Skocz do zawartości

  •      Zaloguj się   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Niebać covid - fotododatek

Napisane przez lukomat , 25 kwiecień 2021 · 1376 Wyświetleń

Tak nie wiele się dzieje w moim wędkarskim świecie, że muszę odgrzebywać historie z zeszłego roku, aby coś ciekawego zaprezentować na blogu. Dziś na tapetę idą fotki z wrześniowego wyjazdu do Szkocji, który szerzej opisałem w Sztuce Łowienia. Tak swoją drogą, to osoby śledzące moje wpisy mogą zauważyć, że zrodziła się nowa świecka tradycja alternatywnego rozpoczęcia szkoły dla moich dzieciaków ;) Ponad to, Maks znowu złamał sobie rękę, co trochę utrudniło mu wędkowanie, ale dostał ode mnie moją fartowną czapeczkę, która z automatu dodaje 5pkt to skuteczności.

 

Dołączona grafika

Zamek Dunnottar.

 

Odwiedziny znajmowych przeplataliśmy wypadami na ryby. Jak zwykle mieliśmy pod górkę z pogodą (trzeba niepowodzenia na coś zrzucić). Niskie stany wód i bezchmurne niebo nigdy nie idą w parze z połowami łososia. Ponad to nie mogłem się oprzeć wrażeniu jakby było mniej ryb. Co prawda kolega regularnie łowiący na Dee nie narzekał na wyniki, ale mniejsze rzeki świeciły pustkami.

 

Dołączona grafika

Bankowe miejsce w ujściu dopływu przeszpiegowałem podwodną kamerką. Zero ryb.

 

Dołączona grafika

W dziurze pod kładką też pusto.

 

Zbawczy deszcz przyszedł w trakcie pobytu nad Findhorn. Zanim rodzinka wstała na śniadanie, to wyskoczyłem skontrolować co się dzieje w mojej ulubionej rzece. Pomimo idealnych warunków zobaczyłem tylko jedna rybę i całe moje szczęście, że to była właśnie TA ryba. Oczywiście spóźniłem się na śniadanie, ale byłem całkowicie usprawiedliwiony.

 

Dołączona grafika

Mój jedyny muchowy łosoś 2020.

 

Kolejne wyjście nad wodę już w pełnym komplecie. Najstarszy Żbik obchodził właśnie czternaste urodziny (ależ ten czas zapiernicza!!!).

 

Dołączona grafika

Maks.

 

Pomimo fartownej czapeczki i fartownego gipsu Maksa, łosoś wziął Benkowi.

 

Dołączona grafika

Chlapnięcie po braniu i...

 

Dołączona grafika

...odjazd.

 

Dołączona grafika

Widziałem, że zaczyna robić się gorąco i zacząłem podpowiadać w trakci holu.

 

Dołączona grafika

Zwycięstwo!

 

Dołączona grafika

Obowiązkowa fotka przed wypuszczeniem.

 

Potem nastąpiły długie godziny mieszania wody. Warunki były OK, ale ryb jak na lekarstwo. Kilka brań, kilka spławów. Zdecydowanie poniżej naszych oczekiwań.

 

Dołączona grafika

Tymek też chciał złapać łososia.

 

Dołączona grafika

Ben i Maks przeczesali wszystkie obiecujące miejsca

 

Ja zaliczyłem jeszcze jednego spada i jedno brania. Ostatniego poranka daliśmy sobie z Maksem 2 godzinki nad wodą przed śniadaniem jako koło ratunkowe, ale tylko zobaczyliśmy spław łososia.

 

Dołączona grafika

Poranny speycasting

 

Dołączona grafika

Ostatni rzut

 

Jak zwykle za krótko i za mało połowiliśmy. Wiosenny wypad do Szkocji znowu został skasowany. Niebać covid, jak najbardziej niebać go. Niebać covid, niech odejdzie szybko stąd...


Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
26 kwi 2021 06:22

Tak to powinno wyglądać! I tylko kompletnie  zagubieni ludzie szukają natchnienia i spełnienia na speypages.. :)

Dziękuję Sławku za dobre słowo. Speypages to kopalnia wiedzy, niestety dawno nie zaglądałem, jakoś nie było potrzeby. Nie ma wyjazdów, to i nowego sprzętu nie muszę szukać.

Źle sobie zrobiłem wspominkami ze Szkocji, bo aż mnie skręca z tęsknoty za łososiami.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
26 kwi 2021 15:53

Deko praktyki lepsze od kilograma teorii.. Mieć za czym tęsknić, też jest wspaniale :)  

... Mieć za czym tęsknić, też jest wspaniale :)  

Ale ile można? Ja to raczej z tych mniej cierpliwych. Ostatni wiosenny wyjazd do Szkocji dwa lata temu. Ostatni springer w rodzinie... (tu mała przerwa na potwierdzenie informacji) ...2018.

    • peresada lubi to

Chlopaki rosna ze hej! Piekna Szkocja i piekne foty :-))

Dzięki Krzychu. Najstarszy powoli mnie dogania. A jeszcze go niedawno na rękach nosiłem i po pupci klepałem :D

Zapewne wspaniałe uczucie gdy młodsze pokolenie zaszczepi się ta sama pasja i można razem z tymi których kochasz robić to co kochasz nic tylko pogratulować . A tak poza tym pomimo ze minęło prawie dwadzieścia lat od mojego pobytu w Szkocji to łezka się w oku pojawia jak sobie człowiek przypomni ten piękny kraj pełen wspaniałych krajobrazów i życzliwych ludzi . Kilku kumpli zostało z tego jeden żyje tamtejszym wędkarstwem może kiedyś go namowie aby coś tu u nas wrzucił bo trzeba przyznać jego zaangażowanie zdecydowanie potwierdzają efekty o czym czasami daje wyraz wysyłając zdjęcia z wypraw .
    • lukomat lubi to

W jakiej okolicy Twój kolega łowi Krzysiu? Mało jest dobrych łososiowych rzek w Szkocji, w których nie moczyłem much. Z dużych w zasadzie jedna - Tweed. Zawsze za daleko mi było z Aberdeen. Jest też kilka mniejszych, ale tam kwestia rozbiła sie o dostępność/cenę zezwoleń.

Kolega mieszka jakieś 100 km od Edynburga ale gdzie dokładnie łowi nie mam pojęcia gdyż bieganie po rzekach nigdy mnie nie cieszyło stad moje średnie zainteresowanie łowiskami na których bywa jak uda mi się z nim skontaktować to podeśle jakiś priv .
    • lukomat lubi to

Grudzień 2023

P W Ś C P S N
    123
456 7 8910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze