Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotki spinningowe ABU Garcia Revo (MGX, SX)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   PolMart

PolMart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaSerock
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Kowal

Napisano 08 grudzień 2015 - 10:22

Witam.

 

Panowie - krótkie pytanie . Ktoś coś  ?? Słyszał ? Wie na ten temat ABU Revo MGX Spin? Konstrukcja wydaję się dosyć poprawna - waga niska , cena przystępna. Warto zawracać sobie tym głowę  ? Nie podaję specjalnie metody połowu ,rozmiaru itp- chodzi mi ogólnie o Waszym zdaniu na ten temat.

Czy na siemano i daiwiiie się świat kończy ? Czy raczej nie koniecznie  ? :)

Załączone pliki

  • Załączony plik  abuuu.jpg   35,17 KB   48 Ilość pobrań


#2 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 08 grudzień 2015 - 10:44

Akurat tego modelu nie przerabiałem(nowość)ale zeszły sezon starałem się operować Abu Revo Sx 40. Konstrukcyjnie,wizualnie,to klon Penna Atlantisa. Nawój był ok,sama praca też. Używałem do boleniowania. Niestety miał wadę zupełnie dyskwalifikującą...podczas opadów deszczu,kiedy już namókł odpowiednio :D ,praktycznie stawał w miejscu.Smarowanie nie poprawiało specjalnie sytuacji,niby kręcił ale ciężko. Po wyschnięciu wracał do normy. 

Może dałoby się to ogarnąć,ale w tym czasie bliźniaczy Atlantis rozpoczął tzw."ząbkowanie"...to wszystko działo się podczas obecności wśród Autorytetów z TJ,diagnoza była wyjątkowo precyzyjna...do pieca :D

Zostałem posiadaczem "nudnego"TP 2015 i o dziwo nawet kąpiele w odrzańskich wodach mu służą ;)  :D

Jeśli masz ochotę wydać w granicach "tysia"+- to tak,pozostaje tylko Daiwa i Shimano


Użytkownik Ricci edytował ten post 08 grudzień 2015 - 10:45

  • PolMart lubi to

#3 OFFLINE   PolMart

PolMart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaSerock
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Kowal

Napisano 08 grudzień 2015 - 10:56

Akurat tego modelu nie przerabiałem(nowość)ale zeszły sezon starałem się operować Abu Revo Sx 40. Konstrukcyjnie,wizualnie,to klon Penna Atlantisa. Nawój był ok,sama praca też. Używałem do boleniowania. Niestety miał wadę zupełnie dyskwalifikującą...podczas opadów deszczu,kiedy już namókł odpowiednio :D ,praktycznie stawał w miejscu.Smarowanie nie poprawiało specjalnie sytuacji,niby kręcił ale ciężko. Po wyschnięciu wracał do normy. 

Może dałoby się to ogarnąć,ale w tym czasie bliźniaczy Atlantis rozpoczął tzw."ząbkowanie"...to wszystko działo się podczas obecności wśród Autorytetów z TJ,diagnoza była wyjątkowo precyzyjna...do pieca :D

Zostałem posiadaczem "nudnego"TP 2015 i o dziwo nawet kąpiele w odrzańskich wodach mu służą ;)  :D

Jeśli masz ochotę wydać w granicach "tysia"+- to tak,pozostaje tylko Daiwa i Shimano

Bardzo rzeczowa recenzja :)  Pytanie = odpowiedz :) Dziękuję kolego



#4 OFFLINE   aroaro

aroaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 10 grudzień 2015 - 22:29

Jest ten kołowrotek wogóle dostępny w polskiej dystrybucji??



#5 OFFLINE   PolMart

PolMart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaSerock
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Kowal

Napisano 11 grudzień 2015 - 13:48

jest - na wybrzeżu w Wawie mieli - ale już nie mają  :(

 

Wiem , że jeden kolega z forum go miał na długo przed premierą w europie 


Użytkownik PolMart edytował ten post 11 grudzień 2015 - 13:50


#6 OFFLINE   kratatara

kratatara

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 grudzień 2015 - 13:56

Łowię nim drugi rok, jest ok.



#7 OFFLINE   PolMart

PolMart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaSerock
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Kowal

Napisano 11 grudzień 2015 - 14:02

Łowię nim drugi rok, jest ok.

Ale kolego dokałdnie tym modelem  ? Z tego co wiem one weszły dopiero w tym roku ...

Na pewno ten model ze zdjęcia  ?



#8 OFFLINE   kratatara

kratatara

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 grudzień 2015 - 15:19

Innym, wcześniej nie było zdjęcia.



#9 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 11 grudzień 2015 - 16:04

Młynek jest już dostępny w FM , ktoś tam na alle... oferuje . Biorąc pod uwagę , że na tegorocznym Efttex'ie zdobył nagrodę dla najlepszego stałoszpulowca i wagę ma rzeczywiście piórkową , to może być ciekawa alternatywa dla magnezowo-Ci4+-zaionowych japońców w kategorii UL . Tylko czy ktoś już tym kręcił w realu ? Cena poniżej tysia ...



