Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Wędkarski kajak


  • Please log in to reply
2477 replies to this topic

#561 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,914 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Posted 13 November 2017 - 13:57

Witam , mam pytanie czy któryś z kolegów używa kolibri kajaku fish-n-go ? jakies opinie? zdaje egzamin na rzece czy tylko na jeziorach ? czy lepej mysleć o mokeen 12,5 ? prosze o opinie


Jest bardzo podobny do amerykańskiego Predatora ma plusy i minusy.😉
Jak chcesz trochę info daj nr tel na priv.

Edited by Kayak Fishing Poland, 13 November 2017 - 13:59.


#562 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,914 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Posted 03 December 2017 - 13:01

]‍7e878362f8e2bdadfe5b84a67b892164.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Edited by Kayak Fishing Poland, 03 December 2017 - 13:11.

  • wobler129, godski, thug and 1 other like this

#563 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Posted 03 December 2017 - 13:54

Ja już zakończyłem sezon letni :( teraz czekam na lód :D



#564 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Posted 09 December 2017 - 14:45

Pogoda zrobiła się wiosenna :) dziś pochmurno ale bez opadów i +2*C wyciągnąłem więc kajak i poszedłem w górę rzeki ponad kilometr(nie chciało mi się wiosłować) rzeka powylewała , w niektórych miejscach można wpłynąć na łąki :) złapałem 2 szczupaki jeden kurdupel , drugi 60ka , w nurcie i dołkach go nie ma , siedzi w trzcinach i różnych zakolach/zatoczkach gdzie jest narybek , nic większego nie ma. miałem jeszcze jedną spinkę na oko wymiarowy .



#565 OFFLINE   Radek1

Radek1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 posts

Posted 09 December 2017 - 20:29

Witam kolegów. Napiszcie mi proszę jakiej długości używacie wioseł, ewentualnie jak dobrać prawidłową długość wiosła.

 

Pozdrawiam Radek



#566 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Posted 10 December 2017 - 07:29

Nie znam się , ale wydaje mi się że dobierając wiosło do kajaka , nie sugeruje się wzrostem kajakarza a szerokością kajaka ;)  ja mam wiosło Eaglis Swift Alu są dwa rozmiary- 210/220cm  ja mam chyba 220 (może później zmierzę :) ) reasumując , dobrze nim mi się wiosłuje , ale pewnie i krótsze dało by radę? w kajaku sit on top nie przeszkadzają burty kokpitu.



#567 OFFLINE   Radek1

Radek1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 posts

Posted 10 December 2017 - 10:22

Dzięki za odpowiedź, czy możesz mi napisać ile masz wzrostu i jakiej szerokości masz kajak. Kupiliśmy z kolegą dwa kajaki i nim kupimy wiosła chcemy zasięgnąć opinii innych użytkowników tego typu sprzętu, bo to co poleca sprzedawca nie zawsze zdaje egzamin w praktyce.



#568 OFFLINE   mmgg

mmgg

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Posted 10 December 2017 - 11:41

Czy mógłbyś opisać jak łowisz kajakiem na rzece, czy tylko przemieszczasz się na miejscówki? łowisz w nurcie? jak kotwiczysz kajak?

 

 

Pogoda zrobiła się wiosenna :) dziś pochmurno ale bez opadów i +2*C wyciągnąłem więc kajak i poszedłem w górę rzeki ponad kilometr(nie chciało mi się wiosłować) rzeka powylewała , w niektórych miejscach można wpłynąć na łąki :) złapałem 2 szczupaki jeden kurdupel , drugi 60ka , w nurcie i dołkach go nie ma , siedzi w trzcinach i różnych zakolach/zatoczkach gdzie jest narybek , nic większego nie ma. miałem jeszcze jedną spinkę na oko wymiarowy .



#569 OFFLINE   GoloGolo

GoloGolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 posts
  • LokalizacjaPogorzela
  • Imię:Grzegorz

Posted 10 December 2017 - 11:47

Na rzece czy na jeziorze z wiatrem system kotwiczny jest niezbędny. Kotwica, trolej, bojka i można stać w miejscu przodem lub tyłem do nurtu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#570 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Posted 10 December 2017 - 13:32

A więc tak- mój kajak to Moken10lite jego szerokość to 79cm i wiosło jednak mam 210cm a wzrostu mam 170cm :D  Na rzece kotwiczę na różne sposoby w zależności gdzie łowię , jaka jest głębokość itd. Moja rzeka w zasadzie jest płytka ,średnia głębokość to 1,5m mocno też zarasta ,więc latem nie ma mocnego nurtu jak teraz - więc wiosną/jesienią używam kotwicy 5kg do kajaka jest aż nadto ale nie widziałem lżejszych gumowanych , podczepiam ją do anchor troling system widoczny na zdjęciu , jak jest zielo to napływam na nie i też stoję , wzdłuż brzegu staję też na tataraku , można też na tatarak położyć wiosło (przywiązane) i też utrzyma kajak , czasem też napływam na łachę i wbijam w nią podpórkę przez otwór odpływowy przy nogach (zdjęcie) jak staję w trzcinach to można przywiązać się do nich :) są różne sposoby zależnie od miejsca , używam też aluminiowego kija malarskiego i też wbijam go w dno :)

Dziś trochę poprószyło śniegiem   +1*C oczywiście popłynąłem za szczupakiem :) no i złowiłem tego co mi się wczoraj spiął w zatoczce(wymiarowy) do foci spętany gumką ;)  taki nerwowy wziął przy samym kajaku widziałem jak szedł za gumą :wub:  zatoczka przeważnie wody do uja :P  w tym sezonie 1,70cm ! Drugi szczupaczek 45cm też w zatoczce , ale innej , teraz przeważnie siedzi w trzcinach/zakolach gdzie drobnica i oszczędza energię , w nurcie go niema.



#571 OFFLINE   mmgg

mmgg

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Posted 10 December 2017 - 20:46

Dzięki za odpowiedź, chyba się wreszcie zdecyduję na ten kajak - 10lite będzie chyba najodpowiedniejszy, pójdę jeszcze na rybomanię żeby się przymierzyć. 

Pozdrowienia.

 

 

A więc tak- mój kajak to Moken10lite jego szerokość to 79cm i wiosło jednak mam 210cm a wzrostu mam 170cm :D  Na rzece kotwiczę na różne sposoby w zależności gdzie łowię , jaka jest głębokość itd. Moja rzeka w zasadzie jest płytka ,średnia głębokość to 1,5m mocno też zarasta ,więc latem nie ma mocnego nurtu jak teraz - więc wiosną/jesienią używam kotwicy 5kg do kajaka jest aż nadto ale nie widziałem lżejszych gumowanych , podczepiam ją do anchor troling system widoczny na zdjęciu , jak jest zielo to napływam na nie i też stoję , wzdłuż brzegu staję też na tataraku , można też na tatarak położyć wiosło (przywiązane) i też utrzyma kajak , czasem też napływam na łachę i wbijam w nią podpórkę przez otwór odpływowy przy nogach (zdjęcie) jak staję w trzcinach to można przywiązać się do nich :) są różne sposoby zależnie od miejsca , używam też aluminiowego kija malarskiego i też wbijam go w dno :)

Dziś trochę poprószyło śniegiem   +1*C oczywiście popłynąłem za szczupakiem :) no i złowiłem tego co mi się wczoraj spiął w zatoczce(wymiarowy) do foci spętany gumką ;)  taki nerwowy wziął przy samym kajaku widziałem jak szedł za gumą :wub:  zatoczka przeważnie wody do uja :P  w tym sezonie 1,70cm ! Drugi szczupaczek 45cm też w zatoczce , ale innej , teraz przeważnie siedzi w trzcinach/zakolach gdzie drobnica i oszczędza energię , w nurcie go niema.



#572 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Posted 10 December 2017 - 20:52

:D  mi ten moken pasuje - chciałbym tylko mieć inne siedzenie - nie takie jak w lure , te co jest może być , ale jak dla mnie ma za wysokie oparcie , latem przeważnie pływam bez siedzenia , lubię łowić na spławik siedząc w poprzek z nogami w wodzie B)  latem pomaga na upał.



#573 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 posts
  • LokalizacjaIrlandia

Posted 10 December 2017 - 21:09

Dobrać wiosło najlepiej do swojego wzrostu i szerokości kajaka i co najważniejsze przy długich dystansach- poprawnej techniki wiosłowania tzn nie używajac bicepsow lecz barków i tułowia. Zobacz na poczatku filmu, wiosło blisko burty i pióra całkowicie zanużone.
https://m.youtube.co...h?v=vDn5ICHXq-c

Ja mam 180cm, kajak szeroki na 93 a wioslo 225cm i wiem że przedało by mi się z 10-15cm dłuższe.

#574 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,914 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Posted 10 December 2017 - 22:49

Witam kolegów. Napiszcie mi proszę jakiej długości używacie wioseł, ewentualnie jak dobrać prawidłową długość wiosła.

Pozdrawiam Radek


0000000000000000000000000000000000

Kajak wędkarski 80 / 95 cm szerokość wiosło minimum 240 cm lepsze 250.cm.
Wiosło 225 cm to katastrofa.

Mam do sprzedania Lure 11.5 jak ktoś jest zainteresowany.

Edited by Kayak Fishing Poland, 10 December 2017 - 22:54.


#575 OFFLINE   mmgg

mmgg

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Posted 10 December 2017 - 22:58

A w jakiej cenie? Czy możesz napisać coś więcej na temat kajaka?

 

 

0000000000000000000000000000000000

Kajak wędkarski 80 / 95 cm szerokość wiosło minimum 240 cm lepsze 250.cm.
Wiosło 225 cm to katastrofa.

Mam do sprzedania Lure 11.5 jak ktoś jest zainteresowany.



#576 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,595 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 11 December 2017 - 15:35

0000000000000000000000000000000000

Kajak wędkarski 80 / 95 cm szerokość wiosło minimum 240 cm lepsze 250.cm.
Wiosło 225 cm to katastrofa.

Mam do sprzedania Lure 11.5 jak ktoś jest zainteresowany.

Chyba wiem co kupujesz teraz :D .

 

https://szczecin.one...zlotych/5sgmjm9


  • Dano. likes this

#577 OFFLINE   spinnbait

spinnbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 posts
  • LokalizacjaKraśnik
  • Imię:Paweł

Posted 15 December 2017 - 14:43

Cześć

Mam pytanie do ludzi pływających na kajakach po Wiśle.

Pływam czasem po Wiśle na km-330dsl z silnikiem osapian 55. Na wiosłach nie ma nawet szans żebym płynął pod prąd, próbowałem i po prostu się nie da.

Na silniku pod duży uciąg stoi się prawie w miejscu, ale jednak powoli poruszam się do przodu. Aby w miarę sprawnie poruszać się po rzece trzeba zygzakować, pływać przy brzegach gdzie ten prąd jest mniejszy, ale to na silniku. Wiosła odpadają przy pontonie.

Z racji tego że nie ma mnie kto wywozić w górę rzeki, wędkowanie muszę kończyć w miejscu w którym zaczynałem, więc pływanie pod prąd mnie nie ominie.

I teraz pytanie:

Da radę na kajaku wędkarskim pływać pod prąd na Wiśle na wiosłach?



#578 OFFLINE   GoloGolo

GoloGolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 posts
  • LokalizacjaPogorzela
  • Imię:Grzegorz

Posted 15 December 2017 - 14:51

Na Odrze w okolicach Brzegu gdzie rzeka jest wąska a nurt silny - da sie bez problemu. Kajak jest wąski i ma małe zanurzenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#579 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,914 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Posted 15 December 2017 - 20:24

Zależy od szerokości kajaka.
Typowo wędkarskim bez szans.
Kolega Golo ma wąski.
  • Dano. likes this

#580 OFFLINE   mazur 17

mazur 17

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 posts
  • LokalizacjaMielec
  • Imię:Krzysztof

Posted 15 December 2017 - 20:35

A jak kotwiczycie  kajak .Kotwica na dziobie ? i styłu?czy na boku? jakie cieżary?






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users