Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotki spinningowe ABU Garcia Revo (MGX, SX)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Basss

Basss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 03 październik 2016 - 19:43

Od niedawna posiadam Revo SX i zacznie przechodzić jesienne testy , wezmę w zastępstwie Shimano jak też się zatnie  ;)



#42 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 23 październik 2016 - 20:55

Witam! Dołączę do tematu. Specjalnie zarejestrowałem na  się na forum i pisze w tym wątku bo ma spory problem z drugimi już kołowrotkiem do spinning Revo S40. Tak jak koledzy pisali powyżej jak zawilgotnieje (nie musi padać) lub zmoczy się na małym deszczu nie idzie ściągnąć plecionki z główką 15g :angry: .

Pierwszy kołowrotek oddany był oczywiście na serwis, stwierdzili, że nie są w stanie tego naprawić i że zwrot pieniędzy. Poprosiłem jednak o nowy bo akurat sklep miał na stanie gdyż chciałem dać mu jeszcze jedna szansę. Niestety po 3 tygodniach łowienia (ani razu nie zamoczony) w nowym kołowrotku pojawił się ten sam problem!W 3 miesiące 2 kołowrotki do wyrzucenia :angry: .

Napisałem do Abu z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu, na razie milczą. Jutro odnoszę kołowrotek do sklepu i ponowny serwis ale tym razem już zwrot pieniędzy będzie i zakup coś ze oferty Shimano. 

Wg mnie Abu Garcia RevoS to dosyć droga węglowa zabawka do popatrzenia ale nie do ciężkiego łowienia (czytaj wielogodzinnego). Odradzam wszystkim zainteresowanym zakup tego kołowrotka. 



#43 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 24 październik 2016 - 00:36

Witam! Dołączę do tematu. Specjalnie zarejestrowałem na  się na forum i pisze w tym wątku bo ma spory problem z drugimi już kołowrotkiem do spinning Revo S40. Tak jak koledzy pisali powyżej jak zawilgotnieje (nie musi padać) lub zmoczy się na małym deszczu nie idzie ściągnąć plecionki z główką 15g :angry: .

Pierwszy kołowrotek oddany był oczywiście na serwis, stwierdzili, że nie są w stanie tego naprawić i że zwrot pieniędzy. Poprosiłem jednak o nowy bo akurat sklep miał na stanie gdyż chciałem dać mu jeszcze jedna szansę. Niestety po 3 tygodniach łowienia (ani razu nie zamoczony) w nowym kołowrotku pojawił się ten sam problem!W 3 miesiące 2 kołowrotki do wyrzucenia :angry: .

Napisałem do Abu z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu, na razie milczą. Jutro odnoszę kołowrotek do sklepu i ponowny serwis ale tym razem już zwrot pieniędzy będzie i zakup coś ze oferty Shimano. 

Wg mnie Abu Garcia RevoS to dosyć droga węglowa zabawka do popatrzenia ale nie do ciężkiego łowienia (czytaj wielogodzinnego). Odradzam wszystkim zainteresowanym zakup tego kołowrotka. 

Popieram i AMEN ;)



#44 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 24 październik 2016 - 08:36

Popieram i AMEN ;)

 

Witam! Dołączę do tematu. Specjalnie zarejestrowałem na  się na forum i pisze w tym wątku bo ma spory problem z drugimi już kołowrotkiem do spinning Revo S40. Tak jak koledzy pisali powyżej jak zawilgotnieje (nie musi padać) lub zmoczy się na małym deszczu nie idzie ściągnąć plecionki z główką 15g :angry: .

Pierwszy kołowrotek oddany był oczywiście na serwis, stwierdzili, że nie są w stanie tego naprawić i że zwrot pieniędzy. Poprosiłem jednak o nowy bo akurat sklep miał na stanie gdyż chciałem dać mu jeszcze jedna szansę. Niestety po 3 tygodniach łowienia (ani razu nie zamoczony) w nowym kołowrotku pojawił się ten sam problem!W 3 miesiące 2 kołowrotki do wyrzucenia :angry: .

Napisałem do Abu z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu, na razie milczą. Jutro odnoszę kołowrotek do sklepu i ponowny serwis ale tym razem już zwrot pieniędzy będzie i zakup coś ze oferty Shimano. 

Wg mnie Abu Garcia RevoS to dosyć droga węglowa zabawka do popatrzenia ale nie do ciężkiego łowienia (czytaj wielogodzinnego). Odradzam wszystkim zainteresowanym zakup tego kołowrotka. 

Dodam na koniec, że jak testuję nowy kołowrotek to zabieram go na 2 weekendy i jest 8 godzinna orka każdego dnia. Jak leży to pożyczam zanjomemu i pytam o opinię.  Zazwyczaj łowie drapieżniki (sandacz, szczupak, okoń)  wiosną i jesienią do pierwszych lodów więc jest chłodno i wilgotno a często i popada.  Tu opisałem RevoS40 ale podobnego testu nie przeszedł wychwalany Ryobi Zauber 4000. W przypadku zaubera po około miesiącu należalo wymienić lożysko rolki kabłąka i było ok ale to pokazuje jak porducenci dla różnych dystrubutorów oszczędzają na podzespołach. Można mieć lożysko za 5pln i japońskie za 50 pln.  
Od dłuższego czasu zastanawiam się  na ile wytrzymałe będą wszystie nowe HI-FI kołowrotki z kompozytów, super lekkie itd. 


Użytkownik MarCinFin edytował ten post 24 październik 2016 - 08:37


#45 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 18 październik 2017 - 07:28

Witam.
Chciałbym odświerzyć temat który już kiedyś sie przewijał.
Czy ktoś używa go do sandaczy??

#46 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 18 październik 2017 - 09:39

Czytałem. Jak dla mnie nie wiele to mówi bo przykładowo moze mieć to związek z źle dobranym smarem który jest „wypłukiwany” w kontakcie z woda. Szukam osoby która trochę czasu nim przełowiła w Odrze, Wiśle czy zaporówce jakiejś :)

#47 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 18 październik 2017 - 14:50

@Krismuaythai nie idź tą drogą ;) Najlepiej zapomnij o serii Revo.



#48 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 18 październik 2017 - 15:13

Ok właśnie chodzi mi o to żeby ustalić dlaczego nie???...
Mam sprzeczne informacje jedni mówią ze jest Ok inni zapomnij ale zero konkretów...
Chodzi mi o ustalenie dlaczego tak bądź dlaczego nie...

#49 OFFLINE   phelela

phelela

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów

Napisano 20 listopad 2019 - 23:49

Panowie jakieś opinie na temat Abu Revo Rocket ? Czy ktoś ma i nada się do sandaczowania , czy posiada wady jak seria SX ? Jakby ktoś coś napisał to z góry dzięki :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

#50 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 11 sierpień 2021 - 16:22

Czy ktoś może użytkuje Abu Garcia Revo MGXtreme Spinning i może coś na jego temat powiedzieć?

Najchętniej by odnieść się do daiwy lub shimano.



#51 OFFLINE   Iluzjonista

Iluzjonista

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 11 sierpień 2021 - 18:40

Szukając niebanalnych kołowrotków, przekopałem temat wszerz i wzdłuż. Jest jedna rzecz, która trapi nie tylko flagowe modele kołowrotków firmy Abu, mianowicie "przepuszczające" łożysko jednokierunkowe pod wpływem niskich temperatur. To jest pewnik, niepodważalny. Firma o tym wie, jednak nie potrafi zapobiec temu zjawisku, od lat. Nie wiadomo, czy problemem jest technologia, czy też rodzaj zastosowanych środków smarnych, ale fakty są faktami. Iną kwestią jest dokładne określenie tych "niskich" temperatur, zakresu, jednak problem wystąpi na pewno. Na popularnym portalu aukcyjnym można czasem kupić kołowrotki tej firmy pochodzące ze zwrotów reklamowych, które w opisie mają charakterystyczny zapis: "przepuszczające łożysko jednokierunkowe". 


  • nyny lubi to

#52 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4577 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 sierpień 2021 - 18:48

 Na popularnym portalu aukcyjnym można czasem kupić kołowrotki tej firmy pochodzące ze zwrotów reklamowych, które w opisie mają charakterystyczny zapis: "przepuszczające łożysko jednokierunkowe". 

 

Nie śledzę portalów aukcyjnych non stop, ale jakoś nie widziałem sprzętu w dobrej cenie z tym dopiskiem ...

 

Nie miałem mgx tylko nim troszkę porzucałem. Przyjemna konstrukcja. Za to mam alc bf 7 i jest to mój podstawowy multiplikator od bodajże 3 lat, którego używam najczęściej. Faktem jest, że nie spędzam nad wodą zbyt wiele czasu i górą co rzucał to pewnie z 5 gram. Nie używałem go też poniżej - 5 stopni. Zwykle było to w granicach 0 do - 2 i nie miałem problemów z oporówką o jakich piszesz.


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 11 sierpień 2021 - 18:55


#53 OFFLINE   Iluzjonista

Iluzjonista

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 11 sierpień 2021 - 18:55

Temat nie dotyczy multiplikatorów firmy Abu, tylko kołowrotków, które w przeciwieństwie do tych pierwszych mają opisaną przypadłość. Np. na popularnym niemiecki forum jest treściwy wątek, który porusza opisane kwestie. 

 

Multiplikatory Abu i klasyczne kołowrotki Abu to dwa różne światy. 


  • S.N. lubi to

#54 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4577 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 sierpień 2021 - 18:58

Temat nie dotyczy multiplikatorów firmy Abu, tylko kołowrotków, które w przeciwieństwie do tych pierwszych mają opisaną przypadłość. Np. na popularnym niemiecki forum jest treściwy wątek, który porusza opisane kwestie. 

 

Multiplikatory Abu i klasyczne kołowrotki Abu to dwa różne światy. 

 

Dzięki za rozjaśnienie tego hmmm zagadnienia. Przyznam, że korbami za bardzo się nie interesuję także cenna informacja na przyszłość.


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 11 sierpień 2021 - 18:58


#55 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 11 sierpień 2021 - 19:01

Dziękuję za info. Chyba nie będę ryzykował, brałem go pod uwagę ze względów wizualnych bo pasowałby do pstrągówki. Myślałem, że te górnopólkowe ABU są solidniejsze i pracują przyzwoicie, hmm....

No nic trzeba będzie znowu przeprosić się z Vanfordem :)



#56 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 799 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 12 sierpień 2021 - 11:11

Miałem MGXtreme 2500S na japoński rynek (nie mylić ze zwykłym mgx). Moim zdaniem bardzo fajny kołowrotek, lekki 170g, plynnie pracował, bardzo dobry hamulec. Udało mi się go wylicytować za niecałe 9stówek. W komplecie były 2 zapasowe knobiki korkowy i EVA, fajny futerał. Oporówka nie przepuszczała a sprzedałem bo był zbyt wolny 4.7:1.

#57 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów

Napisano 04 maj 2023 - 11:25

Użytkuje już ktoś Abu Garcia Revo SX? Jakie wrażenia?


  • Sebulba lubi to

#58 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1168 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 23 lipiec 2023 - 14:21

Witam.
Miał ktoś do czynienia z kołowrotkami Abu Garcia CARABUS AG SX/STX 1000 i mógłby coś o nich napisać. Jakie wrażenia z użytkowania, czy ma precyzyjny hamulec itp. ?
W necie są bardzo rozbieżne dane na temat wagi tych młynków. Znalazłem informacje, że ważą 200g, 206 i 246g, która wersja jest prawdziwa?

#59 OFFLINE   Marcin70

Marcin70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 23 lipiec 2023 - 16:39

Użytkuje już ktoś Abu Garcia Revo SX? Jakie wrażenia?


Ostatnio na czerwcowym wyjeździe miałem Revo ALX 4000, po trzech dniach odciski na palcach. Złe wykonanie uchwytu kołowrotka, reszta ok.

Załączone pliki


Użytkownik Marcin70 edytował ten post 23 lipiec 2023 - 16:45


#60 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów

Napisano 27 lipiec 2023 - 11:20

Ostatnio na czerwcowym wyjeździe miałem Revo ALX 4000, po trzech dniach odciski na palcach. Złe wykonanie uchwytu kołowrotka, reszta ok.

 

Wiem, że wiekszość osób trzyma wędkę w ten sposób, że stopka kołowrotka jest między palacami, ja uważam to za błąd. Nie wiem kiedy to nastapiło ale lata temu, chyba nieświadomie zacząłem trzymać kij tak jak na zdjęciu i uważam, ze taki chwyt jest najlepszy pod wieloma względami.

 

Co jeszcze mozesz napisac o kołowrotku pomijając odciski?

Załączony plik  Zdjęcie WhatsApp 2023-07-27 o 11.17.56.jpg   37,94 KB   9 Ilość pobrań


Użytkownik brzoza edytował ten post 27 lipiec 2023 - 11:22