#10 OFFLINE   Piotrek1982

Piotrek1982

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 16 marzec 2016 - 09:15

Witam, rowniez interesuje mnie w/w model. Potrzebuje kreciolka do lekkiego spiningu i wybor padl wlasnie na Abu lub cos z gamy shimano, np TP 2500s. Oba kolowrotki to swiezaki i ciezko dokopac sie do jakis konkretnych opini czy testow. Z mojej strony za Revo przemawia nagroda efttex, ultra lekkosc, druga szpula zapasowa (czego w twin powerach brak) i ogolnie fajnie sie prezentuje ;-) watpliwosci to oczywiscie made in China i ogolnie mala popularnosc tych kolowrotkow na rynku i oczywiscie wsrod wedkarzy. Shimano to shimano, wiadomo, ale ten brak drugiej szpuli eh... Kreciolka chce podpiac do fishmakera II 1-7 g. Prosze o ewentualna pomoc, rade czy opinie o powyzszych mlynkach, zadnego do tej pory nie mialem w reku wiec przed kupnem bede sie sugerowal waszymi komentarzami. Pozdrawiam.

#11 ONLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 16 marzec 2016 - 13:16

Hahaha w Norwegii ten kołowrotek kosztuje 3999nok hahaha. Chyba jestem jeszcze za biedny na takie eksperymenty :-). Zostane przy tanich stradickach :-)

Jak dla mnie to cholernie ważny jest sposob w jaki jest ukladana linka. Shimano robi to perfekcyjnie.

Użytkownik Jack__Daniels edytował ten post 16 marzec 2016 - 13:21


#12 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 16 marzec 2016 - 13:30

W moim Stradic'u 2015 perfekcyjnie nie nawija :-(

#13 ONLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 16 marzec 2016 - 13:41

Nie strasz mnie bo dwa do mnie jada. Pozyjemy zobaczymy. Podkladki regulujące wkladales? Zylka czy plecionka?

#14 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 16 marzec 2016 - 13:44

No nie regulowałem podkładkami, bo trochę mi się nie chce bawić z przewijaniem. Plecionka Power Pro 10 lb. 



#15 ONLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 16 marzec 2016 - 13:49

Aaa to zmienia postac rzeczy bo mi sie chcialo i 2x4000 i 1x3000 nawijaja idealnie. Znajdz chwile czasu i bedzie git.
Najbardziej przejechalem sie na Slammerze i Battlu. Battle poszedl do ludzi a Slamera uzywam tylko w morzu z duzym obciazeniem. Oba nawijaly beznadziejnie.

#16 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 16 marzec 2016 - 15:17

Kołowrotek podoba mi się, chciałem go kupić ale to 2 częściowe body i przełożenie 6.2 mnie zniechęciło :(



#17 OFFLINE   Kunasz63

Kunasz63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 19 marzec 2016 - 00:31

Nawija w porzadku,  bardzo lekki ale wydaje sie solidny. Puki co nie znalazlem rzeczy której mogłbym  sie przyczepić. Długo szukalem tak lekkiego i przyjemnego w obsłudze kolowrotka.   Mitchell mag pro extream  pfluger patriarch i dam hybrid bardzo blado przy nim wypadają. Jak sie zachowa po zamoczeniu nie wiem i nie bede prowokował takiej sytuacji. Przy wyborze ogladalem jeszcze abu stx, stx ishore i cos tam jeszcze jednak te nie miały szpuli dodatkowej a podobno sporo trzeba za nie dopłacic,  cięższe były i niewiele tańsze. Był tez stradic hg i jakiś biomaster daiwa freams, ninja (ta najszybciej schowałem spowrotem do pudełka) ryobi slamem najbardziej byłem zawiedziony na 5 sprzedanych 3 wróciło na reklamacje i to szybko.  Było tego sporo podczas wybierania co pamietałem to przytoczyłem. Jak coś sie rypnie dam znać.

 

 

PS mimo dwuczęściowego body i wysokiego przelozenia 6:2:1 zdarzało się że potok doganiał przynęte:)


Użytkownik Kunasz63 edytował ten post 19 marzec 2016 - 00:38


#18 OFFLINE   Piotrek1982

Piotrek1982

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 19 marzec 2016 - 09:41

Dzieki za odpowiedz, moj wybor tez padl na to abu, jeszcze nie zamowilem bo chcial podotykac shimano tp, jak mi sie dzisiaj nie uda to zamawiam revo.

#19 OFFLINE   kleniu25

kleniu25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 19 marzec 2016 - 13:09

Używałem Abu Garcia Revo, tylko modele SX.  I powiem tak. Nawój i hamulec - bajka. Ale jak popada, zamoczysz go, czy coś  w tym stylu, to kołowrotek po prostu stanie. Pozbyłem się go bez wahania. Zdarza mi się wędkować w różnych warunkach, w różnej pogodzie. Przerobiłem sporo kołowrotków, ale tylko ten jak trochę popadało, pod niewielką przynętą pracował jakby chciał, a nie mógł. Przerobiłem 2Abu SX i w każdym występował ten sam problem. Mocno się zraziłem, więc nie wiem, czy jeszcze kiedykolwiek dam szansę tej firmie.


Użytkownik kleniu25 edytował ten post 19 marzec 2016 - 14:08


#20 OFFLINE   Piotrek1982

Piotrek1982

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 19 marzec 2016 - 17:31

Te modele S i SX moga nie byc do konca udane. Na tym filmiku gosc tlumaczy mnie wiecej co i jak: https://m.youtube.co...h?v=Ily2-dbuPo4 Nie sadze, ze mgx moze miec ten sam problem, a jesli tak to sie go pozbede :-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych