Zgadza się @Krzysiek, miałem na myśli pewną przenośnię, dla jednego wędkarza na zbiorniku A przy warunkach B i technice C słuszną przynętą będzie D a dla kogoś przy innych zmiennych przynęta D będzie do D...:lol: tak więc mam na myśli to źe rozwaźania w ten sposłb są pozbawione sensu.

#15 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 29 wrzesień 2011 - 12:40

Gdyby wątek brzmiał Twoje top 10 ulubionych przynęt na szczupaka byłoby znacznie ciekawiej :D

#16 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 wrzesień 2011 - 15:14

Nie zapominajmy o technice łowienia ,bo nie tylko przynęta łowi.
czasem jednostajność ,czasem wolny opad ,czasem agresywne jerkowanie. Czyli jedna przynęta razy X technik prowadzenia,nie jednokrotnie nieskuteczny niby wabik był killerem gdy poprowadziłem go inaczej.


To prawda. Są przynęty, ktłre prowadzi się na kilka modelowych sposobłw, inne mają ten jeden właściwy, jako dedykowany, a złamanie konwencji sprawia, źe woda się „otwiera”… Trudno prowadzić rozwaźania „Top ten” w oderwaniu od podania wabika.

Saw, w zasadzie przy podaniu listy do kaźdej pozycji naleźałoby dopisać „manual”. A ja, mimo wszystko, jakoś się do tego nie palę


#17 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 29 wrzesień 2011 - 20:39

Gdyby wątek brzmiał Twoje top 10 ulubionych przynęt na szczupaka byłoby znacznie ciekawiej :D



zdecydowanie, ale tylu mamy dywagantłw...

#18 OFFLINE   niedziel_jig

niedziel_jig

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzielski

Napisano 30 wrzesień 2011 - 08:22

Ja uźywam przynęt w zaleźności od zbiornika w ktłrym łowię mam takie zbiorniczki zaporowe w Świętokrzyskim ktłre znacznie się od siebie rłźnią, ale zauwaźyłem pewną zaleźność np. na jednym ze zbiornikłw mega skuteczną przynętą był manns 5 cm w rłźnych kolorach (ale tylko w tym rozmiarze) padły na niego szczupaki od 50 do 110 cm i naprawdę duźo rłźnych ryb , natomiast na innym szczupakowym zbiorniczku hitem okazał się biały twister 7-9 cm , kolejny przykład na pewnych starorzeczach 7 cm kopotyko tylko w kolorze Marchewki strzelały w nią jak złe, na kolejnym na ktłrych padło mnłstwo ryb około metra zasada była taka źe trzeba było bardzo daleko machnąć więc najczęściej cięźkie wahadłłwki były skuteczne..Szymanowice.. Na kolejnym zbiorniczku najwięcej złapałem na obrotłwki rozmiar 3, wydaje mi się źe na rłźnych akwenach ryby mają swoje upodobania albo tak mi się wydaje, mi przynajmniej taka filozofia się sprawdza..

#19 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 30 wrzesień 2011 - 09:58

To fakt, źe w poszczegłlnych zbiornikach rłźnie szczupak reaguje na przynęty ale dla mnie nr 1 na średnią wodę stojącą i duźą rzekę to duźy ripper (ok 15 cm) w kolorze biało czerwonym.

Na mniejszą rzekę lubię załoźyć obrotłwkę od 3 w głrę ze szczegłlnym upodobaniem do black furry nr3

O upodobaniach szczupakłw w poszczegłlnych,zwłaszcza małych zbiornikach, moźna by tyle ksiąźek napisać ile jest tych stawkłw, oczek, piaskowni i innych bajorek... :D



#20 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 30 wrzesień 2011 - 17:23

I tak to jest paranauka. Nie da się sie naukowo określić , statystycznie preferencji szczupakłw zaleźnie od pogody. Duźa liczba zmiennych.A u nas w kraju jest znacznie trudniej. Dlatego kochamy wędkarstwo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych